|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ljubosumje osemletnice
4.11.2009 11:07:40   
hermionaa
Pri nas imamo 8 letnico in 5 letnika. Mislila sem si, da so to že leta, pri katerih ljubosumje starejšega otroka do mlajšega mine, a pri nas, žal, ni tako.

Starejša enostavno ne prenese svojega mlajšega bratca. Ves čas mu nagaja, izpostavlja njegove napake; mene in moža pa sprašuje, koga imava raje - njo ali njega.
Že od rojstva bratca dalje se z možem trudiva, da je ne zapostavljava. Veliko se ukvarjava z njo - bi rekla, da celo več kot z mlajšim bratcem, ji govoriva in dokazujeva, da jo imava rada, pa kot da to ni dovolj. Poskušala sem jo uvesti v to, da bi mi pomagala pri skrbi za mlajšega brata, pa tega sploh noče. Tudi drugače poskušam z dejanji, ki bi ji dajali občutek, da je prednost, da je starejši otrok. Kot starejši ji več dovolimo, npr. da gre sama do igral, kar malemu ni dovoljeno. Pa vse skupaj nikamor ne vodi. Njeno vedenje ostaja enako kot je, če se še ne poslabšuje.

Kaj delam narobe? Pomagajte mi, prosim. Najlepša hvala za vsak odgovor.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ljubosumje osemletnice
4.11.2009 11:11:16   
uškinamama
http://www.cangura.com/knjigarna/otroska-literatura/Koga_ima_mamica_rajsi.php


To je ena taka lušna knjigica za male ljubosumneže...mogoče pomaga.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu hermionaa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ljubosumje osemletnice
4.11.2009 13:23:56   
Kliki
Jast ti povem svojo izkušnjo s tem. Imam 9let mlajše brate lobosumna sem bila tako da če sedaj pomislim se sama sebi ne morem načuditi. Šla sem iz ene skrajnosti v drugo ko sem jih imela ne izmerno rada do te da sem jih dobesedno sovražila. Pa ti povem da to samo po sebi mine sem pa bila stara ravno toliko kot tvoja hči ko sta privekala na svet.

Upam da sem ti vsaj malo pomagala ne sekiraj se preveč saj bo ta faza minila.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ljubosumje osemletnice
4.11.2009 14:06:38   
hermionaa
Hvala uškinamama.
Knjigo si bomo izposodili v knjižnici. Sem že preverila v naši knjižnici in je prosta.

Hvala Kliki za tvojo izkušnjo. Me je kar pomirila. Da bi le tudi pri nas minilo... Včasih sem prav obupana.



(odgovor članu hermionaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ljubosumje osemletnice
4.11.2009 15:11:32   
bskrle
ENi rabijo več pozornosti, ampak povej ji, naj ne izsiljuje. Če ima svoj izbruh, naj gre lepo v sobo in se umiri.

_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu hermionaa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ljubosumje osemletnice
11.11.2009 10:30:34   
polma
IZVIRNO SPOROČILO: hermionaa

Pri nas imamo 8 letnico in 5 letnika. Mislila sem si, da so to že leta, pri katerih ljubosumje starejšega otroka do mlajšega mine, a pri nas, žal, ni tako.

Starejša enostavno ne prenese svojega mlajšega bratca. Ves čas mu nagaja, izpostavlja njegove napake; mene in moža pa sprašuje, koga imava raje - njo ali njega.
Že od rojstva bratca dalje se z možem trudiva, da je ne zapostavljava. Veliko se ukvarjava z njo - bi rekla, da celo več kot z mlajšim bratcem, ji govoriva in dokazujeva, da jo imava rada, pa kot da to ni dovolj. Poskušala sem jo uvesti v to, da bi mi pomagala pri skrbi za mlajšega brata, pa tega sploh noče. Tudi drugače poskušam z dejanji, ki bi ji dajali občutek, da je prednost, da je starejši otrok. Kot starejši ji več dovolimo, npr. da gre sama do igral, kar malemu ni dovoljeno. Pa vse skupaj nikamor ne vodi. Njeno vedenje ostaja enako kot je, če se še ne poslabšuje.

Kaj delam narobe? Pomagajte mi, prosim. Najlepša hvala za vsak odgovor.

Mogoče se preveč obremenjuješ z njenim ljubosumjem. Jaz sem prvi otrok in pri 2 letih sem dobila prvo sestro, pol pa še dva. baje sem bila blazno ljubosumna. ampak-zdaj, ko vse skup gledam kot mama, se mi zdi, da sta mi starša delela neznansko krivico prav s tem, da sta se trudila da me ne bi zapostavljala. Tako sem v njunih očeh postala otrok, ki porebuje in zahteva več, blazno sta se kao trudila-jaz pa hotela vedno več. Kasneje sta mi očitala, da sem nepopravljv egoist. Ja, saj sta me onadva naučila tega, ne?!? In to me je očitno zelo bolelo, ker sem si posledično-nehote!- izbrala za moža človeka, ki si je hodil po meni, jaz pa sem to dopustila, ker sem očitno hotla dokazat da nisem egoist.

Ne vem, zakaj bi ti morala pomagat pri skrbi za brata, saj ni njegova mama. tudi ne potrebuje prednosti, ker je starejša, oba sta enakovredna otroka.

Ima pravico bit ljubosumna, jezna, žalostna...prav tako kot vsak človek.

Mah, jaz bi jo malo začela ignorirat user posted image .  Preveč pozornosti dobiva za svoje izpade, pustita jo malo na hladnem, pa če se po trepalnicah meče. začela vaju je mučit, ker imata pred njo slabo vest. nič, kar malo ignorance, pa bo počasi nehala. In šele takrat bo lahko začela uživat z vami, zaenkrat je le problematična ljubosumnica, to pa ni fer do nje. pa še vidva se matrata.

Vso srečo! user posted image user posted image



_____________________________

Še never nisem bla tko bed k hojte!!!

(odgovor članu hermionaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ljubosumje osemletnice
11.11.2009 11:55:14   
hermionaa
@polma:
Najlepša hvala za tvojo dragoceno izkušnjo. Zelo mi je bila dobrodošla.

V zadnjem času se namreč vse bolj nagibam k temu, da postanem do hčerke malo bolj ostra oz. da jo v njenem vedenju ignoriram, o čemer pišeš tudi ti.
Prepričana sem namreč, da od naju z možem dobi dovolj oz. celo že preveč pozornosti. Zdi se mi, da ji je treba jasno povedati, da je šla preko vseh meja in da ima tudi bratec pravico do moje pozornosti in ljubezni. Prav tako se mi zdi, da od nje lahko zahtevam tudi prijaznost in vljudnost do brata, če že ljubezni ne morem zahtevati.

(odgovor članu polma)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Pridružila sem se gibanju Free ziza
Če bi sama vsakič, ko sem dobila butasto vprašanje, povezano z dojenjem, zaslužila, bi danes imela že ... hm, morda nove...
Otroci naj bodo bosi
Hoja brez čevljev je najbolj naravna in primerna za otroke, zato naj bodo ti čim večkrat bosi. Malo stopalce se namreč n...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?