|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Koliko se naj bi se redili?
22.6.2009 10:42:12   
Ovnica78
Imam punčko staro 1 teden. Se samo dojiva, mleka imam več kot dovolj, saj mi na obrok ponavadi ne spije niti ene dojke do konca. Ko se naje mi zaspi, tako, da jo moram budit, da potem še nadaljuje. Dojva se na 2 do 3 ure, če je potrebno tudi na manj. Zanima me koliko približno naj bi teden dni star dojenček pipil v enem obroku? Koliko se naj bi zredil v enem dnevu?
V bolnici se je zredila za 50, doma kosem jo tehtala, pa mi se mi je zredila v enem dnevu za 30, v drugem pa samo za 20.
Drugače pa je plenica vedno polulana in tudi kaka skoraj po vsakem podoju.

_____________________________

6.1.2006 Prijokal na dan naš korenjak Tin.
15.6.2009 Prijokala na dan naša princeska Iva.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Koliko se naj bi se redili?
22.6.2009 11:54:11   
bskrle
30 g na dan - tako je rekla moja patronažna.

_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu Ovnica78)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Koliko se naj bi se redili?
23.6.2009 17:03:35   
soly
Od 20 -30g na dan. Še nasvet. Ne tehtaj ga vsak dan, ker se zelo različno redijo, lahko kakšen dan tudi ostaejo na isti teži kot prejšnji dan.Tehtaj ga enkrat na teden in boš manj zaskrbljena.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Koliko se naj bi se redili?
23.6.2009 17:21:21   
CatJa
Povprečje je med 20 in 50 g.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Ovnica78)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Koliko se naj bi se redili?
23.6.2009 20:51:45   
mapi
Boljše da hčerkico tehtaš enkrat na teden. Na teden naj bi se dojenček zredil minimalno 110-120g. Jaz drugače tehtam svojo vsak drugi dan, pa vidim, da to ni ok. Enkrat se zredi 10g, drugič 80g. Tisto pravo razliko pa vidim na en teden. Na začetku sem bila čisto prestrašena ko npr. v dveh dneh ni pridobila niti g. Ko pa sem začela g primerjati tedensko je bilo ok.

(odgovor članu Ovnica78)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Koliko se naj bi se redili?
23.6.2009 20:54:19   
Anonimen
Od 450 do dobrih 1000g v enem mesecu.

(odgovor članu Ovnica78)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Koliko se naj bi se redili?
24.6.2009 9:18:22   
daisyb
zivjo,

moj je prvi dan, ko sva prisla domov z bolnice shujsal kar za 60g..drugi dan pa se zredil za 45g in na istem ostal tretji dan. tehtaj ga vedno ob istem casu....jaz tudi ne vem koliko bi moral pojesti. doma poje od 50 do 100ml na enkrat...ker so mi rekli v bolnici, da je moj otrocicek jedel ze vec kot 100 sem se ustrasla, da ni dovolj. pol sem pa vidla kake so mereglede na kilazo , ce mu dodajas mleko sem se mal potolazla.sedaj mu dajem obrok po 60g novalaca, ce hoce se vec pa ga se podojim, ko imam mleko.



(odgovor članu Ovnica78)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Koliko se naj bi se redili?
25.6.2009 22:18:14   
linči 312
zanimivo, kako različno naj bi se redili tile naši otroci. no meni so reli, da je spodnja meja tam nekje 170 g na teden zgornja pa cca. 240 g. na teden.

pri pregledu pri dveh mesecih pa mi je P rekla da je spodnja meja 750 g na mesec, zgornje pa menda sploh niuser posted image

no kakorkoli že. moja je v enem mesecu dobila dobro kilco. mi je pa še zdaj žal, da sem na začetku poslušala vse okoli sebe, ki so vsi po vrsti zatrjevali, da moje dete pač ne dobi dovolj samo z dojenjem, ker se ni redilo tako kot bi se moglo. pol pa berem zadnjič nek članek v neki reviji za starše, kjer mamica piše, da se je njena punčka (pri porodu je imela podobno težo kot moja) zredila v prvem mesecu le za slabe pol kilce. no moja se je precej več, vendar s to razliko, da je moja skoraj v celoti prešla na AM, mamica pa piše, da se s punčko dojita.
tole sem napisala zato, ker še sedaj ne vem, ali je prav, da sem jih takrat poslušala in začela mojo malo pikico dobesedno siliti z AM, samo da bo čimbolj pridobivala na teži. morda bo tale pripomba v pomoč novim mamicam, ki se ravno ubadajo z mislijo, ali njihovo dete dobi dovolj samo z dojenjem.

