|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Koliko ml AM zvečer za 5-mesečnika?
13.10.2010 21:55:10   
tlb
Pozdravljene.

Čez nekaj dni grem zvečer v "lajf" user posted image in bo mož zvečer (pred spanjem) nahranil našega 5-mesečnika, ki je redno dojen.
Zanima me, koliko ml Aptamila naj mu pripravi (mali ima 8 kg).
Jaz sem razmišljala o 120 ali 150 ml, pa sploh ne vem, kaj naj si "mislim o teh številkah". Imam pa tisti Aptamil, ki je pakiran v takih "malih vrečkah" in je 1 vrečka za 180 ml vode (180 se mi zdi pa ogrooomno....ali se motim?).
Za vsak nasvet bom zelo hvaležna!
LP vsem!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Koliko ml AM zvečer za 5-mesečnika?
13.10.2010 21:57:08   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: tlb

Pozdravljene.

Čez nekaj dni grem zvečer v "lajf" user posted image in bo mož zvečer (pred spanjem) nahranil našega 5-mesečnika, ki je redno dojen.
Zanima me, koliko ml Aptamila naj mu pripravi (mali ima 8 kg).
Jaz sem razmišljala o 120 ali 150 ml, pa sploh ne vem, kaj naj si "mislim o teh številkah". Imam pa tisti Aptamil, ki je pakiran v takih "malih vrečkah" in je 1 vrečka za 180 ml vode (180 se mi zdi pa ogrooomno....ali se motim?).
Za vsak nasvet bom zelo hvaležna!
LP vsem!



a pa misliš, da bo kar tako sprejem AM? Pa flašo? No, edino, če je ni že navajen, samo če samo po zizi pije, bo težka.

(odgovor članu tlb)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Koliko ml AM zvečer za 5-mesečnika?
13.10.2010 21:59:05   
piko12
Prej probaj, če bo sploh hotel flašo z aptamilom za vsak slučaj. Moja tamala takrat sicer še ni imela goste večerje in je med 5 in 6 mesecem spila največ AM, delala sem ji pa po 180 ml pa kolikor je spila je spila. Zelo redko čisto vse.

(odgovor članu tlb)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Koliko ml AM zvečer za 5-mesečnika?
13.10.2010 22:02:33   
tasa_m
Moja je stara 19 mesecev pa še zdaj ne spije 150ml mleka pred spanjem tak da je čist odvisno od posameznika.

In tako kot so ti predhodnice svetovale, če še nisi poiskusila z AM in flašo, je res težko verjetno da bo kar sprejel, zato ker greš ti v lajf user posted image probaj mu dat jutri zvečer flaško ali pa zjutraj, tolk da vsaj vidiš če sprejme.
Drugače pa naj mu naredi vso vrečko in koliko spije spije.

(odgovor članu piko12)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Koliko ml AM zvečer za 5-mesečnika?
13.10.2010 22:23:40   
tlb
seveda sem že poskusla na flaško in je mali spil kot veliki.....
ma res si želim malo na babji čvek user posted image po 5 mesecih si ga pa že zaslužim :)

Če pa bo sila pa sem jaz z joškami v dobrih 7 minutah doma (normalne vožnje. evo, sem frik-sem tudi to stestirala.....eh, ni tak hudo, se vozim tam mimo domov, pa sem na uro gledala.....user posted image ).

Drgač pa hvala za vse nasvete, zgleda, da je 120 ml vseeno malo, bo dobil 180-ko, pa naj spije, kolikor mu paše.

LP vsem!

< Sporočilo je popravil tlb -- 13.10.2010 22:26:17 >

(odgovor članu tlb)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Koliko ml AM zvečer za 5-mesečnika?
13.10.2010 22:26:43   
nusi
ok, sem izbrisala user posted image , si se že oborožila z info.
Pa lep žurerski večer user posted image


< Sporočilo je popravil nusi -- 13.10.2010 22:28:48 >

(odgovor članu tasa_m)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Koliko ml AM zvečer za 5-mesečnika?
13.10.2010 22:30:21   
tlb

IZVIRNO SPOROČILO: nusi

ok, sem izbrisala user posted image , si se že oborožila z info.
Pa lep žurerski večer user posted image



točno tomi-flaško imam in sem mu že dala AM (jap, sem testirala...) in je šlo brez problema. Čajčka ali pa vode pa NOČE pit po tej isti flaški, prav hecno 'zato sem tudi malega "testirala", če ne, pa bi se pač pripeljala domov, ga podojila in, hm, zaspala ;) ).
Hvala! user posted image

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Koliko ml AM zvečer za 5-mesečnika?
13.10.2010 22:32:42   
tlb

IZVIRNO SPOROČILO: nusi

ok, sem izbrisala user posted image , si se že oborožila z info.
Pa lep žurerski večer user posted image


to si pa naredla med mojim odgovarjanjem tebi; prav hecno :) mi najprej ni blo nič jasno user posted image
pa šenkrat hvala (mam čvenk s sodelavkami, da bom končno malo na tekočem....)

