|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   dober čuvaj in dober do otrok
8.3.2008 11:14:31   
African queen
Kupujemo psa,ki bi bil dober čuvaj in hkrati tudi dober do otrok,katera pasma bi bila najbolj primerna?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: dober čuvaj in dober do otrok
8.3.2008 11:46:16   
gaya24
http://www.mojpes.net/

(odgovor članu African queen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: dober čuvaj in dober do otrok
8.3.2008 12:29:59   
Anonimen
Mi imamo bernskega planšarja.. Ful prijazen kuža, hkrati pa je tudi čuvaj. Sicer ne ravno dober, ampak ponavadi že s svojim izgledom povzroči nelagodje (je precej velik, cca. 50 kg, ko laja pa se vedno dvigne na zadnje noge, zato je videti še večji). Kaj bi pa naredil, če bi kdo prišel v hišo, pa ne vem.

(odgovor članu African queen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: dober čuvaj in dober do otrok
8.3.2008 13:02:57   
soncece24
Kak nemški ovčar recimo. Je pa večini treba ljubezen do otrok privzgojiti - če bo zunaj hišo čuval ves dan bo do otrok manj prijazen kot če bo živel z vami in bo družinski član. Pa dobro izbiro želim.

< Sporočilo je popravil soncece24 -- 8.3.2008 13:03:10 >


_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: dober čuvaj in dober do otrok
8.3.2008 13:08:07   
ada2
novofundlandec

_____________________________

Besedo KONTRA s proti razložimo in CEPCIJA je jasna brez vprašanj, tako se s kontracepcijo borimo, da bi bil na svetu kakšen cepec manj!

Ada vas ´ma rada!

(odgovor članu soncece24)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: dober čuvaj in dober do otrok
8.3.2008 13:30:04   
jolly123
Kje bo pa pes bival v hiši ali zunaj? 

(odgovor članu ada2)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: dober čuvaj in dober do otrok
8.3.2008 13:47:40   
LoCa
hja, moj ma 15 kil in je ODLIČEN čuvajuser posted image . pomoje psi razvijejo zaščitniško žilico do bajte, četudi mi tega ne vemo. pomje če bi enga iz zavetišča vzela, bi kmalu ugotovila njegovo zaščitniško žilico. tako je blo pri meni, in sem bla orng presenečena, ko je sredi noči res z uno napadalno faco nadrl mojo mamo, k je pršla s potovanja. ne predstavljam si kako bi blo, če bi bil tujec, mislim, da bi ga atos konkretno napadel. 

(odgovor članu jolly123)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: dober čuvaj in dober do otrok
8.3.2008 14:05:29   
natasaom
ni tolk odvisna pasma psa,ampak vzgoja!!!!!!

(odgovor članu LoCa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: dober čuvaj in dober do otrok
8.3.2008 16:47:40   
želva
Mi imamo bokserko in je taprav čuvaj, pa ni popadljiva, samo opozori pa vedno, pa pride povedat da komu telefon zvoni, pa super do tamale, prijazna, ljubeča.Sa so pa zelo hiperaktivni, moraš met res čas za takega psa

(odgovor članu natasaom)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: dober čuvaj in dober do otrok
8.3.2008 17:15:57   
želva
evo ti link, vse kar piše drži.so hecni, prijazni, ampak zahtevni
http://www.mojpes.net/modules/pasme/index.php?id=383

(odgovor članu želva)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: dober čuvaj in dober do otrok
8.3.2008 17:39:16   
RMRM
Mi imamo nemško ovčarko, ki je ful prijazna, ko pa je potrebno, pa tudi "pokaže zobe" oz. res prava čuvajka. Je pa res zelo pomembna vzgoja od začetka, kot so napisale že predhonice. Mi smo se s psičko res ogromno ukvarjali od prvega dne in danes, ko je stara 3 leta ni nobenih težav. So me pa prede nakupom opozorili (zame je to namreč prvi kuža in me je kar skrbelo, ker je znano, da so nemški ovčarji močno dominantni psi..., da ga ne bi obvladala...)da naj že v leglu izberemo bolj umirjenega kužka.

Želim vam dober izbor in čim več užitka s psičkom.