(odgovor članu daisyb)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Koliko se naj bi se redili?
26.6.2009 10:33:15   
Katy78
Tole obremenjevanje z grami je res brezvezno. Eni dojenčki se bodo od iste količine mleka redili hitreje, drugi pa počasneje. Če se redijo počasneje, je glavno merilo število polulanih in pokakanih plenic. Sicer pa sem tudi jaz slišala, da naj bi se redili vsaj 20g na dan. Patronažna je rekla, da je vse tja do 50-60g dnevno ok, več je pa že preveč. Ampak iz izkušenj moje prijateljice vem, da se ji je hčerka v enem obdobju redila več kot 60g na dan, pa je pediatrinja rekla, da se dojeni otroci ne morejo preveč rediti. 

(odgovor članu linči 312)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Koliko se naj bi se redili?
4.7.2009 15:24:33   
Monni
Moja pikica je tudi v bolnici izgubila skoraj 300 g, ker še nama dojenje ni steklo. Patronažna mi je pokazala trik kako dodajat brez da bi user posted image navadila na hranjenje preko flaške. Po dveh dneh je dojenje steklo fenomenalno in od takrat se samo dojiva. Danes je stara 16 dni in je v enem tednu pridobila skoraj 400 g. Patronažno je skoraj kap user posted image , ampak je rekla, da nič zato ker če se redi od dojenja ni nič narobe, bolj bi bilo kritično če bi se zaradi dodatkov (zakaj me ne spraševat, ker nisem vprašala). Je pa res da smo jo najprej budili na tri do štiri ure ponoči, ker je zgubljala na teži, sedaj pa je več ne zbujamo in spimo tudi čez noč po 7 - 8 ur skupaj. 

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Koliko se naj bi se redili?
4.7.2009 15:33:07   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: linči 312

tole sem napisala zato, ker še sedaj ne vem, ali je prav, da sem jih takrat poslušala in začela mojo malo pikico dobesedno siliti z AM, samo da bo čimbolj pridobivala na teži. morda bo tale pripomba v pomoč novim mamicam, ki se ravno ubadajo z mislijo, ali njihovo dete dobi dovolj samo z dojenjem.


Naj bo v pomoc vsaj tebi ob naslednji priliki, ko bodo vsi pametni, kako je treba hranit in vzgajat tvojega otroka. Poslusaj sebe, ker skoraj ne mores falit user posted image .

(odgovor članu linči 312)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Koliko se naj bi se redili?
4.7.2009 22:11:52   
Anonimen
ojej, tale tehtnca je ena sama psihoza, kt giljotina bo visela nad tabo, en kup lepih trenutkov boš zamudila, ko se boš sekirala in obremenjevala in žrla zarad takih stvari. zato sam stran z njo.
minimum je 450g na mesec, to je edino realno merilo, pusti tist na dan, pa teden...en da ne je tko, en teden tko, drug pa drugače...važno da otrok napreduje, raste, se redi, pridela vsaj ta minimum, da lula, kaka, je normalno razpoložen. to ti nej bo merilo, tehtaj pa na posvetovalnicah, ki jih itak maš vsak mesec.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Koliko se naj bi se redili?
4.7.2009 22:13:52   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

ojej, tale tehtnca je ena sama psihoza, kt giljotina bo visela nad tabo, en kup lepih trenutkov boš zamudila, ko se boš sekirala in obremenjevala in žrla zarad takih stvari. zato sam stran z njo.
minimum je 450g na mesec, to je edino realno merilo, pusti tist na dan, pa teden...en da ne je tko, en teden tko, drug pa drugače...važno da otrok napreduje, raste, se redi, pridela vsaj ta minimum, da lula, kaka, je normalno razpoložen. to ti nej bo merilo, tehtaj pa na posvetovalnicah, ki jih itak maš vsak mesec.



