|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   dviganje starejšega otroka
8.1.2010 18:48:07   
AnciM
Pozdravljene!

Počasi se bliža drugi porod, meni pa misli vedno bolj uhajajo, kako bom potem skrbela za prvorojenca (16 mesecev). Sedaj v nosečnosti nimam problemov in ga pač dvignem in nesem kadar je potrebno. Ne vem pa kako bo po porodu. Kdaj ste ve začele spet skrbet za prvorojenca? Ga dvigat in nosit. Sprašujem predvsem tiste, ki v nosečnosti s tem niste komplicirale. Imam občutek, da so me preveč prestrašili o času po porodu. Pri prvem sem kar naprej poslušala: Nič dvigat, da ne bo... ne vem kaj.

_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: dviganje starejšega otroka
8.1.2010 18:56:42   
ledenaa
Dvigovala sem ga takoj

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: dviganje starejšega otroka
8.1.2010 19:24:03   
Anonimen
Po moje,da ni panike,ce imas normalni porod.Jaz moje ne smem,ker sem imela 3cr.Pa je to kar tezko,se posebej,ker pozabim.

(odgovor članu ledenaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: dviganje starejšega otroka
8.1.2010 21:24:59   
Isabellabina
Kaj pa si slišala ,da se lahko naredi po porodu ,če dviguješ še kaj drugega kot dojenčka???user posted image Menda bo pa tudi mož doma tistih prvih 14 dni in ti bo v pomoč.Drugače pa sem jaz takoj dvigovala,pedenala vse po vrsti, otroke namreč, jih imam vsega skupaj pet,pa mi ni bilo nikoli nič,.Če boš normalno rodila brez CR,ni problema,delat vse.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: dviganje starejšega otroka
9.1.2010 12:12:01   
SaaS
Jaz imam zdaj tretjega dojenčka in že ves čas dvigujem tudi prva dva otorka. Tudi pri drugem sem normalno dvigovala prvega otroka.
Verjetno je drugače če imaš cr ali kakšno drugo komplikacijo.
Če ne, po mojem ni panike.

(odgovor članu Isabellabina)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: dviganje starejšega otroka
9.1.2010 12:22:17   
AnciM
Kaj pa si slišala ,da se lahko naredi po porodu ,če dviguješ še kaj drugega kot dojenčka???


Kolegica je tri tedne po porodu skoraj umrla, ker se ji je ulila kri. Je preživela samo zato, ker jo je mož naložil v avto in odhitel rešilcu naproti. Se človek malo zamisli!

_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu Isabellabina)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: dviganje starejšega otroka
9.1.2010 12:53:14   
Isabellabina
IZVIRNO SPOROČILO: AnciM

Kaj pa si slišala ,da se lahko naredi po porodu ,če dviguješ še kaj drugega kot dojenčka???


Kolegica je tri tedne po porodu skoraj umrla, ker se ji je ulila kri. Je preživela samo zato, ker jo je mož naložil v avto in odhitel rešilcu naproti. Se človek malo zamisli!


Žal mi je za tvojo kolegico,samo ne smeš misliti,da se bo kaj takega tudi tebi naredilo.Sicer boš pa sama videla,kako se boš po porodu počutila in na podlagi tega delala.

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: dviganje starejšega otroka
9.1.2010 13:01:03   
AnciM
Zato pa sprašujem po vaših izkušnjah. Nisem tip, ki bi zganjal paniko za brez veze. Saj imam namen poslušat svoje telo. Samo vaše izkušnje je pa vseeno dobro prebrat.

_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu Isabellabina)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: dviganje starejšega otroka
9.1.2010 13:48:30   
ledenaa
Kopiram:

sposobnosti in omejitve pri dvigovanju bremen so zelo individualne in nikakor ne veljajo enotna pravila. Če se čutite spoobni dvigovanja in če nimate težav npr. z mišicami medeničnega dna, inkontitnence urina, hrbtenico ipd. potem lahko dvigate po lastni presoji. Sicerpa je bolj pomembna tehnika dvigovanja. Če boste dvigovali "iz počepa" s pomoćjo mišic nog in ne "iz predklona" s hrbtnimi in hrbteničnimi mišicami, ni pričakovati negativnih učinkov.

