|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   mati samohranilka in služba
9.12.2009 12:08:21   
pekmez
Zanima me,če je res,da matere samohranilke ne rabijo delat med vikendi in v popoldanskem času (ko ni vrtca oz. varstva).Je to zakonsko določeno?
L.p.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: mati samohranilka in služba
9.12.2009 12:56:51   
ajataja
ne to ni res

(odgovor članu pekmez)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: mati samohranilka in služba
9.12.2009 12:59:00   
ledenaa
Zakon (ZDR) žal ne določa, da bi imele matere samohranilke pravico, da delajo samo dopoldne. Lahko bi edino še preverili v kolektivni pogodbi za vaše področje, če je tam kaj določeno.

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: mati samohranilka in služba
9.12.2009 13:50:12   
dory
To ni nikjer zakonsko določeno. 

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: mati samohranilka in služba
14.10.2010 13:09:40   
Biba Buba
Sem samohranilka. Zivim od gole place. Otroske imam ukinjene dokler prezivnine ne zrihtava. Se ze mesece vlece... Financno nisem sposobna za privat varstvo.
babi in dedi nista vec v Sloveniji, tako da, nimam nobenega, da bi mi otroka cuval. 
Danes so me klicali iz sluzbe(trenutno sem na bloniski). Sem rekla, da pac popoldan nimam varstva in da res lahko samo dopoldan delam-no, so mi zacel grozit.
Sem slisala, ne vem ce je res, da naj se obrnem na socialno delavko in, ce se sociala vplete, da mi morajo zagotoviti dop.siht, ce le imajo(imajo pa jih)?! Prosim za ogd.


Hvala

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: mati samohranilka in služba
14.10.2010 13:13:35   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Biba Buba
Otroske imam ukinjene dokler prezivnine ne zrihtava. Se ze mesece vlece...

Tole te je pa nekdo fejst nategnil.

Otroške dodatke ti ukinejo samo v primeru, da nič ne narediš v zvezi s tem, da bi dobila preživnino. Če imaš sprožen postopek (tožbo) ali če je potrditev sporazuma še na sodišču, potem otroške dodatke dobivaš normalno. Plus tega pa, če imaš tožbo, lahko tačas, ko je še na sodišču, dobivaš nadomestilo od Preživninskega sklada.

Skratka - kaj vidva počneta že mesece?

(odgovor članu Biba Buba)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: mati samohranilka in služba
14.10.2010 13:14:13   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Biba Buba
Sem slisala, ne vem ce je res, da naj se obrnem na socialno delavko in, ce se sociala vplete, da mi morajo zagotoviti dop.siht, ce le imajo(imajo pa jih)?! Prosim za ogd.

Ni res.

(odgovor članu Biba Buba)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: mati samohranilka in služba
14.10.2010 13:32:45   
m_o_i
Otroške dodatke ti ukinejo samo v primeru, da nič ne narediš v zvezi s tem, da bi dobila preživnino.


otroskih niti ne zacnes dobivat, dokler ne prineses odlocbe o visini prezivnine, da lahko potem na osnovi vseh tvojih dohodkov dolocijo visino otroskega dodatka user posted image
ce poves na CSD, da je zadeva na sodiscu in da se pac caka, ti izdajo neke vrste odlocbo, da je stvar v teku in potem dobis vse za nazaj-drugace pa ne.

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: mati samohranilka in služba
14.10.2010 13:35:39   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i
Otroške dodatke ti ukinejo samo v primeru, da nič ne narediš v zvezi s tem, da bi dobila preživnino.

otroskih niti ne zacnes dobivat, dokler ne prineses odlocbe o visini prezivnine, da lahko potem na osnovi vseh tvojih dohodkov dolocijo visino otroskega dodatka user posted image
ce poves na CSD, da je zadeva na sodiscu in da se pac caka, ti izdajo neke vrste odlocbo, da je stvar v teku in potem dobis vse za nazaj-drugace pa ne.

