|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Mednarodni (tujejezični) vrtec
1.10.2006 10:39:25   
lan
Živjo!

Jutri gre naš Lan prvič v nemški vrtec pa me zanimajo vaše izkušnje ( tiste,ki imate otroke v mednarodnem vrtcu ), kako se je obneslo in kako je vaš malček vse to sprejel?
Mene je kar malo strah kako bo, ko bo on govoril nekaj po slovensko pa ga ne bo nihče razumel.
No,saj bomo videli.Upam,da nam uspe brez kakšnih stresnih situacij.

Hvala!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Mednarodni (tujejezični) vrtec
1.10.2006 11:12:50   
copka
a cisto nic ne zna nemsko?koliko je pa star?

Po moje se bo hitro vklopil, saj so otroci hitrodojemljivi. Pa saj ves, da prijateljstvo nima meja, ko si otrok. Pri nas doma nismo govorili slovensko (z ocijem vcasih, z mami pa ne), ceprav zivimo v osrednjem delu slovenije, pa se sploh ne spomnim, kdaj sem zacela kateri jezik govorit. V vrtec sem pa sla s 3 leti. Sem pa enkrat eni uciteljici, ki me je klicala, rekla : koza? (cosa v ital).user posted image
Edino kar lahko, je da bo zamesal jezikeuser posted image , ker bo pravi poliglotuser posted image

(odgovor članu lan)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Mednarodni (tujejezični) vrtec
1.10.2006 11:16:51   
Olivija
Povem ti lahko mojo izkušnjo, ker so mene pri sedmih letih postavili v slovenski razred, govorila sem pa samo nemško.
Stresa nisem doživela nobenega, ko je ati prišel pome, sem mu predstavila moje nove prijateljice, nimam pa pojma kako smo se pogovarjali, nekako je šlo. Otroci se ponavadi res zelo hitro naučijo nov jezik. Moja sestra, ki pa je takrat hodila še v vrtec, je pa ene parkrat pojamrala, da jo otroci ne razumejo.
V družini imamo še nekaj primerov takih otrok, ki so jih enostavno dali v tudi vrtec ali šolo in noben od njih ni imel večjih težav.

Razumem pa da te skrbi, ker midva zdaj premišljujeva o službah v Belgiji in si ne predstavljam naši dve v kakšnem mednarodnem ali francoskem vrtcu, me kr mal stisne.Sem pa prepričana, da se bosta hitro znašli, ker so otroški možgani še zelo dojemljivi za jezike.




(odgovor članu lan)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Mednarodni (tujejezični) vrtec
1.10.2006 13:28:43   
AnkaM
govorila sem pa samo nemško.
Stresa nisem doživela nobenega, ko je ati prišel pome, sem mu predstavila moje nove prijateljice, nimam pa pojma kako smo se pogovarjali, nekako je šlo.


Pozdravljena!
Zanima me kje je ta vrtec in kako se vpišeš v njega?
Od katere starosti naprej?

Ali lahko vpišem tudi otroka, ki ima slovenske starše?

Hvala za odgovore!

Anka

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Mednarodni (tujejezični) vrtec
1.10.2006 13:35:17   
DEN
Lan pozdravljen!
Naš Den tudi jutri gre prvič v Italijanski vrtec, priznam da me je malo strah.
No, saj bo šlo,upam...
Izkušnje pa pišemo čez kakšen mesec.
Lep pozdrav, Denuser posted image

(odgovor članu lan)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Mednarodni (tujejezični) vrtec
1.10.2006 13:44:27   
lan
Pozdravljena!
Zanima me kje je ta vrtec in kako se vpišeš v njega?
Od katere starosti naprej?

Ali lahko vpišem tudi otroka, ki ima slovenske starše?

Hvala za odgovore!

Anka
[/quote]

Mi trenutno živimo v Nemčiji, natančneje v Krefeldu, tako da se ta vrtec nahaja v naši okolici.

