|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   dohodnina
1.6.2015 11:26:08   
kzadnikar
Zdravo.
Imam vprašanje glede dohodnine. Taveliko hčer ima partner že od njenega rojstva med letom v olajšavi. Sedaj pa jaz nikakor ne znam izračunat, kako bi bilo, če je med letom nebi imel in bi jo dala konec leta v olajšavo, imava pa še najmlajšo, ki je bila rojena avgusta 2014 - zanjo pa nimava olajšave med letom. Mesečno seveda nekaj več dobiva pri plači. Zanima me namreč, koliko bi dobila nazaj, če je nebi imel med letom prijavljene. Vem, da na tak način "kreditiraš državo", ampak gre kar nekaj prijateljev s tem denarjem potem brez težav na dopust. Če bi mi kdo znal povedat, kako točno izračunat to bi bila neskončno hvaležna :)
Zaenkrat hvala
K
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: dohodnina
1.6.2015 14:22:56   
petea
v tej povezavi:
http://edavki.durs.si/OpenPortal/CommonPages/Documents/New_Doh_Odm.aspx

vneseš noter dohodke, po izpisku, ki ga je dal delodajalec, torej bruto vrednosti, prispevki, akontacija dohodnine ...

nato pa se igraš - najprej ne vneseš vzdrževanih družinskih članov, pa vidiš, koliko bi plačevala letno davka, nato pa vneseš noter podatke o otrocih, in pogledaš, koliko manj dohodnine si zaradi tega upravičena plačevati; razlika v teh dveh zneskih ti je 'letno kreditiranje', ki ga narediš državi, če ne uveljavljaš otrok sproti

(odgovor članu kzadnikar)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: dohodnina
1.6.2015 14:51:08   
kzadnikar
A ni tako da ce nimas otrocka prijavlenga med letom, da so tud prispevki drugace obracunani?

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: dohodnina
1.6.2015 14:55:19   
petea
ne

razlika je samo v višini dohodnine, ker nanjo vplivajo olajšave, ki se lahko od človeka do človeka razlikujejo, posledično je lahko različna neto plača


prispevki so neodvisni od vzdrževanih družinskih članov in se vedno obračunavajo od (iste) bruto plače zaposlenega ne glede na to, koliko VDČ ima

(odgovor članu kzadnikar)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: dohodnina
1.6.2015 14:57:35   
kzadnikar
Super, hvala 😄

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: dohodnina
5.6.2015 10:56:35   
kzadnikar
Mesečno dobiva pri plači cca 54€ k ima prijavljeno med letom. Saj jo lahko odjavi med letom ane?


< Sporočilo je popravil kzadnikar -- 5.6.2015 11:01:13 >

(odgovor članu kzadnikar)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: dohodnina
12.6.2015 13:13:09   
Balerina
Ja lahko je odjavita pač sporoči v službo. Januarja pa le ne pozabita izpolniti obrazec na edavkih da se bo upoštevala že pri obvestilu, da ni potrebno potem ugovora dajat

(odgovor članu kzadnikar)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?