Če gre za novorojenčka, potem res drži prvi odstavek, drugače pa ne. Preverjeno na mojem primeru. Ko sem bila poročena, sem otroški dodatek za Pubertetnika dobivala normalno. Potem sem dala tožbo za ločitev in preživnino in tačas, ko se je to vleklo na sodišču, sem otroške dodatke normalno, nespremenjeno dobivala naprej, sem pa morala na CSD dostaviti fotokopijo (ožigosano - kopija enaka izvirniku) tožbe.

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: mati samohranilka in služba
14.10.2010 13:55:18   
m_o_i
sej se razumeva user posted image  in imava obe prav user posted image
res pa je, da ne vem, koliko je star otrok avtorice teme; po vsem napisanem sklepam, da je ravnokar koncala porodnisko.

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: mati samohranilka in služba
14.10.2010 13:55:46   
Naja31
IZVIRNO SPOROČILO: pekmez

Zanima me,če je res,da matere samohranilke ne rabijo delat med vikendi in v popoldanskem času (ko ni vrtca oz. varstva).Je to zakonsko določeno?
L.p.



To nima veze s samohranilstvom, ampak poglej pa zakon, ki govori o pravicah do otrokovega 3. leta starosti.

(odgovor članu pekmez)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: mati samohranilka in služba
14.10.2010 22:55:05   
Biba Buba
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Biba Buba
Otroske imam ukinjene dokler prezivnine ne zrihtava. Se ze mesece vlece...

Tole te je pa nekdo fejst nategnil.

Otroške dodatke ti ukinejo samo v primeru, da nič ne narediš v zvezi s tem, da bi dobila preživnino. Če imaš sprožen postopek (tožbo) ali če je potrditev sporazuma še na sodišču, potem otroške dodatke dobivaš normalno. Plus tega pa, če imaš tožbo, lahko tačas, ko je še na sodišču, dobivaš nadomestilo od Preživninskega sklada.

Skratka - kaj vidva počneta že mesece?

user posted image   Tako so mi na csd-ju povedali, da nic ne dobim dokler ne bo prezivnina dolocena. Sva pa sporazumno, ja(se) Ko sem klicala na prezivninski sklad, so pa rekli da, ko sele tri mesece ne bo placeval prezivnine lahko od njih kaj pricakujem.
Koncno sem dobila vabilo na sodisce(po 7-ih mesecih), sem bila v pon-ga ni bilo, tako da, je prestavila datum. In, ce se ne prikaze  takrat, ga moram tozit... in, vse skupaj se bo spet zavleklo...

IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

Otroške dodatke ti ukinejo samo v primeru, da nič ne narediš v zvezi s tem, da bi dobila preživnino.


otroskih niti ne zacnes dobivat, dokler ne prineses odlocbe o visini prezivnine, da lahko potem na osnovi vseh tvojih dohodkov dolocijo visino otroskega dodatka
ce poves na CSD, da je zadeva na sodiscu in da se pac caka, ti izdajo neke vrste odlocbo, da je stvar v teku in potem dobis vse za nazaj-drugace pa ne.
Ja, naj bi dobila vse za nazaj, a sele, ko prinesem odlocbo. No, tudi to je nekaj!


Če gre za novorojenčka, potem res drži prvi odstavek, drugače pa ne. Preverjeno na mojem primeru. Ko sem bila poročena, sem otroški dodatek za Pubertetnika dobivala normalno. Potem sem dala tožbo za ločitev in preživnino in tačas, ko se je to vleklo na sodišču, sem otroške dodatke normalno, nespremenjeno dobivala naprej, sem pa morala na CSD dostaviti fotokopijo (ožigosano - kopija enaka izvirniku) tožbe.

