|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kakšno dudo svetujejo zobozdravniki
3.1.2008 18:46:06   
živa
Hoj!

Kakšno dudo za dojenčke svetujejo zobozdravniki? Saj vem, da načeloma nobene - in ne, da bi jo naš mali sploh maral ... Ampak za vsak slučaj me pa zanima.

Mamice, katerih otroci tudi niso marali dude, pa so jo na koncu le sprejeli - katera je bila tista srečna izbranka (firma, material)? 

Lp,

živa
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kakšno dudo svetujejo zobozdravniki
3.1.2008 19:14:35   
SašaR
Zobozdravniki nobene, vendar katerakoli je boljša kot palec, sploh če jo otrok odvrže pred drugim letom, naj ne bi bila velik problem.

_____________________________

21.2.2006 se je rodila naša princeska Neja

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kakšno dudo svetujejo zobozdravniki
3.1.2008 19:42:15   
*lenc@*
svetujejo uno ortodontsko rjavo,je nimajo povsod. Ker pa je izbranka, je pio moje pa od otročka odvisno. naši najbolj sede nukova od 0-6m.

_____________________________

"Kam potuje čas? Če bi vedel, zaprl vrata bi pred njim."
R. K.


(odgovor članu SašaR)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kakšno dudo svetujejo zobozdravniki
3.1.2008 20:40:47   
Bonnie_RR
Zobozravniki verjetno ne svetujejo nobene.
Mi imamo Nukovo, ki ima cucelj iz silikona.

Lp


_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu *lenc@*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kakšno dudo svetujejo zobozdravniki
3.1.2008 20:43:09   
zima07
Pri nas veljajo samo kavcukove-vseh oblik, najrajsi ima Chicco-tovo in Nuk-ovo, tudi Dm-jeve (mislim, da jo dela Mam) se ne brani...Silikona pa ne mara...ze od zacetka....

Pozdravcek!

(odgovor članu Bonnie_RR)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kakšno dudo svetujejo zobozdravniki
3.1.2008 20:56:42   
lex
naša dva imata (Aleks jo je že vrgel proč) nuk in nuby silikon

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu zima07)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kakšno dudo svetujejo zobozdravniki
3.1.2008 21:05:28   
zalenka
IZVIRNO SPOROČILO: živa

Hoj!

Kakšno dudo za dojenčke svetujejo zobozdravniki? Saj vem, da načeloma nobene - in ne, da bi jo naš mali sploh maral ... Ampak za vsak slučaj me pa zanima.

Mamice, katerih otroci tudi niso marali dude, pa so jo na koncu le sprejeli - katera je bila tista srečna izbranka (firma, material)? 

Lp,

živa


Pri nas ni marala dude od začetka, je pa že pri 3 tednih našla palec in ga vztrajno cuzala, zato sva z možem vztrajala pri dudici. Njprej smo sprobali nukovo, pa ni palila, pol smo kupli aventovo, ki ni bla v ustih niti 3 sekunde. Pol je pediatrinja predlagala še Chiccotovo čist ta malo okroglo 0+. To je zdej še kr sprejela. Prst je mal pozabila. Ni pa še zmeraj ne neka duda fenica. Navadla sva jo pa tko, da jo je za v voziček dobila in tam jo ma še zdej. Pa zvečer za spat, sam zvečer jo trikrat potegne in vn izbaci.

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kakšno dudo svetujejo zobozdravniki
3.1.2008 22:21:11   
Lunca1
mi smo imeli Nukovo iz lateksa

(odgovor članu zalenka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kakšno dudo svetujejo zobozdravniki
3.1.2008 22:34:30   
MissLady
Nuk kavčuk... jo ima kar rad. Sploh najbolj pomaga pri spanju, da se umiri

(odgovor članu Lunca1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kakšno dudo svetujejo zobozdravniki
3.1.2008 22:38:46   
Anonimen
Mamice, katerih otroci tudi niso marali dude, pa so jo na koncu le sprejeli - katera je bila tista srečna izbranka (firma, material)? 


Nobena...user posted image

(odgovor članu živa)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kakšno dudo svetujejo zobozdravniki
3.1.2008 23:36:52   
živa
IZVIRNO SPOROČILO: živa

Kakšno dudo za dojenčke svetujejo zobozdravniki?


Da poročam: sem potem klicala kar našo otroško zobozdravnico in je rekla, naj bo duda ortodontska in iz silikona, ker se ji zdi, da je silikon mehkejši od kavčuka (lateksa). Na MON-u pa pedontologinja pravi, da uporablja pri svojih otrocih Aventovo iz kavčuka.

Zdaj se pa znajdi user posted image .

A je še katera spraševala kakega zobozdravnika ali pediatra o vrsti dude? Ali glede tega kaj povejo na predavanju v materinski šoli v ljubljanski porodnišnici (razen tega, kako je škodljiva in da se je ne sme uporabljati)? 

