|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   do kdaj lupinica?
2.5.2010 23:09:37   
MiNa*
saj vem, da je različno, ampak a so tam pri 7 mesecih ponavadi že dovolj veliki in močni za avtosedež 9-18 kg? Imam namreč sposojeno lupinico, ki naj bi jo takrat vrnila (posodijo naprej), pa me zanima ali bo potrebno iskat drugo varianto lupinice ali bo mogoče že za sedežek?
(vem, da bomo takrat točno videli, samo da vem kaj lahko pričakujem, ali sploh ni možno ali pa že?)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: do kdaj lupinica?
2.5.2010 23:14:41   
Anonimen
Načeloma je fajn, da se otrok prevaža v lupinici čim dlje oz. dolker mu je le-ta prav (glede na težo, glavico in višino ramen), samo če je vaše dete krepko in lepo drži glavo, potem najbrš nebi smel bit problem. Samo v tem primeru naprimer sigurno niti slučajno nebi razmišljala o nakupu sedeža 9-25kg, ampak sigurno le o sedežu 0-18 ali 9-18kg.

(odgovor članu MiNa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: do kdaj lupinica?
2.5.2010 23:26:25   
rija
jaz sem ga dala ob dopolnjenih 8 mesecih. pa še takrat se mi je zdel tako micen v tem sedežu. ampak njemu je pa ful pasalo. je pa res, da sem ga vozila vedno v polsedečem položaju....še kakšen mesec ali dva.

po pravici povedano, bi ga jaz v sedmem mesecu še ne preselilauser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu MiNa*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: do kdaj lupinica?
2.5.2010 23:41:45   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: rija
po pravici povedano, bi ga jaz v sedmem mesecu še ne preselilauser posted image

Jaz ga drugače tudi še nebi ... mi smo jo vozili v lupinici do 11. meseca, samo potem so ji pa ramenski trakovi res že pod višino ram prišli in ni bila več ok ... Kaj pa če bi na AMZSju vprašala ... baje da posojajo lupinice ...

< Sporočilo je popravil Otika -- 2.5.2010 23:42:46 >

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: do kdaj lupinica?
2.5.2010 23:49:36   
lilip
Lupinico smo uporabljali skoraj 14 mesecev. Pri sedmih mesecih se mi zdi absolutno prehitro. Na prvem mestu je varnost in 1000% je lupinica veliko bolj varna.

Lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: do kdaj lupinica?
2.5.2010 23:51:02   
lilip
Aja, zdaj imam drugega otročka, star je 4 mesece in definitivno še ne bo čez tri mesece za v avtosedež.

(odgovor članu lilip)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: do kdaj lupinica?
2.5.2010 23:55:27   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: lilip

. Na prvem mestu je varnost in 1000% je lupinica veliko bolj varna.

Lp



ja, ampak tudi lupinica postane ne-varna, če je otrok prevelik, pretežak.....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu lilip)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
3.5.2010 6:53:39   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: do kdaj lupinica?
3.5.2010 10:52:47   
marjetica8
Pri 10m smo ga prestavili v avtosedež 9 - 18kg.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: do kdaj lupinica?
3.5.2010 11:08:20   
manna
Vse je odvisno od tega kakšnega otroka imaš!! Naša ima skoraj 11 mesecev pa niti 8 kg, so pa dojenčki ki imajo pri 4 mesecih že 8 kg! Poleg tega je odvisno še koliko je fizično zrel - eni pri 6 mesecih že sami sedijo, drugi šele pri 10! Tako da..če je tvoj ful jedec in se hitro redi in razvija, potem mogoče ne bo problem. Če pa je tak drobiž kot naša, potem pa niti slučajno še ni zrel za avtosedež...

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: do kdaj lupinica?
3.5.2010 13:17:12   
AnciM
Jaz sem prvega prestavila v sedež pri 7m. Imel je že preko 8kg in bil zelo fizično močan. Je pa bila takrat zima in ga v bundici nisem več stlačila v lupinico.

_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: do kdaj lupinica?
3.5.2010 13:52:31   
Jessy
Jaz sem dala mojo pri dobrih osmih mesecih v sedež od 9 do 36 kg. Lupinica ji je bila že premajhna in se mi je zdela nevarna.

_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: do kdaj lupinica?
3.5.2010 13:59:27   
mateja8
Za lupinico je dobro, da je otrok v nejej dokler mu je ta prav. Če ima glavo še lepo oprto, če so mu pasi še dovlj veliki, če mu noge ne bingljajo preveč čez potem naj bo otrok še v lupinici, saj je to zanj bolše. To je tako, kot bi nas obuli v pol prevelike čevlje....potem pa hodi če moreš. Tako pa otroček udobno leži in kar je dodatno fajn je obrnjen v kontra smeri vožnje.
Jaz vem, da sem prvega prehitro prestavila v avtosedež. Te napake ne bom ponovila in bom malo imela v lupinici kar se najdlje da. Očitno bo to pri nas kar dolgo, saj je mala res mala (kratka) in bo lahko še nekaj časa v lupinici.