(odgovor članu želva)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: dober čuvaj in dober do otrok
8.3.2008 17:53:40   
nuala
Odvisno od drugih razmer.
Tudi labradorci so lahko dobri čuvaji ( radi lajajo, od začetka pa moraš vzpodbujati nagon za čuvanje ) in zelo dobri prijatelji otrok.
Nemška doga, čuvaj je bolj zato, ker je velika in se je ljudje bojijo, otroke ima zelo rada, mora biti pa nujno notr.
Bokserji, sploh psice so zaščitnice otrok, obnesejo se tudi kot čuvaji. Vendar se je treba s tem psom veliko ukvarjat in ne more biti sam.
Bernski planšarji, piše v knjigi, vendar to pasmo relativno slabo poznam.
Collie je tudi primeren, nima pa rad veliko hrupa in je lahko preplašen ob otrocih, ki so preglasni. Pa ne moreš ga puščati samega zunaj.
Nemškega ovčarja za to kombinacijo nebi priporočala ( čeprav so krasni psi ).
Rotweiler, vendar le, če imaš znanje in izkušnje s psi ( se mi pa zdi da nimaš, sicer verjetno nebi spraševala ).
Uh, bobtail-a sem skoraj pozabila. Obožuje otroke, je dober čuvaj in ni zelo zahteven pes, je pa dosti dela z dlako ( se mi zdi, da sedaj niso posebno popularni; ne vem, zakaj )

_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu African queen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: dober čuvaj in dober do otrok
8.3.2008 22:32:24   
hmm...
Bokserji, sploh psice so zaščitnice otrok, obnesejo se tudi kot čuvaji. Vendar se je treba s tem psom veliko ukvarjat in ne more biti sam.





Ne samo psice, tudi pri so dobri čuvaji in imajo zelo radi otroke. Se jim kar zmeša od veselja (imam lastne izkušnje).
Tako kot je že predhodnica povedala, pasma Nemški bokser potrebuje zelo veliko ljubezni in topline, predvsem pa se moraš z njim veliko ukvarjati.


So psi, ki tudi hitro kakšno stvar zamerijo in so zelo čustveni.


Morajo pa biti obvezno V STANOVANJU saj so hišni psi.


Seveda moraš vsaj malo psa tudi tako vzgojiti za čuvaja.


_____________________________

Kadar neko stvar izgubimo, šele takrat se zavedamo kaj smo imeli!

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

-----> POMAGAJMO JIM!!!!!

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: dober čuvaj in dober do otrok
8.3.2008 22:38:48   
Olivija
Naš pol labradorec/pol španjel je bil res tudi fajn čuvaj, enkrat je rešil mojo sestro, ko se je en tip nanjo spravil, ki je nekaj prodajal. Sicer je bil majhen, samo ko je pa začel lajat na tistega tipa in renčat je tudi to zaleglo.

Ko sem pa še v srednjo šolo hodila, nas je pa ponoči opozoril na ogenj, ki je v kleti izbruhnil, se mi zdi, da nas je takrat vse rešil.

Sorči, samo jaz ga še vedno ful pogrešam. user posted image








< Sporočilo je popravil Olivija -- 8.3.2008 22:52:46 >

(odgovor članu African queen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: dober čuvaj in dober do otrok
9.3.2008 8:25:06   
Nea_teja_
Mi imamo stafforda in je res prava maza ko pa je treba je pa tud dobra čuvajka .Otroci jo obožujejo in je tudi zelo prijazna do njih.

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: dober čuvaj in dober do otrok
9.3.2008 12:05:01   
African queen
Hvala za predloge!

Ne drži,da nimam izkušenj  s psi,do sedaj sem imela dalmatinčka in irskega settra in nekaj mešančkov..Sprašujem,ker bi rada videla izkušnje drugih,da bi se na podlagi le teh odločila.Predvsem pa rabimo dobrega čuvaja,ker je tukaj kar precej ropov.Pes bi bil zunaj na dvorišču,spuščen 24 ur na dan...

Nekako se ogrevam za dobermana,ga ima katera od vas mogoče?

