|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   do kdaj pasiranje?
8.5.2008 10:48:13   
_annela_
Do kdaj ste pasirale?

< Sporočilo je popravil Bonnie_RR -- 8.5.2008 13:14:27 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: do kdaj??
8.5.2008 11:05:05   
kristinaj
jaz sem naši s paličnim miksala do enga 7m, potem pa pretlačeno zelenjavo za mineštro....sadje sem pa ribala na steklen ribežn, sedaj če se mi hoče ji narežem na majhne košče in z vilico fajn pretlačim....

(odgovor članu _annela_)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: do kdaj??
8.5.2008 11:06:13   
mateyka
mi še zdej user posted image user posted image (9 mesecev in 1 teden)

(odgovor članu _annela_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: do kdaj??
8.5.2008 13:26:22   
Bonnie_RR
Tule je podobna tema:

http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=2583420




_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: do kdaj??
8.5.2008 21:57:51   
Naja30
Nikoli nisem pasirala, samo pretlačila z vilico.

(odgovor članu Bonnie_RR)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: do kdaj??
8.5.2008 22:00:04   
potepinka
Samo 1 mesec ko sem začela uvajat GH

_____________________________

Življenje je plamen, ki v lastnem ognju izgoreva, vendar vedno znova vzplamti, ko dete se rodi.
--------------------------------------------------------------------------------
Sara(07.09.1996)Mark(10.11.2007)

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: do kdaj??
9.5.2008 13:40:10   
Paštetka
nikoli. Edino kakšno surovo sadje ali zelenjavo.

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu potepinka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: do kdaj pasiranje?
10.5.2008 14:02:23   
Anonimen
Samo na zacetku, par tednov, ampak mi je bila tista hrana bljak. Potem sem samo pretlacila z vilico.

(odgovor članu _annela_)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: do kdaj pasiranje?
10.5.2008 16:03:22   
ThinkPink
Jaz še zdaj večinoma pasiram (9m), samo da ne pasiram več do gladke kaše, temveč pustim bolj grobo spasirano. Določeno hrano pa samo malo z vilico pretlačim - banano, korenček, ... Npr. jabolka s keksom pa vržem v mixer, toliko da so stavečjega zmiksano. Moja kar lepo že prežvekuje hrano, pa še nima nobenega zobka. Res pa je, da zmikasanega poje več in hitreje, če pa pretlačim pa traja ful dolgo in ne poje pol toliko. Če npr. zmiksam banano, keks in pol kivija to vse poje, če pa isto stvar pretlačim z vilico, pa poje le pol banane.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: do kdaj pasiranje?
10.5.2008 16:16:52   
Paštetka
IZVIRNO SPOROČILO: ThinkPink

Jaz še zdaj večinoma pasiram (9m), Res pa je, da zmikasanega poje več in hitreje, če pa pretlačim pa traja ful dolgo in ne poje pol toliko. Če npr. zmiksam banano, keks in pol kivija to vse poje, če pa isto stvar pretlačim z vilico, pa poje le pol banane.


A si pomislila, da bi ji pri teh mesecih že lahko dala hrano v roko in na krožnik, da bi sama jedla? Ne morem verjeti, da je pri 9. mesecih še vedno miksano. PA kaj, če poje manj? Bo pa večkrat jedla, glavno da bo sama jedla in da se ji bo razvijala fina motorika prstov in spretnost.

Poleg tega je še zame cela banana, keks in cel kivi skoraj preveč za eno malico, če ne bi bilo zmiksano. Res ne rabiš miksat zato, da bi več pojedla.

Bajdovej, je kivi zelo alergen in ga priporočajo P po 1. letu user posted image

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: do kdaj pasiranje?
10.5.2008 18:49:36   
butt3rfly

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka


A si pomislila, da bi ji pri teh mesecih že lahko dala hrano v roko in na krožnik, da bi sama jedla? Ne morem verjeti, da je pri 9. mesecih še vedno miksano. PA kaj, če poje manj? Bo pa večkrat jedla, glavno da bo sama jedla in da se ji bo razvijala fina motorika prstov in spretnost.



veš, niso vsi otroci narejeni po standardih kot je mogoče tvoj. ne vem, kaj tle ni za verjeti. jst mam isti problem, da mu še večino vedno moram miksat. pa se trudim že neki časa in mu ponujam pretlačeno hrano. včasih uspe in poje nekaj žlic, nato pa se začne daviti in mi popolnoma vse zbruha. glih danes je bila ista pesem pri kosilu. saj ne mislim kar tako odnehat. se bo že navadu. sam je pa katastrofa, da noben obrok ne ostane v želodcu. tak da ne vidim potrebe po obsojanju nekaterih mamic, če njihov mali pač ne je večjih kosov. eni prej, drugi kasneje.

