|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   krvodajalstvo
2.1.2009 0:37:34   
maca m
Po tv sem videla, da krvi primanjkuje in pozivajo vse krvodajalce naj darujejo. Jaz sem jo pred nosečnostjo že darovala, po nosečnosti pa naj je eno leto ne bi. Tako piše na strani RK. Zanima me, če te v primeru hudega pomanjkanja pokličejo (ali pa se sam javiš), četudi še ni minilo leto dni od poroda.

Krvodajalke.....akcija!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: krvodajalstvo
2.1.2009 9:09:13   
Freycha
mene so klicali, ko jim jo je primanjkovalo. Oni pa ne vodijo evidence o tem, ali si ti noseča ali ne. Sama se potem odločiš, ali boš šla ali ne....

jaz sem že kake dva meseca nazaj, pa še ne smem.....

(odgovor članu maca m)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: krvodajalstvo
2.1.2009 11:24:12   
daka
Delam na centru za transfuzijsko medicino v MB.Res krvi primanjkuje in kličemo krvodajalce.Vendar so omejitve ,če ni minilo od poroda 1 leto se krvodalajko odkloni.Zato je prav da se po telefonu to pove.

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: krvodajalstvo
2.1.2009 11:42:47   
zvesta

IZVIRNO SPOROČILO: daka

Delam na centru za transfuzijsko medicino v MB.Res krvi primanjkuje in kličemo krvodajalce.Vendar so omejitve ,če ni minilo od poroda 1 leto se krvodalajko odkloni.Zato je prav da se po telefonu to pove.


Kako pa je s kakšnimi drugimi posegi. A mora od vsake anestezije miniti eno leto? Bila sme namreč na abraziji.

(odgovor članu daka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: krvodajalstvo
2.1.2009 12:07:18   
dulcinea
Jaz nazadnje, koje bilo v našem kraju, nisem šla, ker jemljem neka zdravila. Bom pa naslednjič. Kri sem dala dvakrat do sedaj in sem se vsakič super potem počutila.


_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu zvesta)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: krvodajalstvo
2.1.2009 12:39:39   
duhica
No, pa še jaz nekaj vprašam. Kako je pa s kilogrami? Jih res moraš striktno imet najmanj 50?

(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: krvodajalstvo
2.1.2009 13:33:17   
maca m
Daka, hvala za odgovor. Pa vseeno, zakaj mora miniti eno leto?

(odgovor članu duhica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: krvodajalstvo
2.1.2009 16:08:04   
tinatona
Zato ker si mora telo opomoči od nosečnosti in poroda.

LP

(odgovor članu maca m)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: krvodajalstvo
2.1.2009 18:32:52   
daka
Tinatona prav imaš,glede poroda.Po manjših posegih mora preteči 6 mesecev,po velikih pa 1 leto.Prav tako je omejitev,če si jemal antibiotike,teža krvodajalca mora biti 50 kg.

(odgovor članu tinatona)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: krvodajalstvo
2.1.2009 20:41:07   
Freycha
pa da ne narediš take bedarije, kot sem jo jaz, ko sem par dni prej vzela aspirin, ker me je nekaj glava bolela user posted image

no, ampak so mi jo vseeno vzeli, ker je hvala bogu vseeno dovolj časa preteklo....

(odgovor članu daka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: krvodajalstvo
4.1.2009 0:47:17   
MTFP
Kako je pa s krvodajlstvom med nosečnostjo?

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: krvodajalstvo
10.1.2009 22:49:37   
ninataja
IZVIRNO SPOROČILO: MTFP

Kako je pa s krvodajlstvom med nosečnostjo?

Se ne izvaja, ker lahko ogrozi plod.

_____________________________

Za cilj si vedno izberi luno. Saj če padeš še vedno pristaneš med zvezdami.

(odgovor članu MTFP)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: krvodajalstvo
2.8.2009 19:30:16   
Felicita
evo, krvi spet primankuje, jest sm se odločila prvič it tja... kakšni nasveti? pa kako zadeve potekajo (ok, prej če sm prov zastopila je tipiziranje, vprašalnik, merjenje pritiska,...) kaj pa pol? kok časa morš bit pri miru, kako je z vožnjo (želim iz prve roke, vem da je odsvetovana). predvsem me zanima kako je, če greš tja popoldne (ker menda delajo do 15ih), morš kej pazit pri hrani - kosilu (razen tega da je lahka in nemastna)? kakršnekoli izkušnje, nasveti,... dobrodošli.

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu ninataja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
2.8.2009 19:39:37   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Felicita)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: krvodajalstvo
2.8.2009 19:46:37   
Felicita
o kind lady ful hvala user posted image jest sm malo freaked out, pa niti ne vem zakaj, nimam strahu pred iglami, krvjo... najbl me je strah da bom skupi zlezla tam. joj že vidm da bom mela pritisk tok visok da me bojo kr pisan gledal, pulza pa 200... a verjamejo če rečeš da si nervozen? user posted image in če ni vrste kok časa traja cela zadeva - od vstopa v ztm do takrt ko pomalicaš in greš vn?
malca pa ni več kranjska klobasa, a? user posted image aja, pa še to - a bi se lahko domov odpeljala z avtom (cca pol ure vožnje) al grem rajš z busom oz. se pustim peljat? 