(odgovor članu AnkaM)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Mednarodni (tujejezični) vrtec
1.10.2006 15:32:43   
AnkaM
Škoda:(
Jaz bi dala svojo z veseljem v tujejezični vrtec v Ljubljani. To je za otroka krasno okolje za učenje tujega jezika.....

(odgovor članu lan)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Mednarodni (tujejezični) vrtec
1.10.2006 16:08:57   
Anonimen
Otroci so zelo hitro prilagodljivi in dovzetni za učenje in razumevanje tujega jezika.Ker skozi sliši okoli sebe nemško govoreče,se bo hitreje naučil jezika kot ti sama.Z vestniki se bo kmalu ujel in problema ne bo več,bo pa bogatejši za znanje še enega jezika poleg materinščine.
Naš hodi v vrtec italiijanske skupnosti,nima nobenih težav z razumevanjem,ker ga že od rojstva spremlja ta drugi jezik in tudi vzgojiteljice jih postopoma navajajo ,učijo italijanščino.Nikakor ne govorijo striktno v italijanščini,ampak tudi v slovenščini.Otrok italijansko govorečih strašev ni,saj so vsi iz mešanih zakonov ali pa še to ne,tako kot naš in se sporazumevajo pol poluser posted image
Nikakor ni potrebno bit zaskrbljen,če gre otrok prvič v neko skupnost,saj so vsi prvič in bodo sedaj v tem obdobju stkali prijateljstva,težje bi bilo,če bi bil iztrgan iz že znane skupine in preseljen med tuje neznane otroke.
Verjamite mi,otrokom je dosti lažje kot nam odraslim.

< Sporočilo je popravil neva6 -- 1.10.2006 16:13:22 >

(odgovor članu AnkaM)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Mednarodni (tujejezični) vrtec
2.10.2006 8:06:51   
Olivija
kolikor mi je znano sta dva mednarodna vrtca v LJ, eden pod gradom, drugi pa na osnovni šoli Danile Kumar - ali pa je tisti pod gradom preseljen sem user posted image .

Se pa v teh vrtcih govori angleško, med študijem sem varovala  punčko, ki je hodila v mednarodni vrtec in je lepo govorila angleško, čeprav doma niso govorili angleško. Naučila se je celo slovensko.

 

(odgovor članu AnkaM)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Mednarodni (tujejezični) vrtec
2.10.2006 8:11:01   
AnkaM
Hm, a veste ali sprejemajo v te skupine vse otroke ali samo tiste iz tujine??

Hvala za odgovor!

Anka

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Mednarodni (tujejezični) vrtec
2.10.2006 8:14:45   
Olivija
pravzaprav nevem, se mi pa zdi, da sprejmejo vse otroke, verjetno je to odvisno od prostora.

(odgovor članu AnkaM)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Mednarodni (tujejezični) vrtec
4.10.2006 17:28:16   
mojca345
Jaz sem organizira enkrat rojstni dan za fantka, ki je hodil tja v vrtec in je bila res totalna zmešnjava na rojstnem dnevu, saj eni so govorili angleško, drugi, slovensko, tretji nemško, četrti pa hrvaško. rojstni dan naj bi bil pa v angleščini. groza !

sem pa opazila take mal čudne stvari, ko 4 letni otrok ni znal držat barvice v roki, kaj šele risat. nobene discipline. mislim, da ni bilo nobene prave mame zraven, ampak same varuške. očeta niti enega. pol je bila ena punčka, ki je skočila, čez 20 sekund se je pa začela jokat, za brez veze. noebn je ni udaril, ni niti padla. razloži si to! mislim, jaz ne vem v katerem jeziku se sploh vzgojiteljice sporazumevajo z temi otroci ? že tako je težko, ker jih ne razumeš v materinem jeziku, pol pa še te različnni jeziki, otrok sploh ne ve kateremu pripada, kje je njegova baza.
z eno besedo so mi bili otroci "debili", kar pa je odsev prvo staršev, drugo pa vrtca. ker če starši ne znajo al i ne morejo, potem mora otroke držat gor vsaj vrtec, da jih nauči vse kar jih starši doma ne.

