|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Strah pred porodom
5.12.2008 11:12:12   
christiana21
Roditi imam namen it v Mariborsko porodnišnico. Sicer je do poroda še nekaj mesecev, ampak vseeno me je grozno strah poroda po vsem kar se sliši in vidi, da se dogaja v bolnišnicah.
Ves čas se mi v glavi pojavljajo vprašanja; kaj, če kaj zašuštrajo in se kaj zgodi otroku in (ali) meni? Kaj, če me bodo preveč pikali, se bodo grdo obnašali ali kaj podobnega? user posted image
Bolnice že tako sovražim, zdaj pa me mučijo še ti strahovi. Partnerju sem že dala malce neumno idejo, da bi rodila doma in ne bi hotela it v porodnišnicouser posted image , kar pa vem, da je nemogočeuser posted image .
Je bilo katero tako strah? Kako se je izteklo? Ali med popadki, porodom in po porodu kaj dajejo injekcije?
Hvala za odgovore.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Strah pred porodom
5.12.2008 11:19:53   
zmajaz
Za vsako porodnišnico se sliši kaj dobrega in kaj slabega. Ne se vnaprej obremenjevati s tem, ker tako grozno stanje pa tudi ni, kot bi človek lahko sodil, če bere samo negativne zgodbe. Se pa seveda tudi zgodi, da imaš smolo in naletiš na osebje, ki ima slab dan.

Jaz sem sicer rodila v Celju in sem bila zelo zadovoljna, poznam pa tudi 3 mamice, ki so rodile v MB in so tudi bile zadovoljne. Edino kar sem ugotovila iz pogovorov je, da ti v MB nekoliko manj pomagajo pri negi dojenčka po porodu kot v CE - v MB moraš več sam.

Doma vsekakor ne moreš roditi - saj če je vse normalno, ne bi bil problem, kaj pa če se kaj zakomplicira? Tam imajo zdravnike, opremo itd. in ti lahko hitro pomagajo. Glede injekcij je pa tako, da ti že ob prihodu v porodno namontirajo na roko kanilo in ti potem med popadki vsake toliko časo stisnejo malo sredstva proti bolečinam - to sicer enim bolj pomaga, drugim manj. Imaš pa ponekod še možnost "poroda brez bolečin" z epiduralno ali ultivo.

Svetujem ti, da čim manj razmišljaš o tem, kaj vse bi lahko šlo narobe in se rajši osredotočiš na lepe stvari. Saj bo vse v redu - boš videla. user posted image

(odgovor članu christiana21)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Strah pred porodom
5.12.2008 11:43:30   
end1
blo blo strah, prvič ne tako kot drugič, ker se mi je prvič zakompliciralo in sem imela urgenrni CR. Zato me je drugič celo nosečnost panika, odloča sem se za epiduralno in če je ne bi dobila bi po vsej verjetnosti spet imela CR, tako je šlo po naravni poti.

Da bi to počela doma pa niti pod razno, vsaj jaz ne sem preveč panična. V PO so mi pomagali, me spodbujali, ko je blo potrebno me tudi nakričali, da sem dobila pogum. Skratka obakrat imam odlične izkušnje z babcami, zdravniki ....

pa pogumno. ti pomagajo.

(odgovor članu christiana21)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Strah pred porodom
5.12.2008 13:01:33   
andrejkam
luba duša ... samo tako ne razmišljaj, res!
Mene so take stvari tudi prešinile med nosečnostjo, a sem to takoj odmislila ... ni lahko, ampak probaj, no.
Vse bo v redu, če bo že kaj neprijetnega, se boš takrat spopadla. Pr men je bla babca na sprejemni nesramna, pa sem jo kar zignorirala, ko me je z liftom peljala, je še pogledala nisem, zame je ni blo. No, po njej je blo pa vse super.
Injekcije ... tiste, ki sem jih dobila, sem jih bila zeloooo vesela. Takrat so bile moje najboljše prijateljice, niti fant ni bil v tako podporo, pa čeprav je bil zlat.
V glavnem mislim, da sam strah lahko naredi, da se ti zdi, da gre vse narobe. Nč bat! Pa fajn dihat!
Srečno.

