|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Smrdljivo perilo
29.8.2007 22:00:53   
taška30
IZVIRNO SPOROČILO: takero
perem sam še z detergentom v prahu+mehčalec in tistega čudnega vonja ni večuser posted image user posted image user posted image


Točno tako! Ko sem nehala up. tekoči detergent, so cunje čudežno nehale smrdet, tud tiste, ki so prej najhuje smrdele (tolk da jih nisem stran vrgla).  Tako da pri nas ne drži, da se vonja ne znebiš več, se ga, že pri prvem pranju s praškom.
Ravno 14 dni nazaj sem spet naredila eno štih probo s tekočim (po par mesecih), pa je spet vse smrdelo.user posted image

(odgovor članu takero)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Smrdljivo perilo
6.9.2007 10:59:21   
Tanayya29
no,bom jaz tudi to poskusla,sm slišala tut tole ja,da po navadnem prašku cunje ne smrdijo..jaz perem belo perilo z navadnim arielom in vedno tako diši...

_____________________________

Naš sonček škorpijonček Taj Tristan,6.11.2007*****

Življenje ni igra na srečo,temveč rezultat naših misli in dejanj.

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Smrdljivo perilo
6.9.2007 12:04:55   
MAJDA22
Slišala sem, da po tekočem Woolite za črno perilo smrdi perilo.
Ne vem nisem še sprobala in tudi ne mislim.



(odgovor članu Tanayya29)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Smrdljivo perilo
7.9.2007 10:50:00   
Nea_teja_
Tudi meni se je to že zgodilo in sicer z postelno prevleko ,ki sem jo oprala in nato takoj dala sušit ven.Čez nekaj dni smo odšli na morje in prevleko vzeli sabo .Zvečer sem prevleko dala na posteljo in je začelo smrdeti kot samuser posted image tašča me je npizdila  da kaj nosim z seboj umazano prevleko jest pa jo oprala .Ko sem prišla domov sem jo dala ponovno prat in sicer z drugim mehčalcem pol je blo pa ok.

(odgovor članu takero)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Smrdljivo perilo
11.9.2007 12:39:20   
*lenc@*
To je bil moj problem do nedavnega. Ugotovila sem, da ne smem pustit perila čez noč, pa tud takoj po pranju je vseen bil še tak čuden vonj. To je blo pr men kadar sem prala na nizkih tempartaurah-30-40stopinj, velik ni blo boljš. In sem trdila, da je stroj čuden, nov sicer ampak...
In smo kupil pralno-sušilnega(bosch) in smo zelo zadovoljni. Pustim čez noč, perilo diši.
Se sčiši, da sem presrana, sam res me je motil, smo vse sprobal pa ni blo dobr. Doma mamo 10let star gorenje, pa dela k puška, nič ne smrdi in sem krivila stroj, pa je blo to res!


_____________________________

"Kam potuje čas? Če bi vedel, zaprl vrata bi pred njim."
R. K.


(odgovor članu Nea_teja_)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Smrdljivo perilo
11.9.2007 15:10:40   
Ronči
Zdaj bom mogoče biksnila mimo, ampak je možno, da vam se vonj vrača iz odtoka? Kako imate speljan odtok iz pralnega stroja?

_____________________________

You can't fix stupid.

(odgovor članu *lenc@*)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Smrdljivo perilo
11.9.2007 15:39:34   
pety78
Ja, včasih se v stroju naberejo ostanki, lasje, ....in to fejst smrdi. Meni se je to zgodilo in se parkrat dala program kuhanja, pa je bilo ok.

Mogoče pa temno perilo tudi ni dovolj dobro oprano. Potem pa še prašek in mehčalec, ... kot da bi se parfumirali, da bi zakamuflirali švic.


_____________________________



(odgovor članu Ronči)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Smrdljivo perilo
11.9.2007 18:27:45   
LuNa73
Zdaj pa se bom jaz malo oglasila in probala rešit problem. Sicer to ni čist moja stroka, ampak smo pa imeli na faksu predmet Nega tekstilij!user posted image

Neprijeten vonj opranih oblačil lahko povzroči:
1. kombinacija nekompatibilnih praškov in mehčalcev
2. postana voda v "nepreluftanem" pralnem stroju
3. predolgo "pajsanje" opranega perila v zaprtem stroju
4. predolgo sušenje mokrega perila (npr. v teh prehodnih časih), ker se na tkanini začnejo razvijat bakterije in gljivice (saj veste, vlaga.....), ki oddajajo neprijeten vonj (največkrat vonj po plesnivem, ali celo po "kislem")
5. tkanina je obdelana na različne načine in je na vlakna vezano še vedno polno kemikalij, ki za zdravje sicer niso škodljive, ampak v kombinaciji z vodo, pralnim praškom, mehčalcem,.... včasih oddajajo neprijetne vonjave!

Z neprijetnim vonjem pa nimajo nobene veze temperture pranja! Primer: včasih, ko je majčka samo malo preznojena, jo nekatere sam mal splahnejo z vodo in posušijo.... in o neprijetnem vonju ni ne duha ne sluha!

Rešitve:
1. Luftajte pralni stroj do naslednjega pranja (zgornji predalček in spodaj vrata)! Ne rabite meti nastežaj odprta vrata in predalček!
2. Perilo obesite kolikor se da hitro, ko se opere! Ali pa vsaj odprite vrata pralnega stroja!
3. Perilo se naj ožema kolikor se le da! (na čim več obratih)
4. Sušite na čim bolj zračnem in "vetrovnem" prostoru (v prehodnem času, ko ni ne sonca, v prostirih pa se ne kuri)!
5. Ne pretiravajte z mehčalci in praški, ker se le-ti nalagajo na tkanino (vežejo z vlakni) in čez čas prihaja do neprijetnih vonjav!

Upam, da sem vsaj malo odgovorila na vprašanja, če pa se še kaj spomnim pa vam javim!

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Smrdljivo perilo
11.9.2007 18:30:15   
LuNa73
Aja še to: kdaj pa kdaj pa le sčistite filter, kjer je polno nesnage!

Pa naredite test: pred naslednjim pranjem odprite pralni stroj in "povohajte" kakšne vonjave oddaja notranjost stroja. Če so neugodne vonjave, najprej samo nardite tako, da v prazen pralni stroj steče nekaj vode, potem pa to vodo izčrpa-brez centrifugë!

(odgovor članu LuNa73)
Neposredna povezava do sporočila: 34
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?