Lp,

živa

< Sporočilo je popravil živa -- 3.1.2008 23:46:37 >

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kakšno dudo svetujejo zobozdravniki
4.1.2008 7:12:00   
Bonnie_RR
Midva sva bila malo po 1 letu na pregledu pri zobozdravnici in mi glede dude sploh ni težila. Vprašala je samo, koliko časa na dan jo ima, če ima flaško (takrat smo jo ravno dali stran oz. je ni več hotel), kaj pije, malo je pogledala zobke (takrat smo imeli samo 2user posted image ) in svetovala, kako otroka navadit na uporabo zobne ščetke (bolj preko igre).
Za dudo mi je rekla samo, da je najslabše, če jo ima otrok skoz pripeto na vrvici in jo ima tako vedno na dosegu roke. Če pa je nima skoz pri sebi, jo ima v ustih pač po potrebi, ko jo res potrebuje, pa ni tak problem.

Drugače pa so pediatri in tudi ostali zdravniki vedno in povsod drugačnih mnenj in metod, zato se js sploh ne obremenjujem več s tem. Delam pač, kakor se meni zdi prav in najboljše za mojega otroka.

Lp



_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kakšno dudo svetujejo zobozdravniki
4.1.2008 7:54:56   
Mikica
Nam je zobozdravnica svetovala Aventovo iz kavčuka, je rekla, da je nekje najmehkejša in zato najmanj vpliva na razvoj ustne votline. Dudo je imel od 7. meseca pa nekje do 16.meseca.

(odgovor članu Bonnie_RR)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kakšno dudo svetujejo zobozdravniki
4.1.2008 8:17:39   
anajmad
Mi imamo chiccotovo iz kavčuka. Nam je pedontologinja svetovala,da naj ji pred tretjim letom sploh ne vzamemo dude. Zdej pa bodi pameten. Po moje so vse dude že tko narejene,da čim manj škodijo ugrizu.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu Mikica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kakšno dudo svetujejo zobozdravniki
4.1.2008 14:06:37   
barbi007
Nam je zobozdravnik dejal, da je najslabša duda tista, ki je vsiljena. To pomeni, da ni simetrične oblike. Taka je npr. NUK duda, ki je oblikovana tako, kot da bi naj pasala v usta. Ampak je zobodravnik povedal, da vsak otrok nima enakih čeljusti in da je takšna oblika fuč. Najboljše so tiste dude (če že morajo biti), ki so na obeh straneh enake, tako, da jo lahko otrok da v usta, kakor želi (le levo in desno ne). Takšne so AVENT in MAM dude. Te dude se prilagajajo obliki otroških čeljusti in s tem posledično ne škodujejo (tako zelo) razvoju zob in čeljusti, kar pa za NUK dude ni mogel trditi. No, mi uporabljamo MAM dude in smo zelo zadovoljni.
LP

(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kakšno dudo svetujejo zobozdravniki
4.1.2008 16:36:32   
Rubin.
Zobozdravniki odsvetujejo dudo po enem letu, bilo kakšno.

Sicer pa naj bi bila ta kao o.k.:

user posted image

Sicer pa naša mala mis ni imela noben, pa je še vedno živa user posted image .

(odgovor članu barbi007)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kakšno dudo svetujejo zobozdravniki
4.1.2008 16:49:32   
bumerang
Anajmad, zanimivo.
Glede na to, da si iz Izole, si otroka verjetno peljala v Lucijo, ker tam je edina pedontologinja na Obali. No, meni je taista težila še pred otrokovim enim letom in razbijala škatle zaradi dude tako da sem ji naslednjič rekla kar da je nima več. Da bo baba zadovoljna. Ker raje dudo kot prst. Če ne pa cuza robove vrhnjih oblačil.

Jaz sem pri izbiri gledala položaj ustnic. Če so ustnice v profilu dvignjene v "poljubček", potem duda ni dobra, ker vleče sekalce naprej. V Mullerju sem našla eno fajn, kjer usta ostanejo v normalnem položaju, ko je duda v ustih. Neka ortodontska varianta, imena se ne spomnem, je bila pa ene 3x dražja kot ostale. Pa na starost sem gledala, da je ustrezna - zaradi velikosti.


_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kakšno dudo svetujejo zobozdravniki
4.1.2008 19:54:29   
karin412
Ma pojma nimam, naš je zagrabil samo NUKovo iz lateksa. Aventovo in Mam je pljuval ven. To, da ni simetrična, ne vem, kako vpliva.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kakšno dudo svetujejo zobozdravniki
10.9.2009 0:13:21   
Euroalba
Pozdravljeni!

