|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pranje....
20.9.2009 20:45:36   
tweety83
V materinski šoli so rekli da lahko za dojenčke peremo oblačila le s pralnim praškom. Sedaj me pa zanima kako ste to ve prakticirale?
Potem cotke ja nič ne dišijo. Kateri pralni prašek pa je sploh najmanj agresiven?

Jaz sem razmišljala da bi vse te nove cotke samo preprala na hitrem programu al jih moram oprati kot vse ostalo?
Prosim za nasvete.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: pranje....
20.9.2009 20:50:10   
pondelak
jaz sem pred prihodom tjaše oprala vse z arielom in lenorjem...ampak samo njene cote...potem pa kar vse skupaj za našimi naprej...pa je blo vse ok.saj potem pa vidiš če se pojavi kaka reakcija...user posted image

_____________________________

najlepše na svetu je biti mama...Tjaši...

(odgovor članu tweety83)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pranje....
20.9.2009 20:53:11   
pomar*ANČA*
jaz sem vse cotke- bele dala kuhati ostalo pa na najvišje pranje ki jo je tekstil prenesel, pa dajala sem na dodatno izpiranje, vse sem še prelikala. ne spomnem se kateri prašek sem imela, ampak mehčalca nisem uporabljala, ker mi ni bilo pomembno, da cote dišijo- itak pa otrok najlepše diši že sam po sebi. samo otroške cotke sem prala do nekje 3 meseca, do takrat nisem uporabljala mehčalca, potem ko sem začela pa prati z najinimi oblačili sem pa uporabljala kakšen sensitiv mehčalec.

(odgovor članu tweety83)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: pranje....
20.9.2009 20:55:36   
hubi
Prala sem pred otroci isto kot perem sedaj. Belo na 90 brez mehčalca, ker gre v sušilca, pisano na 40 ali 60 plus mehčalec. Vsi smo zdravi in veseli, pa dišimo.user posted image

(odgovor članu pomar*ANČA*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
20.9.2009 21:18:12   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu hubi)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: pranje....
20.9.2009 21:40:09   
Najaa
Prala sem sam s praškom, dashem. Sušila pa v sušilcu tak da so cote ble mehke in so lepo dišale.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: pranje....
20.9.2009 21:44:18   
zmajaz
Meni je rekla patronažna, da nič komplicirat - naj kar uporabim mehčalec, če se bo pa slučajno pokazala kaka reakcija, ga bom pač potem nehala uporabljat. In ni bilo ne pri prvem ne pri drugem nič narobe. Pa tudi ločeno nisem nikoli prala otroških oblačil, ker potem bi jih morala imeti veliko več, preden bi se mi jih nabralo za cel stroj. Uporabljam pa že vseskozi prašek Persil (prej sem imela varianto sensitive, zdaj pa z vonjem silana wild rose iz Müllerja) in mehčalec Silan.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 20.9.2009 21:45:09 >

(odgovor članu tweety83)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: pranje....
20.9.2009 21:47:14   
Čebel@
jaz pri 7m še vedno perem njene cunjice posebaj samo s persil sensitive+sušilec,ker se mi itak nabere njenih cunj za cel stroj in še tko sem se navadla......bomo pa prešaltali na normerlega(gold) ko te pakunge zmanjka

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: pranje....
21.9.2009 7:48:52   
endrina
Ma pri mojem prvem sem cotike prvi mesec prala samo z Arielom (skupaj z našimi oblačili) in posušila v sušilcu, da so bila mehka. Pol pa sem jih še s parnim likalnikom polikala. Potem sem pa dajala not mehčalec od Lenorja Sensitive - tistega belega, ko je gor narisan dojenček z belo brisačko, pa nismo imeli nobenih reakcij.

Zdaj za ta drugega, pa sploh nisem nič komplicirala, pa sem si vse cotke oprala z Arielom in Sensitiv Lenorjem. Čakajo še samo na likanje in namestitev v omaro. Če se bo pojavila kakšna reakcija, pa bom mehčalec pač opustila.

(odgovor članu Čebel@)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: pranje....
21.9.2009 8:42:58   
Hope2
Prvih nekaj pranj sem prala s praškom sensitive (nimam pojma več katera firma) in brez mehčalca. Ker pa nismo še imeli sušilca sem dodala kis in cunjice prelikala. Po kakem mesecu sem že dodala mehčalec ali pa uporabili sušilca. Tudi likanje ni več bilo potrebno

Zakaj pa rabijo cunje sploh dišat po nekih cvetovihuser posted image . Je pa ja vonj dojenča neki najlepšegauser posted image



(odgovor članu endrina)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: pranje....
21.9.2009 10:26:15   
malaMravljica
Jaz sem pa ravno te dni brala, da mocni vonji dojencka itak motijo, zato je tudi priporocljivo, da mama prve tedne ne uporablja parfuma. Mehcalca jaz itak niti za nase cunje ne uporabljam, susim ce le gre zunaj in cunje zelo lepo disijo.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: pranje....
21.9.2009 10:57:36   
kristinaj
jaz sem prala z persilom za bele in barvane cunje,  perem posebej otroško, ker se itak dovolj nabere, dam pa vse na dvojno splakovanje.....

cunje nimajo časa dišat, ker jih taki mali itak hitro pobruhajo in "dišijo" po kislem :=))...

