|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prevoz hladilnika čez HR mejo
26.4.2010 11:42:54   
soncipunci
A kdo ve, kako je s prevozom rabljenega starejšega hladilnika na Hrvaško?

V prikolico bi radi peljali hladilnik, ki ga zaradi velikosti ne moreš narediti neopaznega za carinike, pa me zanima, če je s tem problem. A komplicirajo? Plačaš carino? So kakšne omejitve zaradi vsebnosti plina? Nekdo mi je rekel, da bi znal biti problem in se ne bi radi na meji obrnili...

< Sporočilo je popravil Flavia RR -- 26.4.2010 23:08:55 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
26.4.2010 15:13:36   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu soncipunci)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: PREVOZ HLADILNIKA ČEZ HR MEJO
26.4.2010 18:01:52   
zinčica
Iz EU(torej tudi iz slo) v tretje države lahko izvoziš blago v vrednosti 1000€ in ne plačaš nobene carine. Če nimaš računa ali če le ta ni realen, ti carinik lahko določi vrednost blaga, ampak en star hladilnik verjetno ne bo presegel meje 1000€. Na kateri mejni prehod pa greste? 

(odgovor članu soncipunci)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: PREVOZ HLADILNIKA ČEZ HR MEJO
26.4.2010 19:45:16   
tascha
Še jaz imam s tem v zvezi vprašanje.

Kaj pa kakšne "stare" omare? Ima kašna izkušnje s transportom tega preko hrvaške meje?  In še ali kakšna ve, kako je pa npr. z deli za kakšno streho iz. senčnico (deske. oz. konstrukcija, ki bi jih peljali iz Slovenije na Hrvaško? Imeli bi račun za materiale, potem bi to doma nekaj žagali, vrtali, švasali oz. pripravili, da bi potem lahko samo sestavili. Ali v tem primeru tudi velja meja 1000 EUR?

Sorry, soncipunci, vem, da se upadla v temo, ampak si zastavla zanimivo vprašanjeuser posted image

(odgovor članu zinčica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: PREVOZ HLADILNIKA ČEZ HR MEJO
26.4.2010 19:48:27   
Kerensa*
Moja ga. Tašča in g. Tast (po njej pa je to podedovala tudi Svakinja) že 35 let vozijo iz Slovenije na Hrvaško vse, kar si sploh lahko zamisliš (za opremljanje hiše) in še nikoli (ne v YU, ne v SLO, ne v CRO) niso plačali niti dinarja/tolarja/centa/kune carine, pa verjemi, da so peljali dol (in še kar vozijo) vse, kar je možno.

(odgovor članu tascha)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: PREVOZ HLADILNIKA ČEZ HR MEJO
26.4.2010 21:20:48   
zinčica
Tascha, tudi rabljene omare lahko peljete iz Slo na Hr. Za senčnico pa nisem čisto sigurna, da sem razumela vprašanje. Material bi kupli v Slo, sestavljali pa na Hr.? Če vrednost materiala ne presega omenjenih 1000€, lahko izvozite, ampak res, imejte račune s sabo, da lahko dokažete vrednost in naj bodo spisani v pregledni obliki, da se ve, kaj je kaj.
Kerensa, preko meje se vozi marsikaj, tudi mamila. Legalno ni, lahko pa greš na riziko, češ, saj me ne bodo dobili.

(odgovor članu tascha)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: PREVOZ HLADILNIKA ČEZ HR MEJO
26.4.2010 21:25:06   
Kerensa*
Vem, ampak ga. Tašča bi težje skrila 3-delno omaro, kakor pa 1g kokaina. user posted image

(odgovor članu zinčica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: PREVOZ HLADILNIKA ČEZ HR MEJO
27.4.2010 7:34:47   
tascha
Ja zinčica prav si razumela. Hvala za odgovor. Aja še to - ali teh 1000 EUR pomeni na osebo ali na vozilo? Veliko se mi namreč zdi na osebo.user posted image

(odgovor članu zinčica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: PREVOZ HLADILNIKA ČEZ HR MEJO
27.4.2010 9:50:49   
zinčica
Ne, ne na osebo, 1000€ na eno pošiljko. Če imate recimo večjo vrednost, pač peljete večkrat, če se vam splača furat gor in dol. Sicer malo nerodno, gre pa tudi. Lahko pa tudi istočasno dva avta s prikolicami al kombijem al kakorkoli že mislite to pretovorit, samo pošiljki morata/jo biti ločeni, vsaka posamezno pod 1000€. Aja, pa na carini se potem ne smete skupaj držat kot ciganiuser posted image , ker če carinik ugotovi, da pašete skupaj, bo račune seštel.
Drugače pa se lahko pelje bilokaj(razen hrane, sadik, živali, cigaret...) preko, tudi trodelne omare, ne rabiš jih skrivat, ker verjetno ne presegajo vrednosti jurja.

(odgovor članu tascha)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: PREVOZ HLADILNIKA ČEZ HR MEJO
28.4.2010 10:35:53   
skuštrana
Link http://www.carina.hr/Putnici/PostupakCarinjenja.aspx

Zinčica, hm, ne vem če bo čisto držalo to kar si ti napisala user posted image

Ko sva mi2 peljala dol več stvari sva plačala carino. Vrednost sigurno ni presegala 1000e, prijavit sva morala, ker takšne velike stvari ne moreš skrit, carine je bilo pa cca 10% na vrednost.

Če je blago poreklom iz EU pa se carina ne plača, ampak v tem primeru morate imeti potrdilo iz trgovin kjer je bilo blago kupljeno, da je blagoi poreka iz Eu in ne iz Amerike, Kitajske ali kje drugje...

Za en hladilnik pa po moje ne bojo težili.



_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu zinčica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?