|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Digitalni fotoaparat
28.11.2006 14:11:41   
Taula
Katerega priporočate? Malo brskam po netu, primerjam cene in karakteristike, pa se nič ne spoznam na to.user posted image  Nekako do 50 jurjev dam za njega, več ne. Hočem pa da dela lepe slike, spomin, kabel, če bi se dalo pa nanj snemati kratke filme pa še bolje.user posted image  Čeprav snemanje ni pogoj.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Digitalni fotoaparat
28.11.2006 14:13:25   
Mina1
Tudi jaz ga kupujem, pa bom verjetno izbrala Sony, pravijo, da so preverjeno najboljši. No naj še kakšna pove.

_____________________________

I don't care what they say, I just wanna live my life

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Digitalni fotoaparat
28.11.2006 14:17:34   
KBM
Midva imava Canon in sva zadovoljnauser posted image user posted image






Digitalni fotoaparat, CANON, S2 + polnilnik + spominska kartica 256 MB

user posted image
5,0 milijona slikovnih točk, 12x optični/4x digitalni zoom, DIGIC II procesor, stabilizator slike, Ultra Sonic Motor, snemanje video posnetkov s stereo zvokom, vrtljiv 1,8" LCD zaslon, super makro, "Pict Bridge

_____________________________

17.10.2005 ob 18.40 je na svet prijokala Karin in od takrat naprej je za naju življenje postalo še lepše!!

(odgovor članu Mina1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Digitalni fotoaparat
28.11.2006 14:18:49   
Klarita
Jaz imam tega in sem ful zadovoljna.
http://www.nakupovanje.net/skin1/images/big/olympus_c60_zoom.jpg

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Digitalni fotoaparat
28.11.2006 14:29:29   
Taula
Koliko je pa stal Boris?

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Klarita)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Digitalni fotoaparat
28.11.2006 14:42:45   
KBM
Midva sva dala 112.000,00 pred enim letom - drugače ga sedaj dobiš mislim,da za 103.000,00
Je pa vreden tega denarja!!user posted image

_____________________________

17.10.2005 ob 18.40 je na svet prijokala Karin in od takrat naprej je za naju življenje postalo še lepše!!

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Digitalni fotoaparat
28.11.2006 14:51:45   
Taula
Meni bo user posted image  ko bom dala 50 jurjev, ker kot jaz rabim fotič, je še to preveč.user posted image Če ga ful rabiš se splača dati...pa ne smeš biti preveč škrt, kar pa jaz sem.user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu KBM)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Digitalni fotoaparat
28.11.2006 15:02:35   
paris
Mi imamo Canon A 510 in smo zadovoljni!

_____________________________

Ljubezen sta prostor in čas, merjena s srcem.
(M. Prust)

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Digitalni fotoaparat
28.11.2006 16:13:39   
Anonimen
Mi imamo Olympusa in sem zelo zadovoljna.

Za ta denar, kot si ti pripravljena dati pa dobiš kakšnega Canona ali pa Sonya- obe znamki sta dobri.

(odgovor članu paris)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Digitalni fotoaparat
28.11.2006 16:31:38   
tehnofil
3 megapixle je minimum, 4 megapixle so 4MP elektroniko uporabili na optiko za 3MP, tako da 4MP ni ravno dobra varianta.
5 MP in naprej pa je že OK.

Snemanje kratkih filmov je sicer možno a kvaliteta (7MP Sony) je bistveno slabša od kake kamerce, tako da je v bistvu snemanje filmčkov s fotoaparatom neprimerno. To pa zato ker aparati za film uporabljajo "mjpeg", ki je v bistvu kot neko zaporednje jpeg slik z zvokom. Torej snemanje filmčkov ne upoštevaj pri nakupu fotoaparata.

Morda je za razmisliti (ali še malo počakati) minDV kamera z možnostjo fotografiranja. Ja spet vsaj 3MP in je zato cena >150k SIT. No, da se cene spustijo počakati, do takrat pa za silo kupiti nek fotkič 3MP. (ko se bodo cene spustile bodo pa že nove tehnologije HDTV...)user posted image nikoli konca, samo da se kupuje.

