|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Koliko DOPUSTA ti pripada po porodniškem???
29.11.2006 16:12:01   
XXYY
Živjo!

Mene zanima, če katera kaj ve, koliko dopusta ti pripada po končani porodniški.
 
Namreč, konec porodniške sem imela 24.11.06, in jaz sem takrat mislila, da mi pripada celi dopust (25dni) in tudi s šefico sve podpisala 3 tedne dopusta.
Kar me danes kliče user posted image , da sve narobe izračunali dopust, ker mi baje ne pripada 25dni ampak 14 dni dopusta user posted image  . To pa zato, ker sem rodila konec leta in zato mi pripada samo polovica dopusta.

A je to odvisno od DELODAJALCA, koliko ti pripada dopust?

Dajte prosim, povejte mi, kako je s tem, če ima katera kaj izkušenj, če prideš za konc leta delat.

Hvala vam za odgovore.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Koliko DOPUSTA ti pripada po porodniškem???
29.11.2006 16:15:03   
NinaŠ
Pripada ti CEL letošnji dopust (25 dni). Od tega jih moraš vsaj 10 dni pokoristiti do konca leta (31.12.2006), drugače ti teh 10 dni propade - v naslednjem koledarskem letu (do junija 2007) lahko koristiš preostalih 15 dni. Po zakonu o delovnih razmerjih (ki ga tvoja šefica očitno ne upošteva user posted image ).

(odgovor članu XXYY)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Koliko DOPUSTA ti pripada po porodniškem???
29.11.2006 16:25:17   
Lory
Jaz sem začela delat novembra letos po porodniški in imem cel dopust 25 dni.

(odgovor članu NinaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Koliko DOPUSTA ti pripada po porodniškem???
29.11.2006 16:27:53   
Anonimen
Ima prav tvoja šefica, ker si rodila v drugi polovici leta, ti pripada samo polovica.Isto je z regresom, ko podpišeš pogodbo, če si prišel na firmo v prvi polovici leta in ti prejšen delodajalec še ni izplačal regresa, ti ga mora novi. Če pa nastopiš v drugi polovici, pa ti ne pripada oz. ti ga je itak izplačal prejšnji delodajalec. Je pa frka s temi pogodbami, ko moraš včasih dobesedno terjati sorazmerne deleže regresa od vseh delodajalcev .

(odgovor članu NinaŠ)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Koliko DOPUSTA ti pripada po porodniškem???
29.11.2006 16:50:28   
NinaŠ
ker si rodila v drugi polovici leta, ti pripada samo polovica.Isto je z regresom,

mi ni čisto jasno user posted image Rodila sem 13.11.2005, porodniško nastopila 9.10.2005 -> na delo sem se vrnila 10.10.2006 in mi pripada cel dopust in regres (dobila že izplačano) user posted image . A se je mogoče v zadnjem letu kaj zakonodaja spremenila?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Koliko DOPUSTA ti pripada po porodniškem???
29.11.2006 16:58:11   
sazi
Pripada ti cel dopust in cel regres in kot so ti že pisale, ga moraš za 2 tedna porabiti v tem letu, drugače ti ta del propade. Ostalo lahko preneseš v naslednje leto in koristiš do konca junija 2007.
To kar piše Nati je sicer prav, ampak nima veze s porodniško - to velja, če menjaš delodajalca sredi leta.

(odgovor članu NinaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Koliko DOPUSTA ti pripada po porodniškem???
29.11.2006 18:59:06   
Strawberrie Cherrie
Samo nekaj - se pravi, da če sem jaz naslednje leto celo leto do 30.11 v porodniški mi vseeno pripada dopust in regres???

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Koliko DOPUSTA ti pripada po porodniškem???
29.11.2006 19:27:07   
NinaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: london_paris

Samo nekaj - se pravi, da če sem jaz naslednje leto celo leto do 30.11 v porodniški mi vseeno pripada dopust in regres???

Ja

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Koliko DOPUSTA ti pripada po porodniškem???
29.11.2006 19:52:44   
Anonimen
Ima prav tvoja šefica, ker si rodila v drugi polovici leta, ti pripada samo polovica.


Ne glede na to, kdaj rodiš, ti pripada celoten dopust za tekoče leto.

Sama sem ravno tako rodila v drugi polovici leta in mi je pripadal celoten dopust.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Koliko DOPUSTA ti pripada po porodniškem???
30.11.2006 6:58:56   
Dashenka
Po zakonu ti pripada ves dopust in prav tako cel regres (ne glede na to, ali dopust koristiš ali ne).

V skladu z zakonom, pa moraš 10 dni dopusta izkorititi v tekočem letu, preostanek pa do konca junija naslednje leto.
Če 10 dni ne izkoristiš v tekočem letu (torej imaš časa še en mesec), potem ti teh 10 dni propade in ti ostane le še 15 dni, ki pa jih lahko izkoristiš do kona junija 2007.

Velika  večina delodajalcev to seveda ve, sem ter tja pa se zgodi v kakem manjšem podjetju, da jih je potrebno o tem poučit.


(odgovor članu XXYY)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Koliko DOPUSTA ti pripada po porodniškem???
30.11.2006 7:25:30   
Pajaca
Cel dopust in cel regres. Sem tud jaz te dni začela delat po porodniški.

Ti si pač celo leto pri njih zaposlena in to se ne more enačiti s tem če se na novo zaposliš sredi leta in ti potem pripada pol ali del regresa in dopusta. Zaposlena si celo leto, zato ti pripada vse. 10 dni moraš koristiti do novega leto drugače ti propade, ostalo koristiš do 30.6

Ja delodajalci velikokrat nimajo pojma kako in kaj je s temi zadevami.

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Koliko DOPUSTA ti pripada po porodniškem???
1.12.2006 22:56:38   
Tasika
Pripada ti cel dopust in poln regres, saj si bila zaposlena v podjetju celo leto.user posted image

Glede koriščenja pa tako: ker nisi delala vsaj 6 mesecev moraš 10 dni koristiti letos, ostalo lahko preneseš v naslednje leto.

Zahtevaj pisno pojasnilo zakaj manj dopusta, pa boš videla kako hitro si bodo premislili. Razen če gre za manjše podjetje in s porodniškami nimajo izkušenj. user posted image

_____________________________

Lep pozdrav
tasika

(odgovor članu Pajaca)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Koliko DOPUSTA ti pripada po porodniškem???
4.12.2006 19:47:02   
XXYY
Hvala iz srca za vse odgovore.

Danes sem se že zbunila glede dopusta in so mi ga dali celega in ne samo 14dni user posted image  user posted image  user posted image  .

So se me malo ustrašili, ker sem jim rekla, da nam porodnicam pravtako pripada dopust kot ostalim delavkam in če mi ga ne dajo, kot zakon govori, grem pa do glavnega šefa te firme. No potem sem pa dobila.

Hvala vsem za odogovore. Brez vas, ne vem kaj bi bilo. Res ste mi veliko pomagale.

(odgovor članu Tasika)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?