|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Koliko so zunaj?
16.3.2010 7:23:50   
sončnica24
Joj punce ne vem no da se res za vsako bedarijo skregate.

Tudi meni je všeč da je moj otrok zunaj pa ne zato da je on zunaj ampak da se v tem času igralnica prezrači sploh zato ker so še jaslični bolezni je tako ogromno in v igralnici po ok. 8 otrok in še dve vzgojiteljici, potem se ve kakšen je zrak v igralnici po 8ih urahuser posted image .

In ja delam v vrtcu sicer ne kot vzgojiteljica in v tej enoti so ti ta majhni otroci več ali manj nonstop v igralnici in posledično ali to drži ali ne jih že od septembra dalje hodi samo polovica pa še manj v vrtec, ker so NONSTOP bolani in ne vem zakaj potem tam kjer je moj otrok hodi vsaj tričetr otrok redno v vrtec manjkajo kak teden zaradi prehlada ali vnetih uhic, tukaj pa od bronhitisov, plučnic, vsega mogočega.

Ne pravim da zaradi tega ker ne grejo ven ampak vsaj na hodniku bi se lahko malce zaigrali in igralnico prezračili, če se jim že ven ne da it, ker se jim ne da otrok oblačit in slačit - je čista lenoba ker ti mali nimajo toliko kurikuluma kot ta večji, tisti pa so tak nonstop zunaj, neglede na vreme.

Problem je v vzgojiteljicah ker od maja do avtusta, ko pa je toplo pa so lahko CELE dneve zunaj, pa grejo noter samo jest in ko je tisto vroče sonce se poskrijejo v sence.

Ne vem no meni je všeč pri meni samo to da se vsaj igralnica prezrači in imajo ob spanju svež zrak noter.

(odgovor članu neisha80)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Koliko so zunaj?
14.4.2010 14:02:09   
soncipunci
jaz sem glede tega v vrtcu čisto razočarana. lani so bili zelo malo zunaj in je bil izgovor, da še vsi ne hodijo, letos pa vsi hodijo in pozimi niso bili zunaj cel mesec!!! halo?! če je mraz, greš pač ven samo za 15 minut, ne?! če zmerno dežuje, se temu primerno oblečeš in obuješ in če se kaj zmoči, se pač preobleče. res je malo več dela, ampak kaj - saj jim gre vse v rok službe. bodo pač narisali eno risbico manj takrat.

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Koliko so zunaj?
15.4.2010 7:26:42   
sončnica24
IZVIRNO SPOROČILO: soncipunci

jaz sem glede tega v vrtcu čisto razočarana. lani so bili zelo malo zunaj in je bil izgovor, da še vsi ne hodijo, letos pa vsi hodijo in pozimi niso bili zunaj cel mesec!!! halo?! če je mraz, greš pač ven samo za 15 minut, ne?! če zmerno dežuje, se temu primerno oblečeš in obuješ in če se kaj zmoči, se pač preobleče. res je malo več dela, ampak kaj - saj jim gre vse v rok službe. bodo pač narisali eno risbico manj takrat.


Ne gre se tu za eno risbico manj, pač pa za to da sem jih odkrito ne da, ker imajo skoraj v vseh vrcih kje kakšno ploščad pa niso celi mokri spoloh ti majhni. Jaz sem res zadovoljna za izbiro vrtca ker je bila kar dolgo časa vzojiteljica sama pa ni več full mlada pa so vsak dan bli zunaj in to pozimo, kje je mogla tudi po 10 otrok v kombinezone oblačit user posted image

(odgovor članu soncipunci)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Koliko so zunaj?
15.4.2010 10:31:35   
Balerina
IZVIRNO SPOROČILO: soncipunci

jaz sem glede tega v vrtcu čisto razočarana. lani so bili zelo malo zunaj in je bil izgovor, da še vsi ne hodijo, letos pa vsi hodijo in pozimi niso bili zunaj cel mesec!!! halo?! če je mraz, greš pač ven samo za 15 minut, ne?! če zmerno dežuje, se temu primerno oblečeš in obuješ in če se kaj zmoči, se pač preobleče. res je malo več dela, ampak kaj - saj jim gre vse v rok službe. bodo pač narisali eno risbico manj takrat.


No pa bi januarja, ko je bil največji mraz vaša vzgojitelica začela upoštevati vaš nasvet in bi vseh 14 otrok peljala ven na zrak za 15 min. Potem pa se bo pritožil drug starš da so otroka oblekli potem pa je čakal še 10min in se ob tem čisto prešvical, preden so oblekli še ostala da so bili lahko 15 min zunaj.
Ja vem ekstremi ampak ne moreš vsem ustreči. Mislim pa da je najbolje da si starši več časa vzamemo tudi za vrtec in da takšne stvari predlagamo na roditelskih sestankih in se tam to dogovorimo. Zato pa jih imamo vsaj 2krat letno. Če pa to ni dovolj pa lahko na govorilnih urah ali pa kar med vrati ko pridete po otroke.