Hmmm, ja vse to imajo na csd-ju, apmak naj bi prisla nazaj, ko bom imela odlocbo s sodisca o prezivnini, da prej pac ne morejo dolociti dokladov, ker mi lahko premalo dajo.user posted image

Hvala za info user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: mati samohranilka in služba
15.10.2010 6:32:45   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Biba Buba
Tako so mi na csd-ju povedali, da nic ne dobim dokler ne bo prezivnina dolocena.

Torej sta oddala sporazum na sodišče (samo v potrditev, pač)? Fotokopijo tega na CSD in vlogo za otroški dodatek morajo sprejeti (in odobriti), kajti vidva preživnino sta določila (in brez problema lahko rečeš, da jo tudi tačas že plačuje, tebi na roke - spackajta skupaj en primopredajni zapisnik gotovine s primernimi datumi), na trajanje sodnih postopkov pa ne moreta vplivati (čeprav so take stvari prednostne že same po sebi, pa se kljub temu vlečejo predolgo) in če otrok v tem času ne bi prejemal otroškega dodatka, do katerega je upravičen, saj ima dva živa starša, je oškodovan zaradi malomarnosti delavke CSD-ja. Potrdila o tem, da ti je sprejem vloge zavrnila, najbrž nimaš. Pa četudi ga imaš, si najbrž že zamudila pritožbeni rok, zato za nazaj ne boš dobila nič, ampak... do konca oktobra se spokajta na CSD in socialni delavki razložita tole. Oddajta vlogo z vsem, kar je potrebno (vlogo mora sprejeti, pa če ji je prav ali ne - tako ali tako jo odobri Ministrstvo, ne ona) in upam si stavit', da ne bo zavrnjena. Razen, če so prav pred kratkim spreminjali zakon, ampak, kolikor vem, ga niso - če bo vse po sreči (beri: če jim uspe sestaviti bazo podatkov, v kar pa dvomim - najbrž bo nastalo nekaj podobnega, kakor pri popisu nepremičnin), ga bodo leta 2011.
Ko sem klicala na prezivninski sklad, so pa rekli da, ko sele tri mesece ne bo placeval prezivnine lahko od njih kaj pricakujem.

Vidva sta šla na sporazum in le ta očitno še ni potrjen. Če on v tem času plačuje preživnino, potem od Preživninskega sklada res ne moreš pričakovati nič.
Koncno sem dobila vabilo na sodisce(po 7-ih mesecih), sem bila v pon-ga ni bilo, tako da, je prestavila datum. In, ce se ne prikaze  takrat, ga moram tozit... in, vse skupaj se bo spet zavleklo...

Aha, torej trenutno ne plačuje. Potem pa res tako, kakor ti je rekla sodnica - če ga naslednjič ni, sporazum prekliči in oddaj tožbo. In ne čakaj niti dneva, ker izgubljaš denar svojega otroka. In glej, da boš v tožbo napisala, da zahtevaš preživnino od dneva otrokovega rojstva dalje (koliko časa po otrokovem rojstvu sta pa sporazum oddala in kaj sta napisala v njem - od rojstva ali od pravnomočnosti?), saj boš samo v tem primeru dobila tudi vse za nazaj (al' bo plačal sam, al' mu bodo pa vzeli - hudič bo samo, če mu nimajo česa vzeti, kakor npr. mojemu g. Bivšemu). Točno 1. dan po treh mesecih (po dnevu oddaje tožbe, ne po pravnomočnosti sodbe) pa pojdi na Preživninski sklad in od naslednjega meseca dalje boš dobivala po cca. 70€ na mesec toliko časa, dokler on ne bo začel plačevati.

