|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   delanje zakramentov "na hitro"
13.2.2012 22:12:04   
katrinka
Lep pozdrav,naj najprej opisem situacijo: sem le krscena,birme in obhajila nimam opravljenega,z mozem sva porocena civilno,otroci so krsceni,imava zeljo po cerkveni poroki saj moz ima opravljene zakramente pa bi ob krstu tretjega otroka se se civilno porocila...npr cez 9 mesecev,
ali obstajajo t.i. hitri tecaji da bi to opravila,ima kdo s tem izkusnje?
Najbolje da se odpravim cim prej do zupnika a me vseeno zanima ce mi lahko katera napise kake koristne informacije,
A ja...potem naj bi bila se priprava na zakon...a za naju tudi ko sva ze porocena...no po mnenju cerkve nisva...hm???

Hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: delanje zakramentov "na hitro"
14.2.2012 6:29:03   
Jantar
Hmmmm,da bi lahko tko na hitrco nardila pa nisem ziher da gre,ker ponavadi se,kot neke vrste verouk začne nekje oktobra in je 1x tedensko in traja vse do velike noči,ko je prejetje zakramentov,pa še to je na velikonočno soboto zvečer,....tko da dvomim,da bi šlo tko kot si ti želiš,......

Aja pa za cerkveno poroko je krst dovolj,....seveda pa bi znal kak župnik zadevo zakomplicirati ampak načeloma je po cerkvenih zakonih krst dovolj,....pozanimaj se kako je pri vas s tem.....

(odgovor članu katrinka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: delanje zakramentov "na hitro"
14.2.2012 7:06:26   
ajataja
Za cerkveno poroko je tudi pri nas dovolj krst razen če imaš ti željo ,da opraviš zakramente.Bo treba kar do vašega župnika stopit pa vprašat,ker nekateri zanajo komplicirat.

(odgovor članu Jantar)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: delanje zakramentov "na hitro"
14.2.2012 8:32:11   
katrinka
a samo krst je dovolj - ja super, hvala za informacijo, bom sla do zupnika
moja znanka je naredila hitri tecaj v pol leta - baje je res odvisno od zupnika,
moj brat in svakinja sta se zmenila da bosta vse opravila po poroki - oba imata le krst, zupnik ju je cerkveno porocil, kmalu po poroki pa je zal urmu - tako da nikoli nista delala zakramentov - tako da ocitno res ni potrebno

a ce zelim biti botrica pa jih rabim?
ko je moja prijateljica sla za botrico moji prvorojenki je sla po potrdilo - nic je niso vprasali kaj kje kdo...nic, samo napisal je potrdilo - ona sicer ima vse zakramente

hvala za pomoc

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: delanje zakramentov "na hitro"
14.2.2012 11:39:34   
petea
katrinka,
danes je življenje res v vsem 'na hitro'. user posted image

Le glej čez nekaj let, ko te bodo otroci prepričevali, da ne rabijo hoditi k verouku, na kakšne tečaje ali v šolo, da boš razumela, da bi tudi oni radi kaj naredili na hitro, takoj, brez poglabljanja v zadevo, brez dejanske želje, ampak samo zato, da bodo čim prej zaključili zadevo in dobili obljubljen papir ali nagrado.

Pa kot kristjanka jim ne smeš lagati, zakaj veljajo pri vas dvojna merila in ti lahko nekaj delaš na hitro, po bližnjici, oni pa se morajo mučiti in truditi, da pridejo do cilja.


Učimo z zgledi, ne z besedami.

(odgovor članu katrinka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: delanje zakramentov "na hitro"
14.2.2012 11:58:35   
Andromeda
IZVIRNO SPOROČILO: petea

katrinka,
danes je življenje res v vsem ''na hitro''. user posted image

Le glej čez nekaj let, ko te bodo otroci prepričevali, da ne rabijo hoditi k verouku, na kakšne tečaje ali v šolo, da boš razumela, da bi tudi oni radi kaj naredili na hitro, takoj, brez poglabljanja v zadevo, brez dejanske želje, ampak samo zato, da bodo čim prej zaključili zadevo in dobili obljubljen papir ali nagrado.

Pa kot kristjanka jim ne smeš lagati, zakaj veljajo pri vas dvojna merila in ti lahko nekaj delaš na hitro, po bližnjici, oni pa se morajo mučiti in truditi, da pridejo do cilja.


Učimo z zgledi, ne z besedami.