_____________________________

Hale: "Are you accusing me of being in someones pocket, you hypocrite son-of-a-bitch? You've been on Clay's tit since you were a goddamn uniformed officer. He barks and you jump. Whole town knows it. "Chief of Police". What a goddamn joke."

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: do kdaj pasiranje?
10.5.2008 20:48:30   
mateyka
sej to je - če bi ne mel problemov, bi ji že dajala "odraslo" in pretlačeno hrano. tko pa bomo malj dalj pasiral. pa sploh ne vem zakaj tak halo, če mal dalj pasiraš. sej noben ni zbolel od predolgega pasiranja in tud noben do 18 leta ni jedu pasirane hrane zarad tega. zakaj silit, če noče - res ne vem no..

(odgovor članu butt3rfly)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: do kdaj pasiranje?
10.5.2008 20:54:22   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka


A si pomislila, da bi ji pri teh mesecih že lahko dala hrano v roko in na krožnik, da bi sama jedla? Ne morem verjeti, da je pri 9. mesecih še vedno miksano. PA kaj, če poje manj? Bo pa večkrat jedla, glavno da bo sama jedla in da se ji bo razvijala fina motorika prstov in spretnost.



veš, niso vsi otroci narejeni po standardih kot je mogoče tvoj. ne vem, kaj tle ni za verjeti. jst mam isti problem, da mu še večino vedno moram miksat. pa se trudim že neki časa in mu ponujam pretlačeno hrano. včasih uspe in poje nekaj žlic, nato pa se začne daviti in mi popolnoma vse zbruha. glih danes je bila ista pesem pri kosilu. saj ne mislim kar tako odnehat. se bo že navadu. sam je pa katastrofa, da noben obrok ne ostane v želodcu. tak da ne vidim potrebe po obsojanju nekaterih mamic, če njihov mali pač ne je večjih kosov. eni prej, drugi kasneje.

Ja, se strinjam z butt3rfly. Tudi pri nas še strogo pasiramo (stara 7 mesecev), s tem da imamo vse še prej tekoče kot pa gosto- vse je redkejše od pudinga, ker sicer ne poje popolnoma nič.
Jaz se s tem ne obremenjujem, eni prej drugi kasneje.

(odgovor članu butt3rfly)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: do kdaj pasiranje?
10.5.2008 20:57:31   
Paštetka
Jaz sem dala samo predlog. Ne da se mi ukvarjati z...

Zakaj? KEr kmalu grejo v vrtec in je fajn, če so toliko samostojni, da sami znajo jesti. Drugače je pa Think Pink pisala, da miksa, ker tako več poje in ne zato, da bi bruhalo dete.

Sicer pa, ko sem jaz imela 1. otroka, so mi tudi šle na živce tiste z več izkušnjami in več otroki. Iz zarečenega kruha se največ poje, vam samo povem.

Citiram E. Pantley: "Otrok nimamo zase, ampak zato, da jih pripravimo na življenje. ".

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: do kdaj pasiranje?
10.5.2008 21:00:08   
ThinkPink
PA kaj, če poje manj? Bo pa večkrat jedla, glavno da bo sama jedla in da se ji bo razvijala fina motorika prstov in spretnost.


Sem slišala, da ni dobro, da nonstop nekaj jedo, baje je bolje, da v eni porciji pojedo toliko, da so siti vsaj 3 ure. Če pa mi razpaca pol banane, pa bo čez pol ure spet hotela jesti, potem jo lahko cel dan samo hranim.

Glede motorike - med hranjenjem ji vedno dam kakšen keks ali košček kruha in vmes, ko jo hranim po žlički, tudi sama tu in tam kakšen košček poje, zdrobi, poskuša prijeti...In motoriko ima izredno razvito. S pincetnim prijemom prime takšno pikico, ki jo jaz komaj vidim.