(odgovor članu Biba Buba)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: mati samohranilka in služba
15.10.2010 6:41:30   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Biba Buba
Hmmm, ja vse to imajo na csd-ju, apmak naj bi prisla nazaj, ko bom imela odlocbo s sodisca o prezivnini, da prej pac ne morejo dolociti dokladov, ker mi lahko premalo dajo.user posted image

Če bodo premalo dali, se boš že pritožila in boste poračunali - naj jih to ne skrbi. user posted image

Ne, resno - na sporazumu lepo piše, za kakšen znesek sta se dogovorila. In ta znesek jim je merilo, na podlagi katerega določajo višino otroškega dodatka, katerega ti morajo izplačati. Ne bi ti ga izplačali v primeru, če ti ne bi nič naredila v zvezi s tem, da se preživnina določi in dobi, vendar ti si naredila, kar je potrebno - oddala si sporazum (in po potrebi boš tudi tožbo). Na trajanje sodnih postopkov pa ne moreš vplivati (kljub neštetim urgencam na sodišče), zato je otrok oškodovan, če v tem času ne dobiva otroških dodatkov.

Če bi socialna delavka meni rekla kaj takega, bi ji jaz jasno (in dovolj glasno) povedala, da bom tožila CSD. Za vse za nazaj, pa še za odškodnino zraven.

Tudi jaz sem na CSD najprej odnesla podpisan (in notarsko overjen) sporazum za preživnino (ki je bil oddan na sodišče). In ker g. Bivši preživnine ni plačeval, mi je pri otroškem dodatku sploh niso šteli. V sporazumu je bilo lepo napisano, da se plačuje vsakega 15-ega na TRR mojega otroka. Jaz sem dostavila izpiske TRR-ja, kjer je bilo jasno razvidno, da nakazila ni bilo - in ker so dolžni upoštevati dejansko stanje, preživnine (ki sploh še ni bila sodno določena oz. pravnomočna) niso upoštevali.

No, in ker naknadno g. Bivši ni prišel na sodišče, da bi sporazum potrdil tudi tam, sem oddala tožbo, dostavila fotokopijo na CSD in na tak način prejemala otroške dodatke od leta 2005, ko sem vse skupaj oddala, pa do leta 2008, ko je dejansko začel plačevati (vmes sem oddala izvršbo, prijavila KD na PP in mu poslala rubežnike na vrata). Preživnina je bila sodno določena višja, kakor je bilo prvotno zapisano v sporazumu (cca. 100% višja - no, imam 190€) in to leta 2007, a ker je do leta 2008 ni plačeval, jaz pa sem imela vsa dokazila o tem, mi je pač nikjer niso upoštevali.

Je*enti take socialne delavke, ki si kristalno jasne zakone interpretirajo po svoje.

(odgovor članu Biba Buba)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: mati samohranilka in služba
15.10.2010 9:08:43   
m_o_i
mi2 sva dala na sodisce o sporazumno doloceni prezivnini na zacetku septembra, 27ega pa je ze obravnava-torej mesec in pol sva cakala. sedem mesecev je res malo huda, ampak sej nic ne mores...
je pa res, da tudi brez sodisca pri nama zadeve potekajo BP, samo otroskih se ne dobivam-za to pa rabim sodniski stempelj na CSDju

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: mati samohranilka in služba
20.10.2010 22:58:32   
Biba Buba
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Biba Buba
Tako so mi na csd-ju povedali, da nic ne dobim dokler ne bo prezivnina dolocena.

