|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   dedno pravo
26.4.2012 11:21:17   
sakuL
Zdravo.

Boh var da mi umre oče, ampak vseeno me zanima nekaj. Starša sta ločena. Oče je ostal v hiši, ker je izplačal mami. mami se je odselila in ni tam več prijavljena.

Takrat v pogovoru z odvetnico je dejala, da četudi oče dobi drugo spotonico, da se ustvarjen delež ali nepremičnine in podjetja pa take stvari tale nov prišlek ne more prilastiti po smrti očeta.

Me pa vseeno zanima. Oče ima eno, zaradi katere sta se z mami razšla ampak gospodična se je h njemu preselila, ker jo je itak njo vrgu mož iz hiše in jo izplačal. Oče ima mene in še eno hčerko in z mano oče nima stikov, s sestro pa zelo malo (zaradi otrok). In sedaj, če oče slučajno umre, komu se deli hiša, imava midve s sestro polovico, pa una polovico, ali dejansko si one res ne more lastiti nekaj kar ni bilo ustvarjeno v njuni skupnosti?

hvala.

_____________________________

**najraj**

"A baby is something you carry inside you for nine months, in your arms for three years and in your heart till the day you die."
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: dedno pravo
26.4.2012 12:07:43   
2sneg13
Dediči so otroci in nova partnerica, vendar v tej vrednosti, kolikor je vložila v hišo. Brez skrbi.user posted image

(odgovor članu sakuL)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: dedno pravo
26.4.2012 12:41:27   
Perunika
2sneg13, ne bi se strinjala s teboj: naj povem, kako je bilo pri meni: po očetovi smrti se je mami ponovno poročila (pa tudi če se ne bi, bi šlo za izvenzakonsko skupnost) s človekom, ki je k hiši prinesel samo sebe in svoje težave (alkoholizem,...). Po sedmih letih, ko je mami umrla, je dedoval enakovredno z menoj (sem edinka) ne glede na to, da ni nič vlagal.( Mislim, da na to gledajo samo ob ločitvi, ko pride do delitve premoženja.) Kaj se je zgodilo: nikakor se ni strinjal, da bi skupaj premoženje (hišo + zemljo+ delavnico) prodala in bi si on iz tega kupil kaj manjšega, sem mu bila pripravljena še dat kaj zraven. On, pa ne in ne: je rekel, da bo šel od tam samo mrtev. Sem vložila civilno tožbo za razdelitev (da se določi v naravi, kaj je od koga), plačala cenilca 800,00 € za to, da je trdil, da se da razdelit v naravi (kar je skregano z logiko, ker gre za eno etažo (kot trisobno stanovanje s kuhinjo, dnevno sobo in kopalnico), odvetnik (prijatelj) nam je šel na roke in počakal na plačilo in računal zgolj tehnične stroške (dopisi, prihod na sodišče..) brez svetovanja skupaj 200€. Stvar se je vlekla tri leta, dokler se ni ta (saj ne vem,kako naj ga poimenujem) zmenil z Romi iz Novega mesta, da so mu kao posodili 30 000,00€ in vpisal hipoteko na svoj delež. Mojega soglasja ni rabil, ker vsak, kao prosto razpolaga s svojim deležem. V teoriji. Zakon ciganskih poslov seveda ne predvideva. Tožbo sem prekinila,ker si mi zdi vse brez smisla in zdaj čakam...na čas, ko bom imela na voljo denar za cenilce in odvetnika. Samo tolkoio, da veste, da ljudje ne pljuvajo kar tako čez sodstvo in zakone. Pa imam med prijatelji pravnike, ampak saj vemo, kdo sestavlja in potrjuje zakone....Vseh teh težav ne bi imela, če bi mami napisala oporoko.

(odgovor članu sakuL)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: dedno pravo
26.4.2012 12:43:31   
Perunika
sem se zatipkala: stroški odvetnika (kljub prijateljski ceni) so 2000 in ne 200 €.

