|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   brezposelnost -otrok
2.4.2009 14:27:01   
Mariposa
Zanima me, koliko zaslužijo partnerji nosečk, ki so brezposelne, in če lahko normalno shajate?

_____________________________

Ko tonemo, je najbolje, da potonemo prav do dna,
saj se lažje odrinemo kvišku, če se najprej dotaknemo tal.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: brezposelnost -otrok
2.4.2009 15:00:03   
Korina1
Ali me lahko najprej malo razsvetliš in sicer kaj je to nosečka? Sem pa kdaj tu na forumu zasledim to besedo, slišala jo pa še nisem nikoli. Sej mogoče se res sliši butasto da tega ne vem, mogoče gre za narečno besedo pa jo ne poznam.

(odgovor članu Mariposa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: brezposelnost -otrok
2.4.2009 15:03:29   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Korina1
Ali me lahko najprej malo razsvetliš in sicer kaj je to nosečka?


Nosečka = nosečnica user posted image

(odgovor članu Korina1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: brezposelnost -otrok
2.4.2009 15:12:18   
donat
kaj misliš pod tem partnerji nosečnic????

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: brezposelnost -otrok
2.4.2009 15:16:33   
Korina1
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: Korina1
Ali me lahko najprej malo razsvetliš in sicer kaj je to nosečka?


Nosečka = nosečnica user posted image


Hvala, se mi niti sanjalo ni. Ker mi rečemo bodoča mamica ali pa nosečnica.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: brezposelnost -otrok
2.4.2009 15:22:29   
mojamura
meni je med mojo drugo porodniško potekla pogodba in mi je niso podaljšali. partner je imel minimalno plačo....mi pa štirje. bilo je zelo hudo....če povem s kančkom črnega humorja, smo jedli 3-4 nas teden makarone

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Mariposa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: brezposelnost -otrok
2.4.2009 15:33:08   
Mariposa
IZVIRNO SPOROČILO: donat

kaj misliš pod tem partnerji nosečnic????


Emmm...očkiuser posted image Ok, bom bolj konkretna,...če po plačilu kredita in stroškov stanovanja, bencina ostane cca 700€...je to dovolj za tri? s tem, da bi večino opreme nabavila že prej, ko bi še jaz imela prihodke od študentskega dela. sprašujem zato, ker nimam pojma kolikšen strošek je otrok. Aja, plenice bi imela pralne.Bi bilo treba ful varčevat, ali se da normalno preživet?


< Sporočilo je popravil Mariposa -- 2.4.2009 15:37:38 >


_____________________________

Ko tonemo, je najbolje, da potonemo prav do dna,
saj se lažje odrinemo kvišku, če se najprej dotaknemo tal.

(odgovor članu donat)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: brezposelnost -otrok
2.4.2009 15:43:53   
donat
a, zdaj vem kaj si mislilauser posted image , normalno da boš preživela, ne boš vse porabila za sebe, in ne bo več kavic, .... ampak boš namesto, šminke kupila plenice, user posted image to je samo primerjava. veš danes ljudje imajo še manjši prihodek in preživijo, in ti boš tudi, pa če boš samo margarin in kruh jedlauser posted image tako je danes. Moraš biti srečna da imaš službo in da si lahko kredit dobilauser posted image user posted image user posted image eni niti to ne morejouser posted image user posted image . pozitivno glej, in razmišljajuser posted image

(odgovor članu Mariposa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: brezposelnost -otrok
2.4.2009 17:02:44   
metka_zone
Moje osebno mnenje je, da boš morala zelo varčevati...pa svetujem ti, da dojiš, ker jaz sem tukaj ogromno prihranila. Drugače pa boš imela stroškov približno 350 evrov mesečno, brez položnic elektrike, vode,bencina...Mi porabimo kljub skrbnemu varčevanju 450 evrov samo za hrano, pamperske, in čistilna ter higienska sredstva...Ker otroku pa je treba kupit stvari, saj ne more biti revše, boš še tukaj nekaj porabila...

LP

(odgovor članu donat)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: brezposelnost -otrok
2.4.2009 18:32:43   
josephine27
po moje bo šlo. odvisno koliko kompliciraš. če polno dojiš s tem res nekaj prihraniš-vsaj prve mesece. jaz mesečno za otroka ne porabim tako veliko pa se mi zdi da mu nič ne manjka. če imaš opremo in oblačila preskrbljeno potem res ne vidim problema ( ker zna bit to velik strošek)po porodniški pa v akcijo pa kakšno službo najdi pa bo.