Torej sta oddala sporazum na sodišče (samo v potrditev, pač)? Fotokopijo tega na CSD in vlogo za otroški dodatek morajo sprejeti (in odobriti), kajti vidva preživnino sta določila (in brez problema lahko rečeš, da jo tudi tačas že plačuje, tebi na roke - spackajta skupaj en primopredajni zapisnik gotovine s primernimi datumi), na trajanje sodnih postopkov pa ne moreta vplivati (čeprav so take stvari prednostne že same po sebi, pa se kljub temu vlečejo predolgo) in če otrok v tem času ne bi prejemal otroškega dodatka, do katerega je upravičen, saj ima dva živa starša, je oškodovan zaradi malomarnosti delavke CSD-ja. Potrdila o tem, da ti je sprejem vloge zavrnila, najbrž nimaš. Pa četudi ga imaš, si najbrž že zamudila pritožbeni rok, zato za nazaj ne boš dobila nič, ampak... do konca oktobra se spokajta na CSD in socialni delavki razložita tole. Oddajta vlogo z vsem, kar je potrebno (vlogo mora sprejeti, pa če ji je prav ali ne - tako ali tako jo odobri Ministrstvo, ne ona) in upam si stavit', da ne bo zavrnjena. Razen, če so prav pred kratkim spreminjali zakon, ampak, kolikor vem, ga niso - če bo vse po sreči (beri: če jim uspe sestaviti bazo podatkov, v kar pa dvomim - najbrž bo nastalo nekaj podobnega, kakor pri popisu nepremičnin), ga bodo leta 2011.
Ko sem klicala na prezivninski sklad, so pa rekli da, ko sele tri mesece ne bo placeval prezivnine lahko od njih kaj pricakujem.

Vidva sta šla na sporazum in le ta očitno še ni potrjen. Če on v tem času plačuje preživnino, potem od Preživninskega sklada res ne moreš pričakovati nič.
Koncno sem dobila vabilo na sodisce(po 7-ih mesecih), sem bila v pon-ga ni bilo, tako da, je prestavila datum. In, ce se ne prikaze  takrat, ga moram tozit... in, vse skupaj se bo spet zavleklo...

Aha, torej trenutno ne plačuje. Potem pa res tako, kakor ti je rekla sodnica - če ga naslednjič ni, sporazum prekliči in oddaj tožbo. Mislim, da ga bom res morala toziti. Cisto dvomim, da se bo prikazal. No, potem bo pa "dostavljen"user posted image In ne čakaj niti dneva, ker izgubljaš denar svojega otroka. In glej, da boš v tožbo napisala, da zahtevaš preživnino od dneva otrokovega rojstva dalje (koliko časa po otrokovem rojstvu sta pa sporazum oddala in kaj sta napisala v njem - od rojstva ali od pravnomočnosti?Sla sva narazen skoraj pol leta, nakar sva se pobotala(1 cel mesec user posted image )in spet svak svojim putem), saj boš samo v tem primeru dobila tudi vse za nazaj (al' bo plačal sam, al' mu bodo pa vzeli - hudič bo samo, če mu nimajo česa vzeti-sodnica me je zacudeno vprasala zakaj tako nizka prezivnina?!, ces da skoraj tako nizko  prezivnino bo moral dajati otroku cetudi nebi bil zaposlen(hm?). , kakor npr. mojemu g. Bivšemu). Točno 1. dan po treh mesecih (po dnevu oddaje tožbe, ne po pravnomočnosti sodbe) pa pojdi na Preživninski sklad in od naslednjega meseca dalje boš dobivala po cca. 70€ na mesec toliko časa, dokler on ne bo začel plačevati.
quote]IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Biba Buba
Hmmm, ja vse to imajo na csd-ju, apmak naj bi prisla nazaj, ko bom imela odlocbo s sodisca o prezivnini, da prej pac ne morejo dolociti dokladov, ker mi lahko premalo dajo.

Če bodo premalo dali, se boš že pritožila in boste poračunali - naj jih to ne skrbi.

Ne, resno - na sporazumu lepo piše, za kakšen znesek sta se dogovorila. In ta znesek jim je merilo, na podlagi katerega določajo višino otroškega dodatka, katerega ti morajo izplačati. Ne bi ti ga izplačali v primeru, če ti ne bi nič naredila v zvezi s tem, da se preživnina določi in dobi, vendar ti si naredila, kar je potrebno - oddala si sporazum (in po potrebi boš tudi tožbo). Na trajanje sodnih postopkov pa ne moreš vplivati (kljub neštetim urgencam na sodišče), zato je otrok oškodovan, če v tem času ne dobiva otroških dodatkov.