(odgovor članu 2sneg13)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: dedno pravo
26.4.2012 12:56:25   
petea
SakuL,

mislim, da je takole:
od tistega, kar se ustvari v času njune zveze, lahko nova partnerka dokazuje svoj del lastništva (torej da je 1/2 tistega premoženja njenega)

od tega, kar ima oče - že od prej - pa ve vse tri, torej nova partnerka, tvoja sestra in ti, dedujete vsaka po 1/3


če pa oče napiše oporoko, lahko vsaka od vas, ki je tako ali drugače izvzeta iz oporoke oz. dobi manj, kot je njen nujni delež, zahteva na zapuščinski razpravi svoj nujni delež; v vašem primeru to pomeni 1/6 očetovega premoženja



(odgovor članu sakuL)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: dedno pravo
26.4.2012 13:06:31   
Perunika
nečesa tukaj ne razumem, zakaj je v mojem primeru drugi mož moje mami enakovredno (polovico maminega deleža) z mano dedoval, ne glede na to, koliko (ni) prispeval k premoženju. Vsaj na zapuščinski razpravi o tem ni bilo govora, se pravi, da mu je to avtomatično pripadalo, ker je bil poročen z mami. Ne mi reč, da je sodnica, kaj pozabila ali, da moj odvetnik ni delal v mojem interesu.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: dedno pravo
26.4.2012 15:26:39   
diana 28
Mislim, da ima petea kar prav. Lahko še prebereš na linku podoben primer. http://nepremicnine.si21.com/Pravno_svetovanje/Dedovanje_izvenzakonskega_partnerja.html

(odgovor članu Perunika)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: dedno pravo
26.4.2012 17:08:25   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: sakuL

Zdravo.

Boh var da mi umre oče, ampak vseeno me zanima nekaj. Starša sta ločena. Oče je ostal v hiši, ker je izplačal mami. mami se je odselila in ni tam več prijavljena.

Takrat v pogovoru z odvetnico je dejala, da četudi oče dobi drugo spotonico, da se ustvarjen delež ali nepremičnine in podjetja pa take stvari tale nov prišlek ne more prilastiti po smrti očeta.

Me pa vseeno zanima. Oče ima eno, zaradi katere sta se z mami razšla ampak gospodična se je h njemu preselila, ker jo je itak njo vrgu mož iz hiše in jo izplačal. Oče ima mene in še eno hčerko in z mano oče nima stikov, s sestro pa zelo malo (zaradi otrok). In sedaj, če oče slučajno umre, komu se deli hiša, imava midve s sestro polovico, pa una polovico, ali dejansko si one res ne more lastiti nekaj kar ni bilo ustvarjeno v njuni skupnosti?

hvala.

Dedujeta vidve s sestro, vsaka 1/3 ter nova žena 1/3, torej v primeru, da se oče ponovno poroči.
Če se oče ne poroči, dedujeta vidve s sestro vsaka 1/2, ta očetova sopotnica pa nič, ker ni zakonec oz. ni v registru, kjer bi sodišče ugotovilo, da deduje tudi ona. Ima pa vso pravico oporekati temu in vaju lahko toži. Torej, če sopotnica dokaže, da sta z očetom živela v izvenzakonski skuposti, vaju bo iztožila za svoj 1/3 delež.

(odgovor članu sakuL)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: dedno pravo
26.4.2012 17:14:05   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: Perunika

nečesa tukaj ne razumem, zakaj je v mojem primeru drugi mož moje mami enakovredno (polovico maminega deleža) z mano dedoval, ne glede na to, koliko (ni) prispeval k premoženju. Vsaj na zapuščinski razpravi o tem ni bilo govora, se pravi, da mu je to avtomatično pripadalo, ker je bil poročen z mami. Ne mi reč, da je sodnica, kaj pozabila ali, da moj odvetnik ni delal v mojem interesu.


