|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   dojenček 8 - 9 mesecev JEDILNIK
22.1.2010 13:32:44   
jutranja rosa
Živjo, malo bi rada popestrila jedilnik svojemu fantičku, pa me zanima, kaj boste ve danes pripravile svojim sončkom?

Moj bo danes jedel:

zajtrk: surov jabolček in 1/2 banane zmiksano v kašico
kosilo: 2 manjša krompirčka in brokoli, malo repičnega olja
pop malica: jogurt EGO
večerja: prosena kašica z Novolac mlekom za lajše odvajanje (ima težave z zaprto rito)

< Sporočilo je popravil jutranja rosa -- 22.1.2010 13:33:04 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: dojenček 8 - 9 mesecev JEDILNIK
22.1.2010 13:58:52   
Petka09
Naša ima danes:

zgodaj zjutraj: flaša mleka
ob 10h malica: sadni jogurt
ob 13h kosilo: zelenjavna juhica s kuhanim piščancem in testeninami (zvezdice)
ob 16h malica: pretlačena banana z malo frutka
ob 19h večerja: žitno-mlečna kašica

(odgovor članu jutranja rosa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: dojenček 8 - 9 mesecev JEDILNIK
22.1.2010 14:00:25   
mini86
midva sva sicer še skor na začetku uvajanja, drugače se še dojiva je pa za kosilo jedu proseno kašo+zelenjava-korenček, koleraba, por, brokoli, cvetača.............pa mu ni glih dišal...pomoje ne mara prosene kaše..bomo jutr spet probala pa bomo vidluser posted image

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu jutranja rosa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: dojenček 8 - 9 mesecev JEDILNIK
22.1.2010 14:06:06   
jutranja rosa
ojoj tiskarski škrat spet na delu...sem želela napisat lažje in ne lajše user posted image

(odgovor članu jutranja rosa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: dojenček 8 - 9 mesecev JEDILNIK
22.1.2010 14:11:13   
Urska09
Mi smo sicer mal starejši (11 mes), današnji jedilnik pa je takle:

zajtrk: ovseni kosmiči z mlekom
dop. malica: sadni jogurt + par koščkov kruha
kosilo: zelenjavna "rižota" (ajdova kaša, korenček, kolerabica, por, stebelna zelena, repično olje, kisma smetana)
pop. malica: naribano jabolko + 1/2 banane
večerja: pirini kosmiči z mlekom


(odgovor članu jutranja rosa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: dojenček 8 - 9 mesecev JEDILNIK
22.1.2010 14:14:05   
sonček33
Naš jedilnik:
zajtrk: AM in prepečenec + suha marelica
malica: navaden jogurt s toplimi borovnicami
kosilo: rdeča leča na čebuli in česnu+korenje+začimbe (janež, kumina, drobnjak, timijan) in kuskus
malica: čežana
večerja mleko

_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: dojenček 8 - 9 mesecev JEDILNIK
22.1.2010 15:44:12   
ledenka
naš današnji jedilnik:

zajtrk: dojenje
malica: naribano jabolko s cimetom
kosilo: piščanec s krompirjem in jedilno bučo z malo kisle smetane
malica: skuta s kakijem
večerja: kašica in dojenje

vmes pa še nekajkrat joška user posted image

_____________________________

Никогда и ничего не просите! Никогда и ничего, и в особенности у тех, кто сильнее вас. Сами предложат и сами все дадут!


(odgovor članu sonček33)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: dojenček 8 - 9 mesecev JEDILNIK
22.1.2010 16:22:37   
Natka85
današnji jedilnik našega 9-mesečnika
7.30-flaška AM(200ml)
10.30-piščanec+zelenjava
14.00-flaška AM(200ml)
17.00-jogurt
19.30-flaška AM(220ml)
in potem veselo spat

zgleda da je naš eden izmed redkih,kateri še tri krat na dan flaško poje.ampak jo ima tako rad...

