|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: vzgojiteljice, kaj vam gre na živce
28.8.2009 15:08:31   
tikatoka
Načeloma je tako, da če je otrok brez plenice je prez plenice in konec. Problem je bolj v tem, če otrok še ne zna povedat da ga lulat ali kakat, to pa je malo težje. Ampak če boš ti vzgojiteljicama razložila kako si malo dajala doma na kahlico se bosta pač poiskušali tega držati. V moji skupini sva z vzgojiteljico še spodbujali to, da smo se čimrej znebili plenic in dostikrat se je zgodilo da sva midve začeli z odvajanjem plenic. Mislim da če pogledam kot mati, bi mi bilo nesprejemljivo da bi mi vzgojiteljici v vrtcu same dale nazaj plenico, pa tudi če se je 5x pokakal tisti dan, pač jaz to tako vidim, ker če daš otroku nazaj plenico je lahko škodljivo tudi za njegovo samozavest, govorim o otrocih starih 2-3 leta. Najlažje je otroku dati plenico. Glej Ronja vsi vemo da lepa beseda lepo mesto najde, pač na en lep način boš vzgojiteljicama razložila, da si želiš, da bi bila mala brez plenice, potem se boste pa ža kaj pametnega dogovorile.

pa srečno

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: vzgojiteljice, kaj vam gre na živce
28.8.2009 15:10:48   
Pika Zoja
Pa še nekaj - naš je bil med hitrejšimi pri odvajanju od plenice; torej star leto in pol. In ko smo vzeli plenico, smo jo vzeli. Sicer so pri nas v vrtcu glede tega precej veseli - tudi navajajo pri letu in pol otroke na kahlico, verjamem pa, da je imela vsaj pomočnica vzgojiteljice z Jakobom prve 14 dni brez plenice precej več dela , kot z drugimi otroci. Tu pa tam polulane hlačke, pa kakšna nesreča. Ampak je vztrajala, smo vztrajali doma, in nikakor ne bi pustila, da dajo otroku za kakanje iz njihove lenobe gor plenico. Otrok pokaže zanimanje, ostalo je samo doslednost staršev/vzgojiteljev. user posted image

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: vzgojiteljice, kaj vam gre na živce
28.8.2009 15:32:29   
pelin
Tikatoka in Pika Zoja se podpišemuser posted image

< Sporočilo je popravil pelin -- 28.8.2009 15:33:25 >

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   [Brisano sporočilo]
28.8.2009 15:51:55   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu pelin)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: vzgojiteljice, kaj vam gre na živce
28.8.2009 22:47:14   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: tikatoka

Načeloma je tako, da če je otrok brez plenice je prez plenice in konec. Problem je bolj v tem, če otrok še ne zna povedat da ga lulat ali kakat, to pa je malo težje. Ampak če boš ti vzgojiteljicama razložila kako si malo dajala doma na kahlico se bosta pač poiskušali tega držati. V moji skupini sva z vzgojiteljico še spodbujali to, da smo se čimrej znebili plenic in dostikrat se je zgodilo da sva midve začeli z odvajanjem plenic. Mislim da če pogledam kot mati, bi mi bilo nesprejemljivo da bi mi vzgojiteljici v vrtcu same dale nazaj plenico, pa tudi če se je 5x pokakal tisti dan, pač jaz to tako vidim, ker če daš otroku nazaj plenico je lahko škodljivo tudi za njegovo samozavest, govorim o otrocih starih 2-3 leta. Najlažje je otroku dati plenico. Glej Ronja vsi vemo da lepa beseda lepo mesto najde, pač na en lep način boš vzgojiteljicama razložila, da si želiš, da bi bila mala brez plenice, potem se boste pa ža kaj pametnega dogovorile.

pa srečno


Hvala, zelo dobro si tole napisala. user posted image
Strinjam se, da če otrok ne zna povedat, da je problem. Ampak naša je bila že suha in je začela kakat ravno tiste dni, ko je vzg. prišla z dopusta in ji začela dajat plenico gor. Naj povem, da sem tudi sama delala v vrtcu, zato mi je še bolj mim vse tole. Ker tudi pri nas se je delalo tako,da če je bil otrok brez plenice, je bil brez. Pa če sem ga 10x preoblekla... In kot si napisala ja, to mešanje je škodljivo za samozavest otroka. Moti me, da zdaj zadržuje blato in na koncu ji seveda uide...To pove o otroku, da mu je neugodno zarad kakanja al neki takega verjetno. Ker vsakič ji pa res ne uide, ker se zaigra...


