|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zatrdline in bolečine pol leta po koncu dojenja?
8.11.2007 20:55:51   
Jančika_
Pred približno pol leta se je mali odstavil. Ker se je odstavil čez noč s petih dojenj na dan na nič, sem imela nekaj probemov z zatrdlinami in atomskimi dojkamiuser posted image , ki pa sem jih uspešno rešila in slaba dva tedna kasneje ni iz dojk pritekla niti kaplja več, dojke pa so od takrat spet normalne.

Do pred tremi dnevi, ko sem v levi dojki (v kateri sem med to rundo dojenja imela 6x zastoj mleka) začutila točno takšno bolečino, ki se je pojavljala ob zastoju. Prva dva dni ni bilo nobenih zatrdlin, dans pa sem zatipala nekaj na dotik bolečih bulicuser posted image .

Zdaj pa ne vem...je to sploh možno? Mislim, kakor en zastoj pol leta po koncu dojenja? Zatrdlinice sem si malo zmasirala - in evo, ravno zdajle mi je ven priteklo mleko, o svaštauser posted image . Očitno je možno, da se po pol leta kar naenkrat spet pojavi??? Prej pa niti kaplje celega pol leta!

Je imela še katera podobne izkušnje? Upam, da me ne čaka zdaj kak zastoj...nisem si mislila, da se bom še enkrat bodla s tem, res ne.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zatrdline in bolečine pol leta po koncu d...
8.11.2007 20:58:54   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: Jančika RR

Pred približno pol leta se je mali odstavil. Ker se je odstavil čez noč s petih dojenj na dan na nič, sem imela nekaj probemov z zatrdlinami in atomskimi dojkamiuser posted image , ki pa sem jih uspešno rešila in slaba dva tedna kasneje ni iz dojk pritekla niti kaplja več, dojke pa so od takrat spet normalne.

Do pred tremi dnevi, ko sem v levi dojki (v kateri sem med to rundo dojenja imela 6x zastoj mleka) začutila točno takšno bolečino, ki se je pojavljala ob zastoju. Prva dva dni ni bilo nobenih zatrdlin, dans pa sem zatipala nekaj na dotik bolečih bulicuser posted image .

Zdaj pa ne vem...je to sploh možno? Mislim, kakor en zastoj pol leta po koncu dojenja? Zatrdlinice sem si malo zmasirala - in evo, ravno zdajle mi je ven priteklo mleko, o svaštauser posted image . Očitno je možno, da se po pol leta kar naenkrat spet pojavi??? Prej pa niti kaplje celega pol leta!

Je imela še katera podobne izkušnje? Upam, da me ne čaka zdaj kak zastoj...nisem si mislila, da se bom še enkrat bodla s tem, res ne.



Ata je cuzal, pa je nastalo... user posted image user posted image user posted image

Drugače je pa možno. Verjetno si imela kakšna hormonska nihanja..

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zatrdline in bolečine pol leta po koncu d...
8.11.2007 21:02:14   
Maxica
Ker se je naš enoletnik odstavil že pri kakšnih dobrih sedmih mesecih, sem jaz pa kot "dobra" mama, ki je prvega otroka dojila 23 mesecev, še ene dva meseca pumpala svoje mleko, ker adaptiranega itak ni hotel. Nakar sem en dan odnehala in si mislila, da itak je bilo to tako malo mleka, da bo samo presahnilo. Čez kakšnih 14 dni me je totalno začelo boleti najprej v eni dojki, nato v drugi. Sem šla pod tuš in si začela stiskat. Je pritekla prav ena taka rumena gosta smetanca. In ko je tisto šlo ven, sem začutila prav olajšanje. Ne vem, sam pri tebi je to že pol leta. Kaj pa vem, morda si res nisi dovolj spraznila in ni presahnilo. Čudno, res.user posted image

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zatrdline in bolečine pol leta po koncu d...
8.11.2007 21:03:19   
Jančika_
Ata...hja, se bo moral malo nazaj držat zgledauser posted image .