_____________________________



(odgovor članu metka_zone)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: brezposelnost -otrok
2.4.2009 19:17:12   
Mariposa
Pa kaj mislite, da 700 ni dovolj za hrano pa obleke? Kot sem rekla, bi imela pralne plenice, ker otroka ne bi rada v plastiko povijala....stroški stanovanja in avta so  že odšteti..Trenutno pa dva zapraviva za hrano cca 250€

_____________________________

Ko tonemo, je najbolje, da potonemo prav do dna,
saj se lažje odrinemo kvišku, če se najprej dotaknemo tal.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: brezposelnost -otrok
2.4.2009 20:03:43   
Korina1
O tem koliko kdo porabi na mesec za hrano in ostale stvari je bilo tu že veliko govora.
Koliko boš zapravila je odvisno od tebe in dohodka ki ga imate na razpolago. Vidva sta dva pa porabita na mesec za hrano toliko kot mi naprimer štirje. Pa ne bi več o tem razpravljala. Hočem samo povedat da je verjetno da več ko boš imela več boš zapravila, manj boš imela manj boš zapravila in prav tako preživela.

(odgovor članu Mariposa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: brezposelnost -otrok
2.4.2009 20:03:49   
ZmajTolovaj
IZVIRNO SPOROČILO: metka_zone

Moje osebno mnenje je, da boš morala zelo varčevati...pa svetujem ti, da dojiš, ker jaz sem tukaj ogromno prihranila.

LP


Ja, saj če lahko izbiraš, je OK, ampak nekateri pa nismo mogli user posted image Pri nas tole ni šlo, je user posted image izgubljala težo, tako da je bilo treba po aptamil.
Tako kot so napisale, stroški se prerazporedijo, ne zapraviš več zase, ampak za otroka user posted image Jaz sem bila tudi študentka, ko sem rodila, in sem dobivala cca 180 eur na mesec, torej minimalca, s tem da nam je od moževe plače tudi ostalo enih 750 eur, ko so bili plačani stroški za stanovanje (od A do Ž + kredit), bencin itn.
Če imaš večino opreme, se po mojih izkušnjah da, nekaj pomoči dobiš od države (paket ali denar) in občine (to preveri, kako je pri vas, ker se razlikuje), fajn je, če še starši pomagajo, ampak tudi sicer vam ne bo hudega, seveda pa poskusi čim prej poiskati kakšno delo.
srečno


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu metka_zone)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: brezposelnost -otrok
2.4.2009 20:19:08   
Ribica **
O vsem tem nimam pojma, bi ti pa samo cestitala, ce si taprava user posted image

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: brezposelnost -otrok
2.4.2009 20:46:51   
Mariposa
Ribica....prava že prava, samo za čestitat pa še ni -vsaj da bi vedeli neuser posted image user posted image

_____________________________

Ko tonemo, je najbolje, da potonemo prav do dna,
saj se lažje odrinemo kvišku, če se najprej dotaknemo tal.

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: brezposelnost -otrok
2.4.2009 22:34:39   
levaindesna

Kako preživeti mesec če ti ostane 700-750 € ? Kako pa preživijo tisti na minimalnem dohodku, ali pa tam kjer oba starša skupaj prineseta v gospodinjstvo toliko kot  tebi ostane za hrano, kozmetiko, oblačila itd, pa niso plačali niti ene položnice niti kredita.












(odgovor članu Mariposa)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: brezposelnost -otrok
2.4.2009 22:39:40   
Mariposa
Ne vem,..sprašujem samo zato,ker mi vsi pravijo,da je to premalo, da naj raje počakam,da bo konec krize ali pa vsaj kako leto, da bo še moja služba itd. 

_____________________________

Ko tonemo, je najbolje, da potonemo prav do dna,
saj se lažje odrinemo kvišku, če se najprej dotaknemo tal.

