|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako reagirati na "neprimerne" bese...
21.12.2006 22:58:53   
Gordana-3
hči je v vrtcu v kombinirani skupini, kjer so otroci stari od 2-4 let. ona jih bo aprila dopolnila 3. zadnji teden je začela prinašat iz vrtca besede, kot so prdec (po njeno perdec), kar govorita en urban in en jaka (tako pravi ona). danes je moji mami rekla, ti si perdec. sicer je smešno, jaz se kar moram zadrževat, da se ne začnem smejat user posted image . vem, da ni smešno, ampak me zanima, kako ve reagirate, ko vam otrok domov prinese kakšno takšno besedo. vem, da je prdec šele začetek user posted image , kje so pa vse tiste besede na k, pa p .... recimo jaz NIKOLI ne preklinjam, če mi že kaj uide, mi uide PIsmo, to pa je tud vse. mož je sicer bolj oster, vendar pred hčerko resnično pazi, da mu kaj takega ne bi odletelo iz ust.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kako reagirati na "neprimerne" ...
21.12.2006 23:00:13   
Gordana-3
aja, še to: če bi ji dopovedovala, da se tako ne govori, ne verjamem, da bi kaj zaleglo. ali naj enostavno preslišim?

(odgovor članu Gordana-3)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kako reagirati na "neprimerne" ...
21.12.2006 23:08:26   
kofetek2010
pri tej starosti so takšne besede še ljubke user posted image  
pri nas so bile takšne stvari "dovoljene", ker sem jih enostavno preslišala in mu s tem nisem dajala veselja, da bi še raje ponavljal - tiste ku.. pi... fu... pi... mat... teh pa ni uporabljal, ker smo se pogovorili, da se jih pri nas ne govori in če je koga slišal, da jih je izgovoril je povedal, da se tako ne govori, ker je to grdo user posted image


(odgovor članu Gordana-3)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako reagirati na "neprimerne" ...
21.12.2006 23:08:42   
Marogica
Ja, imaš prav, prdec je šele začetekuser posted image . Tudi midva z možem, pa tudi moja starša ne uporabljamo "grdih" besed pred otroki, pa vendar ne moremo mimo tega, kar nam naši srčki prinesejo iz vrtca. Midva sva ponavadi besedo ignorirala, če se je le dalo. In včasih je trajalo tudi po teden, dva ali tri, da je na besedo pozabil oz. da mi ni bila več aktualna. In seveda je največji problem, ker lahko pride do situacij, ko lahko kakšna sterejša oseba ali nekdo, ki ne pozna družine, to čisto drugače razume.

Pred ca.2 mesecema je bilo pri našemu (5,5 letnemu) aktualno "butl stari"user posted image  SEveda iz vrtca, ker midva ne uporabljava niti besede "butl", še "stari/a" si nikoli ne rečeva. Ko smo se peljali na kolesu mimo soseda(ki je res starejši) in ker je bil naš Bor nekaj jezen(sigurno mu jaz česa nisem dovolila), ga je soosed lepo vprašal, zakaj je tako jezen in zakaj tako grdo gleda. Mali pa mu je rekel:" Tiho bodi, butl stari". Skoraj sem se v zemljo pogreznila. Seveda sem se opravičila in sploh nočem misliti na to, kaj si sosed misli, kako imamo otroka vzgojenegauser posted image

Torej, da ne bom še naprej dolgovezla. Probajte ignorirat, mi smo včasih tudi vprašali, če ve, kaj beseda pomeni in ko je rekle ne, smo pač rekli, da besed, ki ne razumemo, ne govorimo. VEndar pridejo, vedno znova in ker si med seboj v vrtcu tako govorijo(mali frajerji), je težko....

Tvoja je še "relativno" majhna, mislim, da bo kar hitro pozabila......in našla kakšno novo besedo, brez skrbiuser posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Gordana-3)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kako reagirati na "neprimerne" ...
22.12.2006 6:38:36   
al1*
Tudi mi smo že dali skozi fazo drekcev, pa tudi p... besede smo že slišali. Še najbolj se splača ignorirat.

_____________________________

lp


(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako reagirati na "neprimerne" ...
22.12.2006 6:43:15   
Anonimen
Otroci gredo tudi skozi to fazo. Kar naenkrat je smešno drek, pa prdec, pa prdulo npr. pri nas, pa  vse, kar je z drekom povezano. To tako je in je kar prav. Ostalega pa tudi jaz ne bi dovolila.

