|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   denarna pomoč po 3.m.bolniške??
6.10.2007 12:59:26   
urssyy
Pozdrav

Prosim, če mi lakhko katera pove ali res lahko zaprosim za denarno pomoč po neprekinjenih 3. mesecih bolniške. Sem v rizični nosečnosti že 4in pol mesecev torej imam minimalno plačo. Menda imam pravico zaprosit za denarno pomoč. Prosim če mi poveste kje se to pozanimam in kdo to isplača??
Hvala za odgovor, res bi mi prišel prav kak evro, saj moram kupiti stvari za dojenčka.

Hvala user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: denarna pomoč po 3.m.bolniške??
6.10.2007 13:03:33   
natasaom
men ni bilo treba nikamor prošnje pošiljat.so mi sami nakazal.najboljš da pokličeš v službo.je pa odvisno od firme če dajo pa koliko dajo.na vem pa če moraš bit v sindikatu..

(odgovor članu urssyy)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: denarna pomoč po 3.m.bolniške??
6.10.2007 13:38:06   
srursa
Ja lahko. Imenuje se solidarnostna pomoč. Če si članica sidnikata, ti to uredijo oni, samo dostavit jim moraš dokument, kjer je razvidno, da si tri mesece nepretrgoma na bolniški. Znaša pa nekj čez 500 eurov.

(odgovor članu natasaom)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: denarna pomoč po 3.m.bolniške??
6.10.2007 14:34:25   
*pepelka*
Ja lahko. Imenuje se solidarnostna pomoč. Če si članica sidnikata, ti to uredijo oni, samo dostavit jim moraš dokument, kjer je razvidno, da si tri mesece nepretrgoma na bolniški. Znaša pa nekj čez 500 eurov.

To je res, a ne povsod. Nekje dobiš to pomoč šele po 6. mesecu neprekinjene bolniške, drugje pa sploh ne. Odvisno je od kolektivne pogodbe.

(odgovor članu srursa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: denarna pomoč po 3.m.bolniške??
6.10.2007 14:44:44   
Anonimen
js sem jo dobila od firme kr tko. sem prov debel pogledal od kuda mi enih 100 jurjov viška hod :) nisem v sindikatu. verjetno je pa od firme do firme drgač?

(odgovor članu *pepelka*)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: denarna pomoč po 3.m.bolniške??
6.10.2007 16:57:50   
tinatona
Če delaš v negospodarstvu, potem ti pripada po kolektivni pogodbi (ne vem pa kako je v gospodarstvu). Jaz sem v službi oddala prošnjo v kateri sem napisala da sem že od tega in tega dne na bolniški in da prosim za pomoč. V roku 14 dni sem dobila odločbo in šla v računovodstvo po denar.

LP Tina



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: denarna pomoč po 3.m.bolniške??
6.10.2007 18:04:01   
guppy
jaz sem jo dobila brez kakršne koli prošnje po 3 mesecih. Sem v negospodarstvu in nisem članica sindikata.

LP

(odgovor članu tinatona)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: denarna pomoč po 3.m.bolniške??
7.10.2007 13:56:44   
urssyy
Bom se pozanimala v službi, vendar zdaj ne vem ali mora biti 3 mesece neprekinjene bolniške nad 45 dni, da lahko sploh uveljavljam pomoč ali je to od prvega dne bolniške (do 45 dni + razlika do 3 mesecev)??

Bolje, da pridem s konkretnimi informacijami na firmo..........se lahko pogajam.

HVALA !

(odgovor članu guppy)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: denarna pomoč po 3.m.bolniške??
7.10.2007 19:09:35   
Gina
Pri nas služba nič ne da. Da pa sindikat.

(odgovor članu urssyy)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: denarna pomoč po 3.m.bolniške??
7.10.2007 19:14:51   
Snowflake
mislil da lahko greš tudi na CSD in ti bodo tam pomagaliuser posted image

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: denarna pomoč po 3.m.bolniške??
7.10.2007 21:06:26   
Moyca_
najboljše da pokličeš CSD pa preveriš

_____________________________

Lp, Mojca
*****************************************
"Življenje nam vrača samo tisto, kar dajemo drugim"
*****************************************
Plačano oglasno sporočilo:
www.atrium-nep.si

(odgovor članu Snowflake)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: denarna pomoč po 3.m.bolniške??
7.10.2007 21:10:01   
srursa
Najbolj da previriš v službi na kadrovski. CSD nima nič s tem.