To sem vedela, da lahko mleko še dolgo nastaja, ampak me je pa malo iz tira vrglo to, da res od takrat ni bilo niti kaplje, zdaj pa kar zatrdline, madona. Prav masirati si moram, ker res boli....

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zatrdline in bolečine pol leta po koncu d...
8.11.2007 21:06:23   
Jančika_
IZVIRNO SPOROČILO: Maxica
Ne vem, sam pri tebi je to že pol leta. Kaj pa vem, morda si res nisi dovolj spraznila in ni presahnilo. Čudno, res.user posted image

Čisto komplet prazne so bileuser posted image . Če ne bi bile tak majhne, bi bile prav žalostne na pogled, tak pa nima niti kaj visetiuser posted image . Verjetno so mi jo res malo hormoni zagodliuser posted image .

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zatrdline in bolečine pol leta po koncu d...
8.11.2007 21:06:56   
Gina
Če imaš karšnekoli zatrdline, bulice, jih pojdi raje pokazat zdravniku. Meni je sicer kakšna kapljica mleka pritekla sigurno tudi še pol leta po prenehanju dojenja, vendar so bulice vedno vprašljiva zadeva. Pa da ne bi bilo čisto nobenega dvoma, bi jaz šla k zdravniku, če jih boš jutri še imela.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zatrdline in bolečine pol leta po koncu d...
8.11.2007 21:12:03   
baja*
Ravno danes sem slišala, da je eni ženski še 30 let po dojenju na mamografiji pricurljalo mlekouser posted image .

Jančika imam pa eno vprašanje zate: kako si reševala zastoj mleka med dojenjem? Jaz dojim 5 mesecev in do pred kratkim nisem imela nobenih težav s tem, v zadnjem tednu pa so se mi mlečni vodi kar 2x zadelali. Ravno danes sta se mi pojavili 2 zatrdlini, ki na dotik zelo bolitauser posted image . Prvič sem zadevo rešila z vročimi obkladki, upam, da bom tudi sedaj. A veš mogoče zakaj do tega sploh pride? Pa oprosti, ker sem vskočila v tvojo temouser posted image .

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zatrdline in bolečine pol leta po koncu d...
8.11.2007 21:20:16   
Jančika_
Gina, zatrdline in bolečine so točno takšne kot v času dojenja; in ko pritisnem na zatrdlino, priteče mleko, tako da me v bistvu ne skrbi, da bi bilo kaj hujšega. Bom pa pošteno zmasirala in stisnila, pol bom pa tak videla, če bojo izginile. Po moje bi morale, gleda na vse. Drugače pa sem bom šla pokazat, ja.

Baja: vroči obkladki (jaz imam kar tiste modre gel blazinice, ki jih lahko pogreješ tudi v mikrovalovki, Hot and cCld Pack) in besna masaža s Hepan gelom (dobiš brez recepta v lekarni, je pa za udarnine in zvine, za boljšo prekravitev; to moraš potem umiti z bradavice). Pa je vsakič pomagalo in ni prišlo do mastitisa. Ampak je treba res fejst masirati. Pa če sem imela prepolne dojke, sem si še malo sčrpala, kar je bilo viška. Najboljše je pa, da ti dete to ven potegne; otroci so 100x boljša pumpica kot Aventuser posted image .

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zatrdline in bolečine pol leta po koncu d...
8.11.2007 21:30:36   
baja*
Jančika hvala za odgovoruser posted image . Ampak prej sem ga podojila iz tiste dojke pa sta obe buli ostaliuser posted image . Pa zadnjič sem si po dojenju probala izčrpat s pumpico pa ni niti kapljice priteklo, bolelo pa kot stouser posted image . Bom probala še s tistim gelom masirat.