Brez zamere, ampak tebe pa nihče ni vprašal za mnenje.

< Sporočilo je popravil Andromeda -- 14.2.2012 11:59:02 >

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: delanje zakramentov "na hitro"
14.2.2012 12:22:39   
Nika v službi

IZVIRNO SPOROČILO: Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: petea

katrinka,
danes je življenje res v vsem ''na hitro''. user posted image

Le glej čez nekaj let, ko te bodo otroci prepričevali, da ne rabijo hoditi k verouku, na kakšne tečaje ali v šolo, da boš razumela, da bi tudi oni radi kaj naredili na hitro, takoj, brez poglabljanja v zadevo, brez dejanske želje, ampak samo zato, da bodo čim prej zaključili zadevo in dobili obljubljen papir ali nagrado.

Pa kot kristjanka jim ne smeš lagati, zakaj veljajo pri vas dvojna merila in ti lahko nekaj delaš na hitro, po bližnjici, oni pa se morajo mučiti in truditi, da pridejo do cilja.


Učimo z zgledi, ne z besedami.




Brez zamere, ampak tebe pa nihče ni vprašal za mnenje.


Kar pa še ne pomeni, da ga ne sme povedati. Ali ga kdo upošteva ali ne - pa je odločitev posameznika.

_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: delanje zakramentov "na hitro"
14.2.2012 12:30:25   
josephine27
a ce zelim biti botrica pa jih rabim?


če hočeš bit botra moraš imet vse zakramente. domač župnik ti izda potrdilo, da jih imaš in da si zgledna kristjanka se pravi da hodiš redno k maši... sicer malo odvisno kakššnega župnika imate koliko komplicira samo zakramente moraš pa 100% imet.

(odgovor članu katrinka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: delanje zakramentov "na hitro"
14.2.2012 12:32:38   
katrinka
uf sem zanetila mali spor...

lejte, v vsakem primeru jaz ne bi delala zakramentov enako dolgo kot bi jih ce bi jih zacela kot otrok, pravtako te ''hitri'' tečaji obstajajo in ni nic narobe z njimi
mene je samo zanimalo če ima katera s tem dejanske izkušnje, ker bi rada da se krst otroka in cerkvena poroka opravita skupaj...
ce pa me bodo otroci vprasali zakaj sem jaz zakramente delala drugace kot jih bodo oni bom povedala po resnici - da jih kot otrok nisem, starsi me niso peljali na verouk, sama nisem niti vedela kaj je to, kasneje v zivljenju je prisla zelja, potreba po tem in to je to

bom se odpravila k zupniku pa upam da bova se nekako dogovorila
ce rabim samo krst potem ni ovir, hecno bo če bo treba na priprave na zakon glede nato, da sem ze ozenjena

me pa vseeno zanima kako je pa ce zelis biti boter?

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: delanje zakramentov "na hitro"
14.2.2012 12:35:21   
katrinka

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

a ce zelim biti botrica pa jih rabim?


če hočeš bit botra moraš imet vse zakramente. domač župnik ti izda potrdilo, da jih imaš in da si zgledna kristjanka se pravi da hodiš redno k maši... sicer malo odvisno kakššnega župnika imate koliko komplicira samo zakramente moraš pa 100% imet.


no to sem nekako predvidevala ja
kdo ti pa izda ta potrdilo - tam kjer sem bila krscena ali tam kjer bom delala zakramente ali v tisti zupniji kjer zivis
pri nas je prva botrica dobila tam kjer zivi, ta druga tudi tam samo je istočasno tudi kjer je delala vse zakramente
kako pa zupnik ve da jih imas - ali imas kako potrdilo ki ga moras s sabo nesti?

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: delanje zakramentov "na hitro"
14.2.2012 13:02:25   
ajataja

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

a ce zelim biti botrica pa jih rabim?


če hočeš bit botra moraš imet vse zakramente. domač župnik ti izda potrdilo, da jih imaš in da si zgledna kristjanka se pravi da hodiš redno k maši... sicer malo odvisno kakššnega župnika imate koliko komplicira samo zakramente moraš pa 100% imet.



Spet od župnika odvisno,pri nas si lahko botrca brez zakramentov-preverjeno,župnik še vpraša ne ali imaš ali ne.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: delanje zakramentov "na hitro"
14.2.2012 13:25:28   
josephine27
IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

a ce zelim biti botrica pa jih rabim?



