|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prenehanje dojenja
2.5.2010 18:07:39   
krfjolca
Eno vprašanje imam - koliko časa po končanem dojenju naj bi trajalo, da se mleko ustavi? Malo sem nehala dojiti 3 dni nazaj pri 13 mesecih. Pri tamali ni nobenega problema, dojili sva se itak samo zjutraj in zvečer, je pa pri meni precej boleče. Poskušam čim manj izčrpavati mleka, a se količina nič kaj ne zmanjša. Dojke imam nabito polne in boleče, če malo iztisnem, je kako uro v redu, potem pa me spet začne tiščat. user posted image

_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Prenehanje dojenja
2.5.2010 18:59:14   
tassika
Krfjolca, žajljev čaj pomaga pri prenehanju nastajanja mleka. Potem pa pod vroči tuš, da gredo vozli stran, nato jih stuširaš še z mrzlo vodo ali mrzli obkladki. Vroča voda drugače pomaga pri nastajanju mleka, mrzla ga ustavlja. Če nimaš nobenih bulic in vozlov potem upoorabi samo mrzle obkladke.

_____________________________

<3 Zoja in Patrik <3

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Prenehanje dojenja
2.5.2010 19:05:22   
poli*
Jaz sem do 12. meseca skoraj polno dojila in potem naenkrat končala. Mleko sem si morala izčrpavati več kot tri tedne. Prsi so bile polne in boleče, delali so se tudi vozlički, ki sem jih popravila z masažo. Počasi gre to. Moraš pa res čim manj izčrpavat (manj pogosto, kot je otrok jedel) in vedno naj v prsih ostane še nekaj mleka, da se telo začne zavedat, da ga ni treba tolko več proizvajati.
Hmm, naj povem, da meni še po pol leta pride nekaj kapljic ven, če stisnem user posted image

(odgovor članu tassika)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Prenehanje dojenja
2.5.2010 19:14:32   
Reby
Naredi si obkladke iz svežega peteršilja, pa pusti gor tudi čez noč - preverjeno pomaga user posted image

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Prenehanje dojenja
2.5.2010 19:26:45   
miapia
Odvisno od posameznice. Jaz sem se znebila zatrdlin in napetih dojk v dveh dneh.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Reby)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Prenehanje dojenja
2.5.2010 20:59:37   
PC Baby
dej ste me pa malo presenetle. Jaz sicer dojim samo še zjutraj in sem nameravali prihodnji teden nehat. Ampak sem mislila, da če tako malo dojiš, lahko kar nehaš in to je to. Mleko nekako usahne. Zdaj pa vidim, da bom imela probleme.

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Prenehanje dojenja
2.5.2010 21:22:27   
krfjolca
Za peteršilj sem slišala, ja, sam sem ga samo za ene pol ure gor pustila, bom poskusila čez noč. Imam tudi vozličke, ja, to se mi je itak ves čas delalo, če mala dalj časa ni pila ... user posted image Stiskam res po malo, le da se zmehča vse skupaj. Zanimivo, da imam problem samo na levi strani, desna je OK - in tudi 2x manjša trenutno user posted image
Žajbelj sem pa nekaj slišala, da naj bi bil strupen user posted image
Koliko naj bi se ga pa spilo, da ima kaj učinka?


_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Prenehanje dojenja
2.5.2010 21:50:53   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby

dej ste me pa malo presenetle. Jaz sicer dojim samo še zjutraj in sem nameravali prihodnji teden nehat. Ampak sem mislila, da če tako malo dojiš, lahko kar nehaš in to je to. Mleko nekako usahne. Zdaj pa vidim, da bom imela probleme.

Saj verjetno jih res ne boš. Malo potuširaj s hladno vodo in iztisni samo toliko, da pritisk popusti. Moj tamal se je na koncu dojil le še pred spanjem in pri odstavitvi ni bilo problemov s kakimi vnetji (sem jih pa mela na začetku). Star je bil 10 mesecev.

