|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   dražeč kašelj
13.4.2007 14:25:19   
tinkatonka
Danes ponoči je Anej vso noč kašljal, posledično zelo malo spal, ker ga je mučil tečen dražeč kašelj. Na hrbtu ne zna spat, zato se ni znal naštimati na povštr, da bi imel malo vzdignjeno glavo. Kako mu pomagati? Da mu olajšam vsaj to prihajajočo noč, da ne bo tal revček.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: dražeč kašelj
13.4.2007 14:34:43   
Anonimen
Si mu dala kakšen sirup? JAz ponavadi dam kakšen sirup za pomirjevanje kašlja. Slezov sirup npr. - samo je bolj blage sorte. Mogoče Panatus?

(odgovor članu tinkatonka)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: dražeč kašelj
13.4.2007 14:35:46   
Miška76
Dvigni mu cel jogi, da bo cel trup dvignjen cca. za 20 stopinj, ne samo vzglavja. Drugače pa ti priporočam izdelke Just, za blaženje prehlada oz, kašlja , mi smo z njimi zelo zadovoljni.kadar je naša user posted image prehlajena oz. kašlja, jo mažem s sivkino kremo, ali materino dušico, za pomiritev kašlja ji dajem sirup PROSPAN, zvečer ko pa gre spat, pa sobo mal pošpricam z Eucasolom, tud od Justa, da lahko ponoči normalno spi, mi pa tud. 

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: dražeč kašelj
13.4.2007 15:38:33   
taška30
Ja, sirupi 'za kašelj' so dveh vrst, eni olajšujejo izkašljevanje (torej ko je kašelj produktiven), drugi pa pomirjajo dražeč, neproduktiven kašelj (to je vaš primer). Zelo je pomembno da vzameš tapravega - najbolje kar tete v lekarni vprašat.
Jaz za 100% vem, da pomirjata slezov sirup in pa Sinecod, olajša izkašljevanje pa Prospan.

Kak mesec nazaj smo imeli s tamalo isti problem, 10 min po tistem ko je šla v posteljo je začela s takim kašljem, da je skoraj vsakič bruhala, tolk se ji je dvigovalo od kašlja. Podnevi in ponoči, vsi smo bili ko zombiji, z njo na čelu, revco. In jaz sem ji še 2 dni dajala Prospanuser posted image , no potem mi le kapne, smo prešaltali na slezovega čez dan (bolj blag) in Sinecod za ponoči in je bila razlika 300% - kašelj nehal kot bi odrezal.

Lp, Taška

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: dražeč kašelj
13.4.2007 19:29:31   
rainbow
naša ta mala tudi dostikrat kašlja;

- prospan dajem čez dan
-zvečer slezov
- fajn nosek sčistit
- jogi dvignit
- nazadnje sem ji naredila kamilične inhalacije (čaj) in ko je zaspala, sem ji ga dala na tla ob rob postelje in njo čisto k robu (spi še v mali), tak da ji je direkt v nos para šla.

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: dražeč kašelj
13.4.2007 20:48:15   
Metuljček Cekinček
Pri nas slezov sirup ni imel učinka, drugega sirupa pa v lekarni do dveh let ne priporočajo.

Mi si občajno pomagamo z vlažilcem zraka, ki pri nas dela čudeže. Predpogoj je seveda tudi čist nosek.

(odgovor članu rainbow)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: dražeč kašelj
14.4.2007 13:07:26   
tinkatonka
Najprej hvala za nasvete.

Ja dala sem mu Prospan, pa je bilo boljše, je manj kašljal.  user posted image Saj sploh ne kašlja veliko, čez dan poredko, ampak ponoči ko leži ga bolj draži. Danes mi je pa še prijateljica dala sirup od smrekovih vršičkov, ki naj bi pomagal pri takih prehladih. Upam da bo res kaj učinkovalo.

Ma ta prokleti vrtec, vedno prinese kaj domov, če ni zelen izcedek iz nosu ali vročina je pa kašelj. Za znoret. user posted image

(odgovor članu Metuljček Cekinček)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: dražeč kašelj
14.4.2007 21:51:57   
rainbow
Tinkatonka, no, saj bo;

kaj imaš fantička prvo leto v vrtcu? Potem je to običajno, pri nas je bila lansko zimo taka situacija, s tem da smo imeli doma še ta malo, in sta bile kar obe bolani. Se mije že mešalo.
Ampak če pomisliš tak, če ni hujšega (bolnica varianta ali kaka resneša bolezen), pol se vse preživi.


_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?