Če bi socialna delavka meni rekla kaj takega, bi ji jaz jasno (in dovolj glasno) povedala, da bom tožila CSD. Za vse za nazaj, pa še za odškodnino zraven. Hehehehe, je rekla, da mi garantiranjo, da bom vse za nazaj dobila, le odlocbo naj prinesem s sodisca. Lahko pa se tudi zlazem, da mi daje na roke, naj tako zapisnik narediva, overiva in na podlagi tega dobim. Ampak, me je pa opozorila, ce se mi res ne mudi, naj raje pocakam, ker bom ziher vec dobila otroskih...
Tudi jaz sem na CSD najprej odnesla podpisan (in notarsko overjen)-najin ni bil overjen, zato pa naj bi pocakala na odlocbo s sodisca-sej ne vem zakaj jo nisem overilauser posted image . sporazum za preživnino (ki je bil oddan na sodišče). In ker g. Bivši preživnine ni plačeval, mi je pri otroškem dodatku sploh niso šteli. V sporazumu je bilo lepo napisano, da se plačuje vsakega 15-ega na TRR mojega otroka. Jaz sem dostavila izpiske TRR-ja, kjer je bilo jasno razvidno, da nakazila ni bilo - in ker so dolžni upoštevati dejansko stanje, preživnine (ki sploh še ni bila sodno določena oz. pravnomočna) niso upoštevali.

No, in ker naknadno g. Bivši ni prišel na sodišče, da bi sporazum potrdil tudi tam, sem oddala tožbo, dostavila fotokopijo na CSD in na tak način prejemala otroške dodatke od leta 2005, ko sem vse skupaj oddala, pa do leta 2008, ko je dejansko začel plačevati (vmes sem oddala izvršbo, prijavila KD na PP in mu poslala rubežnike na vrata). Preživnina je bila sodno določena višja, kakor je bilo prvotno zapisano v sporazumu (cca. 100% višja - no, imam 190€) in to leta 2007, a ker je do leta 2008 ni plačeval, jaz pa sem imela vsa dokazila o tem, mi je pač nikjer niso upoštevali.

Je*enti take socialne delavke, ki si kristalno jasne zakone interpretirajo po svoje.user posted image





IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

mi2 sva dala na sodisce o sporazumno doloceni prezivnini na zacetku septembra, 27ega pa je ze obravnava-torej mesec in pol sva cakala samo? A to v Ljubljani?. sedem mesecev je res malo huda imajo primere se iz leta 2008, naj kar pocakam, nisem edina ... , ampak sej nic ne mores
je pa res, da tudi brez sodisca pri nama zadeve potekajo BP, samo otroskih se ne dobivam-za to pa rabim sodniski stempelj na CSDju


Me se to zanima! Place si ne nakazuje, placuje le zavarovanje, dela fuuuuuuuuul. Denarja IMA dosti, nikjer pa prikazanega. Kako naj jaz dokazem koliko dela?




Pa hvala za izcrpne odg.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: mati samohranilka in služba
21.10.2010 9:18:22   
m_o_i
biba buba za nase konce (Velenje) je za to pristojno celjsko sodisce. 2008???? to je dve leti user posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Biba Buba)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: mati samohranilka in služba
21.10.2010 9:29:15   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Biba Buba
Me se to zanima! Place si ne nakazuje, placuje le zavarovanje, dela fuuuuuuuuul. Denarja IMA dosti, nikjer pa prikazanega. Kako naj jaz dokazem koliko dela?