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zatrdline in bolečine pol leta po koncu d...
8.11.2007 21:35:09   
Gina
Mah, saj najbrž imaš prav, jančika, jaz sem trenutno še pod enim groznim vtisom ene mamice, ki jo osebno poznam, pa se spomnim, kako je razlagala, kako je odkrila raka. Spremljala sem njeno zgodbo, ki se je zaenkrat srečno končala, vendar se je začela tako, kot ti razlagaš - par let po prenehanju dojenja identična bulica, kot pri začetku mastitisa, pa tudi bolela je enako mnogo. Si je govorila, da to je zihr ena žleza zamašena, da to itak pozna, ker je isto, kot pri dojenju, pa še boli, tako da zihr ni nič narobe. Masirala si je, da bi minilo. In ker tisto ni in ni in ni izginilo, plus tega je raslo, se je končno zmigala iti k zdravniku. Naprej ti ne razlagam, ker je žalostna štorija o tem, kako naše zdravstvo (gnilo) deluje, ampak saj ti pravim, jaz sem pod vtisom, najbrž pretiravam. Vendar bi vseeno, ravno zato, ker je meni to sveže v spominu, prav vsak mesec njene borbe, se šla pokazat. Zato da bi bila mirna.

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Zatrdline in bolečine pol leta po koncu d...
8.11.2007 22:07:08   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Jančika RR
Je imela še katera podobne izkušnje? Upam, da me ne čaka zdaj kak zastoj...nisem si mislila, da se bom še enkrat bodla s tem, res ne.


JAncika, na med.over.net, forum dojenje je imela ena pred kratkim tako vprasanje... grem malo pobrskat... mogoce najdem...
Link od foruma: http://med.over.net/forum5/list.php?94

(odgovor članu Jančika_)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Zatrdline in bolečine pol leta po koncu d...
8.11.2007 22:09:05   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: PikaPola34
JAncika, na med.over.net, forum dojenje je imela ena pred kratkim tako vprasanje... grem malo pobrskat... mogoce najdem...
Link od foruma: http://med.over.net/forum5/list.php?94



Tole bo tole.. upam, da kaj pomaga... ce pa ne ves, se pa lahko obrnes direkt na svetovalke...
Link: http://med.over.net/forum5/read.php?94,4320654

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Zatrdline in bolečine pol leta po koncu d...
9.11.2007 8:33:22   
Jančika_
Vsem hvala za odgovore; danes je malo boljše. Bom pa seveda zelo pozorna, kaj se bo s tem zdaj dogajalo...


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Zatrdline in bolečine pol leta po koncu d...
9.11.2007 10:17:40   
piščanc
jaz sem imela pri drugem otroku še celo leto mleko, po koncu dojenja (pa se je dojil leto in pol). sicer ni teklo, ampak pri tuširanju ali če sem kaj stiskala, pa je priteklo. mislim, da je nehalo nastajati šele, ko sem začela s kontracepcijskimi tabletami. tudi oblika prsi se je malce okrepila user posted image .

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Zatrdline in bolečine pol leta po koncu d...
8.3.2008 12:54:05   
Jančika_
No, zdaj pa lahko napišem, kako se je tole izteklo. Ker me je dojka po nekaj mesecih še vedno bolela, sem se šla pokazat k zdravniku. Splošni me je poslal h ginekologu, ta me je pretipal, ugotovil, da ni opaziti kaj posebnega, mi je pa vseeno za vsak slučaj priporočal, da grem na UZ dojk. Na pregled bi z napotnico čakala 8 mesecev (!!!), zato sem šla samoplačniško. Zadnje tedne sicer nisem imela več bolečin, že prej je bolečina počasi pojenjevala, zatrdline so tudi izginile.

Pregled je pokazal, da je vse OK, da pa imam "malo slabšo kvaliteto" user posted image user posted image user posted image , kar je sicer normalno; to ima tretjina do polovica žensk. Žlezno tkivo imam zelo zgoščeno in na desni dojki majhne cistice. Hecno pa je, da cistic nimam na strani - bolela me je namreč prav leva dojka. No, kakorkoli, ker je ta tip dojke malo bolj nagnjen h kakšnim spremembam, mi je dr. priporočil kontrolo čez eno leto.

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Nedonošenčki so se zopet zbrali v Mostecu
photo
V soboto je bilo zopet veselo v Mostecu, kjer so se zbrali najmanjši borci za življenje.
VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?