< Sporočilo je popravil Felicita -- 2.8.2009 19:48:49 >


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
2.8.2009 19:48:54   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Felicita)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: krvodajalstvo
2.8.2009 20:37:36   
Anonimen
Ja res pejt raj z busom al pa te naj kdo pelje. Jest sm jo dala že nekajkrat pa mi je blo ene 2x kr slabo, no sej peljala bi lahko , ampak šele čez kšno urco.
Pa user posted image user posted image user posted image  za tvojo odločitev, jest jo zdej že 2 leti nism dala, pa spet je ne bom mogla,bom pa pol spet na vsake 4 mesece, ker je res fajn občutek

(odgovor članu Felicita)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: krvodajalstvo
3.8.2009 1:03:16   
malenaa
jaz bi jo dala, pa ne smem ker mam trajno prepoved.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: krvodajalstvo
3.8.2009 7:03:51   
Erdbeere
Mene so odkar sem noseča klicali že 3x, in evo zdej pa preberem, da še eno leto ne bom smela dat user posted image user posted image user posted image jest sem bila pa že prav vesela, da bom kmalu rodila in da bom lahko šla na krvodajalstvo. Mah zdej pa še kr nekaj časa ne bo nič user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu malenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: krvodajalstvo
3.8.2009 13:18:04   
dulcinea
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

o kind lady ful hvala user posted image jest sm malo freaked out, pa niti ne vem zakaj, nimam strahu pred iglami, krvjo... najbl me je strah da bom skupi zlezla tam. joj že vidm da bom mela pritisk tok visok da me bojo kr pisan gledal, pulza pa 200... a verjamejo če rečeš da si nervozen? user posted image in če ni vrste kok časa traja cela zadeva - od vstopa v ztm do takrt ko pomalicaš in greš vn?
malca pa ni več kranjska klobasa, a? user posted image aja, pa še to - a bi se lahko domov odpeljala z avtom (cca pol ure vožnje) al grem rajš z busom oz. se pustim peljat? 


Jaz sem šla prvič že kar nekaj let nazaj, pa so me odslovilii, ker sem imela previsok pritisk. Sam to samo od živcev. Zdaj mam doma pritisk včasih pod 100/60 pa mi tam še zmeraj pokaže 140 tavisokega. Ti pa izmeri večkrat pa je vsakič nižji, vsaj pr men.

Pri nas je akcija v športnem centru, pa so fotelji kar eden zraven druzga v isem prostoru, tko da je mal nerodno, ampak jaz sem se že navadila.

Ko ti nehajo jemat, jaz ponavadi kar malo poležim. Niso nič jezni, še pravijo ti, da kar, dokler se ne boš počutila oK. Jaz grem ponavad pol kar v sosednji bife na eno vodo, pol šele z avtom na malco v eno menzo (je vse kaj druzga kot kranjska, ponavad kaka mineštra). Pa dost pist tisti dan...

Lepo da si se odločila. Jaz se počutim vsakič ko dam kri tako super. Moj pravi da zato, ker dam tažleht kri ven. user posted image  No, jaz grem spet čez 14 dni, ko bo pri nas krvodajalska.



_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: krvodajalstvo
3.8.2009 19:57:46   
Felicita
ful hvala punce, ste me pomirile in še dodatno opogumile user posted image dulcinea, kok pa je 'previsok' pritisk? ker jest mam sindrom bele halje pa mam pred dohtarji vedno 130-135 zgornjega user posted image a bojo probleme delal? (doma mam 110-120 zgornjega)
aja, a se je katera ob darovanju krvi odločila še za tipizacijo kostnega mozga in/ali da postane darovalka organov? kako pa to zgleda? (če že grem tja lahko spotoma še...)

p.s.: ok, vem da je aspirin prepovedan, kaj pa lekadol? ga lahko vzamem danes?


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: krvodajalstvo
4.8.2009 8:32:19   
dulcinea
Ah ne, 135 je čist ok. Jaz sem ga nazadnje mela 160, pol je merla še enkrat je blo pa 140, pa je rekla, da je ok.

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: krvodajalstvo
4.8.2009 10:00:30   
Anonimen
Jaz sem pa malo razočarana nad tem, kako izbirajo krvodajalce. Jaz hodim 2x na leto, v zadnjem času hodiva skupaj z mami. Moja mati požre precej analgetikov (ima kar naprej glavobole). Zadnjič so sva prišli, sem jo vprašala, saj nisi danes kakšnega aspirina vzela, kajne? Pa pravi, ne aspirina ne, pač pa nalgesin user posted image  Ja ljuba duša, veš da tega ne bi smela. No pa pride do zdravnice, ona pa samo pravi: Zakaj ste ga pa vzela? A zarad glavobola? No, to ni problem. In jo je spustila naprej na odvzem.

Po pravici povedano, jaz krvi od moje mat ne bi hotela. Požre tolk nalgesinov, da tistega, ki dobi njeno kri, ziher po operaciji sploh nič ne boli user posted image

(odgovor članu dulcinea)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: krvodajalstvo
4.8.2009 16:16:41   
Felicita
evo mene... niso me vzeli user posted image živčki so naredili svoje, pritisk je bil 140, pulz pa 130 in so rekli da zaradi pulza... drug tedn poskusim ponovno.

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?