Tocno tako.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Koliko se naj bi se redili?
4.7.2009 22:25:07   
pipic
realna teža bo ,če tehtaš 1 x na teden
napisala si ko se naje zaspi-torej otroka ne budi
Pusti ga pri miru
A ti vsak dan ješ isto količino hrane????

(odgovor članu Ovnica78)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Koliko se naj bi se redili?
4.7.2009 22:29:09   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: linči 312

tole sem napisala zato, ker še sedaj ne vem, ali je prav, da sem jih takrat poslušala in začela mojo malo pikico dobesedno siliti z AM, samo da bo čimbolj pridobivala na teži. morda bo tale pripomba v pomoč novim mamicam, ki se ravno ubadajo z mislijo, ali njihovo dete dobi dovolj samo z dojenjem.


Naj bo v pomoc vsaj tebi ob naslednji priliki, ko bodo vsi pametni, kako je treba hranit in vzgajat tvojega otroka. Poslusaj sebe, ker skoraj ne mores falit user posted image .


tako je, se strinjam

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Koliko se naj bi se redili?
4.7.2009 22:31:10   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

ojej, tale tehtnca je ena sama psihoza, kt giljotina bo visela nad tabo, en kup lepih trenutkov boš zamudila, ko se boš sekirala in obremenjevala in žrla zarad takih stvari. zato sam stran z njo.
minimum je 450g na mesec, to je edino realno merilo, pusti tist na dan, pa teden...en da ne je tko, en teden tko, drug pa drugače...važno da otrok napreduje, raste, se redi, pridela vsaj ta minimum, da lula, kaka, je normalno razpoložen. to ti nej bo merilo, tehtaj pa na posvetovalnicah, ki jih itak maš vsak mesec.



zato pa so posvetovalnice, da ugotovijo, če je z otrokom vse ok, če dobro napreduje

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Koliko se naj bi se redili?
5.7.2009 15:45:53   
Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

tehtaj pa na posvetovalnicah, ki jih itak maš vsak mesec



Čist tko, off the topic - vsak mesec imate posvetovalnico? Mi jo imamo na 3 mesece oz. pri 6 tednih, 3 mesecih, 6 mesecih... in mislim, da je to standard. Edino enkrat vmes, nekje pri (no, vsaj pri nas) 4,5m. je še en obisk pediatra, ko je druga doza DiTePer.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Koliko se naj bi se redili?
5.7.2009 20:14:59   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78


IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

tehtaj pa na posvetovalnicah, ki jih itak maš vsak mesec



Čist tko, off the topic - vsak mesec imate posvetovalnico? Mi jo imamo na 3 mesece oz. pri 6 tednih, 3 mesecih, 6 mesecih... in mislim, da je to standard. Edino enkrat vmes, nekje pri (no, vsaj pri nas) 4,5m. je še en obisk pediatra, ko je druga doza DiTePer.



no dobr, vsakih 5, 6 tednovuser posted image

(odgovor članu Katy78)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Koliko se naj bi se redili?
5.7.2009 20:21:19   
pipic
prihaja zato patronažna,ki tehta otroka

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Koliko se naj bi se redili?
5.7.2009 21:55:55   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78


IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

tehtaj pa na posvetovalnicah, ki jih itak maš vsak mesec



Čist tko, off the topic - vsak mesec imate posvetovalnico? Mi jo imamo na 3 mesece oz. pri 6 tednih, 3 mesecih, 6 mesecih... in mislim, da je to standard. Edino enkrat vmes, nekje pri (no, vsaj pri nas) 4,5m. je še en obisk pediatra, ko je druga doza DiTePer.



Ja, vsaj prve tri mesece je pri nas tako: prvič smo imeli v juniju, drugič bomo imeli v juliju (samo preverjanje teže in velikosti), tretjič pa v avgustu (teža, prvo cepljenje). In se mi zdi, da je to standardni postopek pri naši pediatrinji, ker je bilo s težo v prvem mesecu več kot ok.

(odgovor članu Katy78)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?