če hočeš bit botra moraš imet vse zakramente. domač župnik ti izda potrdilo, da jih imaš in da si zgledna kristjanka se pravi da hodiš redno k maši... sicer malo odvisno kakššnega župnika imate koliko komplicira samo zakramente moraš pa 100% imet.



no to sem nekako predvidevala ja
kdo ti pa izda ta potrdilo - tam kjer sem bila krscena ali tam kjer bom delala zakramente ali v tisti zupniji kjer zivis
pri nas je prva botrica dobila tam kjer zivi, ta druga tudi tam samo je istočasno tudi kjer je delala vse zakramente
kako pa zupnik ve da jih imas - ali imas kako potrdilo ki ga moras s sabo nesti?


jaz sem šla v tisto župnijo kjer trenutno živim. so me vprašali kje sem bila krščena, če imam zakramente, kje in kdaj sem se cerkeveno poročila... ni mi bilo treba nosit nobenih potrdil. je ta župnik kar klical po telefonu onega drugega, ker sploh nisem vedela točnega datuma kdaj sem bila krščena pa so se to kar po telefonu zmenili, ker imajo tako ali tako v krstni knjigi zabeleženo.

drugače pa najbolje, da starši tega otroka ki mo boš botra vprašajo pri svojem župniku kaj rabiš in kje dobiš.

(odgovor članu katrinka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: delanje zakramentov "na hitro"
14.2.2012 16:39:16   
katrinka
super, najlepsa hvala za pomoč
ko se bo nase tretje dete rodilo bom lepo se odpravila k zupniku da se zmenimo za datum za krst pa da vidimo kaj in kako s poroko

hvala vsem
zelo ste prijazne

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: delanje zakramentov "na hitro"
15.2.2012 9:34:15   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: katrinka

uf sem zanetila mali spor... spora ne, izmenjavo mnenj pa

lejte, v vsakem primeru jaz ne bi delala zakramentov enako dolgo kot bi jih ce bi jih zacela kot otrok, pravtako te ''''hitri'''' tečaji obstajajo in ni nic narobe z njimi nič ni narobe, če se jih udeležiš iz resnične želje in če razumeš izrečene obljube, ki se jim zavežeš

sem pač mnenja, da se vere ne da osvojiti ''na hitro'';

ob prebiranju tvojega prvega sporočila sem se spomnila na primere, ko ljudje določeno zadevo naredijo po liniji najmanjšega napora, od drugih pa potem zahtevajo 100-odstotno predanost za izvedbo istih ali drugih nalog, zato sem napisala zgornji komentar. Kot nekakšen opomnik oz. razmislek za situacije, ko boš prišla v konflikt s svojo mladino zaradi različnih pričakovanj.


drugače pa so za odrasle na voljo intenzivnejše in krajše priprave na sprejem posameznih zakramentov - Cerkev z veseljem sprejema izgubljene ovčice user posted image


mene je samo zanimalo če ima katera s tem dejanske izkušnje, ker bi rada da se krst otroka in cerkvena poroka opravita skupaj... seveda se da; najprej se pri obredu opravi cerkvena poroka, nato pa se izvede še krst

ce rabim samo krst potem ni ovir, hecno bo če bo treba na priprave na zakon glede nato, da sem ze ozenjena po merilih Cerkve še nista poročena in živiš nemoralno (da ne uporabim kakšnega hujšega izraza) user posted image , zato bosta morala opraviti še pripravo na zakon, kjer bosta spoznavala, kako živeti skupaj v dobrem in slabem po njenih merilih


drugače se pa bom v bodoče najprej pozanimala pri Andromedi, če lahko odgovarjam na posamezne javno objavljene teme na RR ali sem po meni še neznanih kriterijih izločena iz posamezne debate user posted image

(odgovor članu katrinka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: delanje zakramentov "na hitro"
17.2.2012 20:16:06   
malenaa

IZVIRNO SPOROČILO: Jantar


Aja pa za cerkveno poroko je krst dovolj,....seveda pa bi znal kak župnik zadevo zakomplicirati ampak načeloma je po cerkvenih zakonih krst dovolj,....pozanimaj se kako je pri vas s tem.....



bom kar tole citirala
po cerkvenih zakonih je krst dovolj za veljavnost cerkvene poroke, na pa tudi za njeno dopustnost. Zato, lahko župnik zaprosi za spregled krajevnega ordinarija ali pa se oseba pridruži katehumenatu in prejme manjkajoče zakramente.

