|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Novoletna pomoč za mlado družinico
19.12.2009 15:04:25   
Andrejka9386
Pozdravljene...Ker vem (in vidim), da še obstajajo dobri ljudje, se s prošnjo obračam na vas, drage RRjevke...

Zadeva je sledeča...pred dobro uro sem se pogovarjala s svojo bivšo sošolko...preselila se je na Obalo (študij) in tam spoznala fanta, s katerim imata sedaj enoletno hčerkico. Vse bi bilo lepo in prav, če bi se z njegovim starši razumel...pa ni ravno tako. Pred dobrim mesecem in pol, so se morali preseliti v stanovanje (zanj mesečno plačujejo 450€), mala je v vrtcu (100€) in fant ima še od prej kredit (grehi od bivše punce)...zakompleksana zadeva...ta moja sošolka je absolventka, manjka ji samo še diploma, in ker ima status absolventa, ji ne pripada štipendija...torej, stroškov ogrooomno v primerjavi s prihodki. Dela preko študentskega servisa, da imajo vsaj za malo nekaj. Na koncu vsega, je pa še fant ostal brez službe (ne po svoji krivdi), tako da je težava še večja...

Zato vas prosim, vse, ki bi lahko kakorkoli finančno pomagali tej družinici... tudi če samo nekaj malega...dajmo jim vsaj za te praznike malo polepšati in olajšati praznovanje...

vse podatke lahko dobite na mojem zs...

Stopimo skupaj in pokažimo, da res obstajamo ljudje, ki radi pomagamo nekomu, kateremu to veliko pomeni...

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Novoletna pomoč za mlado družinico
19.12.2009 15:21:08   
ledenaa
CSD,RK....

(odgovor članu Andrejka9386)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Novoletna pomoč za mlado družinico
19.12.2009 15:29:39   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa
CSD,RK....


Pa starši eni in drugi ...

Saj verjamem, da so se znašli v stiski ampak so pa še drugi ljudje v večji stiski, pa se nimajo na koga obrnit. Bosta pač morala požreti ponos in iti nazaj k staršem, če ne moreta plačevati 450 eur najemnine. Jaz rada pomagam, takim, ki so res pomoči potrebni, ne tistim, ki si nakopljejo na glavo velike stroške, ki jih ne zmorejo plačevati, čeprav bi se dalo tudi drugače. Vrtec tudi - če je absolventka in ne more plačevati 100 eur vrtca, pa naj sama čuva otroka - saj sta zdaj očitno oba doma.


(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Novoletna pomoč za mlado družinico
19.12.2009 15:33:49   
mamči
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Jaz rada pomagam, takim, ki so res pomoči potrebni, ne tistim, ki si nakopljejo na glavo velike stroške, ki jih ne zmorejo plačevati, čeprav bi se dalo tudi drugače. Vrtec tudi - če je absolventka in ne more plačevati 100 eur vrtca, pa naj sama čuva otroka - saj sta zdaj očitno oba doma.



No ja, tvoje razmišljanje je malo mimo. Pred kakim letom je marsikdo lahko zmogel stroške, danes pa je situacija malo drugačna.
Hitro lahko VSAK izmad nas pade v tako situacijo.
Bi pa vprašala. ali morda pridejo v poštev kakšne igrače, oblačila ? Na tak način bi lahko pomagala.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Novoletna pomoč za mlado družinico
19.12.2009 15:35:20   
mamči
Aja pa še nekaj. Vse prevečkrat opažam, da takim družinam svetujete, naj se obesijo na pleča staršev!
Halo !!! Aje to način? Marsikateri starši še svoje stroške komaj krijejo!

(odgovor članu mamči)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Novoletna pomoč za mlado družinico
19.12.2009 15:36:51   
Anonimen
samo cena vrtca gre na dohodek familije.
in ce je vrtca za plačevat 100€, dohodek ni tako majhen. jaz sem imela vrtca za nalega 60€ na mesec, pa sva imela cca 1000€ bruto na mesec.

< Sporočilo je popravil miska_mccute -- 19.12.2009 15:37:45 >

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Novoletna pomoč za mlado družinico
19.12.2009 15:37:14   
Anonimen
.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Novoletna pomoč za mlado družinico
19.12.2009 15:54:48   
Andrejka9386
res je da gre vrtec na dohodek družine. do zdaj je bilo vse ok, je njen fant delal. in tudi če je imel malo večjo plačo kot povprečno, je okol 1000€ bruto. to takoj nanese. Moj namen ni bil, da bi me zdaj tle obtoževale, da so še kateri bol potrebni pomoči. Tega se jaz vsega zavedam. Pač poznam to družino in sem zato odprla to temo. Niti me niso oni samo prosili.

