|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   bolniška/pogreb?
5.11.2007 20:46:28   
glen
Pozdravljeni.
Sem user posted image in sem na bolniški.
Sodelavki je umrl sin(samomor)in konec tedna bo pogreb.
Zelo bi rada šla na pogreb zaradi sodelavke,nevem pa če je primerno oz. kako bo zgledalo ker sem na bolniški,na pogrebu bo pa vsa uprava,...
A mislite da grem lahko?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: bolniška/pogreb?
5.11.2007 20:50:30   
Anonimen
Jaz bi osebno šla pred ali po pokopu do nje in njene družine. Že zaradi tega, ker bodo najbrž tudi ostali sodelavci tam, sploh direktor.

(odgovor članu glen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: bolniška/pogreb?
5.11.2007 20:53:15   
N _ B
Kot user posted image  nisem šla na pogreb, ampak ne zaradi bolniške temveč zaradi otroka in sebe. Pred pogrebom sem šla izrečt sožalje in ti lahko povem, da me je vsak vprašal, če valjda ne mislim ostat na pogrebu.
Po mojem mnenju user posted image  ne sodi na pogreb. Znanka ni šla na pogreb svoje tašče, ker je bila user posted image  in je bilo to vsem samoumevno Njej je bilo seveda hudo, ker sta živeli v isti hiši in se dobro razumeli, vendar zaradi sebe ni šla.

Najprej si ti in tvoj otrok. Pojdi izrečt sožalje in verjemi, da te ne bo nihče obsojal. Mogoče bi te bolj, če bi šla kot user posted image na pogreb.

(odgovor članu glen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: bolniška/pogreb?
5.11.2007 21:06:05   
bini
HM...ampak meni pa to razmišljanje ne gre skup...
kaj ima pa nosečnost s pogrebom???? to so sam predsodki in nič drugega...
če ti je sodelovka blizu in se ti zdi, da bi tebi in njej pogreb pomenil veliko, potem pojdi... glede bolniške in vodstvenih delavcev - če ti je na bolniški zapovedano mirovanje, je to druga zgodba, drugače pa tud nosečnice na bolniški hodijo na sprehode a ne?? in če gledamo s čustvenega vidika - marsikatera nosečnica gre čez veliko hujše travme kot je obisk enega pogreba a ne??
samo moje skromno mnenje...
in še to - če bi bila jaz tvoja sodelovka in ti moja dobra prijateljica, bi mi zelo veliko pomenilo, če bi prišla na pogreb, ne bi ti pa niti zamerila če ne bi šla.. ampak to sem jaz user posted image

_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu N _ B)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: bolniška/pogreb?
5.11.2007 21:56:04   
Dejča
Jaz sem bila pred meseci pred isto dilemo, ko je umrla sodelavka. Premišljevala in premišljevala sem, kaj naj storim. Če grem, bodo govorili to, če ne grem, bodo spet govorice user posted image . Na koncu sem se odločila, da grem na žalno sejo, ki so jo pripravili v upravi, na pogreb pa nisem šla, ker je bilo zelo mrzlo in da mi ni bilo treba stati v tistem mrazu. Če pa ne bi bilo žalne seje, bi pa šla tudi na pogreb. Mislim, da bodo sodelavci razumeli.

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: bolniška/pogreb?
5.11.2007 22:07:49   
Eviii
jst sicer nisem bila na bolniški med nosečnostjo. imela sem pa dva huda pogreba. najprej je moji sestri umrl fant (bila sem v 5. mesec nosečnosti). stala sem zadaj in jokala in gledala... šla sem tja zaradi njega in sestre. pa je blo prekruto. en mesec kasneje mi je umrl dedek. bil je november. vsi so mi rekli, naj ne hodim na pot (iz obale na koroško). pa sm šla. dan po pogrebu sem pristala v bolnici in skoraj zafurala svojega sinčka. stres, mraz in še kaj so mi načeli ledvice.
vsaka naj sama presodi, kaj zmore in kaj ne. je pa res, da če imaš predpisano mirovanje, ne hodit. če pa ne, pa se odloči sama.