(odgovor članu christiana21)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Strah pred porodom
5.12.2008 13:15:41   
soncek30
Mamica,dej malo bolj poguma no,.....če bo tebe strah bo tvojo pikico tudi......sej boš zmogla,porod je lahko tudi lepa izkušnja,nekaj najlepšega te čaka,dobila boš svojega otroka.
Tudi mene je bilo zelo zelo strah,ze takrat ko sploh nisem bila noseča,potem sem gledala na svojo pikico in razmišljala malo bolj optimistično.
Naj ti povem,da sem rodila svojo Nino 2 leti nazaj,14 dni čez rok,cel dan rojevala,in zvečer sem šele rodila z urgentnim CR(RAZPOKA PLANCETE).
Kljub vsemu temu,mi je porod nekaj najlepšega kar sem dozivela,in z veseljem grem rodit drugega otroka.(nisem noseča,ko bom....)
Ne se obremenjevat zdej z tem,poskrbi da boš imela sproščeno nosečnost,in brez negativnih misli kaj če bo.....

Zelim ti lepo nosečnost,in čim lazji porod,tudi če bo manj lahek,boš to pozabila takoj ko boš dobila svojo pikico v naročje.



lp

(odgovor članu andrejkam)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Strah pred porodom
5.12.2008 13:22:25   
soncek30
Še to,rodila sem v celjski porodnišnici,in sem tudi večkrat slišala za kašen negativen komenar,lahk rečem sam to ,da je meni bila super,in sestre,in zdravniki skratka vsi!
Dojila sem 22 mesecev,imela CR.......sestre so mi zelo pomagale da sem začela takoj po CR dojit,in zelo podpirajo dojenje.....res so fajn.


(odgovor članu soncek30)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Strah pred porodom
5.12.2008 14:21:35   
AnciM
Brez skrbi, ni vse tako slabo kot se bere. Ljudje imamo pač večjo potrebo po razpravljanju in jamranju, če se nam kaj slabega zgodi, kot pa če je kaj za pohvalit. Tako se tudi sliši več slabih zgodb kot dobrih. Če bi bilo res tako grozno in hudo, ženske ne bi imele več kot enega otroka oz. bi drugega rodile doma.

Sicer je pa mene tudi bilo strah poroda na začetku nosečnosti. Potem sem pa ugotovila, da nosečnost traja 9 mesecev zato, da se vsega naveličamo in da že komaj čakamo, da objamemo bitjece, ki nam brca pod srcem. Lepo in dobro vedno premaga slabo in strah. user posted image

(odgovor članu soncek30)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Strah pred porodom
5.12.2008 20:23:14   
kamilija
Točno tako sem jaz razmišljala kot trenutno razmišljaš ti. Grozno me je bilo strah, še najbolj babice, ki sem jo potem res dobila. Brezveze je. Pač moraš dat to skozi, potem pa kar bo pa bo. Itak je pa tako, kot ti je usojeno.
Sem pa tudi sama imela fiksno idejo, da bom rodila kar doma, sploh ko sem prebrala knjigo Naravni porod. No, če bi rodila doma, verjetno ne bi imela več svoje punčke, saj po porodu ni zadihala. Tako, da ti svetujem, da vseeno ne poskušaš roditi doma.
Vso srečo, verjemi, da bo vse ok, pa bo.

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Strah pred porodom
18.4.2009 21:58:22   
cowgirl
Jaz zaradi takih strahov nočem brati kakšne knjige... ker ne vem ali mi bo "študiranje" poroda zbudilo še večji strah...
Mogoče se bojim ne toliko zapletov ampak le bolečin in prerezanega presredka... ko pomislim na strgan ali prerezan presredek me kar strese... uf user posted image user posted image ...
Sedaj premišljujem o Postojni, ker sem brala le pohvale, glede bližine bi bila pa Ljubljanska bolša izbira. Mogoče je bolje, da se odločim za Postojno, da bom že psihično pripravljena, da lahko dobim epiduralno kadar bom prišla tja (v LJ tega ni). Mogoče potem sploh ne bo tako hudo...