(odgovor članu ledenka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: dojenček 8 - 9 mesecev JEDILNIK
22.1.2010 16:34:37   
nananaja
Mene pa zamina, koliko poebej kuhate vašim malčkom kosila, večerje, ali malo popatite, kako skuhate za ostalo družino?
Pri nas sva namreč pri 9 mesecih že pretežno skupaj jedli in sva posebej kuhala za otroke le, če ni bilo primerno za otročka. Mi imamo radi juhe, zato je redko kosilo, ko ni nikakršne, največkrat jemo govejo, potem pa tudi različne zelenjavne. potem imamo radi pire krompir, pražen je pri nas tako pust (mastnega jaz niti ne poskusim), da sploh ni problem pri 9m. Zraven pa različno meso (lahko ga za otroka narediš posebej, če ostali jedo svinjsko) in zelenjava. Jemo zelenjavne enolončnice, v katerih ni nič takega, kar tak otrok ne bi smel, je pa res, da v sladko zelje ne dam ocvikov, ker jih nihče ne mara. Rižot in testenin niso marale nikoli, zato jih samo poskusijo še sedaj, pri 9m so jedle take, kot jem sama.
Večerje in zajtrke sem pa zelo različno pripravljala. Starejša je kar nekaj mesecev zvečer jedla razne kašice z mlekom, pri enem letu in pol pa se je puntala in jih noče več. Zato je zanjo treba naredit drugačno večerjo in hkrati že od svojega 6m je tudi mlajša, ki torej poje zelo malo mlečnih kašic, pa zato več namazov za na kruh, pa polento, mlečni gres ali riž... čez pa obe popijeta še mleko. Zajtrki izgledajo podobno. Sem pa ugotovila, da je prav super ker tako večkrat je skupaj cela družina. Sedaj so stare 1leto in 2.5leta.
Torej pri nas se držimo načela, da se okrog hrane ne dela cirkusa. Se pa pazi, kaj je za otroka primerno.

(odgovor članu ledenka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: dojenček 8 - 9 mesecev JEDILNIK
22.1.2010 17:03:26   
sonček33
Nananaja tudi midva ćimmanj komplicirava... je pa res, da ima mali zdajle drugačen ritem in da je koslo pri nas okoli 15h, kar se mi za kosilo zdi zanj malo pozno.  Malice so navadno bolj ali manj le zanj pripravljene, Zajtrkujeva ponavadi enako...kruh+domača marmelada/maslo/namaz  ali koruzni kosmiči, kruh in svež sir ... Večerje podobno le da več mlečnega polenta/ajda/riž.

_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: dojenček 8 - 9 mesecev JEDILNIK
22.1.2010 18:38:35   
marjetica8
Mi smo danes papali takole:

Zgodaj zjutraj: flaška mleka
ob 10 riževi kosmiči namočeni v AM z malo banane
ob 13.00: kosilo: na oljčnem olju prepražena čebula in razna zelenjava (korenje, karfiola, brokoli), skuhana skupaj z rižem. Dodala sem še malo timijana in majarona za okus.
ob 16.00 sadno žitna kaššica: kompot iz hruške in suhih sljiv, pretlačen v kašo, noter dam dve žlici milupinih kosmičev s 7 žiti.
Večerja: zelo oboževana riževa kašica:)

(odgovor članu sonček33)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: dojenček 8 - 9 mesecev JEDILNIK
22.1.2010 19:29:44   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: nananaja

Mene pa zamina, koliko poebej kuhate vašim malčkom kosila, večerje, ali malo popatite, kako skuhate za ostalo družino?

Kosil ne kuhamo posebej za tamalo. Itak smo vsi mahnjeni na razne rižote, testenine, juhice. Vsi ostali obroki pa vsak po svoje. Ostali otroci so namreč že veliki.

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: dojenček 8 - 9 mesecev JEDILNIK
22.1.2010 22:05:49   
jutranja rosa
Super, sem že dobila nekaj fajnih idej...hvala mamice!

Še to me zanima, ker je ravno čas zelja...kdaj ste ga začele dajati dojenčkom? Kaj pa kitajsko zelje?
In maline?

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: dojenček 8 - 9 mesecev JEDILNIK
22.1.2010 22:38:13   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: jutranja rosa
Še to me zanima, ker je ravno čas zelja...kdaj ste ga začele dajati dojenčkom? Kaj pa kitajsko zelje?
In maline?

Zelje: še ne. Ima tko občutljivo ritko, takoj vneto, pa zelje ima velik C vitamina in si kar ne upam user posted image
Kitajsko zelje: sem čist pozabila nanj
Maline: pri 7. mes. Je bila ravno sezona.
Stari smo pa 11. mes.