_____________________________

Dejana smo na silo spravli na svet 3.3.2006 ob 19.59 :)

(odgovor članu Dejča)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: bolniška/pogreb?
5.11.2007 22:39:27   
Anonimen
Vsekakor noseča in na bolniški ne bi šla na pogreb, sigurno ne.
Pokliči tvojo sodelavko in ji pojdi domov izreči sožalje, če pa želiš ti pa lahko cvetličarna dostavi cvetje ali sveče ko bo pogreb in napišejo da je od tebe, enostavno in zelo lepo.
In če sta si s sodelavko blizu te BO SIGURNO RAZUMELA, v to sem več kot prepričana.

Vem, da smo tukaj punce različnega mnenja, ampam še enkrat razmisli če bi šla noseča in na bolniški na pogreb.
Dobro premisli.

Še enkrat si preberi zgodbo Eviii RRR....pa se odloči, jaz ti svetujem to kar sem ti napisala zgoraj!!!

Upam, da smo ti kaj pomagale.

Vesna

(odgovor članu Eviii)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: bolniška/pogreb?
5.11.2007 22:51:04   
LIDJOČKA
Jaz sem bila celo v obeh nosečnostih na pogrebu, prvikrat na pogrebu mame moje prijateljice in sošolke iz faksa, drugič pa na pogrebu moža moje sodelavke, pa sem šla, čeprav sem bila na bolniški. Moraš pa sama ocenit svoje "zmožnosti", ker zna bit zelo stresna situacija, za user posted image .

(odgovor članu Eviii)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: bolniška/pogreb?
6.11.2007 9:14:42   
Naja31
Zakaj pa noseča ne bi šla na pogreb?
Kakšne veze pa ima to. user posted image
Jaz samo vem, da je včasih veljalo, da nosečnicam ni treba nositi črnine, ampak danes itak redki še nosijo črnino.
Jaz bi šla. No,odvisno od tega koliko sta si blizu s sodelavko. Pa saj ji je sin umrl, in potrebuje podporo vseh.
No, razen če si nista preveč blizu, in imaš samo občutek, da moraš iti po službeni dolžnosti, potem bi ji samo sožalje izrazila.

A te bolj skrbi, ker si na bolniški ali ker si noseča? Sicer pa je pogreb vedno izredni dogodek in vsak bi moral razumeti da greš tudi če si na bolniški. Če se ti dobro počutiš, seveda.
Razen če imaš v bolniški predpisano strogo mirovanje in bi s tem ogorozila tvoje in dojenčkovo zdravje, potem je druga zgodba.

Meni še na misel ne bi prišlo, da ne bi šla na pogreb zato ker sem noseča.

(odgovor članu LIDJOČKA)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: bolniška/pogreb?
6.11.2007 10:49:24   
glen
S sodelavko smo si  blizu.
Vem da bi razumela če me na pogrebu nebi bilo,ampak vem tudi to, da bi ji zelo pomenilo če pridem.
Glede mene me ne skrbi.
Naj omenim da je sodelavka tudi moja soseda in sin je bil tudi možev sošolec pa celo otroštvo sta preživela skupaj ker sta bila vrstnika in soseda.
Pogreb je v mojem kraju,pokopališče pa od moje hiše odaljeno 2 min (z avtom)mislim dat sožalje v kapelci in bit nekje bolj v ozadju v primeru da se nebi dobro počutla da grem proč.
Zaenkrat nimam predpisanega mirovanja ker sem komaj prvi mes. na bolniški zaradi slabosti.
Kar se tiče sodelavcev in šefice me tudi neskrbi,nevem pa kaj si bodo mislili ljudje z uprave,...
Kako oni gledajo na to.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: bolniška/pogreb?
6.11.2007 11:35:47   
Anonimen
Glej glen....mi smo ti vse svetovale po svoje, ampak odločitev je na tebi.

Odloči se že kaj boš naredila in bo potem mir.

Lp,
vesna

(odgovor članu glen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: bolniška/pogreb?
6.11.2007 11:42:15   
Naja31
Glen, mislim, da ni nobenega razloga, da ne bi šla.
Vsaj glede na napisano.

