|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Koliko vzgojiteljic po 15. uri?
18.3.2008 16:46:52   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: frutka
Vsekakor pa 60 otrok nima kaj iskati v igralnici. Če jih je res 60. Zgornji normativ je 24!


Saj jih ni 60, vseh skupaj v celem vrtcu jih je 60. Saj to sem že parkrat napisala. Po 15. uri jih ostane ... kaj pa vem, recimo kakšnih dobrih 20.
In to mi je jasno, da ena ne more iti z vsemi ven, saj zato bi pa morali biti dve. Vsa do pol štirih bi po moje morali biti dve. Potem bi se pa vse dalo. Če bi se hotelo, seveda.

Sibil, drugače imajo pa naši kosilo ob 12.30.

Sploh izgleda dan tako: ob 8.00 imajo zajtrk, potem recimo, da pridejo ob 8.30 v sobe. Pa najbrž še malo pozneje, glede na to, da se je treba še umit po malic. No, potem imajo pač dejavnosti do 10. ure, ko gredo ven, če je lepo vreme. Ampak ne na igrišče, na sprehod. Ker na igrišču je blatno. No, zdaj imajo naši hvala bogu fajn vzgojiteljico, tako da so vsaj ta tistem šolskem igrišču kdaj, kjer lahko vsaj letajo ali se včasih  vozijo s skiroji, če se že po igralih ne morejo zvirat. Ali pa gredo na sprehod na polje, to je tudi fino, ker lahko tečejo. Potem gredo ob 11. uri noter, torej so zunaj 1 uro. Nato se umijejo in gredo na kosilo. Po kosilu gredo spat, to je ob 12. uri. Vstajajo ob 13.30. Mani vrag,d a ne bi mogli iti popoldne še kaj ven, no.

Jaz grem iz službe mimo dveh ali treh vrtec in povsod otroci tako uživajo na igrišču, da sem vsakič znova jezna in žalostna, ker naše človeške ribice si pa notri izmenjujejo bacile.

(odgovor članu frutka_)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Koliko vzgojiteljic po 15. uri?
18.3.2008 23:28:55   
nejcko
Pri nas je tako, da gre ena, ali vzgojiteljica ali pomočnica (odvisno, katera je zjutraj že ob 7.00 v vrtcu) ob 14.00 domov. Pri hčerki (skupina od 3-4 let) otroci popoldan ne gredo ven, ker jih večina spi vsaj do treh, celo pol štirih.
Pri sinu (predšolska skupina) pa je odvisno. Po kosilu imajo počitek (spanje ali mirna dejavnost), vendar gredo ob lepih dnevih tudi še popoldne ven, ampak večinoa gredo potem po pol četrti kar v sobe, ker je zunaj prevelik kaos.

Po 14. uri je torej v vsaki skupini prisotna ena vzgojiteljica,  ob 16.00 otroke odpelje v dežurno sobo (1 dežurna soba je za jaslične oddelke, ena za otroke med 3-4, ena za 4-5 in ena od 5-6). V teh dežurnih sobah je prisotna ena vzgojiteljica (ali pomočnica). Po 16.30-17.00 pa ostaneta samo še dve dežurni sobi, ena jaslična in ena za večje in je tudi v vsaki prisotna po ena vzgojiteljica, ampak po tejj uri je resnično samo še par otrok v vrtcu, tako da ni panike.
V času "dežurnih" sob, torej med 16.00 in 17.00, pa otroci niso nikdar zunaj.

Meni je sistem ok.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Koliko vzgojiteljic po 15. uri?
20.3.2008 14:08:44   
anckabancka
V našem vrtcu, kjer delam, se otroci združujejo po 15.30 uri. V jaslih izgleda to takole: iz 4 skupin ob 15.30 nastaneta dve. Ob štirih pa iz dveh skupin samo ena. Vrtec je odprt do 17h. Tako, da je vsak otrok v svoji igralnici, s svojo pomočnico do 15.30. Šele potem se "selijo".

Vedno pa smo pozorne na normativ
, ki je v jaslih 14 otrok. Če je ob združitvo kakšen otrok več pa č pomočnica malo počaka, da je število otrok primerno.

Splišni, če število otrok ustreza normativu, potem je vaša situacija OK. Ne vem pa ali se združi celoten vrtec od 1-6 let, ker v tem primeru je normativ nekoliko manjši...

Glede bivanja na prostem pa bi res bila potrebna še ena oseba. Če pa so v skupini popoldne tudi malčki, pa ne morejo iti na igrišče, ker jih je potrebno še previjat...