_____________________________

Carpe diem

(odgovor članu kamilija)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Strah pred porodom
18.4.2009 22:37:59   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: christiana21

Roditi imam namen it v Mariborsko porodnišnico. Sicer je do poroda še nekaj mesecev, ampak vseeno me je grozno strah poroda po vsem kar se sliši in vidi, da se dogaja v bolnišnicah.
Ves čas se mi v glavi pojavljajo vprašanja; kaj, če kaj zašuštrajo in se kaj zgodi otroku in (ali) meni? Kaj, če me bodo preveč pikali, se bodo grdo obnašali ali kaj podobnega? user posted image
Bolnice že tako sovražim, zdaj pa me mučijo še ti strahovi. Partnerju sem že dala malce neumno idejo, da bi rodila doma in ne bi hotela it v porodnišnicouser posted image , kar pa vem, da je nemogočeuser posted image .
Je bilo katero tako strah? Kako se je izteklo? Ali med popadki, porodom in po porodu kaj dajejo injekcije?
Hvala za odgovore.

Sprva me je bilo grozno strah ... ko je pa prišlo do poroda, sem se pa na svoje veliko presenečenje čisto umirjeno prepustila toku dogodkov, se koncentrirala na navodila babice in na dihanje in je bilo 123 konec. Res pa je, da sem prebrala samo eno porodno zgodbo enega bolj težkega poroda in se tisti trenutek odločila, da takih stvari ne bom več brala ... sem se oborožila s pozitivnimi mislimi, da je pa še po strokovni plati vse super teklo, sem se pa odločila da grem rodit tja, kjer osebju najbolj zaupam in to je v LJ porodnišnico.
Na tvojem mestu nebi brala različnih porodnih zgodb in opustila bi misel na porod doma, saj če že gre kaj narobe (pa bognedaj da gre), je najbolje da si tam, kjer so usposobljeni strokovnjaki na dosegu roke. Porod doma, se meni zdi neodgovorno ravnanje.
Upam, da bo tvoj porod čim lepši in da boš imela nanj lepe spomine, tako kot jih imam jaz ... hude momente itak takoj pozabiš!

(odgovor članu christiana21)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Strah pred porodom
19.4.2009 8:44:30   
Monni
Jaz sem bila v tem tednu na ogledu porodnih sob v MB porodnišnici in je vladal kaos, ogledali smo si lahko samo eno sobo in še to smo imeli srečo, ker je mamica, ki je čakala na porod bila še toliko pri močeh da se je sprehajala od sobe do sprejemne sobe, tako da smo si lahko eno sobo na hitro pogledali. Babice so divjale po hodnikih, ampak moram reči, da so pri tem bile še vedno nasmejena in na "štose", ko smo jih spraševale, če se moramo kar sedaj naročit glede na to da je taka gužva.
Saj se verjetno zgodi, da ima katera slabi dan in je slabe volje, ampak predvsem pa se moramo po moje zavedat me, da niso za to tam, da nas nosijo po rokah, temveč, da skrbijo da bo porod potekal brez zapletov zaradi naših user posted image .  Predvidevam, da ko bom imela močne popadke in ko bo potreben izstis, ne bom utegnila še razmišljat o predihavanju in bom podzavestno pritiskala, da bi bilo čimprej konec, čeprav nebi smela. Takrat se mi zdi normalno če babica povzdigne glas, da nas spravi malo k sebi in poskrbi da bo imel user posted image čim lažjo pot.