Da je kivi alergen pa res nisem vedela...ga ji dajem že od 5m in hvalabogu ni bilo nič.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: do kdaj pasiranje?
10.5.2008 21:12:38   
Paštetka
IZVIRNO SPOROČILO: ThinkPink

PA kaj, če poje manj? Bo pa večkrat jedla, glavno da bo sama jedla in da se ji bo razvijala fina motorika prstov in spretnost.


Sem slišala, da ni dobro, da nonstop nekaj jedo, baje je bolje, da v eni porciji pojedo toliko, da so siti vsaj 3 ure. Če pa mi razpaca pol banane, pa bo čez pol ure spet hotela jesti, potem jo lahko cel dan samo hranim.

Glede motorike - med hranjenjem ji vedno dam kakšen keks ali košček kruha in vmes, ko jo hranim po žlički, tudi sama tu in tam kakšen košček poje, zdrobi, poskuša prijeti...In motoriko ima izredno razvito. S pincetnim prijemom prime takšno pikico, ki jo jaz komaj vidim.

Da je kivi alergen pa res nisem vedela...ga ji dajem že od 5m in hvalabogu ni bilo nič.


TP Alergija se lahko pojavi tudi kasneje oz. vpodbudi druge alergije.
Drugače pa npr. jaz nikoli ne jem točno na 3 ure. In tako ravnam tudi z deco. Včasih jemo na 2 uri, včasih pa tudi 5 ur ne je ničesar ali smo vsi za pol ure lačni. Kakor je pač kdo lačen oz. kaj jemo. Ker slabše je, da se napokajo, potem pa 3 ure nič. Pa se spet napokajo, pa spet 3 ure nič. Z mlekom je to drugače kot s hrano. Ker tudi kasneje je boljše, če človek je večkrat pa manj. normalno bi naj imeli 7-8 obrokov (ponoči ne šteje). In to pride več kot vsake 3 ure čez dan.
Npr. jaz moram mojemu uro do pol ure pred kosilom dati nekaj za jesti, ker drugače se mu zmeša do kosila in potem še manj poje, ker postane tečen, sitnari, in zaspan.

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: do kdaj pasiranje?
10.5.2008 21:27:42   
ThinkPink
Ja, kakor kdo.

Jaz pač skušam uvajati pribl. ustaljen urnik hrane cca. 5 obrokov na dan, pa tudi to, da jemo skupaj. Npr. ob 7h spije mleko (zajtrk), ob 10h imam jaz zajtrk, ona pa že malico-sadje, ob cca. 13-14h imava skupaj kosilo, ko pride moj domov, spet jemo skupaj in še večerja, spet skupaj. Saj tudi naša ne je točno na 3 ure, tudi če je malo lačna, kosila pa še ni, ji dam tačas kakšen keksič, čez pol ure pa jemo skupaj.

Tudi v vrtcu bo malica točno ob npr. 10h in bo morala jesti takrat in ne čez pol ure, ko bodo že vse pospravili. Zato jo ravno skušam navajati na "skupno" prehranjevanje.

Sicer pa je bila ta tema namenjena pasiranju. Jaz sem se odločila, da bom od danes naprej pasirala vse, tudi kosilo za naju. user posted image  malo šale...Sem si pa zadala za cilj, da bom kmalu prešla na pretlačeno hrano, saj kot sem napisala tudi zdaj ne pasiram več do tekočega, temveč puščam dokaj velike delce.




(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: do kdaj pasiranje?
10.5.2008 22:22:04   
Naja30
Se v vsem strinjam s Paštetko. Sicer pa vsak po svoje.

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: do kdaj pasiranje?
10.5.2008 22:33:15   
Lunc_a
Sploh še nismo prišli do pasiranja user posted image Star je 11 mesecev,pa še vedno mu moram zmiksat v multipraktiku,s tem da 90% vse hrane ne more jest,ker zbruha,čeprav je zmiksano v multipraktiku

(odgovor članu _annela_)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: do kdaj pasiranje?
10.5.2008 22:56:15   
janja
Mi smo stari skoraj 7 mesecev, pa mu tudi vse pasiram. Razen mogoče kako zelenjavo res dobro pretlačim. Če ne mu gre kar na bruhanje in mi potem zbruha še tisto kar je pojedel. Mu pa pasiram zato, ker smo vse do uvajanja GH polivali po vsakem obroku. Pa še vprašanje, kako otroku dati grah, koruzo...? Saj pretlačiš, a ostane lupinica in tisto se našemu rado zatakne.
So pa otroci ful različni. Našemu prvemu nisem nikoli miksala, samo pretlačila. Pa je od vsega začetka lepo jedel in mu nikoli ni šlo na bruhanje. Uvajala pa sva GH že pri 5. mesecu.