(odgovor članu Jantar)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: delanje zakramentov "na hitro"
17.2.2012 20:21:17   
skuštrana
IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

a ce zelim biti botrica pa jih rabim?


če hočeš bit botra moraš imet vse zakramente. domač župnik ti izda potrdilo, da jih imaš in da si zgledna kristjanka se pravi da hodiš redno k maši... sicer malo odvisno kakššnega župnika imate koliko komplicira samo zakramente moraš pa 100% imet.


Mi smo krstili samo prvorojenko in njen boter ni imel nobenega zakramenta.


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: delanje zakramentov "na hitro"
17.2.2012 22:57:51   
mika
sem pač mnenja, da se vere ne da osvojiti ''na hitro'';

Petea, takšni odgovori so tipični za nekoga,ki ne ve kaj pomeni verovati in maha s pravili cerkve. Predidevam, da je zato Andromeda tako burno reagirala.

Vera se ne osvaja, ampak se čuti. Človek lahko postane veren čez noč. Kako bo dalje izražal svojo vero, pa je odvisno od njega samega.


Katrinka, moj mož je šel na 'skrajšan' verouk v MB in opravil obhajilo in birmo. Kot so ti že pred mano napisale, je odvisno od župnika, tako da te bo napotil kako naprej.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: delanje zakramentov "na hitro"
17.2.2012 23:05:37   
mika
po merilih Cerkve še nista poročena in živiš nemoralno (da ne uporabim kakšnega hujšega izraza) , zato bosta morala opraviti še pripravo na zakon, kjer bosta spoznavala, kako živeti skupaj v dobrem in slabem po njenih merilih


no, še ena neumnost. Ma res ne razumem kako suvereno podajaš 'mnenja', brez da bi sploh vedela, kako predavanje poteka in se smešiš.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: delanje zakramentov "na hitro"
20.2.2012 9:06:43   
alda
IZVIRNO SPOROČILO: mika

po merilih Cerkve še nista poročena in živiš nemoralno (da ne uporabim kakšnega hujšega izraza) , zato bosta morala opraviti še pripravo na zakon, kjer bosta spoznavala, kako živeti skupaj v dobrem in slabem po njenih merilih


no, še ena neumnost. Ma res ne razumem kako suvereno podajaš 'mnenja', brez da bi sploh vedela, kako predavanje poteka in se smešiš.


Mika to se pa moram strinjat s Peteo: lih s takimi besedami se je izrazil vaški župnik, le dodal je še, da ne živimo po krščanskih načelih,ko je sinu "razložil" zakaj pa ON NE SME hoditi k verouku s sošolci.,ker sva le civilno poročena, on pa je krščen.
No pri krstu ni kompliciral, saj je imel veliko od tega/predvsem finančno.,saj se mu je fajn napolnila malha tisti dan!user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: delanje zakramentov "na hitro"
20.2.2012 10:58:27   
josephine27

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

a ce zelim biti botrica pa jih rabim?


če hočeš bit botra moraš imet vse zakramente. domač župnik ti izda potrdilo, da jih imaš in da si zgledna kristjanka se pravi da hodiš redno k maši... sicer malo odvisno kakššnega župnika imate koliko komplicira samo zakramente moraš pa 100% imet.


Mi smo krstili samo prvorojenko in njen boter ni imel nobenega zakramenta.



Kakorkoli že Koperska škofija ima uraden obrazec, ki ga mora boter podpisat na njem pa piše med drugim tudi to, da potrjuješ, da si prejel vse zakramente in, da ne živiš v izvenzakonski skupnosti. Enak obrazec velje tudi za birmanskega botra. Preverjeno v 4 različnih župnijah v Koperski škofiji v zadnjih 2 letih. Sem mislila, da je povsod tako... očitno ni

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: delanje zakramentov "na hitro"
20.2.2012 11:06:58   
josephine27
No pri krstu ni kompliciral, saj je imel veliko od tega/predvsem finančno.,saj se mu je fajn napolnila malha tisti dan!user posted image


Sam krst je prav smešno poceni. No jaz če grem kupit špežo v Mercator enkrat tedensko porabim večuser posted image Če ste vi kaj ekstra plačevali ne vem. V ceniku vsekakor ni. Krstiš pa lahko svojega otroka tud če sam nisi krščen in če nisi cerkveno poročen. Je uradno tako. Tud na pripravi na krst je bilo pri nas tako povedano. Sicer tega ne podpirajo ampak ne morejo ti pa odreč.