< Sporočilo je popravil Najaa -- 28.8.2009 22:48:39 >

(odgovor članu tikatoka)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: vzgojiteljice, kaj vam gre na živce
3.9.2009 20:16:31   
mulan
Zakaj ne marajo, da gledaš v igralnico? Ker imajo otroci kot nekakšen senzorček, takoj opazijo, da jih kukaš, pa čeprav se skušaš skrit. In če te otrok vidi glih po tistem, ko se potolaži, se začne od hudega spet dret. No, vsaj na začetku je tako. Pol pa te itak gledajo v stilu 'mama, dej zgini mi izpred oči...'
Za plenice pa tako. Naša je tudi bila suha, tudi povedala nam je, kdaj mora lulat. Ampak v vrtcu je bila dosti mokra. Tako je bila prizadeta, da sem jo 'zapustila', da enostavno ni bila sposobna bit suha. Po parih tednih pa je bilo spet ok. Do takrat pa sem ji kar jaz doma dala plenico, da ne bi 3 hlač na dan imela za prat user posted image . Pol smo se pa zmenle z vzgojiteljico, da je konec s plenicami in tega so se tudi držale.
Drugače pa so vzgojiteljice super, prisluhnejo staršem, vse se da sproti menit. Našega malega ušesnega bolnika npr. zelo lepo čuvajo, nikoli ni brez kape na vetru itd., kar smo se seveda takoj na prvem pogovoru zmenli in napisali.
Vso srečo z uvajanjem!!

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: vzgojiteljice, kaj vam gre na živce
25.9.2009 11:04:25   
ronja
S tem, kaj bi morebiti šlo slednjima na živce pri meni kot staršu, se ne obremenjujem preveč, saj vem, da so vajene svega i svašta

Ma, ja, so - ampak zakaj bi to morale od mene dobit?user posted image Saj je dovolj drugih staršev, da jih živcirajouser posted image .

maška, za govorilne ure smo se že zmenili, z Ronjino sva jo že imeli (oz. imele - sta bili tamali zravenuser posted image ). To itak - ampak sem mislila bolj to, kaj jih pač živcira, pa mogoče niti ne rečejo (vsaj ne takoj) - da tega pač ne delam.

Je pa pomembno, da otroku že pred vstopom predstaviš vrtec kot nekaj pozitivnega in da mu ne kažeš bojazni pred vrtcem.

Ja, z Ronjo se zdaj vsak dan pogovarjava o vrtcu, zadnjič smo šle skup se zmenit, kdaj pride in se je spoznala še s pomočnico vzgojiteljice in z otroki. Doma ji razlagam, kako je vrtec fajn, ker bo veliko otrok in dobre družbe, pa da bojo hodili ven na sprehod, pa se bojo gugali, pa kako bo Meta (vzgojiteljica) poskrbela zanjo in kako bo ona njej povedala, če jo bo tiščalo lulat, kakat ali če bo žejna. Pa da je meta fajn, še eno punčko je poimenovala po njejuser posted image . Pa riševa vrtec (velika hiša, dve prijazni vzgojiteljici in kup otrok) in sploh je zdaj precej na sporeduuser posted image . Ji pa tudi povem, da mami pa ne bo skoz zraven, ker bo morala tako kot oči v "službico" - zdaj je v obdobju, ko za vse uporablja pomanjševalnice, čeprav jih midva ne (mislim, da se ji fajn zdi, da zna rečt 3 zloge, hehe), ampak tale se tako posrečeno sliši, da sva jo kar posvojila.

Poleg tega se trudim, da imamo isti urnik - torej 2. zajtrk okoli 8- 8:30 ure, pa kosilo ob 12h in potem spanje.

dokler otrok rad hodi v vrtec, je zame to to,

Itak, ampak na začetku noben ne hodi rad - baje...

Na živce nam gredo tečni starši pa tisti ki iščejo samo probleme in hodijo radi na upravo.

No, to je že dobro vedet. Sama bi sicer po zdravi pameti najprej poizkušala morebitne probleme rešit z vzgojiteljicama, vendar je hecno, ker je na uvodnem sestanku ravnateljica rekla, da je grozno, da se starši tako bojijo prit k njej in pridejo šele, ko je zadeva že tako zakomplicirana, da je težko hitro najt rešitev, če bi pa takoj prišli, je pa banalnost, ki bi jo takoj rešili... Tak da pri nas pa očitno ne marajo hodit na upravo...