(odgovor članu Moyca_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: denarna pomoč po 3.m.bolniške??
7.10.2007 21:22:24   
tajtaja
Pri nas so se pa tega vsi losali.
Na kadrovski mi je rekla, da to dajo samo "za ta prave bolezni" kot kakšen rakuser posted image .Me je minilo, da bi sploh še kaj spraševala.
Sindikalna prestavnica pa je rekla, da mora preverit v kadrovski. In to je to.
Škoda beseduser posted image .


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu srursa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: denarna pomoč po 3.m.bolniške??
10.10.2007 11:22:31   
Stefka
Solidarnostna pomoč ti pripada samo v negospodarstvu, sicer pa ne, razen, če je to posebej pogojeno v kolektivni pogodbi, za polne 3 mesece (koledarske!) neprekinjene bolniške odsotnosti. Pravica zapade v 5 letih, torej jo lahko terjaš tudi za nazaj.

Načeloma bi jo moral delodajalec izplačati sam, ne da bi morala ti kaj urejati, vendar ni vedno tako. Jaz sem bila zaposlena v javni upravi in mi seveda zadeve niso izplačali. Potem sem poslala uradni dopis in ker v 30 dneh nisem dobila ne odgovora, ne denarja, sem dopis in kopijo predpisa nesla Čeferinu user posted image , da je prepisal moje pismo in dodal, da jih bom tožila, če denarja ne dobim v osmih dneh... sem ga dobila v enem user posted image . In še Rok me je poklical, če sem dobila denar user posted image .
Sicer so me malo nat... pri znesku, ampak... bolje išta, nego ništa. Je šlo predvsem za princip.

Na kratko... odvisno od tega kje si zaposlena. Mogoče ti lahko pomagam najti predpis, na podlagi katerega ti morajo zadevo izplačat. Sporoči!

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: denarna pomoč po 3.m.bolniške??
11.10.2007 11:28:53   
tatam
Jaz sem tudi oddala vlogo v kadrovsko,kjer sem pač napisala da sem že tri mesece doma...In izplačilo je blo v roku enega tedna.Če pa jih ne bi jaz spomnila,pa bi ostala brez!

(odgovor članu Stefka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: denarna pomoč po 3.m.bolniške??
12.10.2007 18:52:50   
urssyy
Solidarnostna pomoč ti pripada samo v negospodarstvu, sicer pa ne, razen, če je to posebej pogojeno v kolektivni pogodbi, za polne 3 mesece (koledarske!) neprekinjene bolniške odsotnosti. Pravica zapade v 5 letih, torej jo lahko terjaš tudi za nazaj.

Načeloma bi jo moral delodajalec izplačati sam, ne da bi morala ti kaj urejati, vendar ni vedno tako. Jaz sem bila zaposlena v javni upravi in mi seveda zadeve niso izplačali. Potem sem poslala uradni dopis in ker v 30 dneh nisem dobila ne odgovora, ne denarja, sem dopis in kopijo predpisa nesla Čeferinu , da je prepisal moje pismo in dodal, da jih bom tožila, če denarja ne
IZVIRNO SPOROČILO: urssyy

Delam v turizmu v delniški družbi in menim, da mi pripada. V torek grem v službo in bom ustno prosila, če ne bo nič te bom prosila za pomoč, da napišem pistno zahtevo. Hvala za informacijo.

Pozdrav

Prosim, če mi lakhko katera pove ali res lahko zaprosim za denarno pomoč po neprekinjenih 3. mesecih bolniške. Sem v rizični nosečnosti že 4in pol mesecev torej imam minimalno plačo. Menda imam pravico zaprosit za denarno pomoč. Prosim če mi poveste kje se to pozanimam in kdo to isplača??
Hvala za odgovor, res bi mi prišel prav kak evro, saj moram kupiti stvari za dojenčka.

Hvala user posted image

(odgovor članu urssyy)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?