|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   domače kreme
4.9.2009 20:20:23   
Gina
Zanima me, iz česa delate kremo (z zeliščnimi dodatki seveda), če jo delate seveda? Iz domačega loja vem da delajo, pa iz vazelina, pa iz čebeljega voska, pa najbrž še iz česa (kokosovo maslo, olivno olje, kakavovo maslo), v bistvu bi rada bolj obstojno reč, ne tako, ki ima rok trajanja 3 mesece. Če je katera delala, iz česa krema se vam je najbolj obnesla in kje se dobi osnovni material? Spraševala sem v lekarni tudi o tem, če imajo osnovo za kreme, pa imajo veliko njih, vendar jih vsaj v dotični lekarni niso prodajali, notri pa imajo te osnove tudi dodatke, tako da niti ne vem, če me to toliko zanima.

Če sem na narobnem forumu, me prosim prestavite.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: domače kreme
5.9.2009 16:10:08   
Perunika
Moževa nečakinja je pri koncu študija farmacije in ker moja tašča (njena stara mama) tudi sama kuha kreme, smo se enkrat lani pogovarjale ravno o trajnosti krem. Je rekla tako: bolj je krema obstojna, več je v njej konzervansov, manj je naravna (eko, bio). Mislim, da je poanta ravno v tem, da če kuhaš sama kreme, jih ravno zaradi tega, da so popolnoma brez dodatkov, ki niso najbolj koristni za telo. Malce pomaga, če jih shranjuješ v hladilniku. 

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: domače kreme
5.9.2009 21:44:57   
Gina
V principu je že tako kot praviš, ampak so pa kar precejšnje razlike v sestavi krem. Če bi vzela lekarniško kremo, skoraj ne obstaja brez konzervansov. Če vzameš nekaj čisto domačega od kmeta, ima kratek rok trajanja. Če pa vzameš čisto maslo, recimo kokosovo, kakavovo, ali recimo če vzameš vazelin, čebelji vosek, oljčno olje...so brez primesi - pa ravno tako dolgo trajajo. Zato me je zanimalo, s čim od tega ste najbolj zadovoljne. Pa zgleda da nobena ne dela tega. Škoda, bi lahko malo delile izkušnje.

(odgovor članu Perunika)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: domače kreme
13.11.2009 22:10:38   
mychi
js sem zacela bolj pospeseno iskat "naravne izhode" ob nosecnosti.
ker je govora o kremah....
za kremo je lahko osnova lanolin. temu dodas vodo in npr olivno, jojobino olje ipd (odvisno od tipa koze), lanolin segrejes da se utekocini, zmesas z vodo (kolikor jo sprejme) in dodas se olja (poljubno). na koncu lahko doas tudi etericna olja (ne na pamet, se je treba malo pozanimat o temu, ker so to mocne substance) in tako naprej.
meni se krem ne da delati, zato ze tri leta ne uporabljam drugega kot naravna olja. za telo, za obraz, za odstranjevanje make-upa,,,,vse sorte.
pozimi nimam vec suhe koze (zaradi ogrevanja), kot prejsnja leta, koza na obrazu pa se mi zdi, da je tudi kar zazarela.
priporocam vsakomur, da sproba zadeve.
olja so poznana po svojih ucinkih, tako da se da tudi izbirati glede na tip koze kako in kaj. jaz si doma namesam svojo mesanico, dodam dolocena etericna olja (pazim, da je vse res to kar pise na steklenickah) in je. in sem prav vesela, da se mi ni treba vec pacat s kremami. user posted image
ko grem na dopust imam samo 2 flaski sabo - eno za obraz in eno za telo...brez miljona lonckov.  

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: domače kreme
14.11.2009 13:24:03   
Gina
Ja, se strinjam s tabo. Jaz sploh ne uporabljam nobenih krem, razen izjemoma pozimi ob zelo suhi koži na telesu, za obraz ne uporabljam pa sploh ničesar, ker ne prenesem na koži nič. Potem ostane samo še poletje in sonce, no za takrat imam pa enega samega proizvajalca, ki se mi zdi zihr, ker na njegove reči nimam alergije.
No, za lanolin sem potem na enem drugem forumu izvedela, samo ga v meni bližnjih lekarnah nimajo. A mi poveš prosim, kje konkretno ga dobiš? Se mi zdi res eko varianta

Aja, v olja tudi sama namakam zdravilne reči, pa vazelin si tudi delam. A mogoče veš, ali se lahko namoči tudi suho materino dušico v lanolin?

