|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ZAVAROVANJE V ČASU PORODNIŠKE
5.10.2009 13:19:58   
majate
Ve morda katera, kdo plača zdravstveno zavarovanje med porodniškim dopustom - tu imam v mislih osnovno, delodajalec ali csd oz država? Lepo prosim.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ZAVAROVANJE V ČASU PORODNIŠKE
5.10.2009 13:26:06   
Erdbeere
država

(odgovor članu majate)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ZAVAROVANJE V ČASU PORODNIŠKE
5.10.2009 14:32:11   
majate
Torej nima delodajalec v tem času s teboj NOBENIH stroškov. Ali pač?

(odgovor članu Erdbeere)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ZAVAROVANJE V ČASU PORODNIŠKE
5.10.2009 15:29:40   
valentinčica30
Delodajalec v tem času s tabo nima nobenih stroškov.

(odgovor članu majate)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ZAVAROVANJE V ČASU PORODNIŠKE
5.10.2009 18:15:40   
zmajaz
delodajalec nima s tabo med porodniško niti centa stroškov

(odgovor članu valentinčica30)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ZAVAROVANJE V ČASU PORODNIŠKE
6.10.2009 11:28:37   
majate
Hvala, najlepša.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ZAVAROVANJE V ČASU PORODNIŠKE
14.10.2009 11:23:23   
žaki
Imam še jaz eno vprašanje, da ne odpiram nove teme. Ta teden mi poteče porodniška. Pogodbe mi niso podaljšali in bom brezposelna. Kako je potem z mojim obveznim zavarovanjem? Dodatno zav. plačujem.

(odgovor članu majate)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ZAVAROVANJE V ČASU PORODNIŠKE
14.10.2009 13:49:59   
majate
Kdaj pa ti poteče pogodba?

(odgovor članu žaki)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ZAVAROVANJE V ČASU PORODNIŠKE
14.10.2009 19:37:33   
zmajaz
Ko se ti izteče porodniška in če boš brezposelna imaš več možnosti: če se boš prijavila na zavod in če si upravičena do nadomestila za brezposelnost, si tudi obvezno zavarovana prek zavoda. Če si samo prijavljena na zavodu kot iskalka zaposlitve, ne prejemaš pa nadomestila za brezposelnost, niti socialne pomoči, si moraš urediti zdravstveno zavarovanje na enega od treh načinov: na občini, da te oni zavarujejo kot občana, prek moža/partnerja (da te on zavaruje po sebi kot družinskega člana - to naredi isto, kot če bi po sebi zavaroval otroka), ali pa da si sama plačuješ (to je seveda najmanj ugodna varianta zate).

(odgovor članu žaki)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ZAVAROVANJE V ČASU PORODNIŠKE
15.10.2009 7:17:05   
dory
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Ko se ti izteče porodniška in če boš brezposelna imaš več možnosti: če se boš prijavila na zavod in če si upravičena do nadomestila za brezposelnost, si tudi obvezno zavarovana prek zavoda. Če si samo prijavljena na zavodu kot iskalka zaposlitve, ne prejemaš pa nadomestila za brezposelnost, niti socialne pomoči, si moraš urediti zdravstveno zavarovanje na enega od treh načinov: na občini, da te oni zavarujejo kot občana, prek moža/partnerja (da te on zavaruje po sebi kot družinskega člana - to naredi isto, kot če bi po sebi zavaroval otroka), ali pa da si sama plačuješ (to je seveda najmanj ugodna varianta zate).



koliko pa znaša strošek obveznega zavarovanja, če si ga kriješ sam?

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ZAVAROVANJE V ČASU PORODNIŠKE
15.10.2009 7:23:23   
Anonimen
malo cez 14 € na mesec.

(odgovor članu dory)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ZAVAROVANJE V ČASU PORODNIŠKE
17.10.2009 17:17:30   
Nončika
iz prve roke. delodajalec nima nobenih stroškov s tabo. še nezgodno zavarovanje jim moram jaz nakazati, da mi poravnajo, saj drugače mi nima od kod odtegnit.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

3 datumi v mojem življenju: 2.8.2005, 24.10.2009 in 22.5.2010.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ZAVAROVANJE V ČASU PORODNIŠKE
21.10.2009 10:01:23   
Tasika
No tole da delodajalec nima stroškov s tabo v času porodniške ne drži. Delavki pripada dopust (plačan) in regres za čas ko je na porodniški. Torej je strošek 1 plača (dopusta je cca za en mesec) + regres.

_____________________________

Lep pozdrav
tasika

(odgovor članu Nončika)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ZAVAROVANJE V ČASU PORODNIŠKE
21.10.2009 10:25:48   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Tasika

No tole da delodajalec nima stroškov s tabo v času porodniške ne drži. Delavki pripada dopust (plačan) in regres za čas ko je na porodniški. Torej je strošek 1 plača (dopusta je cca za en mesec) + regres.


Dopust lahko delavka koristi šele, ko ni več na porodniški, med porodniško ga pa, logično, ne more, če je itak odsotna. Tako da to dejansko ni strošek v samem času porodniške, ampak takrat, ko je delavka že nazaj na delu. Pa če se ji recimo pogodba za določen čas izteče med samo porodniško, potem tega plačanega dopusta itak ne more izkoristiti - varianta, da bi samo denar za dopust pokasirala, brez dejanskega koriščenja dopusta, pa itak ni možna. Glede regresa pa res drži - ta ji pa v vsakem primeru pripada.

(odgovor članu Tasika)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?