Tole je pa ravno tako, kakor, da bi govorila o mojem g. Bivšem. Uradno je bil brezposeln, brez nadomestila z RZZ, prejemal je DSP, ni imel urejenega ne osnovnega zdravstvenega zavarovanja, niti stalnega bivališča.
Neuradno pa je na črno živel v najemu v veliki hiši, delal na črno za dober denar, se vozil v Grand Cherokeeju in se okrog hvalil, da ima sina. user posted image

Jaz sem sodnici kar sama prostovoljno pomagala. Nekaj sem izbrskala sama, nekaj so mi pomagali kolegi in tako sem na sodišče, na obravnavo (pred glavno), kjer njega seveda ni bilo, čeprav je bil pravilno vabljen (prisilno ga pa tudi niso privedli, ker niso vedeli, kje ga iskat'), sodnici dala na mizo vse podatke o podjetju, kjer je delal na črno, fotografijo hiše, kjer živi (in njega pred hišo, ko je lezel iz Cherokeeja) in še nekaj "malenkosti". Rezultat?
Imel je možnost priti in se zagovarjati, pa tega ni naredil, zato je sodnica odločila na podlagi pridobljene dokumentacije. Odločila je, da je g. Bivši odrasel, zdrav in normalen (tukaj sem sicer nekaj komentirala, ampak nevermind user posted image ) in da če uspe on preživeti mesec kot (uradno) najhujši socialni problem, potem bo našel tudi denar za preživnino. Ni določila najnižje (zaradi morda kakšnih olajševalnih okoliščin), ampak dokaj povprečno, glede na stroškovnik, ki sem ga predložila. Podjetje, kjer je g. Bivši delal na črno, je dobilo inšpekcijsko kazen, inšpektor za stalna bivališča ga je sam od sebe za stalno prijavil na naslovu, kjer je dejansko živel, banka mu je blokirala TRR, obiskala ga je policija (pa rubežnik tudi - potem, ko ni plačeval) in še kaj.

Vse skupaj je trajalo v bistvu 5 let. Ampak danes dobivam 190€ mesečno, kakor je treba. Aja, pa g. Bivši trenutno počiva na Dobu. user posted image

(odgovor članu Biba Buba)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: mati samohranilka in služba
21.10.2010 12:01:54   
potty
Čakej Kerensa, če jst prov razumem gre zadeva tako:

Jutri greva k notarju napisat in overit sporazum, potem lahko jst s tem overjenim sporazumom oddam novo vlogo za otroški dodatek in bom že takoj po obravnavani vlogi začela dobivati večji OD, kljub temu, da še nimam sodniškega štemplja?

Al moram čakat da bo prvo obravnava na sodišču?

Al.......

Ja, pa jst kar dobivam OD kljub temu da sva že tri mesece narazen. A je to kaj narobe? A mi jih bodo enga dneva kar skenslal?


O, šit, zdej sem pa čist zmedenauser posted image


< Sporočilo je popravil potty -- 21.10.2010 12:06:28 >

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: mati samohranilka in služba
22.10.2010 9:18:38   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: potty
Čakej Kerensa, če jst prov razumem gre zadeva tako:

Jutri greva k notarju napisat in overit sporazum, potem lahko jst s tem overjenim sporazumom oddam novo vlogo za otroški dodatek in bom že takoj po obravnavani vlogi začela dobivati večji OD, kljub temu, da še nimam sodniškega štemplja?

Al moram čakat da bo prvo obravnava na sodišču?

Meni ni bilo treba nič čakati.
Sporazum sva podpisala avgusta 2005, otroški dodatek sem morala podaljšati novembra 2005 - predložila sem samo ta sporazum in je bilo vse OK. Zaradi komplikacij je bil celoten sodni postopek (vključno z ločitvijo in skrbništvom) kar dolg (pravnomočen šele leta 2007) in ne glede na to, da sodnica vmes sporazuma ni potrdila, ampak je znesek preživnine pošteno povišala, sem jaz o tem samo predložila dokumentacijo na CSD in je bilo vse OK.
Je pa res, da otroškega dodatka na podlagi neurejene dokumentacije nisem nikoli prejemala. O vsem sem CSD obvestila takoj, tako, da ne vem, kaj bodo pri tebi ušpičili s temi tremi meseci. Verjetno bodo naredili poračun - če si dobivala preveč, ti bodo trgali, če si pa dobila premalo, ti pa ne bodo dali razlike (ker bodo rekli, da si sama kriva). Takšni pač so. user posted image