Kakšen Samsung zna imeti za nižjo ceno več funkcij kot Sony/Canon, a pri Sonyu/Canonu/Panasonicu se ve' kakšna bo slika, pri Samsungu pa je potrebno preizkusiti.

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Digitalni fotoaparat
28.11.2006 16:32:26   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: ninny
Mi imamo Olympusa in sem zelo zadovoljna.

Olympus niti ni slaba firma.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Digitalni fotoaparat
28.11.2006 16:39:43   
zverinca
svetujem ti da kupiš takega ki ima čim več pixlov, pa splača se met dosti spominske kartice, al pa vsaj računalnik vedno pri roki za praznenje le te. Drgač pa dobiš že dobre fotoaparate za 50čukcov, no ne glih profi, ampak za vsakodnevne slikice so pa čist ok. Aja pa na zoom se ti splača bit pozorna...

Mi imamo tudi Cannon S2, je dober, samo je pa velik, če bi danes kupovala bi si kupila manjšega, da ga lahko spravim v đepuser posted image

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Digitalni fotoaparat
28.11.2006 17:21:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Boris

Midva imava Canon in sva zadovoljnauser posted image user posted image






Digitalni fotoaparat, CANON, S2 + polnilnik + spominska kartica 256 MB

user posted image
5,0 milijona slikovnih točk, 12x optični/4x digitalni zoom, DIGIC II procesor, stabilizator slike, Ultra Sonic Motor, snemanje video posnetkov s stereo zvokom, vrtljiv 1,8" LCD zaslon, super makro, "Pict Bridge


Tale je meni tudi trenutno to, kar bi pootrebovala - zoom, piksli in stabilizator slike (če je to proti tresenju rok). Ta je res v redu.

(odgovor članu KBM)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Digitalni fotoaparat
28.11.2006 17:30:34   
lstand
Pred dvema tednoma smo kupili nov digitalni fotoaparat. Odločili smo se za canona A530 in smo do sedaj z njim ful zadovoljni. zadostuje za naše želje in potrebe. Ima 5.0 mega pixlov in 4 kratni optični zoom ter snemanje kratkih filmčkov in še polno vsega. Najbolj glavno pa je to, da dela zares dobre slike. V kompletu s spominsko kartico 1 Gb, polnilcem za baterije in 4 aku baterijami in torbico smo dali preko spleta nekaj čez 49 tisoč tolarjev. Je vreden svojega denarja. LP

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Digitalni fotoaparat
28.11.2006 19:06:22   
mamči
IZVIRNO SPOROČILO: Boris

Midva imava Canon in sva zadovoljnauser posted image user posted image






Digitalni fotoaparat, CANON, S2 + polnilnik + spominska kartica 256 MB

user posted image
5,0 milijona slikovnih točk, 12x optični/4x digitalni zoom, DIGIC II procesor, stabilizator slike, Ultra Sonic Motor, snemanje video posnetkov s stereo zvokom, vrtljiv 1,8" LCD zaslon, super makro, "Pict Bridge



Jaz imam tega in je super !!!

(odgovor članu KBM)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Digitalni fotoaparat
7.12.2006 13:34:37   
markoh
Mi imamo Canon S3 IS, ki naslednik opisanega. Žena je bila najprej malo slabe volje, ker je bil za njen okus čisto predrag. Zdaj pa smo vsi zelo zadovoljni z njim. Zoom in stabilizator slike omogočata, da se ni treba vsakemu objektu, ki ga slikaš približat na pol metra. Odlična izbira.

(odgovor članu KBM)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Digitalni fotoaparat
8.12.2006 21:11:13   
Joe
Zelo na hitro: predstavljajte si dva digitalna senzorja iste generacije (starosti in proizvajalca). Tisti z več megapikslov ima več šuma pri višjih svetlobnih občutljivosti (višji ISO nastavitvi). In obratno. Manjša kot je fotoenota na senzorju, bolj je nagnjena k šumu. Kaj to pomeni?