Ancim moji kolegici se je tudi ulila rki,pa je samo ležala

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: dviganje starejšega otroka
18.1.2010 19:37:56   
sassy0
Problem pri dvigovanju je v tem, kar je napisala ledena. Če imaš švoh mišice medeničnega dna, se ti lahko zaradi nepravilnega dvigovanja povesi maternica. Ni nič nevarnega, ni pa prijetno. Tako, da pridno delat Keglove vaje, pa bo user posted image

_____________________________

Imamo morskega dečka, ter zimskega princa, ki je prehitel 1 mesec.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: dviganje starejšega otroka
24.1.2010 14:17:19   
Bubacka
Jaz sem nosila tastarejšo takoj po porodu. S tem da jaz imam 47 kg ona pa 15user posted image ... nič meni ni bilo, samo se mi je zdela fffuuuuuulllll težka! Itak normalno da po porodu nimaš kaj dovolj moči..... ampak sem jo nosila za to ker je ona mene prosila, ker vidla da nosim sestrico.... pač mal ljubosumija......

_____________________________

http://bubacka-stella.moj-album.com/
Imam dve sončici Stello in Evo!!!
04.12.2006, 3080 kg, dolga 51 cm, glavica 33
25.11.2009, 3140 kg, dolga 51 cm, glavica 33

(odgovor članu sassy0)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: dviganje starejšega otroka
26.1.2010 21:54:31   
bina30
Tudi jaz sem se spraševala vse mogoče. Kako bom zmogla v nosečnosti, potem kako bom zmogla s sinkom, ko sem bila drugič noseča, nato, kako bom z obema, ko sta samo 15m narazen......sedaj se sprašujem, kako bom, ko se čez en teden vračam v službo, kako bom zmogla.....

....in mi je ena kolegica rekla: mamice vedno od nekod "potegnemo" energijo, da vse zmoremo...IN JE RES, PREKLEMANO RES....VSE ZMOREMO!!!!

(odgovor članu Bubacka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: dviganje starejšega otroka
27.1.2010 13:12:20   
Brenčačka
No, jaz se z dvigovanjem starejšega otroka takoj po porodu ne bi tako igrala, seveda, če je le mogoče. Eden od problemov, ki lahko nastane je, da se povesi maternica (organi se po porodu vračajo nazaj na svoja mesta). Meni je patronažna svetovala naj se vzdržim dvigovanja kar 6 tednov. Sama sem imela med otrokoma 18 mesecev razlike in moram priznati, da je bilo zelo težko, sploh, ko sem bila z obema sama doma (takrat sem se "pregrešila"), vendar sem zdržala 5 tednov. Res pa je, da je bil dopoldan starejši otrok v vrtcu, popoldan pa je bil mož doma, tako da ga je dal on npr. v stolček in posteljico. Seveda, če imaš le možnost, da ti kdo pomaga, ti svetujem, da z dvigovanjem počakaš, če pomoči nimaš pa tako ali tako nimaš izbire. Povprašaj za nasvet še ginekologa Pušenjaka na njegovem forumu http://med.over.net/forum5/list.php?19

< Sporočilo je popravil Brenčačka -- 27.1.2010 13:18:49 >

(odgovor članu bina30)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: dviganje starejšega otroka
27.1.2010 13:15:42   
Brenčačka
Aja, pa še to, v nosečnosti nisem imela težav in sem otroka dvigovala do zadnjega dne, ko sem šla rodit.

(odgovor članu Brenčačka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: dviganje starejšega otroka
27.1.2010 21:07:21   
boni25
Oj
Jaz imam pa tako izkusnjo.Ko sem prvič rodila in je po enem mesecu prisla na obisk kolegica z eno leto staro hčerkico, sem jo mal pocrklala in sem potem opazila svezo kri, pa sem bila ze skor brez čišče.Tko da zdaj ko sem v drugo noseča zihr nebom sina dvigvala dokler bom imela čisčo,no če se bo le dalo da ne,ker je kr tezji kot je bila takrat prijateljičina punčka.Ne vem ampak po moje ni glih za pretiravat pa se je res treba pazit.

(odgovor članu Brenčačka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
16 razlogov, zakaj si boste zaželeli še en...
Če še kolebate ali bi otroku rodili bratca oziroma sestrico, si poglejte te fotografije - prepričani smo, da se boste ta...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?