Zarodek v maternici sesa palec že od desetega tedna dalje, refleks sesanja pa ostaja skozi celo obo dijenčka. (mosimage) Dojenček sesa tudi takrat, ko ni lačen – v usta daje dlan, kasneje prst ali dva, kar je lahko zelo neprijetna navada. Zarade tega pride lahko do nepravilnega ugriza, ker se čeljust ne razvije prvilno.

Kako to preprečiti?
Dojenčku ne moremo preprečiti sesanje. To je naravni refleks, ki ga uspava in pomirja. Zato sesa tudi, ko ni lačen. V ta namen uporabljmo tolažilno dudo. Tudi pediatri se strinjajo z njeno uporabo, kajti sesanje dlani ali prsta je najslabša možnost.
Vendar nima vsaka tolažilna duda pozitivnega učinka. Strokovnjaki, pediatri in stomstologi so z znanstvenimi dokazi potrdili, da okrogle dude negativno vplivajo na razvoj čeljusti enako kot palec. Da bi to preprečili, so izdelali dudo, ki ima posebno, na pogled nepravilno toda povsem anatomsko (ortodontsko) obliko.
Ta trditev je v nasprotju z argumenti tistih, ki zagovarjajo okroglo dudo, ker je bradavica materine dojke okrogla. Seveda je to resnica, vendar bradavica je živo tkivo, ki v ustih dojenčka menja obliko in se prilagaja ustni votlini.

Brez obzira na kvaliteto in mehkobo današnjih materialov kot sta latex oz. silikon, dojenček okrogle dude ne more oblikovati po svoji ustni votlini tako kot živo tkivo dojke.

Učinek sesanja okrogle dude je enak sesanju prsta, posledice pa so tudi enake:
sesanje zraka – kar pogojuje pojav kolikov pri dojenčku
izostane premikanje spodnje čeljusti naprej (nujno za pravilen razvoj čeljusti)
poveča se pritisk na jezik in nosni hrustanec
aktivnost mišic, ki se razvijejo pri sesanju je manjša

Našteto privede do slabšega razvoja spodnje čeljusti, izbočene zgornje čeljusti in nepravilnega ugriza. Kadar sesanje okrogle dude traja do otroštva, so posledice izrazitejše in nepravilenemu izrastu melečnih zobkov lahko sledi tudi anomalija stalnih zobov.
Tolažilna duda, posebno, če jo ima otrok več ur dnevno v ustih mora imeti primerno obliko, da se omogoči pravilen razvoj lica in čeljusti.
NUK duda, naj bo duda za hranjenje ali tolažilna duda ima ravno takšno obliko kot materina bradavica, ko dojenčka pristavimo k sesanju.

Prednosti NUK dud:

dojenček sesa manj zraka (zaradi Air Systema)
ustnice se enakomerno prilegajo
spodnja čeljust se premika naprej
pritisk je usmerjen na zgornjo čeljust in enakomerno razporejen
delo ličnih mišic je usklajeno

< Sporočilo je popravil Euroalba -- 10.9.2009 0:17:35 >

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kakšno dudo svetujejo zobozdravniki
10.9.2009 7:58:58   
Hope2
Našemu je vseeno katero mu dam. Je pa prve 3 mesece imel aventovo, ker sme tudi slišala, da bolje, da si sam prilagaja dudo v ustih, kot neko prisiljeno obliko, kasneje pa sem mu vseeno kupila nukove. Kupujem lateks, ker so mi iz kaučoka nagravžne. Kokr koli ima tudi 2 kaučukove, ma sam da je dudauser posted image

(odgovor članu Euroalba)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kakšno dudo svetujejo zobozdravniki
10.9.2009 21:18:39   
L1ana
IZVIRNO SPOROČILO: živa

...

A je še katera spraševala kakega zobozdravnika ali pediatra o vrsti dude? Ali glede tega kaj povejo na predavanju v materinski šoli v ljubljanski porodnišnici (razen tega, kako je škodljiva in da se je ne sme uporabljati)? 

...


Kolikor se jaz spomnim, je na predavanju v Šoli za starše v LJ porodnišnici sestra priporočala kavčukovo dudico.

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kakšno dudo svetujejo zobozdravniki
11.9.2009 22:22:12   
mmetka
Dudo je imel od 7. meseca


mikica, kako pa to, da ste tako pozno uvedli dudo?...sem nekje brala, da otročki po 6. mesecu več ne rabijo "vzdrževat" sesalnega reflesa...user posted image

(odgovor članu L1ana)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   [Brisano sporočilo]
11.9.2009 22:43:05   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mmetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Prvih 60 sekund življenja
video
V prvi minuti po rojstvu se zgodi veliko prelomnih stvari. Katerih? Poglejte si v videu.
Izračun vibracije otrokovega imena po nume...
Izbrati pravo ime za otroka je izjemno težka naloga. Če želite, da ima ime vašega otroka vibracijo, ki bo odsevala njego...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?