Jaz raje čim manj premišljam o porodu kako bo potekal, v glavi imam pač fiksno idejo, da bo potekalo brez zapletov, razen teh, da bom zaprosila za Ultivo in je ne bom dobila user posted image user posted image user posted image . Raje si predstavljam, kako bodo prve 3 ure potekale z mojo malo pikico in kako se bo ati spopadal s prvimi dotiki, ker se grozno boji držati v naročju dojenčke, saj ima občutek da jih lahko polomi user posted image user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Strah pred porodom
20.4.2009 0:36:49   
enamojca
No, jaz ti predlagam, da gre parter s teboj v porodnišnico...pomagauser posted image

(odgovor članu Monni)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Strah pred porodom
21.4.2009 21:08:16   
slovenka
IZVIRNO SPOROČILO: end1

blo blo strah, prvič ne tako kot drugič, ker se mi je prvič zakompliciralo in sem imela urgenrni CR. Zato me je drugič celo nosečnost panika, odloča sem se za epiduralno in če je ne bi dobila bi po vsej verjetnosti spet imela CR, tako je šlo po naravni poti.

Da bi to počela doma pa niti pod razno, vsaj jaz ne sem preveč panična. V PO so mi pomagali, me spodbujali, ko je blo potrebno me tudi nakričali, da sem dobila pogum. Skratka obakrat imam odlične izkušnje z babcami, zdravniki ....

pa pogumno. ti pomagajo.



Mene prvič ni bilo strah, drugič me bo pa sigurno.

Ja, tudi jaz niti pod razno ne bi kar doma ostala... uuuuuu...


_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Strah pred porodom
29.4.2009 9:17:08   
Čebel@
ola!
jaz sem po naravi zelo panik-povsod vidim strahove.....imam pa tudi zelo nizek prag bolečine........na forumih sem prebrala vse živo-lepe in grozne porodne zgodbe.......en dan sem si pa rekla da itak ne vem kako vse skupaj zgleda in da bo koker bo.......v porodno sem šla dobre volje,skos dihala,mož mi je bil v oporo(važno mi je bilo da me za roko drži)......v porodni sobi sem bila 2 uri-same akcije je pa bilo 10 minut

naj te ne bo strah.......mene je bolj groza it k zobarju po plombo brez inekcije.....povem ti po pravici da sem mislila da bo hujše.....ko me je na koncu poroda šivala sem ji še rekla da nebi slučajno kaj pozabila notri ker ne bom nazaj hodila........meni je bila super izkušnja in sedaj sem še bolj prepričana kot prej,da bova  imela  vsaj še 2 user posted image

uživaj v nosečnosti in srečno

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Strah pred porodom
1.5.2009 22:43:26   
tašy
Jaz se dvakrat rodila v MB porodnišnici in imam same pozitivne vtise,nisem naletela na nobeno neprijazno sestro ali kaj takega.Je pa res da za otroka skrbiš večinoma sama,ampak meni je bilo to všeč,saj je bil to moj otročiček,pa tudi kakšnih velikih bolečin nisem imela.
Poroda me pa ni bilo strah ker prvič nisem brala raznih zgodb po porodih,potem pa sem rodila 14 dni prej in tako nisem imela časa razmišljati o tem,drugič pa sem že približno vedela kaj lahko pričakujem in se s tem nisem obremenjevala.Mi je pa veliko pomenilo,da je bil partner zraven.

(odgovor članu Čebel@)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Strah pred porodom
1.5.2009 23:20:23   
J.L.
IZVIRNO SPOROČILO: christiana21

Roditi imam namen it v Mariborsko porodnišnico. Sicer je do poroda še nekaj mesecev, ampak vseeno me je grozno strah poroda po vsem kar se sliši in vidi, da se dogaja v bolnišnicah.
Ves čas se mi v glavi pojavljajo vprašanja; kaj, če kaj zašuštrajo in se kaj zgodi otroku in (ali) meni? Kaj, če me bodo preveč pikali, se bodo grdo obnašali ali kaj podobnega? user posted image
Bolnice že tako sovražim, zdaj pa me mučijo še ti strahovi. Partnerju sem že dala malce neumno idejo, da bi rodila doma in ne bi hotela it v porodnišnicouser posted image , kar pa vem, da je nemogočeuser posted image .
Je bilo katero tako strah? Kako se je izteklo? Ali med popadki, porodom in po porodu kaj dajejo injekcije?
Hvala za odgovore.