Res je...ne more se vsak obrniti na starše. TIste, ki imajo težave s tasti in taščami, dobro vedo o čem govorim. Včasih je bolje, da si totalno v dreku, kot pa da si pod isto streho z njimi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Novoletna pomoč za mlado družinico
19.12.2009 16:14:52   
rija
torej če se je situacija bistveno spremenila, naj gre na občino, pa prosi za ponovni izračun vrtca....
pa csd...

saj se mi smilijo....samo večina tukaj na RR vas zagovarja "življenje" od ljubezni.....user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Andrejka9386)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Novoletna pomoč za mlado družinico
19.12.2009 16:19:03   
Andrejka9386
za druge ne vem, jaz vsekakor ne zagovarjam življenja od ljubezni, ker enostavno ne obstaja. Pa lahko rečete karkoli. Denar je sveta vladar. Pa še kako res je to...na žalost. Ampak takšna je resnica.



(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Novoletna pomoč za mlado družinico
19.12.2009 16:20:05   
rija
no, potem pa to napiši.....ko se bo zopet kakšni svetovalo....."da bo že kako"....user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Andrejka9386)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Novoletna pomoč za mlado družinico
19.12.2009 16:25:00   
Andrejka9386
sicer se nikol ne spuščam  v kakšne debate o tem, da bo že kako...sicer se s časom vse uredi, ampak še vedno ne brez denarja...položnice treba pač plačat...

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Novoletna pomoč za mlado družinico
19.12.2009 16:32:28   
mamči
IZVIRNO SPOROČILO: rija

no, potem pa to napiši.....ko se bo zopet kakšni svetovalo....."da bo že kako"....user posted image


Ni treba tako tragično gledat. Enkrat gre gor, drugič pa spet dol. Kak bi te zgledalo, če bi vsi takoj pobegnili pred problemi.
In še enkrat: vsi mi se lahko enkrat znajdemo bolj pri dnu, kot v zlati sredini.
Se bo že poštimalo, malo s pomočjo drugih, veliko pa tud z lastnim trudom. Izračun za vrtec pa le naj proba spremenit, glede na situacijo.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Novoletna pomoč za mlado družinico
19.12.2009 17:04:27   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: mamči
Aja pa še nekaj. Vse prevečkrat opažam, da takim družinam svetujete, naj se obesijo na pleča staršev!
Halo !!! Aje to način? Marsikateri starši še svoje stroške komaj krijejo!


Če starši ne morejo pomagati, pač ne morejo - to je druga pesem, samo meni je logično, da se boš v stistki najprej obrnil nanje, če je mogoče - jaz vem, da bi se. Vem da sem malo ostro napisala, ampak nisem mogla da ne bi, ker se mi zdi, da danes bi že kar vsak "fehtal", preden je izkoristil druge mogoče vire. Drugače jim pa vsekakor želim dobro - da bi se čimprej rešili iz stiske. Kdor bo želel, jim bo pa tako ali tako lahko pomagal, ne glede na to, kaj sem napisala jaz ali kdo drug.

(odgovor članu mamči)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Novoletna pomoč za mlado družinico
19.12.2009 17:31:29   
rija
saj nobenemu nočem nič slabega....samo okrog mene je veliko večja revščina, kot jo čuti ta družina....pa me malo zbode...da se fehta za vsakega...

oba sta še zelo mlada, pa jima ne bo problem najti dela.

večji problem je pri nas, ko so brez službe ostali precej starejši ljudje,ki jih živi bog več ne vzame v službo...pa bodo mogoče še par mesecev dobivali po 200 eur mesečno...pa prav tako plačujejo kredite, položnice, šolajo otroke v LJ.....user posted image

pa otroški bodo večji, če je fant ostal brez službe...

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Novoletna pomoč za mlado družinico
19.12.2009 17:33:44   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: rija
saj nobenemu nočem nič slabega....samo okrog mene je veliko večja revščina, kot jo čuti ta družina....pa me malo zbode...da se fehta za vsakega...

Ja saj tudi mene je samo to zmotilo. Zagotovo bi jim pomoč prav prišla, ampak tdaj je ravno tak čas, da jih dosti prosi za pomoč in vsem pač ne moreš pomagati, potem pa nekak izbiraš, kdo bolj rabi.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 19.12.2009 17:40:18 >

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Novoletna pomoč za mlado družinico
19.12.2009 20:53:12   
gita10
Andrejka moraš razumet, da je tu drugačna reakcija kot pa pri miji predvsem zaradi tega, ker sta v tvojem primeru dva odrasla mlada človeka in v onem ena sama bolana ženska z dvema otorokoma. Razlika je res velika. Mlade ljudje se največkrat petelinijo da imajo lahko sami otroke in da lahko brez staršov živijo. Saj ni nihče rekel, da bi starši dajali denar vendar če se neda plačevati najemnine naj pa stanujejo v eni sobici pri njih.
Midva ko sva imela probleme na začetku sva stanovala v dnevni sobi pri moji babici- vsi trije na kavču- danes po parih letih je najino stanovanje veliko skoraj 300 m/2 in ima babica sobo v njem.
Hočem povedat, da je treba potrpeti in če sta dva mlada človeka ni vraga, da ne bosta v Sloveniji mogla nahranit enega otroka in v tem primeru jima res nebi pomagala. Dela za preživetje za mlade je še vedno dosti.
Želim jima pa seveda vse dobro.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?