(odgovor članu potty)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: mati samohranilka in služba
22.10.2010 12:15:54   
potty
Jst sem OD podaljšala junija. Narazen sva šla avgusta. Na CSD-ju vejo da sva šla narazen, saj sva tudi že bila pri socialni delavki. Ravno zato me zadeva bega, ker mi ni nihče rekel, da rabim prinest kakršenkoli papir k njim, da vedo, da je šla zadeva na sodišče. Sem pa ravno prej klicala na CSD, da jih malo ,,potipam,, okol tega in ne boste verjel. Kar vse so na nekem seminarju ali pa imajo neke neodložljive obveznosti in so sam vzel moje podatke in vprašanje, v ponedeljek me pa pokličejo. A ni to zanimivo, da imajo ravno v petek po 10 uri prov vse seminaruser posted image in neki neodložljivegauser posted image . Ja menda da bo držalouser posted image .

Ja, pa preveč OD-ja nisem dobivala, ker sem si zadevo že zračunala v kakem znesku bo, razen tisto razliko mi očitno ne bojo dal user posted image . OK, bom videla kaj mi bodo povedal v ponedeljek.

< Sporočilo je popravil potty -- 22.10.2010 12:18:44 >

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: mati samohranilka in služba
11.11.2010 22:45:31   
Biba Buba




IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
 


Jaz sem sodnici kar sama prostovoljno pomagala. Nekaj sem izbrskala sama, nekaj so mi pomagali kolegi

Kaj, ce te moznosti nimam? Je leteci, nikakor ga nebi mogla dobit. user posted image Preostane samo se inspekcija, ali kaj?
Danes sva bila na sodiscu-seveda se nisem strinjala, tako da je sporazum umaknjen- GREM V TOZBO! Zlagal se je, da ne dela tocno od takrat, ko sva sla narazen-dobro, da sem sedela user posted image .  V glavnem, prezivljajo ga sorodniki in punca user posted image ! Sodnica se ni mogla nehat smejat, na koncu smo se vsi smejali.
No, kaj naj? user posted image




< Sporočilo je popravil Biba Buba -- 11.11.2010 22:46:51 >

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: mati samohranilka in služba
11.11.2010 22:59:05   
Biba Buba



IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

biba buba za nase konce (Velenje) je za to pristojno celjsko sodisce. 2008???? to je dve leti user posted image
 Ja, zgleda sem jaz imela sreco-na vrsto sva prisla po 8 mesecih user posted image

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: mati samohranilka in služba
11.11.2010 23:01:50   
Biba Buba



IZVIRNO SPOROČILO: Biba Buba





IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
  

Jaz sem sodnici kar sama prostovoljno pomagala. Nekaj sem izbrskala sama, nekaj so mi pomagali kolegi

Kaj, ce te moznosti nimam? Je leteci, nikakor ga nebi mogla dobit. user posted image Preostane samo se inspekcija, ali kaj?
Danes sva bila na sodiscu-seveda se nisem strinjala, tako da je sporazum umaknjen- GREM V TOZBO! Zlagal se je, da ne dela tocno od takrat, ko sva sla narazen-dobro, da sem sedela user posted image .  V glavnem, prezivljajo ga sorodniki in punca user posted image ! Sodnica se ni mogla nehat smejat, na koncu smo se vsi smejali.
No, kaj naj? user posted image



Aja, pa se prispevke mu placuje punca user posted image

(odgovor članu Biba Buba)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: mati samohranilka in služba
12.11.2010 10:34:12   
Biba Buba
user posted image

(odgovor članu Biba Buba)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?