|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   dokumenti za novorojenčka
3.10.2008 9:57:28   
abc123
Živjo! Mene pa zanima, če mi zna katera povedat kako je z dokumenti novorojenčka. S partnerjem nisva poročena in še ne živiva na istem naslovu. Zanima me, če ima lahko novorojenček partnerjev priimek in je prijavljen na njegovem naslovu, kljub temu, da imam jaz drugačen naslov. Živeli bomo skupaj in če le ne bo potrebno namreč ne bi rada spreminjala svojih dokumentov že sedaj (naslov) ampak konec prihodnjega leta, ko se bova poročila.
Hvala za odgovore in lep konec tedna.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: dokumenti za novorojenčka
3.10.2008 10:02:47   
Piruri
Ko prideš iz porodnišnice, gresta s partnerjem na UE, kjer tatko podpiše izjavo o očetovstvu in vse potrebne podatke...to je vse...

_____________________________

www.by-ab.si

(odgovor članu abc123)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: dokumenti za novorojenčka
3.10.2008 10:19:17   
Šaki
no jz bi tud lepo prosila za kakšne povezave če lahko.glede teh dokumentov kaj vse rabim.ker verjetno je že vse drugače kot je bilo dve leti nazaj,aneuser posted image
drugače mava pa isti naslov pa vse.
thx!

(odgovor članu Piruri)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: dokumenti za novorojenčka
3.10.2008 10:25:48   
Piruri
http://e-uprava.gov.si/e-uprava/dogodkiPrebivalci.euprava?zdid=73

Tuki bo nekaj...

_____________________________

www.by-ab.si

(odgovor članu Šaki)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: dokumenti za novorojenčka
3.10.2008 12:43:16   
katra55
Otrok mora biti prijavljen na istem naslovu kot si ti, to so meni povedali na UE.
Lahko pa si ti pri partnerju urediš začasno prebivališče, pa ti potem ni treba spreminjati dokumentov.

Novorojenček ima lahko očetov priimek.

Najbolje da gresta še pred porodom s partnerjem na Center za socialno delo podpisat izjavo o očetovstvu, saj boš tako dobila rojstni list po pošti in ti po porodu ne bo treba hoditi na UE.

Davčno številko pa dobiš po pošti.

LP

< Sporočilo je popravil katra55 -- 3.10.2008 12:46:29 >

(odgovor članu Piruri)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: dokumenti za novorojenčka
3.10.2008 12:45:30   
čipka
tudi jaz sem imela isti probčem kot ti, vendarso mi rekli da je otrok avtomatsko prijavljen tam kot je mama, zato sem se v nosečnosti uradno prijavila na fantov naslov da je otrok potem lahko nasovljen pri njem(sedaj pri nama). V nos. sva tudi na UE uredila očetovstvo. Po rojstvu pa itak pride vse po pošti. (r.list, zdr.kartica,davčna)

http://www.mojmalcek.si/teme/dobro_je_vedeti/74/dokumenti_za_novorojencka.html

(odgovor članu Piruri)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: dokumenti za novorojenčka
3.10.2008 13:01:41   
abc123
Najlepša hvala za vse odgovore. Če torej na UE uredim začasno prebivališče še pri partnerju, bo lahko otrok imel njegov naslov, drugače pa pač že sedaj spremenim uradni naslov in najnujnejše dokumente (osebno, zdravstveno) vse ostalo pa potem ko bom spremenila še priimek.
Hvala.
LP

(odgovor članu čipka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: dokumenti za novorojenčka
3.10.2008 16:04:53   
Taula
Otrok mora biti prijavljen na istem naslovu kot si ti, to so meni povedali na UE.


Ni res. Jaz sem rodila maja. Žabi ima stalni naslov tam kot oče, jaz pa na drugem koncu Slo.user posted image  Priimek ima njegov. Očetovstvo sva uredila pred porodom.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: dokumenti za novorojenčka
5.10.2008 0:27:37   
katra55
IZVIRNO SPOROČILO: Taula

Otrok mora biti prijavljen na istem naslovu kot si ti, to so meni povedali na UE.


Ni res. Jaz sem rodila maja. Žabi ima stalni naslov tam kot oče, jaz pa na drugem koncu Slo.user posted image  Priimek ima njegov. Očetovstvo sva uredila pred porodom.

Kaj ni res? Jaz sem otroka prijavila na partnerjev naslov in že čez 3 dni sem dobila iz UE pismo, da morava biti z otrokom prijavljena na istem naslovu.
Če pri tebi niso ugotovili, še ne pomeni da ni res.

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: dokumenti za novorojenčka
6.10.2008 11:02:24   
abc123
Ojla,
sem danes klicala na Center za socialno delo in so rekli, da mi ni potrebno spreminjati naslova, da ima novorojenček lahko očetov priimek in naslov, kljub temu, da sem sama prijavljena na drugem naslovu. Seveda je prej potrebno urediti očetovstvo :).
LP

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: dokumenti za novorojenčka
17.10.2008 0:03:28   
petra2a
IZVIRNO SPOROČILO: Taula

Otrok mora biti prijavljen na istem naslovu kot si ti, to so meni povedali na UE.