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu tweety83)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: pranje....
21.9.2009 15:55:49   
Bananček
Jaz imam mehčalec Chicco, ki je namenjen ravno za dojenčke, saj gor piše 0+. Dobi se ga v Italiji, pri nas pa mislim da pri naj sosedu v šiški. Sicer pa menim, da ni treba komplicirat, probaš z mehčalcem če želiš, če pa pride do kakšne reakcije pa pač nehaš pa je. Drgač je pa meni tut kul da oblekce dišijo, čeprov dojenčki najlepš dišijo user posted image

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: pranje....
22.9.2009 12:58:32   
Mateja4
jaz perem z istim praškom kot najina oblačila, le brez mehčalca

(odgovor članu Bananček)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: pranje....
22.9.2009 13:30:21   
Bojana82
Jaz sem prala z pralnim praškom in mehčalcem, že pri prvem user posted image , in bom tudi sedaj pri drugem......upam da tudi tokrat nebo nobene alergične reakcije user posted image .....

(odgovor članu Mateja4)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: pranje....
22.9.2009 13:51:15   
kaminek
jst cotike od user posted image  perem posebej, z froschem-tekoči in ne dam notr nobenega mehčalca, ker mi je že tko vse umetno.

(odgovor članu Bojana82)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: pranje....
23.9.2009 17:46:38   
Monni
Jaz od začetka perem otroške stvari skupaj z najinimi. Uporabljam tako normalne praške kot tekoče, mehčalec Silan in ni nobenih problemov. Če dojenček nima kakšne reakcije mislim, da je nesmiselno prat ločeno in z nevem kakimi praški. 

(odgovor članu kaminek)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: pranje....
23.9.2009 19:41:56   
mayamaya
IZVIRNO SPOROČILO: Bananček

Jaz imam mehčalec Chicco, ki je namenjen ravno za dojenčke, saj gor piše 0+. Dobi se ga v Italiji, pri nas pa mislim da pri naj sosedu v šiški. Sicer pa menim, da ni treba komplicirat, probaš z mehčalcem če želiš, če pa pride do kakšne reakcije pa pač nehaš pa je. Drgač je pa meni tut kul da oblekce dišijo, čeprov dojenčki najlepš dišijo user posted image


kje pa si ga kupila v Italiji? ali ga imajo še kje drugje ali samo v Chicco-tovih trgovinah? jaz sem ga tudi že videla, pa bi ga probala


_____________________________

Neja...sonček, ki ne zaide!!!

(odgovor članu Bananček)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: pranje....
24.9.2009 8:50:34   
country
Jaz bi bila pa vesela, če bi bili še praški brez vonja - vse mi namreč smrdi user posted image

Našla sem Persil sensitive, pa tudi ta ni brez vonja. Nekaj časa sem prala s kisom, vendar imamo tako trdo vodo, da sem vseeno poiskala mehčalec in se sprijaznila z Silan sensitive natural.

(odgovor članu mayamaya)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: pranje....
24.9.2009 10:36:07   
Bananček
V bistvu kar iz Chiccotove trgovine, kjer drugje bi ga še meli pa ne vem. Razen za mercator v Šiški - to sem le slišala da ga imajo tam, nisem pa 100%. Drgač ima pa tako lep nežen vonj po dojenčkih user posted image

(odgovor članu mayamaya)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: pranje....
24.9.2009 10:38:03   
Bananček
IZVIRNO SPOROČILO: country

Jaz bi bila pa vesela, če bi bili še praški brez vonja - vse mi namreč smrdi user posted image

Našla sem Persil sensitive, pa tudi ta ni brez vonja. Nekaj časa sem prala s kisom, vendar imamo tako trdo vodo, da sem vseeno poiskala mehčalec in se sprijaznila z Silan sensitive natural.


Si mogoče probala s temi bio kroglami? Vem da jo imajo tukaj http://www.mimovrste.com/artikel/3780022729/q=bio%20wash/krogla-za-pranje-perila-biowashball

(odgovor članu country)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: pranje....
24.9.2009 10:44:26   
Mateja4
IZVIRNO SPOROČILO: country

Jaz bi bila pa vesela, če bi bili še praški brez vonja - vse mi namreč smrdi user posted image

Našla sem Persil sensitive, pa tudi ta ni brez vonja. Nekaj časa sem prala s kisom, vendar imamo tako trdo vodo, da sem vseeno poiskala mehčalec in se sprijaznila z Silan sensitive natural.

pralni oreščki... so čisto brez vonja. najdeš jih pa v Sanolaborju

(odgovor članu country)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: pranje....
24.9.2009 10:51:40   
šrimpf
jaz otroške stvari perem na 60 (oblekce) in 95 stopinj (plenice in brisače), najina oblačila pa v glavnem na 40, če pa mam kaj takega, dam pa tudi zraven k otroškim, al pa otroško k najinim. otroške stvari perem brez mehčalca, najine z nečim iz milerja, prašek sem pa najprej uporabljala dash, zdaj pa ariel. mali nima nobenih težav. mi pa cotke tudi brez mehčalca lepo dišijo

(odgovor članu Bananček)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?