|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   preživnina - tožba očeta
14.7.2009 11:02:44   
miha36
pozdravljeni.

moja partnerka ima 10 letno hčer katera je plod prejšnje veze. z bivšim partnerjem nisva bila poročena, le skupaj sva živela. po končanju te veze sem spoznala novega partnerja s katerim sem sedaj skupaj 5 let, pred 2 mesecema sva se tudi uradno poročila, pričakujeva pa tudi naraščaj v mesecu oktobru.

za njeno hčer oče plačuje preživnino katero sta pred leti dorekla na CSD in jo je do zdaj dokaj resno plačeval...in zdaj poanta problema...

danes je dobila od sodišča pismo, da je vložil tožbo za zmanjšanje preživnine ( žena ni dvignila, samo pogledala je )..zdaj se pa začenja vojna kako in kaj

trenutno me zanima kaj storiti? žena ima slabe dohodke, jaz pa kar dobre, pa me zanima kako narediti, da se moji dohodki ne upoštevajo? lahko jaz osebno dosežem, da teh podatkov ne dobi? ker se mi zdi brezveze da jaz plačujem za nekaj kar nisem odgovoren?

imate kake pametne nasvete?

hvala za odgovor.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: preživnina - tožba očeta
14.7.2009 11:29:22   
gita10
V paketu si dobil ženo in otroka in tako moraš gledat na to. Vi ste sedaj družina in gleda se vaš družinski proračun - me pa skrbi za malo, ker imam po napisanem slab občutek kako boš skrbel za "tujega " otroka.

(odgovor članu miha36)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: preživnina - tožba očeta
14.7.2009 11:32:50   
miha36
motiš se.

dekletu omogočim več kot njej pravi oče. še na rojstni dan se ne spomni..kje so še kakšne počitnice...

sprašujem le to, ker me blazno moti, da so nekateri tako zavarovani

lp

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: preživnina - tožba očeta
14.7.2009 11:46:07   
mika
Sicer nimam izkušenj s tem, pa vseeno. Kakšno vezo pa ima tvoja plača, s partnerkinim otrokom? Za njega sta dolžna skrbeti onadva in ne ti.

Upam pa da otroku drugače res nudiš, to česar mu njen oče ne.

(odgovor članu miha36)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: preživnina - tožba očeta
14.7.2009 11:50:26   
miha36
se strinjam s tvojim vprašanjem. in ravno to me ful teži; ne da ne bi hotel skrbeti, ker itak skrbim bolj kot pravi oče, bega me le to, da me vpletajo v stvar, ki se me pravno ne tiče...


(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: preživnina - tožba očeta
14.7.2009 13:15:38   
Kerensa*
Jaz imam otroka iz prejšnje zveze in moj v.d. Moža me je dobil v kompletu z otrokom. Ko smo na sodišču določali preživnino, me je sodnica vprašala za vse tri dohodke (mojega, od bivšega moža in od sedajšnjega partnerja), vendar je pri določitvi preživnine upoštevala samo moj dohodek in dohodek od bivšega moža. Pojasnjeno mi je bilo, da je logično, da moj sedajšnji partner za mojega otroka skrbi, kakor, da bi bil njegov, vendar pa mu pravno tega ni treba in tega ne morem zahtevati od njega niti s tožbo, čeprav sva sedaj midva par. Moj v.d. Moža bi bil dolžan materialno skrbeti za mojega otroka samo v primeru, da bi ga posvojil oz. nad njim dobil uradno skrbništvo.

(odgovor članu miha36)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: preživnina - tožba očeta
14.7.2009 13:34:21   
soncek.djukelica
živjo,

miha, popolnoma se strinjam z teboj, da naj oče poskrbi za otroka,čeprav ne živi z njim!
Morda ti CSD lahko o tem kaj več pove!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: preživnina - tožba očeta
14.7.2009 13:37:51   
miha36
sva že 2 ki se strinjava s tem...

preden pride do obravnave na CSD Ljubljana, bi se rad oborožil z podatki, da lahko izpodbijam mojo odgovornost pri vsem tem...seveda v korist otroka za njegovo preživnino..