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: delanje zakramentov "na hitro"
20.2.2012 11:22:33   
aprilčica07
Tudi župniki spreminjajo mnenja. Midva nisva poročena, pa nam je prvega krstil brez težav, le opozoril naju je, da če se bo "zgodil" drugi otrok, krsta ne bo. Pa brat ni smel bit boter, ker živi z deklico, brez poroke. No, drugi otrok je prišel, glede na izkušnjo ga o krstu nisem niti spraševala. Lani maja je sam pristopil do mene in me vprašal, če še želimo krstit tamalo. Odgovor je bil seveda, da ja. In smo jo krstili že čez 14 dni, brez priprav, pa še brat je bil končno lahko boter (pa še vedno živi v izven zakonski skupnosti).

Imam pa sama vse zakramente, moj pa nobenga. user posted image    

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: delanje zakramentov "na hitro"
20.2.2012 11:34:01   
sirček
Mi2 se čez 4 mesece poročiva. Jaz imam vse zakramente, moj nobenega, niti krsta. Župnik ga je vprašal, če želi opraviti zakramente, moj je odgovoril da ne, župnik pa da ok, da ga nima pravice siliti (niti on, niti jaz, niti kdorkoli drug) in da naju bo vseeno poročil.

Je pa tudi krstil oba najina sinova. Starejši je star 3 leta, mlajši 1 leto, pri nobenem ni kompliciral. Nobenih pogojev pri botrih, razen tega, da imajo zakramente. Verjel na besedo, nismo rabili nobenih potrdil.  

Vse to se je zgodilo v sosednji fari, pri našem nisva niti spraševala, ker je nesramen. (Otroke neporočenih staršev zmerja in žali, ipd.) Sicer sklepam, da se je malo že spremenil (ko je opazil, da je zelo nepriljubljen), ker vem za nekaj krstov "prvih" izvenzakonskih otrok; je pa res, da pa še vedno ne poznam primera, ko bi krstil še drugega otroka ali pa poročil par, kjer eden nima zakramentov.

Tako da - župniki so različni. Pozanimaj se na več krajih.

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: delanje zakramentov "na hitro"
20.2.2012 12:19:08   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: mika

sem pač mnenja, da se vere ne da osvojiti ''na hitro'';

Petea, takšni odgovori so tipični za nekoga,ki ne ve kaj pomeni verovati in maha s pravili cerkve. Predidevam, da je zato Andromeda tako burno reagirala. Ločim med 'verovati' in med 'biti pripadnik neke religije'. Samo za Cerkev sta ta dva pojma praviloma sinonima za isto stvar. In za večino ljudi tudi.

Vera se ne osvaja, ampak se čuti. Je res tako enostavno in strogo ločeno? Mislim, da ne. Čutenje se razvija, tudi na osnovi različnih osvojenih znanj, informacij, izkušenj, razmišljanj. Človek lahko postane veren čez noč. Lahko, a je zelo malo verjetno.Kako bo dalje izražal svojo vero, pa je odvisno od njega samega. Velikokrat v zgodovini je izražanje vere posameznikov ali skupine že pripeljalo do konfliktov in tudi osvajalskih vojn.



Ker se bodo slovenske cerkvene organizacije v bolj ali manj oddaljeni prihodnosti verjetno financirale iz t.i. 'cerkvenega davka', pa me prav zanima, koliko ljudi pa bo takrat naenkrat preko noči ugotovilo, da več niso verni ter iskalo hitre načine za izstop.

Živeti v skladu z verskimi pravili in zahtevami je zelo težko. Še za posvečene, kaj šele za ostale, laike.


Me motijo nemoralnost, nekritičnost in dvojna merila ljudi in organizacij. In iz tega izhajajo moji komentarji tudi v tej temi.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: delanje zakramentov "na hitro"
20.2.2012 12:43:54   
josephine27
Živeti v skladu z verskimi pravili in zahtevami je zelo težko. Še za posvečene, kaj šele za ostale, laike.


V današnjih časih opažam, da je vse več ljudem težko živeti po kakršnih koli pravilih ne samo verskih. Ljudje na splošno bolj cenijo tisto za kar se morajo potrudit ne tisto kar samo pade z neba.

Zame osebno sta pripadnost religiji in vera posameznika popolnoma različni stvari. Veren si navsezadnje lahko tudi, če ne pripadaš nobeni svetovni religiji.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?