(odgovor članu levaindesna)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: brezposelnost -otrok
2.4.2009 23:46:10   
Najaa
Si v teh 700 evrov štela tudi starševski dodatek, do kateraga si upravičena in otroški dodatek, ki bi verjetno bil najvišji glede na tvojo brezposelnost? Če si ali če nisi, jaz mislim, da je to dovolj velik znesek za preživetje. Mali otrok ne rabi veliko. Cunje lahko dobiš rabljenje, plenice pa tud niso takoooo velik strošek. Se da. user posted image

(odgovor članu Mariposa)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: brezposelnost -otrok
3.4.2009 10:50:31   
Lenck
Pri nas je ena plača, je pod 1000 €, od česar potem odštejemo vse stroške in bencin (gre ogromno, ker se fant vozi 140 km na dan)... in zaenkrat nama gre udobno, pričakujeva bebo, in verjamem, da bo šlo brez težav. Je pa res, da ne zapravljam za cunje, kozmetiko, kavice... Mislim, da nam bo fajn! user posted image Dovolj bo za vse, če bomo pač znali gledati, za kaj zapravimo. če tega ne znaš, ni nikoli dovolj.

_____________________________

Svet je takšen, kakršnega vidiš. In vidiš ga tako, kot ga želiš videti.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: brezposelnost -otrok
3.4.2009 12:03:56   
mojamura

IZVIRNO SPOROČILO: Mariposa

.če po plačilu kredita in stroškov stanovanja, bencina ostane cca 700€...je to dovolj za tri? s tem, da bi večino opreme nabavila že prej, ko bi še jaz imela prihodke od študentskega dela. sprašujem zato, ker nimam pojma kolikšen strošek je otrok. Aja, plenice bi imela pralne.Bi bilo treba ful varčevat, ali se da normalno preživet?



če smo mi štirje preživeli cca 480 € (tu niso še odšteti stroški - toliko smo dejansko imeli za cel mesec) evrov, pa je en otrok šoloobvezen drugi pa je bil takrat dojenček....potem boste vi trije z 700 čistega denarja tudi!

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Mariposa)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: brezposelnost -otrok
3.4.2009 12:14:26   
nejcko
Mi smo tudi 4 čisto komot preživeli z eno trgovsko plačo. Je pa res, da smo (bili) na svojem in brez kreditov. In nismo nič kaj pretirano šparali in zategovali pasove, smo si celo še kakšen luksuz privoščili.
Sicer pa, kot je ena napisala, dobila boš še nekaj porodniške, pa otr. dodatek, kar bo naneslo še dodatnih 300-400€ (to pa je že plača ene šivilje ali trgovkeuser posted image ).

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: brezposelnost -otrok
3.4.2009 12:30:57   
Taula
IZVIRNO SPOROČILO: metka_zone

Moje osebno mnenje je, da boš morala zelo varčevati...pa svetujem ti, da dojiš, ker jaz sem tukaj ogromno prihranila. Drugače pa boš imela stroškov približno 350 evrov mesečno, brez položnic elektrike, vode,bencina...Mi porabimo kljub skrbnemu varčevanju 450 evrov samo za hrano, pamperske, in čistilna ter higienska sredstva...Ker otroku pa je treba kupit stvari, saj ne more biti revše, boš še tukaj nekaj porabila...

LP


Super nasvet, kaj pa če ne bo imela mlekauser posted image  No, če boš kupovala AM potem je to tudi kar strošek.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu metka_zone)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: brezposelnost -otrok
3.4.2009 15:02:50   
mateyka
po moje boste, če boste enostavni in ne boste komplicirali user posted image
dam primer, če ne boste naročali izdelano previjalno po meri (ampak kupili "samo" podlago za na pralni stroj) in otroško sobo kupovali v kompletu (ampak kupili posteljico v Ikei in jo poslikali sami), če boste kupovali voziček ki ne bo koštal nad 400 evrov in podoben luksuz, potem je to več kot dovolj.
takole zgleda, če to narediš:
http://horvatekberg.myphotoalbum.com/view_album.php?set_albumName=album07
in vso srečo user posted image

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: brezposelnost -otrok
3.4.2009 21:58:39   
birdy
Nam ostane od moževe plače ko plačava vse pufe, pa karanto in položnice približno 200eur. Jst sem do tega mesca zraven dobivala še otroškega cca.90 eur pa je kr šlo. edin prejšn mesec je dubu 100 eur nižjo plačo pa nam je zato mal zagustil.
Uporabljam pa pralne plenice, pršparava (mava dve bejbe v plenicah) 70uerovuser posted image

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Vrnitev na delovno mesto poporodniškem dopustu
viki92

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?

• Težave z usklajevanjem službe in družine (48%)

• Strah pred izgubo službe (11%)

• Prilagoditev na novosti in spremembe na delovnem mestu (10%)

• Preobremenjenost in pomanjkanje energije (15%)

• Z vrnitvijo na delovno mesto nimam težav (15%)


Število vseh glasov: 91

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!