LP

(odgovor članu soncek.djukelica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: preživnina - tožba očeta
14.7.2009 13:47:39   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: miha36

sva že 2 ki se strinjava s tem...

preden pride do obravnave na CSD Ljubljana, bi se rad oborožil z podatki, da lahko izpodbijam mojo odgovornost pri vsem tem...seveda v korist otroka za njegovo preživnino..

LP


A ženin bivši partner, se sklicuje na tebe, ker sta poročena ali kako si postal vmešan? 
Sicer ti je Kerensa že odgovorila, da se tvoj dohodek ne more upoštavti.


(odgovor članu miha36)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: preživnina - tožba očeta
14.7.2009 13:53:40   
miha36
menda pač ker sma zdaj poročena in se dohodki pač seštevajo...za nekaj kar pravno ni moja zapuščina...( sori ker se tako izražam ), ni meni do denarja ampak do poštenosti, naj plača sej gre za otroka

LP

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: preživnina - tožba očeta
14.7.2009 17:25:08   
soncek.djukelica
a zunaj sodno se pa ne bi zmenili? koliko manj bi pa on dal! od vsega je pa najbolj žalostno to,da gre za njegove otroka, ne za bivšo partnerico!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu miha36)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: preživnina - tožba očeta
14.7.2009 19:46:45   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: miha36

menda pač ker sma zdaj poročena in se dohodki pač seštevajo...za nekaj kar pravno ni moja zapuščina...( sori ker se tako izražam ), ni meni do denarja ampak do poštenosti, naj plača sej gre za otroka

LP


Razumem kaj hočeš povedat. Tudi meni se ne zdi fer, da bi ti uradno plačeval za tujega otroka. Za to mora poskrbet njegov oče.

Žal nimam nasveta. Bi bilo najbolje, da z ženo stopita do odvetnika. Se vidi, da so dopusti, ker je tu gor kar nekaj mamic, ki so 2. poročene in imajo otroke iz prvega zakona.

Pa javi kako boste rešili, morda komu pride informacija prav.

(odgovor članu miha36)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: preživnina - tožba očeta
14.7.2009 19:47:43   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: soncek.djukelica

a zunaj sodno se pa ne bi zmenili? koliko manj bi pa on dal! od vsega je pa najbolj žalostno to,da gre za njegove otroka, ne za bivšo partnerico!user posted image user posted image user posted image


Bivši si ponavadi razlagajo ravno nasprotno, žal.

(odgovor članu soncek.djukelica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: preživnina - tožba očeta
15.7.2009 10:20:07   
miha36
koliko bi dal...rekel je da 50€, zdaj pa daje okrog 140..

kaj mislite?

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: preživnina - tožba očeta
15.7.2009 11:18:01   
lotoska
Premalo.Veliko premalo.

(odgovor članu miha36)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: preživnina - tožba očeta
15.7.2009 11:25:29   
miha36
no njemu se zdi še 50€ preveč. o tistih 140€ niti slišati noče....

(odgovor članu lotoska)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: preživnina - tožba očeta
15.7.2009 18:29:03   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: miha36
koliko bi dal...rekel je da 50€, zdaj pa daje okrog 140.. kaj mislite?

Ni sodnika ali sodnice v Sloveniji, ki bi se strinjal s takšnim znižanjem preživnine - ne glede na recesijo, ne glede na to, koliko novih otrok je oče tačas naredil in ne glede na to, ali se mu je znižala plača oz. je izgubil službo.
Ko je sodnica pri nas določala višino preživnine, je bil moj bivši mož brezposeln in brez vsakakršnega premoženja, pa mu je takrat določila 125€ z besedami:"Mlad ste, zdrav ste in vztrajate, da je otrok vaš, torej se boste znašli."

