|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kdaj lahko kravje mleko, oz. kaj drugega
8.6.2007 12:05:57   
Alisa
Zanima me koliko so bili stari vaši otročki ko ste ukinile dojenje ali adaptirano mleko zjutraj. Naš skoraj 11. mesečni otrok pije zjutraj 200ml adaptiranega mleka, čez dan GH, zvečer za spat pa spet ta mleko.
Ali bi mu lahko zjutraj že začela dajat kakšen kos namazanega kruhka pa kakav iz kravjega mleka? pa mogoče zvečer tud kakšen kakav namesto adaptiranega mleka?
Hvala vsem za odgovor.
Alisa

_____________________________

preden si bil spočet, sem si te želela,
še preden si bil rojen, sem te ljubila
in komaj si se rodil, bi zate umrla.
To je čudež življenja.


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kdaj lahko kravje mleko, oz. kaj drugega
8.6.2007 12:22:18   
srki
Ojoj, pri 11 mesecih lahko že marsikaj je.

Daj mu kakšno čokolino, gres, polento,  kruh v mleko namočen ali v belo kavo, jajček na oko, razne namaze,...

Kravje mleko pa sem mu začela dajat okrog 7. meseca.

(odgovor članu Alisa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kdaj lahko kravje mleko, oz. kaj drugega
8.6.2007 12:30:12   
Pingvinčica
Tudi jaz sem Tii že okoli 7 meseca dala kravje mleko (ne samo) ampak npr v špinači, namaze in to pa itak da pri 11 mesecih pa res ni prehitro.

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kdaj lahko kravje mleko, oz. kaj drugega
8.6.2007 13:38:25   
Strawberrie Cherrie
Pomojem lahko, samo kupi SVEŽE MLEKO. 

(odgovor članu Pingvinčica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kdaj lahko kravje mleko, oz. kaj drugega
8.6.2007 14:23:18   
eya
Mi smo začeli s kravjim mlekom pri 11ih mesecih, sicer samega ni marala, ampak smo ga rabili za mlečni riž, kaše,...

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kdaj lahko kravje mleko, oz. kaj drugega
8.6.2007 15:08:09   
digi
Nas je star sedaj 8 mesecev in mu dajem ze kak mesec alpsko mleko....

_____________________________

Irgendwie, irgendwann, irgendwo...

Timon ti si moj sonček!!!

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kdaj lahko kravje mleko, oz. kaj drugega
8.6.2007 15:27:36   
Anonimen
Jaz mu pri 1,5 letu tu in tam za zajtrk naredim še adaptirano, mu pa dam tudi kozje mleko s kakavom, ali čokoladno riževo. Z alpksim mu pa zvečer kuham gres, polento, pudinge, riž, močnik, prepečenec...

JAz mislim, da mu lahko daš komot pri 11. mesecih vse to. Zakaj pa ne bi probala kozjega, ki je veliko bolj zdravo?

(odgovor članu digi)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kdaj lahko kravje mleko, oz. kaj drugega
8.6.2007 15:47:21   
ajdaN
No naš ima 17 mesecev, pa ima za zajtrk in večerjo še vedno flašo mleka. Za zajtrk potem dobi še kaj bolj "konkretnega".

Ne vem pa zakaj bi mu morala dajat kakavuser posted image ? Če pije mleko, mu ga dajaj še naprej, sladkarij bo itak dobil dovolj, tako da ne vidim nobene potrebe po kakavu!

LAhko pa preklopiš na sveže mleko (ne alpsko), namesto adaptiranega.

(odgovor članu Alisa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kdaj lahko kravje mleko, oz. kaj drugega
8.6.2007 16:13:22   
Shorty_
Zakaj pa ni priporočljivo alpsko mleko? Sorry sam sem zelo slaba porabnica mleka pa me zanimauser posted image

(odgovor članu ajdaN)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kdaj lahko kravje mleko, oz. kaj drugega
8.6.2007 20:25:19   
majas
Alpsko je preveč konzervirano in ima dalši rok uporabe. Zato je dosti boljše sveže mleko ki ima krajši rok trajanja. 