(odgovor članu Nea_teja_)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: dober čuvaj in dober do otrok
9.3.2008 12:32:19   
natasaom
če imaš TRDO roko in besedo je doberman tud ok..mi smo ga imel sam je bil totalna maza..men je rotwailer lažji bil za vzgojo otroke ti bo čuval 100%

(odgovor članu African queen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: dober čuvaj in dober do otrok
9.3.2008 17:12:31   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: African queen



Nekako se ogrevam za dobermana,ga ima katera od vas mogoče?


Ga je imel stric od mojega partnerja. Pravi cukrček, redkokdaj sem videla tolk prijaznega psa oz. je bila psička. Tudi otroke je zelo dobro sprejela. Je pa res, da je pomembna vzgoja.

Smo imeli en primer dobermana v družini, kjer je bila vzgoja katastrofalna, jaz osebno se ne bojim psov, tega psa me je bilo pa zelo strah in majhnega otroka ne bi nikoli v njegovo bližino pripeljala.

Jaz iščem psa, ki bo tudi notri (pogajanja še tečejo, ker se moj ne strinja user posted image ), zato je bil naš Momo super po velikosti.


< Sporočilo je popravil Olivija -- 9.3.2008 17:14:05 >

(odgovor članu African queen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: dober čuvaj in dober do otrok
9.3.2008 17:41:21   
Putka
No, jaz sem bila vedno (no, sem še) ljubiteljica psov. In ko je včeraj domači pes oklal mojo ta starejšo, nisem več tako prepričana, da mali otroci in psi spadajo skupaj. Vsaj brez 100 % nadzora ne.

K sreči (ali res) jo je odnesla z dvema šivoma, upam da jo je izučilo za naprej. Mene definitivno je.

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: dober čuvaj in dober do otrok
9.3.2008 17:48:41   
soncece24
IZVIRNO SPOROČILO: African queen

Hvala za predloge!


Nekako se ogrevam za dobermana,ga ima katera od vas mogoče?


Doberman NI za zunaj. še notri jih zebe in uživajo ob radiatorju ali pokriti z dekico. če bo pes stalno zunaj razmišljaj raje o kakem z daljo dlako. Glede pasme za zunaj ti jaz težko svetujem, ker sem ful proti temu, da je pes zunaj ločen od svojih. Ga rajši nimam. Za čuvanje parcele je pa alarm tudi dober. Pa še manj dela je z njim. user posted image


_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu African queen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: dober čuvaj in dober do otrok
9.3.2008 17:50:56   
soncece24
IZVIRNO SPOROČILO: Olivija

Naš pol labradorec/pol španjel je bil res tudi fajn čuvaj, enkrat je rešil mojo sestro, ko se je en tip nanjo spravil, ki je nekaj prodajal. Sicer je bil majhen, samo ko je pa začel lajat na tistega tipa in renčat je tudi to zaleglo.

Ko sem pa še v srednjo šolo hodila, nas je pa ponoči opozoril na ogenj, ki je v kleti izbruhnil, se mi zdi, da nas je takrat vse rešil.

Sorči, samo jaz ga še vedno ful pogrešam. user posted image



Jaz te zelo razumem, Olivija. Moj prvi kuža (labradorec) je poginil pred skoraj 4imi leti, pa mi je še zdaj hudo za njim. Ko gledam slike se kr zjočem, čeprav imam zdaj drugega psa in ga imam zelo rada, ampak izguba prejšnjega pa še vedno boli user posted image


_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: dober čuvaj in dober do otrok
9.3.2008 17:54:55   
*BellaLuna*
Noben pes ni kar apriori primeren za otroke. Ponavadi vsi radi pišejo, da ima določena pasma rada otroke, da je prijazna do otrok .... Ampak dejansko je potrebno pa prav vsakega psa na otroke šele navaditi. Če bo imel pes slabo izkušnjo z otrokom, potem mu tudi ne vem kakšen opis pasme ne bo pomagal, da bi otroke vzljubil. Poleg tega če je pes prijazen, še ne pomeni, da otroka ne more prestrašiti, poškodovati ... dovolj je da ga zaradi svoje "štoravosti" podre po tleh.

Izberite torej pasmo, ki vam karakterno ustreza, hkrati pa bodite pripravljeni vložiti veliko truda tako v psa kot otroke, da bodo razvili pravilen odnos.