Pri otrocih pa očitno tudi tebe zvije, saj se obremenjuješ s problemi, ki to sploh niso.

hehe, pelin, res je, veš, da me zvije - pa ne samo pri otrocih, še marsikjeuser posted image - čeprav se za otroke res daaaaleč najbolj sekiram...
ja, saj sem napisala, da ne mislim, da bi jo oni imeli  brez plenic - spraševala sem se samo, ali naj omenim, da je doma brez. Če ne omenim, moram kupovat plenice, da bo prišla tja v njih, pa še nekak lagat mi glih ni... Če omenim, pa si bojo mislili svoje, tako kot tiuser posted image . Se strinjam, da tako mali otrok ne more dolgo čakat in da moraš bit pozoren, da spoznaš signale in da je to nemogoče v veliki skupini. Po spanju pa se mi zdi mogoče, da bi jo dali, ker je res 100%, ampak ne bom pa silila.
To nima nobene veze z inteligenco otroka, saj je vse to razvojno pogojeno!

Se stinjam, inteligene nisem nikjer omenjala... to nima nobene veze s tem.

Sicer pa dam zdaj kdaj Lejlo v plenico, da se jih malo navadi, da ne ob še ta šok. Vem, da bo vsaj na začetku v plenici - če se bo dalo zmenit za 1x na dan, da jo dajo na kahlico, bom pa vesela.

OMG, ronja. Kako si pa ti kompliciraš življenje. Povej to kar si misliš. Ne vidim razloga, da bi jih s tem razjezila. Ampak gledanje v igralnico je pa skrajno bedasto. user posted image

Hehem res je - res delam probleme tam, kjer jih (še) ni - torej, hočem jih predvidet in vnaprej rešit, zato da se potem sploh ne pojavijo. Bolje prečiti nego lječiti. Meni se zdi to boljše kot pa križem rok čakat, kaj ti bo življenje prinselo. Ne vem, meni se zaenkrat obnese. Rajši prej malo mozgam in imam potem stvari razčiščene, ko se kaj pojavi.

Lej, mogoče je bedasto, ne vem - še nisem bila v tej situaciji. Vem, da gre to vzgojiteljicam na živce, ker je Lejlina to povedala na sestanku (in res ima zdaj plakat nalepljenuser posted image , smo se šle zadnjič na govorilno uro najavit). Vendar se mi zdi čisto možno, da ko oddaš otroka, pač pogledaš za njim, kako je - saj se tudi za lubijem še obrnem, ko se ločiva in greva vsak v svojo smer, ne vem... Pač pogledaš. In seveda ne pomisliš, da nekomu pa to ni všeč ali da to jemlje kot znak nezaupanje. In je pač dobro prej vedet, da tega potem ne počneš.


Zakaj ne marajo, da gledaš v igralnico? Ker imajo otroci kot nekakšen senzorček, takoj opazijo, da jih kukaš, pa čeprav se skušaš skrit.

Čisto razumem, samo se sama vseeno mogoče ne bi na to spomnila. In v bistvu mi je vseeno, zakaj nečesa ne marajo ali jih moti - če jih moti, zakaj bi jih jezila, če ni treba? Zato pa probam zvedet, kaj je še takega, kar jih moti, da ne bi tega počela (recimo prišla po otroka v igralnico, ali razlagala nekaj, ko je vzgojiteljica sama z otroki - dobro, to bi že verjetno videla, da ima delo, ampak vseeno fajn vedet, da si bolj pozoren... stala pri odprtih vratih, da nastane prepih, itd...) Milijon malih stvari, ki pa lahko naredijo težave, pa verjamem, da tudi vzgojiteljicam dojadi vsakemu staršu 3x rečt, da naj zapira vrata, pa da naj ne hodi not po otroka (sicer verjetno je jasno, da ne smeš not, če si pa v čevljih...)

mulan, koliko je bila stara tvoja mala, ko si jo dala v vrtec?

Sem pa po teh nasvetih povedala vzgojiteljicama, da mi je čisto vseeno, kako usrani prideta mali iz vrtca, pa si je vsaj ronjina vidno oddahnilauser posted image .

Sicer sem zdaj videla vse 4 vzojiteljice (oz. vzg. in pom.) v akciji in sem zaenkrat zelooooo zadovoljna. Obe vzg. sta takoj spoznali moje tamale in sta tudi vedeli, kako jima je ime (sem bila čisto navdušena:). Ronjina se mi zdi sploh zlata, saj že zdaj ostale otroke privaja, da pride še Ronja, vsako jutro povejo, da pride, ampak je zdaj še na počitnicahuser posted image . Je tudi že dobila svoj znakec (veveričko) in sem bila res zelo poz. presenečena, kako se trudijo!
Sva doma takoj našli, kaj ji bom sešila za v vrtec z veveričko goruser posted image .

Evo, a je še kaj, kar lahko naredim, da bo malima čim lažje (pa s tem tudi meni in vzgojiteljicam, seveda)?

(odgovor članu wing)
Neposredna povezava do sporočila: 32
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?