_____________________________

Ponosna mamica petih fantkov :)

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Koliko vzgojiteljic po 15. uri?
20.3.2008 15:35:08   
bobek05
IZVIRNO SPOROČILO: želva

Splišni, po zakonu morajo bit v 1.starostni skupini na 14 otrok 2 vzg. torej na 1 vzg., sedem otrok.Zdaj pa zračunaj.V drufi staristni pa 19 +2(če se ne motim) pa 2 vzg. Če je preveč otrok, ni po zakonu in lahko komot ravnateljici poveš


želva, to je že res, ampak pozabila si na sočasnost vzgojiteljic... saj ne delajo vse vzgojiteljice od 6h do 16h ali dlje... pa tudi glede starostnih skupin ni ravno tako, npr. v 1. starostnem imaš lahko skupine 10+2 (če gre za heterogeno skupino) oz. 12+2 (če gre za homogeno skupino), v 2. starostnem pa imaš tudi več variant...

v tem primeru ne gre za to, koliko otrok je v skupini, ker so skupine združene ... 

< Sporočilo je popravil bobek05 -- 20.3.2008 15:36:24 >


_____________________________

Najin sonček Anej se je rodil 16.6.2005.

(odgovor članu želva)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Koliko vzgojiteljic po 15. uri?
20.3.2008 15:38:23   
bobek05
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: frutka
Vsekakor pa 60 otrok nima kaj iskati v igralnici. Če jih je res 60. Zgornji normativ je 24!


Saj jih ni 60, vseh skupaj v celem vrtcu jih je 60. Saj to sem že parkrat napisala. Po 15. uri jih ostane ... kaj pa vem, recimo kakšnih dobrih 20.
In to mi je jasno, da ena ne more iti z vsemi ven, saj zato bi pa morali biti dve. Vsa do pol štirih bi po moje morali biti dve. Potem bi se pa vse dalo. Če bi se hotelo, seveda.

Sibil, drugače imajo pa naši kosilo ob 12.30.

Sploh izgleda dan tako: ob 8.00 imajo zajtrk, potem recimo, da pridejo ob 8.30 v sobe. Pa najbrž še malo pozneje, glede na to, da se je treba še umit po malic. No, potem imajo pač dejavnosti do 10. ure, ko gredo ven, če je lepo vreme. Ampak ne na igrišče, na sprehod. Ker na igrišču je blatno. No, zdaj imajo naši hvala bogu fajn vzgojiteljico, tako da so vsaj ta tistem šolskem igrišču kdaj, kjer lahko vsaj letajo ali se včasih  vozijo s skiroji, če se že po igralih ne morejo zvirat. Ali pa gredo na sprehod na polje, to je tudi fino, ker lahko tečejo. Potem gredo ob 11. uri noter, torej so zunaj 1 uro. Nato se umijejo in gredo na kosilo. Po kosilu gredo spat, to je ob 12. uri. Vstajajo ob 13.30. Mani vrag,d a ne bi mogli iti popoldne še kaj ven, no.

Jaz grem iz službe mimo dveh ali treh vrtec in povsod otroci tako uživajo na igrišču, da sem vsakič znova jezna in žalostna, ker naše človeške ribice si pa notri izmenjujejo bacile.


Splišni, ne vem če sem razumela prav... če jih po 15h ostane samo 20, zakaj ne morejo iti ven z 1 vzgojiteljico?


_____________________________

Najin sonček Anej se je rodil 16.6.2005.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Koliko vzgojiteljic po 15. uri?
23.3.2008 8:00:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bobek05
Splišni, ne vem če sem razumela prav... če jih po 15h ostane samo 20, zakaj ne morejo iti ven z 1 vzgojiteljico?



Zato, ker imajo igrišče nekoliko oddaljeno od vrtca in če enega lulat, mora potem ta edina vzgojiteljica iti z njim v vrtec lulat, ostali so pa ta čas sami na igrišču. Saj tako sicer prakticirajo (kadar ni blata - se pravi, če se totalno suho - letos še ni bilo in zato na igrišču sploh še niso biliuser posted image ), ampak si ne upam niti pomislit, kaj če bi se nekomu npr. zaletelo ali bi padel s kakšnega igrala, pa ostal brez sape ali karkoli že.

(odgovor članu bobek05)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
BLOG: Zakaj so pomembni družinski običaji?
Nekatere družinske navade in običaji se oblikujejo same po sebi. Lahko pa se odločimo in zavestno v svoja življenja vpel...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?