Perunika, takšen je pač zakon o dedovanju. Ne glede na to, da ni nič vložil je bil mamin mož in je v registru,po katerem se določa dedni red.
Žal.

(odgovor članu Perunika)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: dedno pravo
30.4.2012 8:18:57   
sakuL
u hvala vam, malo sem šokirana.
Slabi dve leti nazaj, ko se je mami ločevala, je odvetnica nam povedala, da si ta nova partnerka ne more lastiti hiše in od hiše ne more dedovati ničesar, razen recimo lahko bi si delila avto in take zadeve, stvari k se ustvarijo po ločitvi očeta...
nekako tako.

Ma ta novi zakoni so hudič, res. In tale nova "prisklednica" je od hudiča. Ne samo da je olupla sedaj (itak) bivšega moža, bo še našga fotra zdej lupla.

Sploh nevem kako naj očetu odprem oči!? Ampak kaj naj naj živi svoje življenje....

_____________________________

**najraj**

"A baby is something you carry inside you for nine months, in your arms for three years and in your heart till the day you die."

(odgovor članu sakuL)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: dedno pravo
30.4.2012 10:26:25   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: sakuL

Slabi dve leti nazaj, ko se je mami ločevala, je odvetnica nam povedala, da si ta nova partnerka ne more lastiti hiše in od hiše ne more dedovati ničesar, razen recimo lahko bi si delila avto in take zadeve, stvari k se ustvarijo po ločitvi očeta... sakuL, ne more si lastiti (da bi ji pripadalo v primeru morebitnega razhoda s tvojim očetom), lahko pa jih deduje, če tvoj oče umre v času zveze z njo, pa naj bo to zakonska ali izvenzakonska
če je zveza izvenzakonska, pač mora dokazati njen obstoj (skupno gospodinjstvo, bivanje z očetom), nato pa je po vseh pravicah in dolžnostih izenačena z zakonsko skupnostjo

Ma ta novi zakoni so hudič, res. In tale nova "prisklednica" je od hudiča. Ne samo da je olupla sedaj (itak) bivšega moža, bo še našga fotra zdej lupla. Ne gre za noben nov zakon; takšen način dedovanja velja že dolgo vrsto let.

Sploh nevem kako naj očetu odprem oči!? Ampak kaj naj naj živi svoje življenje.... Če očetu nova partnerka ne bi bila všeč, se verjetno ne bi zapletel z njo.

(odgovor članu sakuL)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: dedno pravo
30.4.2012 12:19:03   
sakuL
jaja zapletel se je, ampak zdej se je pa ne more znebituser posted image

aha, četudi nista poročena, šteje "zakon" ja verjetno je tm prjavljena...

hvala

_____________________________

**najraj**

"A baby is something you carry inside you for nine months, in your arms for three years and in your heart till the day you die."

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: dedno pravo
30.4.2012 15:56:00   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: sakuL

jaja zapletel se je, ampak zdej se je pa ne more znebituser posted image

aha, četudi nista poročena, šteje "zakon" ja verjetno je tm prjavljena...

hvala


Če bi se jo želel znebiti bi se jo verjetno že. Potem mu že nekaj paše pri njej. Pa saj ni star 5 let.
Četudi ne bi bila prijavljena tam in bi npr. dokazala, da je skrbela za gospodinjstvo, da sta oba delila stroške za gospodinjstvo itd...je to izvenzakonska zveza.
Sodna praksa celo določa, da se kot izvenzakonska zveza šteje že, če imata samo namen skupaj živeti in si rihtata kredit ali kaj drugega za skupno življenje...
Žal je vedno tako, da eni strani nekaj ne odgovarja.
O tem lahko odloča, ukrepa samo oče in ne ti. user posted image

(odgovor članu sakuL)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Berete knjige o vzgoji?
honey



ja in upoštevam nasvete (48%)

ja, a jih ne upoštevam (5%)

vem, da obstajajo, pa jih ne berem (33%)

me ne zanimajo (13%)


Število vseh glasov: 209

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!