(odgovor članu soncipunci)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Koliko so zunaj?
15.4.2010 13:03:31   
lilka
Po moje je res odvisno tudi od ravnteljice, moja tašča, ki je ravnateljica vrtca, to pač zateva ,da se hodi ven, vsi vemo kdaj in kako je primerno, ko je tisti čas, kar gre malo po vrtcu in se začnejo pokat tudi tisti, ki se še niso.

Sem imela obletnico gimnazije, veliko je sošolk, ki so vzgojiteljice in je vsem blo logično, da se hodi ven, ko sme to spraševala. Ne vem no, jaz sem sicer blazno zadovoljna z vrtcem, samo me moti to, da so v jaslih več hodili ven, ko zdej ko je 3 stara. Ma sej sem v svetu staršev in v svetu zavoda, pa bom to rekla, če še zdej ne bodo začeli, ko je res topleje....

_____________________________

Atijeva gosenica in mamin sonček je naša Tinka, zdej pa imava še malega princa Ožbeja.

(odgovor članu Balerina)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Koliko so zunaj?
15.4.2010 19:51:34   
soncipunci

IZVIRNO SPOROČILO: Balerina

No pa bi januarja, ko je bil največji mraz vaša vzgojitelica začela upoštevati vaš nasvet in bi vseh 14 otrok peljala ven na zrak za 15 min. Potem pa se bo pritožil drug starš da so otroka oblekli potem pa je čakal še 10min in se ob tem čisto prešvical, preden so oblekli še ostala da so bili lahko 15 min zunaj.
Ja vem ekstremi ampak ne moreš vsem ustreči. Mislim pa da je najbolje da si starši več časa vzamemo tudi za vrtec in da takšne stvari predlagamo na roditelskih sestankih in se tam to dogovorimo. Zato pa jih imamo vsaj 2krat letno. Če pa to ni dovolj pa lahko na govorilnih urah ali pa kar med vrati ko pridete po otroke.


Nisem kritizirala vseh vrtcev povprek, ampak konkretno našo skupino. Pri nas to debatiramo na vseh sestankih in še vmes. Otroku prinesem škornje, kombinezon, poleti brisačo in celo kremo za sončenje, pa je vse brez veze, ker noter pač ne rabijo. Poleti so noter, ker na igrišču ni dovolj sence ( pa imajo tako ali tako v času največje vročine kosilo in počitek, tako da takrat niso zunaj). Pozimi pa je enkrat premrzlo, drugič dežuje, za dežjem so luže, enkrat drsi zaradi poledice, pa premali so bili in še niso vsi hodili, pa.... Niti enkrat jih niso dali skakat po lužah, kar so v drugih skupinah počeli! In potem smo skoraj konec zime ugotovili, da niso imeli vsi otroci primerne obleke in obutve za tak mraz kot je bil letos. A mora vzgojiteljica čakat na pomlad, da starše pozove, da naj to uredijo, ker so zaradi njih VSI otroci noter in to samo zato, ker eni bolj gledajo, da je otrok fancy oblečen kot pa da zunaj ne bo premražen??? Lahko bi to naredila takoj, ne?! No, skratka, pri nas vsak izgovor prav pride. Človeško je, da se ti vsak dan kaj ne da narediti, da so pa otroci po 1 mesec in več noter, se mi pa zdi nezaslišano!!! Pa užaljenost gor ali dol.

(odgovor članu Balerina)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Koliko so zunaj?
16.4.2010 9:19:58   
barni
No jaz sem mislila, da bodo zdaj ko je zunaj toplo, pac vsaj popoldan, ko se vse aktivnosti koncajo in cakajo, da grejo domov, zunaj.

No so bili ene 2x. Ostalo so notri. Ne vem zakaj. In tudi ko so zunaj, niso zunaj do zapiralnega casa vrtca, ampak grejo potem nazaj v igralnico. Je pa res, da se selijo iz ene igralnice v drugo in na koncu vsi pristanejo v jaslih, tam verjetno ne morejo ven, ker so premali in je morda samo ena vzgojiteljica? Ne vem cudno imajo to organizirano. Morda stejejo koliko jih je se ostalo in ko jih je samo se malo, lahko ostane samo se ena vzgojiteljica za vse starosti.

(odgovor članu soncipunci)
Neposredna povezava do sporočila: 32
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Zakaj je otrok najbolj poreden doma?
Ker smo doma najbolj sproščeni in se počutimo najbolj varne, si tudi najbolj upamo biti to, kar globoko v sebi smo, kdaj...
9 idej za darila za vzgojiteljice
Kmalu bo konec šolskega leta, zato smo pripravili 9 idej, kaj lahko podarite vzgojiteljicam.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?