|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Razmišljam...
20.6.2007 11:19:19   
Anonimen
Sem prebrala ime Nora od Raho...

Pa razmišljam...ime sploh ni slabo. Vendar, ko se spominjam osnovne šole in mojih sošolcev, pa o tem iz kakšnih imenih so se norčevali, bi mogoče boljše bilo, da napišem, da se niso norčevali toliko iz imena kot iz osebe.

Namreč, ne spomnim se niti ene sošolke ali sošalca, ki so bili lepi, pametni, brihtni, vedno v središču pozornosti, da bi se kdo norčeval iz njihovih imen, pa če sto ta bila Rozi, Jerica, Pištek, Štefan, Mateja...ali Francelj.

Če se je pa kdo že malo slabše učil, ni bil lep (se opravičujem, ampak tako je bilo), ali je bil drugačen, čuden, debel, pa so našli vse možne izpeljanke iz "normalnega" imena in se norčevali.

Tako, da če bi bila raho tvoja deklica (bajdovej jaz sem ti takoj napovedala deklico, če se spomniš) Nora lepa, brihtna, moderna, pametna, verjetno 99%nobenemu ne bi prišlo na misel, da bi se norčeval iz njenega imena.

A ni to malo kruto dejstvo? user posted image  
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Razmišljam...
20.6.2007 11:21:37   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetov kruh
A ni to malo kruto dejstvo? user posted image  


ja, ampak tako je.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Razmišljam...
20.6.2007 11:26:31   
Anonimen
in..če nadaljujem...a se potemtakem samo nam staršem, odraslim zdijo imena in jih delimo na všečna in nevšečna, čudna tako ali drugače ali normalna. Saj kot večkrat pravite, šele takrat, ko spoznate določeno osebo vam ime več sploh ni čudno, jo sprejmete. Torej...

Pomislite...imeli ste sošolca, ki vam nikakor ni bil všeč, vas je zbadal ...ali soseda, ki vam dela ****rije...a  boste dali svojemu otroku njegovo ime? NE? JAz tudi ne, pa četudi, bi mi v obratni situaciji (npr., da bi bil moja simpatija, neizpolnjena ljubezen... ime noro všeč. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Razmišljam...
20.6.2007 11:27:42   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: biba12

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetov kruh
A ni to malo kruto dejstvo? user posted image  


ja, ampak tako je.



Ja in zakaj se potem sprašujemo, če je drugim ime všeč ali ne, če ga bodo itak "ocenjevali" po njegovi osebnosti?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Razmišljam...
20.6.2007 11:31:46   
madejka
Hmm... pri nas v razredu ni bilo enega, ko ne bi imel vsaj enega vzdevka, ki mu ni bil vsec in smo ga jezili s tem. Jaz sem bla skoz med liderji v razredu pa sem vseeno bla Saska flaskauser posted image Otroci vedno kaj najdejo, tak da mislim, da se ni potrebno obremenjevat s tem. Poznam deklico, ki ji je ime Kalista. Pa je luskana in brihtna, pa bo ziher glistica ko bo v soli...  Zdaj je pa sploh zadeva drugacna, ko bo ime Janez cudno, npr. Lorelei pa nekaj povsem normalnega v nasih vrtcih in solah...

_____________________________

soooonček je, soooonček

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Razmišljam...
20.6.2007 11:37:18   
Anonimen
Poglej , to kar si napisala je čisto res....če bo mala Nora oh in sploh, luštna , brihtna...bo kar naenkrat na določenem območju poplava Nor.

Mi imamo v ožjem sorodstvu : AGNES (ko sem prvič slišala me je kmalu pobralo), MARIAH, NICK, TJAŽ... in ker so mi vsi tej otroci blizu, so mi posledično tudi imena ok.

Čeprav  še vedno zagovarjam tezo naj bo ime ime in ne skovanka....

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Razmišljam...
20.6.2007 11:39:43   
Anonimen
Madejka, mi smo pa imeli lepo Matejo, ki vedno imela najmodernejše frizure in bila pametna - nikomur niti na pamet ni prišlo, da bi se norčeval iz nje...ta druga Mateja je pa imela velike težave z učenje, bili so revni, ni bila ravno lepa...pa je vse dugo samo Mateja neuser posted image . Še zdaj, ko se spomnim nanjo mi je hudo, kaj vse je morala pretrpeti revica.

< Sporočilo je popravil Paštetov kruh -- 20.6.2007 11:40:36 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Razmišljam...
20.6.2007 21:34:42   
sonchica
 Prinas je blo tudi tako  da tisti ki niso imeli 5 in 4 so bli vse slabo , tudi če so bli debeli je blo nekaj narobe , tudi če ni mel oblek lepih in se ni oblačil pač po modi kot je takrat bila je blo že norčevanja , sam glede imen se pa nihče ni  norčeval ....

_____________________________



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Razmišljam...
21.6.2007 9:29:27   
ElaM
Pri nas se v OŠ se pa nismo norčevali eden iz drugega. Smo bili dobra kompanija in teh problemov res ni bilo.
Se mi pa zdi, da je to t.i. norčevanje v veliki meri odvisno od vzgoje, meni je mami razložila, da nekdo, ki ima očala, je debel, se slabo uči, ni nič manj vreden,.. pa sem si to zapomnila za vse večne čase. Tako, da meni nikoli ni na misel prišlo, da bi koga zaničevala. In enako bom jaz razložila moji punci, ko bo dovolj stara, da bo razumela.

_____________________________

:)

(odgovor članu sonchica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?