verjemi da ko se bo dogajalo, ne bo časa za strah. user posted image

(odgovor članu christiana21)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Strah pred porodom
9.5.2009 21:09:09   
birdy
Mene je blo strah druzga poroda ko sto user posted image  Ta prvi pač ni bil najlepši, babca je bla ena k mi pač ni glih najbolj ustrezala (zelo stroga, deluje na prncipu če ne ubogaš te kr mal nakur), končan porod z vakumom, tamala poškodovano roko,... Ta drugi porod pa... Majka, dve tko zakon babce da ne moreš verjet, pa tud sam porod, vauuuuu. Res, ob tem porodu sem šele začutla da je rojstvo otroka res neki najlepšga (pa ne da pri prvi ne bi, sam ob vseh zdrahah...). Pa tak miren in intimen prostor je bil pri drugi. Pri prvi sem mela celo ekipo, od anastezista (možnost CRa), pediatra(možnost poškodb pri otroku), tri babce na men, porodničar, pa seveda vse babce k so takrat delale na vratih, pa moj lubi seveda. Pri drugi pa dve babci pa dragi, res lep porod.
Tko da priporočam ti da se ne bojiš, vse bo vredu, če boš pa dobro babco dubla si pa zmagala, ne glede na to kako bo porod končan.

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Strah pred porodom
9.5.2009 21:14:46   
blaža
Mogoče, ko boš na koncum, da te ne bo več tako strah, ker boš komaj čakala, da se rešiš veliiikega trebuha, pa da končno primeš v roke svojo štruco.user posted image

Še posebaj za ta drugega, ki me je blo po moje kar en kos, sem komaj čakala, da grem rodit in sem bla presrečna, ko sem rodila, da sem se trebuha znebila.

No naj povem, da je ta proces nekaj popolnoma naravnega in v večini primerov gre porod skozi normalno, kot mora it. meni sta moja dva poroda nekaj najlepšega, kar se mi je v življenju zgodilo.

Verjamem, da nimajo vse take izkušnje, na žalost. No rodit je pa treba, tako al drugače. Prepusti se toku in ne razmišljaj preveč kako bo, ker bo vse ok in bo šlo vse samo od sebe.

Želim ti user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Strah pred porodom
9.5.2009 21:17:43   
blaža
še to sem pozabla povedat, da me je blo pri prvem srah šele, ko se je začelo. To pa zato, ker, ko me je začelo fajn zvijat in sem bla v predporodni sobi oz na klistirju,..., nisem vedla, da kao kaj bojo delali zdej z mano. Nisem imela pojma kako bo to potekalo. Pri drugem je blo vse 100x bolj izi in z manj stresa, pa več sigurnosti v sebi.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Strah pred porodom
9.5.2009 21:23:03   
botrca
Ravno zaradi negativnih izkušenj moje sestre in veliko negativnih mnenj in izkušenj od strani drugih znank in kolegic sem se odločila da ne bom rodila v Mb in sem šla v Sl. Gradec. To ni reklama za porodnišnico ampak tako strah kot je mene bilo ti ne znam opisat.
Imela sem epiduralno, kljub temu je bolelo kot user posted image  ampak ko sem zagledala malo štručko je bilo veliko olajšanje.
Mi je pa zelo pomagal mož, ki je ves čas bil prisoten. Ne vem kaj bi brez njega.
Če se odločim še za enega user posted image  bom naredila enako kot pri prvem.

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





7 znakov, da se maternični vrat aktivno od...
Ko otrokova glavica potuje po porodnem kanalu navzdol, se na zadnjici pojavi rdečo-vijolična ali rjavkasta črta. Bolj ko...
Pismo mojemu otroku, ki ga ni več
Danes, ko razmišljam o tebi, držim v naročju tvojo sestrico. Čudovita je, popolna je, srečna sem in ... hkrati neizmerno...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?