_____________________________

Otroci so naše največje bogastvo! Čuvajmo jih!

http://janja73.mojalbum.com
http://zo-ja.mojalbum.com

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: do kdaj pasiranje?
11.5.2008 8:49:43   
Sisy
Sara je stara 9 mesecev in ji že kakšen mesec NIČESAR več ne miksam/pasiram. Obroke dobiva normalno,jih pripravim kot za naju, s tem da ji razrežem na čisto majhne koščke (npr.meso,ribe), zelenjavo ali krompirček,rižek in druge priloge pa pretlačim ...Koščke dobi ali v roko ali kar direktno v ustka.

Slišala pa sem da predolgo pasiranje hrane ni priporočljivo zaradi deformacije čeljusti. (upam da nisem s to izjavo zdej kej mim udarla ker sem to res samo slišala in ne vem če je res)

Če že ne drugega se moramo zavedat da gre večina naših otrok kmalu v vrtec tam pa hrane ne bodo pasirali in bi znal bit prehod na "trdo" hrano za tiste ki jedo samo miksano kar težek.

_____________________________

najina skraužlana sreča: Sara, 10.8.2007

je 1.8.2009 dobila bratca Marka

pa imamo dva levčka :-)








(odgovor članu janja)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: do kdaj pasiranje?
11.5.2008 9:29:49   
Paštetka
Sisy, še kako prokleto prav imaš glede pasiranja in deformiranja. user posted image  Namreč v tem obdobju se razvijajo zelo hitro obrazne mišice, in zato mora dete zvečiti in uporabljati dlesni in ne samo požirati.

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: do kdaj pasiranje?
11.5.2008 10:56:53   
Anonimen
Jaz mu nekaj spasiram, nekaj pa ne. Odvisno od jedilnika. In vedno manj mu pasiram, da ni več tako gladko kot na začetku uvajanja gh.
Imata pa Sisy in Paštetka še kako prav.

(odgovor članu Paštetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: do kdaj pasiranje?
11.5.2008 11:08:50   
mateyka
Slišala pa sem da predolgo pasiranje hrane ni priporočljivo zaradi deformacije čeljusti. (upam da nisem s to izjavo zdej kej mim udarla ker sem to res samo slišala in ne vem če je res)


ja, kok je zdej "predolgo". mislim, da nekaj mesecev nima nobene veze..

+ naša recimo je pripravljena žvečit kruh piškote in ekspandiran riž. sej to je tud neki "treniranja" user posted image bo že, mal prej, al pa mal kasnej user posted image

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: do kdaj pasiranje?
11.5.2008 12:17:49   
butt3rfly
res je, da mate tiste z več ko enim otrokom prednost glede izkušenj, vendar se zavedajte, da pa tud niste bogovi in da tud ne veste vsega oz. mogoče ne delate ali rečete vsega vedno prav.
evo, jst sm se šla zanalašč k moji mami pozanimat, kok dolg sm jst pasirano hrano jedla. je rekla, da striktno do 11. mesca nism hotla niti koščka pojesti. same kašice. in zagotavljam, da nimam nobenih problemov s čeljustjo, niti s čim drugim. psihično sm pa tud čist vrediuser posted image
sm pa striktno za to, da se ne vsiljuje vedenja svojega lastnega otroka drugim otrokom. vsak je drugačen in hvala bogu. ene mate pač srečo, da vaš mali tko pridno je. z mojim mam malo problemov, ampak jih bomo že še rešili. v usta mu pa tud ne moram nafilat hrane in mu jih potem zlimati skupi, sam da bo začel goltati večje kose...

_____________________________

Hale: "Are you accusing me of being in someones pocket, you hypocrite son-of-a-bitch? You've been on Clay's tit since you were a goddamn uniformed officer. He barks and you jump. Whole town knows it. "Chief of Police". What a goddamn joke."

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Zakaj dojenje ni vedno najboljše?
Babica je iz svojih izkušenj ugotovila, da dojenje ni vedno najboljša možnost. Ob tem je razkrila, da je v resnici najpo...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?