(odgovor članu miha36)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: preživnina - tožba očeta
15.7.2009 18:30:52   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: miha36

pozdravljeni.

moja partnerka ima 10 letno hčer katera je plod prejšnje veze. z bivšim partnerjem nisva bila poročena, le skupaj sva živela. po končanju te veze sem spoznala novega partnerja s katerim sem sedaj skupaj 5 let, pred 2 mesecema sva se tudi uradno poročila, pričakujeva pa tudi naraščaj v mesecu oktobru.

za njeno hčer oče plačuje preživnino katero sta pred leti dorekla na CSD in jo je do zdaj dokaj resno plačeval...in zdaj poanta problema...

danes je dobila od sodišča pismo, da je vložil tožbo za zmanjšanje preživnine ( žena ni dvignila, samo pogledala je )..zdaj se pa začenja vojna kako in kaj

trenutno me zanima kaj storiti? žena ima slabe dohodke, jaz pa kar dobre, pa me zanima kako narediti, da se moji dohodki ne upoštevajo? lahko jaz osebno dosežem, da teh podatkov ne dobi? ker se mi zdi brezveze da jaz plačujem za nekaj kar nisem odgovoren?

imate kake pametne nasvete?

hvala za odgovor.


Se oproščam,ker bom mem teme, ampak neki me je zmotlo pri tem pisanju. "moja partnerka ima 10 letno hčer katera je plod prejšnje veze. z bivšim partnerjem nisva bila poročena, le skupaj sva živela. po končanju te veze sem spoznala novega partnerja s katerim sem sedaj skupaj 5 let, pred 2 mesecema sva se tudi uradno poročila, pričakujeva pa tudi naraščaj v mesecu oktobru."

Hm, tvojo partnerko najprej opisuješ iz vidika moškega spola, potem pa razlagaš iz vidika ženske, da si spoznala novega partnerja, s katerim si sedaj 5 let in s katerim pričakuješ naraščaj. A sam sama narobe tole vidim?

Naprej pravzaprav tud ne razumem, kje je poanta. Če je dal za zmanjšanje preživnine, je verjetn zato, ker ima slabše dohodke. Sej je določeno, kok se lahko komu vzame za preživnino. Ne najdem povezave, kaj ima sedaj to opraviti z ženo in tvojimi dohodki? Če un, ki je dal za zmanjšanje preživnine nima, da bi plačeval večjo vsoto, mu že zakonsko ne smejo vzeti več kot lahko. Tko ne razumem tega posta čist dobr. Sori. Pa ne me kregat zdej zarad tega.

< Sporočilo je popravil Repka -- 15.7.2009 18:33:42 >

(odgovor članu miha36)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: preživnina - tožba očeta
15.7.2009 18:36:11   
Anonimen
Repka, meni tud ni najbolj jasno to. pa sem ene 3x prebrala:)

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: preživnina - tožba očeta
15.7.2009 18:47:12   
Anonimen
Tud sama sem šla trikrat brat. Tolk se pa tud ne morš zmotit, se men zdi. Tko da ...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: preživnina - tožba očeta
16.7.2009 9:45:28   
Anonimen
Ohhh...končno ste omenile to nerazumno pisanje, sem že mislila,da je z menoj kaj narobe, ker ene so očitno post razumele..sploh prvi odstavek je zelo katastrofa za razumet.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: preživnina - tožba očeta
16.7.2009 13:37:29   
Anonimen
Jaz bi pa sam tkole kometirala: oče ni nujno tisti, ki je zapisan v rojstnem listu, pač pa tisti, ki za otroka skrbi - to pomeni, da mu poleg materialnih dobrin nudi vso svojo ljubezen. In ko sem prebrala tvoj post me je malo zaskrbelo, kaj bo s to 10 letno deklico, ko se bo rodil tvoj biološki otrok. Poznam primer, ko je fant hčerko svoje partnerke posvojil in niti na misel mu ni prišlo, da bi biološkega očeta terjali za kak denar - pa 5 let ni plačeval nič. To je samo moje mnenje, morda se motim, vendar jaz prav gotovo ne bi zaradi parih evrov delala take štale.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?