_____________________________

27.7.2004 Žiga,
17.9.2009, mesec prezgodaj Vita:
rojstvo: 2100 g, 46 cm
21. mes.: 11300 g, 83 cm

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: do kdaj lupinica?
3.5.2010 20:33:18   
Greenie
Naša je nekje srednje rasti, pa smo jo pri 8 mesecih dali v sedež, ker je v lupinici sitnarila, že videti je bilo, da jo utesnjuje (zima in veliko oblačil). Je bila pa močna in glavo je lepo držala že dolgo časa. V sedežu je bila potem zadovoljna.

(odgovor članu mateja8)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: do kdaj lupinica?
3.5.2010 22:29:55   
nananaja
IZVIRNO SPOROČILO: mateja8

Za lupinico je dobro, da je otrok v nejej dokler mu je ta prav. Če ima glavo še lepo oprto, če so mu pasi še dovlj veliki, če mu noge ne bingljajo preveč čez potem naj bo otrok še v lupinici, saj je to zanj bolše. To je tako, kot bi nas obuli v pol prevelike čevlje....potem pa hodi če moreš. Tako pa otroček udobno leži in kar je dodatno fajn je obrnjen v kontra smeri vožnje.
Jaz vem, da sem prvega prehitro prestavila v avtosedež. Te napake ne bom ponovila in bom malo imela v lupinici kar se najdlje da. Očitno bo to pri nas kar dolgo, saj je mala res mala (kratka) in bo lahko še nekaj časa v lupinici.


Tudi jaz sem to trdila, pa sem se morala močno ugrizniti v jezik. Pri 6m je pripenjanje v lupino postalo precej mučno, tako da je šla v večji stol pred 8m, s tem smo se znebili ihte, pa končno je bila spet pripeta tako, kot mora biti. Žal se je mala odločila, da ona paže ne bo ležala! Je pa potem skoraj toliko ležala v stolčku 9-18. Pa je precej majhen otrok.
Pa prosim ne govorit, da vse reši maxi cosi lupina, ki je velika. Mi smo imeli dve dovolj veliki lupini, a nista rešili problema... Tako da ni nobena katastrofa v tem, da se da otrok pred 9 mesecem v stol, samo potem je treba toliko bolj paziti, kakšen stol kupiš. Je precej razlike med 7mesečnikom in enoletnikom, ter stolom 9-18kg in stolom 9-36kg.

(odgovor članu mateja8)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: do kdaj lupinica?
4.5.2010 16:32:58   
Taddy78
IZVIRNO SPOROČILO: MiNa*

saj vem, da je različno, ampak a so tam pri 7 mesecih ponavadi že dovolj veliki in močni za avtosedež 9-18 kg? Imam namreč sposojeno lupinico, ki naj bi jo takrat vrnila (posodijo naprej), pa me zanima ali bo potrebno iskat drugo varianto lupinice ali bo mogoče že za sedežek?
(vem, da bomo takrat točno videli, samo da vem kaj lahko pričakujem, ali sploh ni možno ali pa že?)


Najbolj pomembna je varnost in za 7.mesečnika je najbolj varna vožnja v kontra smeri.
Naš se je vozil v lupinici do 1.leta (če bi gledala po kg, bi ga lahko dala v sedež že pri 6.mesecih) in ne vem zakaj toliko gledate te kg. Ja pa kaj če ima otrok pri 8.mesecih recimo 11kg? Še vedno njegovo telo ni zrelo, da bi dobro preneslo posledic trka v smeri vožnje.

(odgovor članu MiNa*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: do kdaj lupinica?
4.5.2010 20:14:03   
AnciM
Najbolj pomembna je varnost in za 7.mesečnika je najbolj varna vožnja v kontra smeri.


Za nas tudi pa se zato vsi vozimo v smeri vožnje.

Še vedno njegovo telo ni zrelo, da bi dobro preneslo posledic trka v smeri vožnje.


Naše tudi ne, če se pelješ hitreje kot 50 km na uro.

Če je otrok prevelik in pretežak, je lupinica lahko prej nevarna kot pa varna.

_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: do kdaj lupinica?
4.5.2010 21:23:44   
Urska09
Dojenčka daš lahko iz lupinice v večji avtosedež ko:

- zna povsem samostojno sedeti
- ima min. 9 kg
- glava gleda čez rob lupinice
- pasovi pridejo pod rameni.

Nič prej!

(odgovor članu MiNa*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: do kdaj lupinica?
4.5.2010 21:48:31   
ledenka
naš je imel 9 kil pri 4 mesecih, trdno je sedel malo pred 7. mesecem. V lupinico sem ga kljub vsemu spravila do 8,5 mesecev (in to v bundi!), potem pa je vrh glave pogledal čez rob.

Zagovarjam uporabo lupinice, dokler je varno, ne glede na to, kaj je otroku všeč. pri varnosti ni popuščanja!

_____________________________

Никогда и ничего не просите! Никогда и ничего, и в особенности у тех, кто сильнее вас. Сами предложат и сами все дадут!