(odgovor članu al1*)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kako reagirati na "neprimerne" ...
22.12.2006 8:32:07   
pety78
IZVIRNO SPOROČILO: jana73

pri tej starosti so takšne besede še ljubke user posted image  




user posted image user posted image user posted image Komaj čakam, da kaj takšnega izusti. Po moje me bo pobralo od smeha. user posted image Upam vsaj, da me ne bo videl, ker se mu bo potem zdelo še bolj zabavno. Ja, srčkani so ti naši malčki, res!user posted image


_____________________________



(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kako reagirati na "neprimerne" ...
22.12.2006 9:01:28   
muki1
Huh, jaz pa kolnem ko star pijanec. Ampak se trudim, da ne pred hčerko. Prdec in kakec pa sigurno ne govorim, pa je pri nas doma vse zdaj pokakano, pa kakec gor, kakec dol....sem ji enkrat rekla, da se to ne govori, ker so to grde besede, zdaj pa preslišim. Ona pa kar mlati svoje...jo bo že minilo.

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kako reagirati na "neprimerne" ...
22.12.2006 10:28:15   
ribica.

Tudi jaz mislim, da je to najbolje preslišati, če se le da. Seveda pa je to včasih zelo težko, sploh če tamali še v pravem kontekstu zadanejo besedo. Naša je imela pri letu in pol obdobje "piz.. ma.....".  Pa se tudi trudima da pred njo tega ne govorima. Ona je to seveda povsod govorila, tako da sem ponavadi, kadar smo kam sli, kar dudo zraven nosila, in sem ji jo dala v usta, če je morala biti kje tisina. Predstavljajte si, 18 mesečni otrok, ki prav sočno pove ti dve besedi. saj se zrolaš od smeha. Ona je seveda skužila, da nam je smešno in da se ne sme, zato je potem to po 10krat ponovila. Mi smo to potem zakamuflirali v "pismo mamino" in sčasoma je nehala.
Največ škode pa se naredi, če se ob teh besedah otroku smejijo še drugi ljudje. Sam sebe sčasoma že obladaš, amapk drugi vseen popadajo in se mulcu smejijo. Potem pa ga res težko odvadiš. Mi smo takrat že kr vnaprej povedali, da se prosim ne smejijo. Kar pa ni bilo lahko.

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kako reagirati na "neprimerne" ...
28.12.2006 11:49:31   
srki
Mi smo besede, kot so bile pi..., pi... mat..., preslišali oz. ignorirali. Sedaj že zelo dolo ni bilo teh besed iz njegovih ust, včasih priznam, da kakšna grda tudi meni uide iz ust, pač, se ne morem zadržat oz. jo izrečem, ne da bi se zavedla, da je otrok  v bližini. Pri nas je sedaj popularno: Moj ati je pa toto kudičev (hudičev)user posted image , pojma nimam, od kjer tisti hudičev, toto je pa iz risanke Joko Jakamoko Toto.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kako reagirati na "neprimerne" ...
28.12.2006 13:21:56   
Anonimen
David je enkrat celo popoldne govoril ŠIT, to pa zato, ker sem bila ful šokirana nad nekim dogodkom in sem mojemu rekla: "Šit, a veš, kaj se je zgodilo?"

Pol ga je pa minilo.

(odgovor članu srki)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kako reagirati na "neprimerne" ...
28.12.2006 21:25:38   
Urška//
jaz pa moji Lari kr rečem naj en kakec naredi v kahlico, ker kakec pa se mi res ne zdi grda beseda

je pa zadnjič ko je bla po televiziji naša mala klinika, midve sva se pa ravno spat spravljali, slišala Franjo ko je rekla da je Velepička fu.... in pol je cel čas  v postelji govorila ****nena ****nena ****nena, jaz sem misla da crknem od smehauser posted image , ampak je nisem nič opozarjala, no drugo jutro je že pozabla

Lp

_____________________________

Urška in Lara(10.05.2005) in Nejc(17.10.2008)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kako reagirati na "neprimerne" ...
4.1.2007 13:26:26   
muška
Moj sin ima kar sočne izraze, ki jih žal pobere od mojega moža. Doma jih ne izgovarja, ker sem ga enkrat enostavno prijela za roko in sem ga odpeljala pogledat kje te grde besede živijo-pod stopnicami . No prepričana sem bila, da teh besed ne uporablja več, nakar zvem, da je na enem obisku (kjer naju ni bilo zraven) kar veselo govoril in vsi so se mu sladko smejali, pa tudi v vrtcu je baje kar glasen.
Moža moram kar naprej opozarjat, nja se pred otrokov vzdrži in mogoče je za kakšno malenost boljše, v vrtcu pa sem vzgojiteljici povedala, da naj ga samo spomni kje te besede živijo.

Upam, da je kaj bolje, no vse podrobnosti bom zvedela na roditeljskem sestanku user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Urška//)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Kaj storiti, ko je otrok frustriran?
Konflikti in frustracije so neizogiben del medčloveških odnosov, še posebej, ko nas več ljudi živi tako zelo blizu kot v...
Želeti samo dobro
Pokažite, da imate otroka tako zelo radi, da verjamete, da zmore prav vse kar si želi, pa še ravno se tik pred izvedbo s...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?