(odgovor članu mychi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: domače kreme
14.11.2009 15:49:32   
mychi
o, madonca! to pa ni lustno!
lanolin bi morali imeti v lekarnah. najbolje, da poklices in vprasas ce imajo.
js sem ga dobila v brezicah pri krskem, ker sem bila ravno tam :)

za suho materino dusico..hmm, ne bi vedla. js mesam z etericnimi olji. morda ce bi svezo materino dosuico namocila v olivno olje, katero bi potem umesala z lanolinom...
drugace pa brskaj po netu, probaj...meni olja toliko odgovarjajo, da naprej nisem niti sprobavala se. grem pa v zacetku decembra na aromadelavnico, kjer poteka delavnica o izdelavi domace kozmetike. ce ces ti posljem link, da ne bom reklame delala :)

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: domače kreme
14.11.2009 22:06:18   
Gina
Ja, prosim, me zanima. user posted image

(odgovor članu mychi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: domače kreme
15.11.2009 21:35:31   
mateyka
Gina,probaj se zmenit v lekarni, čelahko naročijo lanolin zate. meni dosti stvari v lekarni naročijo posebej zame in jih rezerviram in potem me pokličejo in jih pridem iskat na moje ime. vprašaj, mogoče se pa da tudi za lanolin user posted image

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: domače kreme
15.11.2009 22:27:32   
Gina
Aha, bom probala, ker na enem koncu so res zelo prijazni.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: domače kreme
17.11.2009 23:32:11   
Eko Vila
Ali ste že kdaj probale tale recept krema za suho kožo? Jaz se še nisem lotila "kuharije" :).

- 1/8 čajne žličke boraksa
- 1/4 skodelice destilirane vode
- 1/2 skodelice kokosovega olja
- 1 žlica naribanega čebeljega voska
- 1 čajna žlička dišave (po želji)
- 1/8 čajne žličke lecitina
- 1/2 skodelice gela aloje vere
1. Zmešajte vodo in boraks ter ju odstavite, preden zavreta.
2. V drugi kozici mešajte olje in čebelji vosek, dokler se vosek ne stopi.
3. Počasi vodo z boraksom dodajte olju s čebeljim voskom.
4. Hitro mešajte z metlico ali ročnim mešalnikom.
5. Medtem ko mešate, dodajte dišavo.
6. Ohladite na sobno temperaturo.
7. Ko je hladno, z metlico vmešajte aloje vero.
8. Prelijte v stekleničko.

_____________________________

Srečni trenutki štejejo!

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: domače kreme
18.11.2009 6:44:29   
bumerang
Lanolin, čist, je v tisti kremi za bradavičke ob dojenju, Multimam ali kako je že.


_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Eko Vila)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: domače kreme
21.11.2009 21:00:01   
Gina
Aha, bom pogledala. Hvala. A to se v dm dobi oz. kje? Ne poznam te kreme.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: domače kreme
27.11.2009 22:03:50   
Eko Vila
Multimam dobiš v lekarni, zelo dobra maža za obdobje dojenja.

_____________________________

Srečni trenutki štejejo!

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: domače kreme
27.11.2009 22:26:59   
Gina
Sem vendar dobila lanolin v eni od lekarn.user posted image

(odgovor članu Eko Vila)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: domače kreme
27.11.2009 22:45:21   
Eko Vila
Gina ali si naredila potem kremo z materino dušico?


_____________________________

Srečni trenutki štejejo!

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: domače kreme
28.11.2009 15:36:02   
Gina
Ne še, jo bom pa, čim ne bom več toliko utrujena. Kar iz posušene. Pa iz ognjiča.

(odgovor članu Eko Vila)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: domače kreme
28.11.2009 16:21:23   
Eko Vila
Gina sporoči prosim kako se obnese user posted image . Ali jo je katera delala iz sivke, za pomiritev kašlja?

_____________________________

Srečni trenutki štejejo!

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: domače kreme
28.11.2009 18:17:39   
Gina
Jaz sem delala s sivko iz vazelina. Dala sem jo preveč notri, ker je izjemno gosta, hlapljiva in nisem imela prej tega občutka. Ko jo daš v kremo, jo krema takoj popije. Dva dni skup pa me je glava bolela, roke so me pekle, pa še hudo reakcijo sem imela - pa mi ni jasno, al je bila samo sluznica al alergija, ker so tako podobni simptomi pri meni. Tako da preveč dobrega ni v redu. Za občutljive ljudi odsvetujem izključno sivkino kremo. Pa rajši prej recepte poglejte, ne na pamet mešat zdravilnih zelišč, je bolj varno - četudi gre za načeloma varne reči.

No, potem sem zmešala 4:1 ognjičevo kremo s sivkino, je pa super kombinacija.user posted image Diši ravno prav, obe sta zdravilni, le podlaga - vazelin- ni idealna. Imam pa zdaj malo izkušenj in je ok. Počasi se daleč pride. V lanolinu bi to dvoje skup bilo po moje idealno. Samo bo prej materina dušica na vrsti. Sivka pride letos samo še v omaro.

(odgovor članu Eko Vila)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Od 1. marca višji otroški dodatek – za kol...
1. marca se usklajuje višina socialnih transferjev, ki se zvišuje za toliko kot so se v preteklem letu zvišali stroški o...
Znižano plačilo vrtca
Stroški plačila vrtca so lahko zelo visoki in marsikateri starš si jih ne more privoščiti, zato je še kako dobrodošla po...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?