|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kosilo
26.6.2009 10:12:13   
Ana Luna
Trenutno delam svojemu 6 in pol mesečniku zelenjavne juhice, v katerih se kuha kakšna piščančja / goveja kost. Zelenjavo potem pretlačim s paličnim m., da nastane kašica. Zanima, do kdaj je to dovolj za kosilo in kdaj se poleg juhice da še 'glavna jed' (meso, krompir, ribe, riž ...)?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kosilo
26.6.2009 10:22:49   
Katy78
Jaz zelenjavo uvajam šele 14 dni, pa mu že skoraj od začetka v zelenjavno kašico vmešam krompir ali riž ali polento, jutri bo ajdova kaša. Le prva dva dni je dobil samo korenček. Z ogljikovimi hidrati lahko takoj začneš, saj je od tega tudi bolj sit kot od same zelenjave.

(odgovor članu Ana Luna)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kosilo
26.6.2009 10:23:43   
Katy78
Meso mislim da pride na vrsto po 7. mesecu, ribe pa še pozneje, mislim da okoli enega leta, mogoče malo prej.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kosilo
26.6.2009 13:39:42   
Detece
Ja meni je rekla pediatrinja, da po 7. mesecu mu lahko dam kakšno piščančje in puranje meso.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kosilo
26.6.2009 14:52:06   
sanelaa
naš je juhice na 1001 način; zelenjava in meso, ponavadi piščanc, zraven je pa vedno ali gris, riž, polenta, kuskus, jušne testenine brez jajc, krompir in špinača...............v juhico, ki je bolj redko, dam še dva ali tri prepečence, da se juha zgosti in je to to. 

(odgovor članu Detece)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kosilo
26.6.2009 20:38:14   
katja_p
A jušnih testenin z jajci pa ne smejo? Kaj pa testenine? To menda lahk kmal po 7m?

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kosilo
26.6.2009 21:56:06   
sanelaa
Naš ima alergijo na beljak, no, jo je imel, ponoči že mineva, ampak prventivno zato zanj uporabljam testenine brez jajc. No, male zvezdice imamo ki so iz pšeničnega durum zdroba. 

(odgovor članu katja_p)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kosilo
27.6.2009 8:24:01   
katja_p
IZVIRNO SPOROČILO: sanelaa

Naš ima alergijo na beljak, no, jo je imel, ponoči že mineva, ampak prventivno zato zanj uporabljam testenine brez jajc. No, male zvezdice imamo ki so iz pšeničnega durum zdroba. 


A je dobil izpuščajčke po obrazu oz. telesu al kaj drugega?

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kosilo
27.6.2009 13:59:13   
sanelaa
IZVIRNO SPOROČILO: katja_p

IZVIRNO SPOROČILO: sanelaa

Naš ima alergijo na beljak, no, jo je imel, počasi že mineva, ampak prventivno zato zanj uporabljam testenine brez jajc. No, male zvezdice imamo ki so iz pšeničnega durum zdroba. 


A je dobil izpuščajčke po obrazu oz. telesu al kaj drugega?


ja, naš Luka je imel od drugega meseca dalje na obrazu suho, rdečo, luskasto kožo, z majhnimi izpuščaji. Pri nas je to potem postalo že tako hudio, da je imel obraz ranjen do krvi oz. čisto do živega. Po telesu so se mu delali majhni, suhi flekci, vendar še zdaleč ni bilo tako hudo kot po obrazu.

No, ko smo šli na testiranje, pa se je ugotovilo da vse to ni toliko zaradi alergije, ampak je imel atopični dermatitis, ki ga je pred testiranjem že deloma potrdil dermatolog. No, smo pa potem našli super naravno kremo, iz narvanih sestavin, zdarvilnih rastlin, ki je pomagala da je njegova koža postala normalna. naredila je čudež, ki ga pred tem niso naredile niti vse kortikosteroidne kreme. Zaenkrat je okej, ampak se še preventivno izogibamo jajc.

(odgovor članu katja_p)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kosilo
27.6.2009 23:50:26   
Tosca

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

Meso mislim da pride na vrsto po 7. mesecu, ribe pa še pozneje, mislim da okoli enega leta, mogoče malo prej.

Ribe po novih priporočilih pridejo na vrsto že po 7.-8. mesecu, takrat ko meso. Preverjeno pri P.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kosilo
27.6.2009 23:55:15   
Majuska
Ana Luna, po mojem daš lahko v tako zelenjavno kašico tudi riž ... na začetku sem ga jaz kuhala toliko časa, da je bil zelo mehak in sem ga samo malo pretlačila z vilico. Najbrž bi prišla fajn  gosta kašica. Meso sem jaz našemu pričela dodajati konec 7. meseca, testenine kak mesec kasneje - najprej polnozrnate, kasneje tudi bele. 

_____________________________

Aleksander "the great" is here :)
08.08.2008


(odgovor članu Tosca)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Zeleno blato: kdaj je čas za zaskrbljenost?
Otroško blato je visoko na seznamu skrbi novopečenih staršev. Kaj pomenita barva in konsistenca? Kdaj je treba biti zask...




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?