(odgovor članu soncece24)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: dober čuvaj in dober do otrok
9.3.2008 18:03:10   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: soncece24

IZVIRNO SPOROČILO: Olivija

Naš pol labradorec/pol španjel je bil res tudi fajn čuvaj, enkrat je rešil mojo sestro, ko se je en tip nanjo spravil, ki je nekaj prodajal. Sicer je bil majhen, samo ko je pa začel lajat na tistega tipa in renčat je tudi to zaleglo.

Ko sem pa še v srednjo šolo hodila, nas je pa ponoči opozoril na ogenj, ki je v kleti izbruhnil, se mi zdi, da nas je takrat vse rešil.

Sorči, samo jaz ga še vedno ful pogrešam. user posted image



Jaz te zelo razumem, Olivija. Moj prvi kuža (labradorec) je poginil pred skoraj 4imi leti, pa mi je še zdaj hudo za njim. Ko gledam slike se kr zjočem, čeprav imam zdaj drugega psa in ga imam zelo rada, ampak izguba prejšnjega pa še vedno boli user posted image



Soncece24 user posted image user posted image user posted image Ja, meni zdaj prav posebej manjka, ko smo več zunaj, ker smo bili navajeni, da je bil vedno zraven. Kolk pogrešam njegovo lajanje - takrat nam je šlo pa občasno tako na živce. Julija je danes rekla, da bo kmalu nazaj prišel, Ana je pa nekako sprejela, da sedi gor na enem oblaku in mu včasih pomaha. user posted image

Se pa tudi strinjam z Bellaluno in putko. Mi smo opazovali njegove reakcije in smo bili vedno zraven. Najbolj  sem zaupala mačku, ker ta je bil pa krasen do Ane, ko je imel dost, je šel enostavno stran.



< Sporočilo je popravil Olivija -- 9.3.2008 18:05:30 >

(odgovor članu soncece24)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: dober čuvaj in dober do otrok
9.3.2008 18:16:03   
Anonimen
To, kateri psi so prijazni do otrok, je res težko rečt. Ker se očitno tudi psi iste pasme razlikujejo med seboj po karakterju. Tudi neodvisno od tega, kako so bili vzgajani, čeprav je vzgoja res pomembna.

Zgorja ena piše, da je bobteil fajn do otrok, ampak naša izkušnja z njim je, da je ugriznil domačo punčko tik po očesom in to, ko ga je objela.

Border Colliju se tudi zna zmešat, če se ne boste z njim dovolj ukvarjaji. To nikakor ni pes, ki bi bil sam zunaj. On mora biti vedno poleg lastnika in zahteva od njega ogrooomno ukvarjanja z njim. Otrok niti ne šlivi kaj preveč, ker je nor na tistega, ki se z njim ukvarja. To je res hiperaktiven, blazno inteligenten pes, ki ga ni za puščati samega. Se mu zmeša.

O dobermanih je bilo pred časom govora, da imajo tako ozko lubanjo, da zna večkrat z možgani kaj narobe bit. Piznam dva, s tareima je res bilo. In izkušnje ob tem niso fajn.

Ma jaz psa, ki bi bil 24 ur spuščen okrog hiše, ne bi imela. Se mi zdi, ta tudi pes rabi en red, bližino človeka. Res nabavite raje alarm, če rabite tatove odganjat.

(odgovor članu *BellaLuna*)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: dober čuvaj in dober do otrok
9.3.2008 21:18:00   
African queen
IZVIRNO SPOROČILO: soncece24

IZVIRNO SPOROČILO: African queen

Hvala za predloge!


Nekako se ogrevam za dobermana,ga ima katera od vas mogoče?


Doberman NI za zunaj. še notri jih zebe in uživajo ob radiatorju ali pokriti z dekico. če bo pes stalno zunaj razmišljaj raje o kakem z daljo dlako. Glede pasme za zunaj ti jaz težko svetujem, ker sem ful proti temu, da je pes zunaj ločen od svojih. Ga rajši nimam. Za čuvanje parcele je pa alarm tudi dober. Pa še manj dela je z njim. user posted image



Pes bi bil zunaj,ker je tukaj večno poletje,temperature vedno krepko nad 20 stopinj.Pa seveda se bo tudi z nami crkljal v hiši,tako kot so se vsi naši psi do sedaj!!!

(odgovor članu soncece24)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?