Če pa ljudje iz uprave ne bodo razumeli, da si prišla izkazati sožalje v takem hudem trenutku, potem pa niso ljudje. Dvomim da se bo kdo ob smrti sodelavkinega sina zapičil v to, da si ti prišla na pogreb.
Kaj pa če pokličeš tvojega šefa in ga vprašaš za mnenje? Če on stoji za tabo, potem te res nima kaj za skrbeti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: bolniška/pogreb?
6.11.2007 15:21:07   
spacey
Jaz bi šla na pogreb.
In če bi slučajno prišlo do tega, da bi te vsa uprava grdo gledala, jim lepo povej, da si šla samo tja in nato domov. Ne vem, a misliš, da so res tako nerazumevajoči? user posted image Pogreb je le pogreb.

_____________________________

"Fake it until you make it."
Sweet Like Chocolate

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: bolniška/pogreb?
6.11.2007 17:47:33   
jakaracman
Jaz bi šla, uprava naj te ne skrbi.Tudi vodilni imajo možgane.

(odgovor članu spacey)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: bolniška/pogreb?
6.11.2007 18:18:24   
anajmad
Jaz bi ji šla izrecti sožalje magari na dom. meni je ful pomenilo,ko mi je prišla sodelavka na dom,pa je bila ful bolna. Prvo me je seveda vprašala ,če lahko pride z možem. Meni je to ogromno pomenilo,da sem se lahko z nekom pogovarjala. Mogoče raje naredi to,kot pa na pogreb.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu glen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: bolniška/pogreb?
6.11.2007 19:15:16   
altati
Glen, jaz bi vsekakor šla na pogreb. Sama ne bi imela niti kančka dvoma v pravilnost svoje odločitve.
Povezave med nosečnostjo in pogrebom sama res ne vidim.
Kar se tiče pa bolniške- mislim, da bodo nadrejeni razumeli.

(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: bolniška/pogreb?
6.11.2007 19:18:55   
NancyF
Jaz osebno bi šla raje po pogrebu do nje izrečt sožalje, ali kakšen dan kasneje. Ne vem če bi blo ravno ok, da bi šla prav na pogreb, ker lahko naletiš na koga, ki se spotakne ob to, da si v bolniški. Ne priporočam. Saj veš kakšen je folk!
Ona bo pa itak razumela, zakaj nisi prišla tja, tako pa boš tudi lahko v miru malo poklepetala z njo.

(odgovor članu altati)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: bolniška/pogreb?
6.11.2007 19:38:53   
silvya
Karkoli boš storila: šla na pogreb, šla do nje ji izrečt sožalje, vse bo prav.  Tako bo vedela, da ti ni vseeno. Glede na tvoje stanje bi se jaz raje oglasila pri njej. Veš, v takih situacijah v glavnem ljudje prihajajo dva dni, potem pa nimaš nikogar več kateremu bi izlil svojo bolečino. Po pogrebu, doma te bo bolj potrebovala. 

(odgovor članu NancyF)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: bolniška/pogreb?
6.11.2007 21:38:16   
Nikita***
Če sta si dobri, tako kot praviš, bi šla k njej na dom izrečti sožalje. Takšne stvari v hudih trenutkih ogromno pomenijo.

_____________________________

EX JERY

Ženska, ki je pretrpela izgubo otroka, se ničesar več ne boji. (židovski pregovor)

http://www.freewebs.com/trini-horjulska/

(odgovor članu silvya)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: bolniška/pogreb?
12.11.2007 18:05:22   
glen
No koncu sem se odločila da negrem,sem se pa tudi malo slabše počutla, tako da je tudi to malo pripomoglo k moji odločitvi.
Lp

(odgovor članu Nikita***)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: bolniška/pogreb?
12.11.2007 18:43:15   
bt08
no lepo da si se odločila kaj je boljše zate,najprej moraš pomisliti nase in na svojo pikico ki jo nosiš.

_____________________________

6.3.2005 prijokal moj sonček Ožbej!

100 ljudi in 100 različnih pogledov!


(odgovor članu glen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: bolniška/pogreb?
12.11.2007 21:46:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: barbara.a.

no lepo da si se odločila kaj je boljše zate,najprej moraš pomisliti nase in na svojo pikico ki jo nosiš.


Se podpišem.

Sedaj pa le počivaj in se pusti crkljati.

(odgovor članu bt08)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?