Ni res. Jaz sem rodila maja. Žabi ima stalni naslov tam kot oče, jaz pa na drugem koncu Slo.user posted image  Priimek ima njegov. Očetovstvo sva uredila pred porodom.


Pa je oseba potemtakem lahko samohranilka?

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: dokumenti za novorojenčka
26.10.2008 19:01:15   
birdy
IZVIRNO SPOROČILO: petra2a

IZVIRNO SPOROČILO: Taula

Otrok mora biti prijavljen na istem naslovu kot si ti, to so meni povedali na UE.


Ni res. Jaz sem rodila maja. Žabi ima stalni naslov tam kot oče, jaz pa na drugem koncu Slo.user posted image  Priimek ima njegov. Očetovstvo sva uredila pred porodom.


Pa je oseba potemtakem lahko samohranilka?


Po moji logiki ne. Otrok ne more živet drugje kot mati, če je ta samohranilka.

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu petra2a)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: dokumenti za novorojenčka
26.10.2008 19:04:02   
birdy
IZVIRNO SPOROČILO: katra55

IZVIRNO SPOROČILO: Taula

Otrok mora biti prijavljen na istem naslovu kot si ti, to so meni povedali na UE.


Ni res. Jaz sem rodila maja. Žabi ima stalni naslov tam kot oče, jaz pa na drugem koncu Slo.user posted image  Priimek ima njegov. Očetovstvo sva uredila pred porodom.

Kaj ni res? Jaz sem otroka prijavila na partnerjev naslov in že čez 3 dni sem dobila iz UE pismo, da morava biti z otrokom prijavljena na istem naslovu.
Če pri tebi niso ugotovili, še ne pomeni da ni res.



Pa si mela prej zrihtano očetovstvo? Midva sva pred porodom rihtala očetovstvo in sem jo že v porodnišnici prijavila na njegovem naslovu pa je blo vse o.k. In tud je s tem vse ok, če le imata že zrihtano očetovstvo. Drugač pa valda ne, ker očeta praktično za njih ni, otrok pa "kar nekje" ne more bit prijavljen.

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: dokumenti za novorojenčka
29.10.2008 12:02:49   
katra55
IZVIRNO SPOROČILO: birdy

IZVIRNO SPOROČILO: katra55

IZVIRNO SPOROČILO: Taula

Otrok mora biti prijavljen na istem naslovu kot si ti, to so meni povedali na UE.


Ni res. Jaz sem rodila maja. Žabi ima stalni naslov tam kot oče, jaz pa na drugem koncu Slo.user posted image  Priimek ima njegov. Očetovstvo sva uredila pred porodom.

Kaj ni res? Jaz sem otroka prijavila na partnerjev naslov in že čez 3 dni sem dobila iz UE pismo, da morava biti z otrokom prijavljena na istem naslovu.
Če pri tebi niso ugotovili, še ne pomeni da ni res.



Pa si mela prej zrihtano očetovstvo? Midva sva pred porodom rihtala očetovstvo in sem jo že v porodnišnici prijavila na njegovem naslovu pa je blo vse o.k. In tud je s tem vse ok, če le imata že zrihtano očetovstvo. Drugač pa valda ne, ker očeta praktično za njih ni, otrok pa "kar nekje" ne more bit prijavljen.

Očetovstvo sva zrihtala že pred rojstvom.

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: dokumenti za novorojenčka
29.10.2008 18:36:48   
birdy
IZVIRNO SPOROČILO: katra55

IZVIRNO SPOROČILO: birdy

IZVIRNO SPOROČILO: katra55

IZVIRNO SPOROČILO: Taula

Otrok mora biti prijavljen na istem naslovu kot si ti, to so meni povedali na UE.


Ni res. Jaz sem rodila maja. Žabi ima stalni naslov tam kot oče, jaz pa na drugem koncu Slo.user posted image  Priimek ima njegov. Očetovstvo sva uredila pred porodom.

Kaj ni res? Jaz sem otroka prijavila na partnerjev naslov in že čez 3 dni sem dobila iz UE pismo, da morava biti z otrokom prijavljena na istem naslovu.
Če pri tebi niso ugotovili, še ne pomeni da ni res.



Pa si mela prej zrihtano očetovstvo? Midva sva pred porodom rihtala očetovstvo in sem jo že v porodnišnici prijavila na njegovem naslovu pa je blo vse o.k. In tud je s tem vse ok, če le imata že zrihtano očetovstvo. Drugač pa valda ne, ker očeta praktično za njih ni, otrok pa "kar nekje" ne more bit prijavljen.

Očetovstvo sva zrihtala že pred rojstvom.



Potem so pa na UE kaj zaštrikal. Ker če mata zrihtan očetovstvo in otroka prijaviš na očetov naslov je vse vredu. Lahko pa mal nakurš tiste na vaši UE da nimajo pojma!!!

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?