(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: do kdaj lupinica?
4.5.2010 22:12:58   
manna
Pri nas pa glavica še ne gleda nič čez rob, bo pa kmalu problem z nogicami. Ker namreč bingljajo malo čez, oziroma ko je lupinica nameščena v avtu, nekako ni dovolj prostora za nogice - tamala jih zato upira ob sedežni naslon pred sabo in se tako odriva...Tako da v bistvu mora met nekako pokrčene da ji počivajo, ker stegnit jih ne more. Stara je pa 11 mesecev in nima še 8 kg. Ali je torej zrela za avtosedež? Kaj se vam zdi, punce? 

(odgovor članu ledenka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: do kdaj lupinica?
4.5.2010 22:18:53   
tasa_m
Mi smo jo dali v AS pri 10,5 mesecih ampak smo kupili tega 0-18kg.

Če bi gledali na kg, bi še zdaj morali uporabljati lupinico, čeprav ima glavico čez rob, nogic pa ni imela več nikamor za dat

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: do kdaj lupinica?
5.5.2010 8:27:29   
slovenka
Mi nismo več lupinice uporabljali pri 8 mesecih. PA ni bila velika pupa ali kaj, ampak preprosto več ni želela biti v lupinici, tako da se gor dvigovala, da ni šlo več ležanje tam notri. TAko da sva jo dala v sedež, tam je bilo pa super, ker je lahko gledala ven čez šipo... res je zelo odvisno od otroka...

_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu tasa_m)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: do kdaj lupinica?
5.5.2010 9:35:45   
Anonimen
manna ... nogice ne igrajo vloge tule ... ima pač pokrčene, pa kaj potem.

Tako kot je napisala Urska09 .... dokler otrok zadostuje vsem 4im kriterijem je najvarnejši način prevoza v lupinici ... takoj ko enemu kriteriju ne ustreza več (je pretežek, glava gleda čez ali so pasovi pod rameni) pa lupinica ni več varna.

Glede na to, da imam 80cm visoko in 11kg težko 17-mesečnico doma, ki se še danes z veseljem usede v lupinico in iz nje pogleda kako risanko mi ni jasno, kako lahko nekatere mamice trdijo, da je njihov 5-mesečnik že čisto prevelik za lupinico ... no mi ni bilo jasno, dokler mi ni enkrat ena mamica pokazala kako pripne v lupinico svojega polletnega otroka, ker je trdila, da je mali za MC lupinico že prevelik in da mu pasovi pridejo za rameni ... ja itak, da so mu prišli za rameni, če ga je pa vanjo dala tako pokonci, da je imel hrbet skoraj čisto na ravnem in med pleničko in srednjim pasom kakih 5cm lufta. No potem sem ji v lupinico tamalega dala jaz in je tamali kar naenkrat lepo pasal v lupinico pa še ful prostora je imel ...

Pa tut ni mi jasno zakaj otroke v bundah tiščite v lupinice, če ga lahko v stanovanju v toplo lupinico položiš pa z deko fino zadelaš, daš v avto in ko se avto segreje samo deko dol potegneš ...

Aja ... pa ne glede al otrok želi al ne želi bit več v lupinici, jaz sem starš in jaz vem, kaj je za tako malega otroka varno in ga jaz ne bom dala v večji stol, dokler odgovarja vsem zgornjim kriterijem.


< Sporočilo je popravil Otika -- 5.5.2010 9:37:15 >

(odgovor članu slovenka)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: do kdaj lupinica?
5.5.2010 13:00:52   
Anonimen
Naša je bila tak velik firbec, da je šla v običen avtosedež pri 3,5 mesecih. Vožnja v eno smer 65 km je bila pri nas prava muka, ker je celo pot imela glavo gor in gledala naokoli. Ko je šla v običen avtosedež , je bila pri nas vožnja z avtom pravo veselje.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: do kdaj lupinica?
5.5.2010 13:33:51   
zaspančka
njamka, pri 3.5 mesecih?!? user posted image user posted image A je sploh že glavo sama držala takrat? Samo eni pa res pretiravate. Če je vožnja taka muka, pač ne greš. Itak se mi zdi 65 km za 3-mesečnega user posted image mal predolga razdalja, vsaj ne bi ga pogosto vozila na take ture.

Pa še odgovor na prvotno vprašanje. Moj user posted image je šel v AS z 8 meseci in dobrimi 8 kg. Prestavila sem ga pa zato, ker je imel  pasove pod rameni. Drugače bi ga z veseljem imela še v lupinici, ker vem, da je najbolj varna. Imam pa tudi sedaj AS v najbolj ležečem položaju, ker je tako še najbolj  zaščiten v primeru trka, pa tudi fizioterapevtka mi je tako svetovala.


_____________________________

4.6.2009 - Tjaš
12.2.2013 - Tinkara

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Niti strije, niti stanje vagine zanjo ni v...
V svojih objavah redno prikazuje predele na trebuhu, zadnjici in nogah, dele telesa, ki jih večina drugih vplivnežev skr...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?