Imate kakšno večerno fotko iz stanovanja, posneto s kompaktom? Bliskavica, kajne? Je lepo? Morda se lepo vidi obrazek, vendar pa je osvetlitev (smer, moč, trdota svetlobe) vendarle slaba. Dostikrat je najboljša in predvsem najpreprostejša kar tista, ki jo prostor ima v resnici, brez naše bliskavice. Toda: ni je v zadostni količini, da bi slika dobro izpadla. Ali ima veliko šuma ali zabrisane roke, glave ali pa kar oboje.

Pri kompaktih je zaenkrat še tako, da do 50 jurjev v večernih urah ne moreš zvoziti ravno brez fleša, razen če se kdo postavi pod reflektorček ali pa če zares mirno pozira. To se bo spremenilo v dveh, treh letih, ko bodo boljša tipala (senzorji) dovolj poceni za tak razred. Zaenkrat so najboljši nešumniki Fuji kompakti (F10, F11 in sploh F30). Tudi če pri višji občutljivosti (višjem ISO) sprožite bliskavico, bo ozadje lepše (npr. z vidnimi predmeti, osvetlitvijo), ne pa črna luknja, ki se začne z grdo senco ob glavi. Pravilo je torej: ISO do tja, do koder je šum za vas še zadosti neopazen.

Nazaj na megapiksle. Za neko ad hoc šolsko razstavo sem razvil A4 fotografije iz 6 megapikselnega fotoaparata (Nikon D70, zrcalnorefleksnež), pa izgledajo odlično. Dlakocepci bi z lupo kazali na kvazi probleme, a vam rečem - jaz, rojen komplicerator pri svojih hobijih - 6 MP je mera za A4 fotografijo, več zanjo ni potrebno.

Pri kompaktih je odnos MP:šum sploh težaven, ker so njihovi senzorji res majhni, fotoenote na senzorju z veliko megapiksli pa so seveda manjše od fotoenot na senzorju z manj megapiksli.

Mimogrede, koliko slik že imate razvitih na A4? Lahko bi jih imeli že s filma, ker je 35mm film bistveno bogatejši od 6 megapikslov.

Se lahko izognemo šumu z uporabo protitresljajnih rešitev (VR, IS, electronic antishake)? Le dokler osvetlitven čas ni daljši od npr. 1/80 (normalna, sedeča otrokova igra), 1/60 (normalen pogovor odraslih) ali 1/40 (normalno poziranje) sekunde. Pri daljšem času (npr. 1/30, 1/20 s) se bodo na sliki poznal gibi oz. premikanje ljudi. Za nežive, statične motive te težave ni (razen če jih ziblje veter ali če ste v gondoli).

Jaz bi torej na kompaktu izbiral nižji šum pri višjih ISO vrednostih na račun megapikslov.



Še splošni nasvet za nakup digitalnega fotoaparata: odločite se na podlagi velikosti aparata in lastnih zahtev.


Kako boste uporabljali (kako ga želite nositi s sabo) fotoaparat?


Za srajčni žep: ultra tanki (Canon Ixus serija, Fuji serija tankih, podobno Nikon, Samsung itn.)

Za torbico ali v bundo: kompaktni digitalni.

Kar največ fotografije za malo denarja (= do cca. 100 jurjev): t.i. hibridni aparati z 10x in večjim zoomom (Fujifilm S9000 (priporočam, MediaMarkt za 100 jurjev) ali S5600, Sony, Panasonic modeli, Canon S3 je morda precenjen).

Super kvaliteta za še pravo ceno, a z malo več volje do učenja: vstopni razred zrcalnorefleksnih fotoaparatov (Canon 350D, 400D, Nikon D50, D40, Sony alpha, Pentax, morda Olympus), če se le da, kdaj v prihodnosti z dobrim (boljšim) objektivom.

V zgornjih odstavkih postopoma naraščajo velikost aparata, kvaliteta slike in deloma tudi cena (ta nekako še najpočasneje od naštetega).



Še testne slike za Fuji kompakte:

Primer slik za Fuji F30:
http://www.dpreview.com/gallery/fujifinepixf30_samples/

Primer slik za Fuji F10:
http://www.dpreview.com/gallery/fujifilmf10_samples/





_____________________________

Naši problemi so sanje revnih in preganjanih.

(odgovor članu markoh)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   [Brisano sporočilo]
12.12.2006 22:21:03   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Taula)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?