(odgovor članu jutranja rosa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: dojenček 8 - 9 mesecev JEDILNIK
22.1.2010 22:39:11   
Petka09
Hm, a pa zelje sploh hočejo jest?? user posted image  Je pač bolj posebnega, kislega okusa.... Jim to tekne? user posted image

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: dojenček 8 - 9 mesecev JEDILNIK
22.1.2010 22:48:59   
jutranja rosa
jaz sem mu mislila skuhat zeljno juhico s krompirjem in korenčkom ter malo kumine, a me je strah, da bi ga trebušček bolel...je pa zelje super, ker ima veliko vitaminov, ja predvsem C vitamina.


(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: dojenček 8 - 9 mesecev JEDILNIK
23.1.2010 9:45:26   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: Petka09

Hm, a pa zelje sploh hočejo jest?? user posted image  Je pač bolj posebnega, kislega okusa.... Jim to tekne? user posted image

Naša sigurno ne, ker ne mara kisle hrane. Nobene. Smo pa zadnjič imeli za kosilo kislo repo z ajdovimi žganci, pa je samo par žličk pojedla. Pa sem kislo repo večkrat oprala, preden sem jo dala kuhat.

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: dojenček 8 - 9 mesecev JEDILNIK
23.1.2010 9:55:15   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: jutranja rosa

jaz sem mu mislila skuhat zeljno juhico s krompirjem in korenčkom ter malo kumine, a me je strah, da bi ga trebušček bolel...je pa zelje super, ker ima veliko vitaminov, ja predvsem C vitamina.

Aha, ti misliš surovo zelje. Dobra ideja!

(odgovor članu jutranja rosa)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: dojenček 8 - 9 mesecev JEDILNIK
23.1.2010 10:08:14   
seru
Kdaj pa lahko začnejo jesti sir in kakšen sir ste dale za začetek (pri 8.mesecu naprimer)?

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: dojenček 8 - 9 mesecev JEDILNIK
23.1.2010 10:31:58   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: seru

Kdaj pa lahko začnejo jesti sir in kakšen sir ste dale za začetek (pri 8.mesecu naprimer)?

8 mesecev je čist ok. Trdi siri (npr. Jošt, Samostanski, parmezan...), mozzarela, ene dajejo tudi topljene sire, sirni namazi,...edino siri s plesnijo po mojem niso primerni.

(odgovor članu seru)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: dojenček 8 - 9 mesecev JEDILNIK
23.1.2010 12:31:44   
jutranja rosa
Ja, surovo zelje user posted image

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: dojenček 8 - 9 mesecev JEDILNIK
23.1.2010 12:33:45   
jutranja rosa
Jošt, Samostanski, parmezan...), mozzarela,


Zmiksate ali stopite ali kako dajete sir?

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: dojenček 8 - 9 mesecev JEDILNIK
23.1.2010 12:36:32   
jutranja rosa
Danes bomo jedli pa:

dop malica: jabolko + hraška + 2 suhi marelici skuhano in zmiksano
kosilo: piščanček + korenček + por + riž
pop. malica: jogurt z borovnicami
večerja: mlečni gres

(odgovor članu jutranja rosa)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: dojenček 8 - 9 mesecev JEDILNIK
23.1.2010 12:37:34   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Petka09

Hm, a pa zelje sploh hočejo jest?? user posted image  Je pač bolj posebnega, kislega okusa.... Jim to tekne? user posted image


moj je bil nor na zelje v vseh oblikah in na bujto repouser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: dojenček 8 - 9 mesecev JEDILNIK
23.1.2010 12:43:58   
valerija77
Joj ženske a ve jeste proseno kašo in pirine kosmiče? user posted image Verjamem da so zdravi ampak jaz jih ne bi mogla jest in zato jih ne bi mogla niti pripravit pa malega s tem futrat. Ne me narobe razumeti nobene ne obsojam ampak smo pač različni in jaz priznam da sem kar malo izbirčna.Kaj čmo..user posted image

Drugače pa imam na računalniku paparico, če katera želi mi naj javi na zs.

(odgovor članu jutranja rosa)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Dojenje: "Mozoljčki" na bradavicah...
Neverjetno, za kakšne podrobnosti je poskrbela Narava! Poglejte si video, kako pomembno vlogo imajo tiste drobne pikice,...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?