|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   socialna pomoč
18.8.2009 15:08:16   
ajataja
Danes sva imele s kolegico debato,kdo je upravičen do socialne pomoči,ampak ker o tem vem bolj malo mi je bilo pa vseeno čudno,da 5 članska družina s približno 600e + 110 e preživnine za enega  otroka ne bi bila upravičena do te pomoči.Kakšne so meje,ker kolegica je zdaj po tretjem otroku ostala brez službe in pravi da se ji brezveze zdi papirje skup rihtat,ker itak ne bo dobila nič,ker je bila nekaj časa doma tudi po drugi porodniški in je takrat nesla pa je dobila zavrnjeno pa niso nikoli imeli visokih dohodkov.Jaz sem ji rekla naj vseeno poskusi in enostavno ne morem razumet države da misli da lahko 5 članska družina preživi z 600-700 e na mesec od tega pa itak več kot pol gre za najemniško stanovanje in položnice.Ali je katera tu ki prejema  to pomoč in ve kakšen je cenzus-lahko tudi na zs ,ker jaz sem še vedno prepričana da bi mogli nekaj dobit.Ja,baje je tu pri nas ena grozno tečna zadolžena za to in se ne moreš z njo nič zmenit.user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: socialna pomoč
18.8.2009 15:12:58   
lukec
Pozdravljena. Cenzus za 5-člansko družino je 576,42 evrov.
Sicer gre pa lestvica takole:


Samohranilka/ec in otroci s preživnino nad 66,51 EUR 288,21 EUR

user posted image Zakonca: 376,89 EUR

user posted image Enoroditeljska družina in 1 otrok: 354,72 EUR

user posted image Enoroditeljska družina in 2 otroka: 421,23 EUR

user posted image Enoroditeljska družina in 3 otroci: 487,74 EUR

user posted image Enoroditeljska družina in 4 otroci: 554,25 EUR

user posted image 3 - članska družina: 443,40 EUR

user posted image 4 - članska družina: 509,91 EUR

user posted image 5 - članska družina: 576,42 EUR

user posted image 6 - članska družina: 642,93 EUR

user posted image 7 - članska družina: 709,44 EUR

user posted image 8 - članska družina: 775,95 EUR



_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: socialna pomoč
18.8.2009 15:16:36   
lukec
Zanimivo ne?
No, če pa se odločiš, da pač ne boš delal šole, ne hodil v službo in si starejši od 18 let pa lepo pri starših živiš (ker te pač niso dolžni preživljati) pa vsak mesec lepo kasiraš 222 evrov.


_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: socialna pomoč
18.8.2009 15:17:08   
ajataja
a pol je pa res tako kot pravi kolegica,da ne bodo dobili nič.user posted image Ampak meni se še vedno zdi to  grozno 573 e za 5 člansko družino,groza.

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: socialna pomoč
18.8.2009 15:22:39   
ajataja

IZVIRNO SPOROČILO: lukec

Zanimivo ne?
No, če pa se odločiš, da pač ne boš delal šole, ne hodil v službo in si starejši od 18 let pa lepo pri starših živiš (ker te pač niso dolžni preživljati) pa vsak mesec lepo kasiraš 222 evrov.


tisti,ki znajo izkoristit pa itak lepo kasirajo od države ena poštena družina,ki svojih  ubogih 6ooe ne more prikrit pa naj se znajde sama.user posted image

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: socialna pomoč
18.8.2009 16:22:27   
mamica2009
To je naša država. Za postrelat so.

_____________________________

http://www.shrani.si/f/2g/yC/1q3AGChX/200.jpg

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: socialna pomoč
18.8.2009 18:30:46   
lelaval
a pol je pa res tako kot pravi kolegica,da ne bodo dobili nič.user posted image Ampak meni se še vedno zdi to grozno 573 e za 5 člansko družino,groza.


bo že držalo,ker za tiste, ki te zakone sprejemajo, je to dovolj za osnovno življenje


_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: socialna pomoč
18.8.2009 18:31:52   
lelaval
IZVIRNO SPOROČILO: lukec

Zanimivo ne?
No, če pa se odločiš, da pač ne boš delal šole, ne hodil v službo in si starejši od 18 let pa lepo pri starših živiš (ker te pač niso dolžni preživljati) pa vsak mesec lepo kasiraš 222 evrov.

tisti,ki znajo izkoristit pa itak lepo kasirajo od države ena poštena družina,ki svojih ubogih 6ooe ne more prikrit pa naj se znajde sama.user posted image


ja - in točno to delajo. pobirajo socialno, pol pa še na črno delajo.
eni pa dejansko ne morejo otrok preživljat, pa niso upravičeni - tako je v naši lepi državi


_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: socialna pomoč
18.8.2009 18:32:11   
niwci
Se strinjam z usem napisanim!
Pol pa še, ko iščeš informacije, ti nikjer nihče nič ne svetuje in spoh ne veš kaj lahko izkoristiš oz. kaj ti "pripada".

(odgovor članu mamica2009)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?