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kdaj lahko kravje mleko, oz. kaj drugega
12.6.2007 8:02:14   
Nisaa
Mi tud že od 8. mesca pijemo navadno kravje mleko in ga ma ful rajši kot adaptiranega ga tud veliko več popije,zjutrej in zvečer!

_____________________________

Papa Nina
27.8.2006 je na svet pokukal najin Maj
11.7.2007 pa je prišel čudežni herojček Gaj

(odgovor članu majas)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kdaj lahko kravje mleko, oz. kaj drugega
12.6.2007 8:40:10   
Sandra*
Mi smo pri 7.5 mesecih začeli s kravjim mlekom. Skuhala sem mu polento, gres, riž, ovsene kosmiče, koruzne kosmiče, proseno kašo. Samega mleka pa ni nikoli pil.

Sem mu pa že prej kravje mleko dala kakšno žličko v pire krompir.

(odgovor članu Nisaa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kdaj lahko kravje mleko, oz. kaj drugega
12.6.2007 19:04:00   
Alisa
Pa saj kaše je, pa polento na kravjem mleku.
Sm me niste razumele, zanimalo me je kdaj oz. če mu lahko že ukinim adaptirano mleko zjutraj in zvečer kot samostojen obrok in namesto tega dam kaj drugega.


_____________________________

preden si bil spočet, sem si te želela,
še preden si bil rojen, sem te ljubila
in komaj si se rodil, bi zate umrla.
To je čudež življenja.



(odgovor članu Sandra*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kdaj lahko kravje mleko, oz. kaj drugega
12.6.2007 21:30:46   
eya
Lahko mu daš tudi kaj drugega, pač kar mu paše. Edino to moraš pazit, da dobi okoli 500 ml mlečnih izdelkov na dan, v to količino se štejejo tudi mlečne kaše, jogurti,...

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu Alisa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kdaj lahko kravje mleko, oz. kaj drugega
13.6.2007 0:02:05   
solatja
mi že vsaj kak mesec jemo za zajtrk kruh za namazom (kokosovo maslo in domača marmelada ali topljeni sir ali bio namaz od ljubljanskih mlekarn), še najraši pa im sam kruhec s sirom (jošt, luka, edamec, gauda, pač kar mamo doma... zdej se je začela že kruhu izogibat, bi kr sam sir...

sicer pa se čez dan še praviloma 3x dojima, pa še pazim, da ima še enkrat na dan kej mlečnega zraven za kako malico (kako skutico - sadno ali pa activio al pa lca junior pa take). pred spanjem pa dobi še tisto instant kašico, ki jo delam z vodo, bomo pa z zdejšnjimi zalogami končali z njimi in preidemo na polento... je pa res, da mi griska noče jest, ker je preveč pust user posted image user posted image user posted image razvajenka...

upam, da sem ti vseeno kaj pomagala...


_____________________________

na roditeljskem sestanku: "kaj ste pripravljeni narediti za svoje otroke?"
starši: "vse!"
predavatelj: "in kaj bodo potem oni počeli?"

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kdaj lahko kravje mleko, oz. kaj drugega
13.6.2007 10:23:19   
Anonimen
joj bl berem tele odgovore na forumih manj mi je jasno..ene pravjo ne pred 1 letom s kravjim mlekom in mlečnimi izdelki ene jih dajejo že kuj pri 6 m-......

človk je čist razdvojen..eh sj vem da nj delam po svoje samo če hočm kakšen nasvet zvedet pol pa se odgovori ful razlikujejo pol pa sploh ne vem več....

no jz sm se odločla za sredino....pa sj mu dam tko jogurte sm pa tja kakšnega samo k pravte da eni že jedo kruh z namazom pa se mi zdi da moj kr nebo mogu tega pojest...bom še mal počakala....čez 10 dni bo 8 m...pa kr mislim da je še mal prezgodi da b mu dala kruh+ namaz...ka pa vem.....

(odgovor članu solatja)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Z dojenčkom na plažo - 10 genialnih trikov
Preverite te genialne trike, ki vam bodo počitnice z dojenčkom na morju pošteno olajšali in vam tako pomagali ustvariti ...




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?