< Sporočilo je popravil K_a_t_i -- 2.5.2010 21:51:44 >


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Prenehanje dojenja
2.5.2010 23:00:41   
alejna
pozdravljene!!!Obstajajo tabletke ki ustavijo proizvajanje mleka :-)))) in je taaakoj lazje :-)...veliko srece

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Prenehanje dojenja
3.5.2010 7:40:11   
krfjolca
IZVIRNO SPOROČILO: alejna

pozdravljene!!!Obstajajo tabletke ki ustavijo proizvajanje mleka :-)))) in je taaakoj lazje :-)...veliko srece


Te tablete naj bi imele ful stranskih učinkov, med drugim slabost, bruhanje, celo tromboza. Tako da ne bi že takoj s kemijo, če se da z naravnimi stvarmi pomagat. Grem danes še po zelje v štacjon.


_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu alejna)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Prenehanje dojenja
3.5.2010 8:13:23   
alejna
Lahko pa postopoma prenehas dojiti,npr.ce zdaj dojis dvakrat na dan,lahko dojencka dojis samo pred spanje,in se bo postopoma tudi mleko prenehalo proizvajati...normalno pa je da prsi nekaj casa res bolijo (ni pa normalno da so vnete,rdece,bolece...)...meni tudi 7 mesecev po prenehanju dojenja vcasih se vedno pritece kaksna kapljica mleka ven :-),samo potrpezljiva bodi in bo ;-)

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Prenehanje dojenja
3.5.2010 8:17:50   
koala
Sem imela podobne probleme in meni je nevrjetno pomagalo da sem dala v modrc list svežega zelja, dav dni in je bilo suuper. Zdaj ne dojim že 14 mesecev, pa mi pri toplem tuširanju še vedno priteče kakšna kapljica ali dve mleka.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu alejna)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Prenehanje dojenja
3.5.2010 13:36:08   
AnciM

IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby
dej ste me pa malo presenetle. Jaz sicer dojim samo še zjutraj in sem nameravali prihodnji teden nehat. Ampak sem mislila, da če tako malo dojiš, lahko kar nehaš in to je to. Mleko nekako usahne. Zdaj pa vidim, da bom imela probleme.


Ni nujno, da boš imala probleme. Jaz sem samo nehala dojit(prej dojila vsaj 3x na dan) in se je mleko do konca posušilo brez kakršnih koli zapletov in napetosti. Sem pa takrat dodajala AM pri vsakem obroku že dobre 4 mesece.

_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Prenehanje dojenja
4.5.2010 15:11:04   
Najaa
Ne, sploh ni nujno, da maš probleme. Sploh, če nehaš počasi in zmanjšuješ postopoma. Jaz tamalo zdej že par dni sam še cartam pred spanjem pa še to ni vse skupi nič. Čutim, da se mleko nabere, ampak me sploh ne tišči in ni mi treba črpat.

krfjolca, poskusi z obkladki iz zeljnih listov in notri nareži še peteršilj in imej gor čez noč. Pa čez dan, če bo ful kriza, si jih pej stuširat s hladno vodo in čisto malo stisni, ravno toliko, da te ne bo tiščalo. Meni je prejšnjič tako uspelo v vse skupaj tednu dni. Res pa je bilo najhuje 3-4 dan.

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Prenehanje dojenja
4.5.2010 18:57:05   
krfjolca
Hvala za nasvete. Zelje resnično pomaga. Zdaj iztiskam samo še enkrat dnevno čisto malo. Napetost sicer še čutim, pa tudi boleče je na dotik, se mi pa vsaj vozli ne delajo več toliko. S tamalo pa ni nobenih težav, očitno dojenja sploh ne pogreša user posted image

_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Imena za fantke in deklice, ki pomenijo lj...
Veliko staršev ime za otroka izbira glede na njihov pomen in med lepšimi je zagotovo ime, ki v svojem pomenu nosi ljubez...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?