|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   dohodnina ,nimam pojma kako in kaj
18.1.2010 14:42:34   
veverca25
prosila bi za pomoc glede oddaje dohodnine za vzdrzevane druzinske clane.najprej bi povedala da sem bila na porodniskem celo leto 2009 do decembra.imam1 otroka .na obracunu starsevskega nadomestila mi pise olajsave a1otrok do 18 leta.vem da je neki izracun komu se bolj izplaca otroka uveljaviti oziroma nekaterei imajo pol leta en pol leta drugi .naj povem se da imava oba priblizno isti dohodek ,500e.lepo bi prosila ce mi katera zna pomagati izracunati kako in kaj se bolj splaca.ze vnaprej najlepsa hvala in lep pozdrav
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: dohodnina ,nimam pojma kako in kaj
18.1.2010 16:16:18   
veverca25
a res nobena ne zna izracunatiuser posted image

(odgovor članu veverca25)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: dohodnina ,nimam pojma kako in kaj
18.1.2010 16:29:47   
zmajaz
Če si ti uveljavljala že med letom, potem naredita tako, da da mož vlogo za vzdrževane druž. člane in označi, da bi izkoristil tisti del olajšave, ki ga ti zaradi prenizkega dohodka ne moreš izkoristiti v celoti. To se vama bo še najbolj splačalo. Ker ne bo nobene razlike, če uveljavlja eden ali drugi, saj imata oba visoko osebno olajšavo in oba osebni dohodek obdavčen samo 16 %. Pa kateri koli od vaju uveljavlja, ne bo mogel sam izkoristiti cele olajšave, zato naj drugi izkoristi samo razliko, pa bo.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 18.1.2010 16:36:39 >

(odgovor članu veverca25)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: dohodnina ,nimam pojma kako in kaj
18.1.2010 16:36:18   
veverca25
zmajaz ne razumem kateri del pa je to ?kako bova vedela.ce te prav razumem potem jaz verjetno nebi dobila nic nazaj ce bi jo samo jaz uveljavljala ali kako to gre?hvala ker si vzela cas

< Sporočilo je popravil veverca25 -- 18.1.2010 16:38:07 >

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: dohodnina ,nimam pojma kako in kaj
18.1.2010 16:39:48   
zmajaz
Samo na vlogi izpolniš spodnjo rubriko "Uveljavljam razliko do celotne višine posebne olajšave za vzdrževane družinske člane, za katere posebno olajšavo uveljavlja zavezanec …………………........, z davčno številko …………………….", pa bodo oni avtomatsko njemu upoštevali tisti del, ki ga ti ne moreš izkoristiti.

(odgovor članu veverca25)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: dohodnina ,nimam pojma kako in kaj
18.1.2010 16:42:56   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: veverca25
ce te prav razumem potem jaz verjetno nebi dobila nic nazaj ce bi jo samo jaz uveljavljala ali kako to gre?hvala ker si vzela cas

Ne - ti načeloma ne bi smela dobiti nič nazaj, če so ti med letom pravilno obračunavali (razen če je prišlo do kakih odstopanj pri obračunavanju), ker si že med letom dobivala višje neto izplačilo zaradi uveljavljanja olajšave. Mož pa lahko dobi še nekaj ven, če uveljavi tisti del, ki ga ti nisi mogla. POvej mi točno, koliko je bruto plača in koliko neto (lahko tudi na ZS), pa če je bil otrok uveljavljan od jan-dec ali manj, pa ti bom točno povedala, kolikšen del olajšave ti hodi viška.

(odgovor članu veverca25)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: dohodnina ,nimam pojma kako in kaj
18.1.2010 17:50:47   
veverca25
a si dobila moj zs

(odgovor članu veverca25)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: dohodnina ,nimam pojma kako in kaj
18.1.2010 19:49:19   
katjes
IZVIRNO SPOROČILO: veverca25

a si dobila moj zs


Veverca, če mogoče še potrebuješ pomoč pri izračunu, se mi lahko javiš preko zs-ja!user posted image

_____________________________

You got to let go of the stuff from past - because it just doesn"t matter! The only thing that matters is what you choose to be now!




(odgovor članu veverca25)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: dohodnina ,nimam pojma kako in kaj
18.1.2010 20:25:16   
zmajaz
Mislim, da sva že vse rešili. user posted image

(odgovor članu katjes)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: dohodnina ,nimam pojma kako in kaj
18.1.2010 21:13:43   
zmajaz
Bo pa tole morda še komu drugemu koristilo, ki se ne spozna ravno najbolj na dohodnino: če imata oba starša nizek dohodek, naj obvezno tisti od obeh, ki ne uveljavlja olajšave za vzdrž. druž. člane med letom, odda vlogo in izpolni rubriko, da bi uveljavljal preostali del, ki ga ta prvi ni mogel izkoristiti zaradi prenizkega dohodka. Z veverco25 sva namreč ugotovili, da lahko ona s svojim dohodkom izkoristi dejansko celo manj kot pol olajšave, in če mož ne bi dal vloge, bi šel preostali del v nič, ker durs ne upošteva samodejno drugemu, če ne da vloge.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?