zakaj ste ga pa dal v tak vrtec, če govori slovensko ?

jaz sem varovala punčko staro 14 mesecev, s katero mami govori angleško, oči pa slovensko. tako sta se odločila, da ne bo zmešnjave. mal v angleščini, malo v slovenščini, pol je pa otrok čisto zmešan od vseh teh jezikov.

mednarodni vrtec ali pa javni vrtec, ni nobene specifične razlike, razen v ceni in jeziku, ki se uradno uporablja. razlika med javnim in montessori ali waldorf vrtcem pa je v METODIKI. in to je tisto glavno, akr bi morale gledati.

jaz tudi lahko ustanovim jutri vrtec pa rečem slo- angleški. pa bo moj program še vedno isti kot pa v javnih vrtcih. montessori in waldorf pa sta pri nas edina vrtca z drugačnim pristopom in programom za otroka.

(odgovor članu lan)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Mednarodni (tujejezični) vrtec
4.10.2006 17:30:47   
mojca345
kar se pa jezikov tiče, bo pa za predšolske otrooke še veliko ČASA v šoli, da se bodo naučili tudi drugih jezikov, ko bodo na to tudi pripravljeni.

za perdšolskega otroka je NAJBOLJ POMEMBNO, da ima starše ki ga imajo radi, ki delajo dobro za njega in ki hodi v vrtec, kjer se bo dobro naučil OSNOV.

Vse oastlo je v NADALJEVANJU, ko vstopi v šolo.

In drage mame,

tudi ve se lahko pri vaših 27, 35, 40, 50 naučite novega jezika. Samo malce bolj počasi, ampak tudi to ni niti nujno, da je tako.

(odgovor članu mojca345)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Mednarodni (tujejezični) vrtec
4.10.2006 18:31:39   
Anonimen
Mojca,nobeno predčasno spoznavanje tujega jezika ni škodljivo.
Ker živimo na dvojezičnem območju pa še 100 metrov od Ialije,je čisto
logično,da vsi po vrsti znamo poleg materinega še italijanski jezik.
Angleščino pa se bo naučil v šoli,ko bo za to čas.
Praviš,da se tudi odrasli lahko naučimo tujega jezika.Res je,če si tega želijo.
Meni je dovolj,da znam toliko,da se ne zgubim v tujiniuser posted image Italijasko tekoče,angleško,toilko,da se sporazumem.Nemško z malo besedami in z rokami in nogamiuser posted image Če se da otroka v mednarodni vrtec še ni rečeno,da ga ne maramo,da se mu ne posvečamo dovolj itd.

(odgovor članu mojca345)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Mednarodni (tujejezični) vrtec
4.10.2006 21:04:02   
LEJLA
Jaz vem, da je imel/ima? LEK svoj vrtec in tam so ze zelo zgodaj zaceli z Anglescino.
Vendar je bil bolj krozek...ala 1 krat 2 krat tedenjsko. Samo to je ze 15-20let nazaj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Mednarodni (tujejezični) vrtec
4.10.2006 21:15:43   
copka
mojca 345, lan zivi v nemciji in je logicno, da ga bo dala v vrtec, kjer govorijo nemsko.

ko to berem, kar si napisala, imam obcutek da ne poznas misljenja otrok in to da jih imenujes debili, se mi zdi grozno.

Moji starsi so mi zeleli samo dobro in so se zato z mano pogovarjali v slo in ital (no, z mamo se itak ne bi mogla drugace pogovarjat). In za to sem jim neskoncno hvalezna, saj mi znanje ital zelooo pomaga pri anglescini, razumevanju fr, span, tudi veliko latinskih izrazov znam tudi sama desifrirat. Poleg tega pa se ubadam z ucenjem enega jezika manj, ker ga ze znam.
Pa nisem noben debil.user posted image  ali pac?

(odgovor članu LEJLA)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
VIDEO: Odvajanje od plenic v treh dneh
video
Odvajanje otroka od plenic je lahko stresno in zelo utrujajoče. Tale mamica pa je našla odlično rešitev. Preverite!




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?