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Koliko ml AM zvečer za 5-mesečnika?
14.10.2010 7:24:38   
Hope2
A mož pa ne zna pripravit flaške mlekauser posted image

(odgovor članu tlb)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Koliko ml AM zvečer za 5-mesečnika?
14.10.2010 10:32:25   
tlb

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

A mož pa ne zna pripravit flaške mlekauser posted image


Eh, seveda zna, saj sem že zgoraj napisala, da ga bo on nahranil.

Mam srečo, mož je iz tehnične stroke, pa zna pripravit flaško za malega. Ej, pa previje ga tudi! Pa skopa ga! Ja, pa sleče in obleče ga tudi ČISTO SAM! pa spat ga da. celo mu prepeva user posted image Bravo moj možek user posted image . na srečo je dojenje samo moje user posted image

(P.S.: malček za šalo, hec mora bit.....pa seveda, da zna.....)

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Koliko ml AM zvečer za 5-mesečnika?
14.10.2010 11:49:22   
Hope2
Pol se pa ne rabiš sekirat. On mu naredi sveže, če bo premalo, bo še naredil več. Kako umetnost včasih mame naredimo iz ene brezvezne zadeveuser posted image . Pa ja ne boš ti letela pol domov.
Ajajaj, gas ven na luft in klepet, ga bo že mož porihtaluser posted image

(odgovor članu tlb)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Koliko ml AM zvečer za 5-mesečnika?
14.10.2010 13:22:11   
tlb

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Pol se pa ne rabiš sekirat. On mu naredi sveže, če bo premalo, bo še naredil več. Kako umetnost včasih mame naredimo iz ene brezvezne zadeveuser posted image . Pa ja ne boš ti letela pol domov.
Ajajaj, gas ven na luft in klepet, ga bo že mož porihtaluser posted image

ja, saj tak je plan ;) mene je samo zanimala količina.....
Jaz sem izhod v sili, domov pridem, če bo res "hudo".....s tem da gre tu za moževo definicijo "hudo"-valjda je moja dosti "strožja" user posted image , on ma tudi za jok doooosti višji prag.....

evo, mam vse "splanirano", kaj pa naj zdaj, ko ne pašem v svoje "omiljene" hlače user posted image hm, lahko mam pa gumb odprt, ja, to bi šlo ;)
prava NNNP aktivistka sem user posted image

Hvala! LP!

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Koliko ml AM zvečer za 5-mesečnika?
14.10.2010 14:30:48   
PinkyGirl
Če gre za enkratni dogodek, zakaj si pa svojega mleka ne stisneš? Jaz grem v soboto na ohcet, pa naši malo merkajo (je 6t stara), v skrinji je pa zaloga 5 lončkov po cca 80-100ml.
Stisneš si zjutraj, ko je bolj polno, iz ene, iz druge pa podojiš. Meni gre, na roke si v nekje 15 minutah naberem cca 60 ml.
Nisem nikol pomisnla, da bi ji AM rinla.

(odgovor članu tlb)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Koliko ml AM zvečer za 5-mesečnika?
14.10.2010 15:38:01   
tlb

IZVIRNO SPOROČILO: PinkyGirl

Če gre za enkratni dogodek, zakaj si pa svojega mleka ne stisneš? Jaz grem v soboto na ohcet, pa naši malo merkajo (je 6t stara), v skrinji je pa zaloga 5 lončkov po cca 80-100ml.
Stisneš si zjutraj, ko je bolj polno, iz ene, iz druge pa podojiš. Meni gre, na roke si v nekje 15 minutah naberem cca 60 ml.
Nisem nikol pomisnla, da bi ji AM rinla.


SEm tudi to poskusla, pa mi ne rata, par kapljic, to je to....

(odgovor članu PinkyGirl)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Koliko ml AM zvečer za 5-mesečnika?
14.10.2010 18:42:13   
Lantea
Js grem tud kmal u lajfuser posted image , pa smo tud zdej flaško preizkušali. Sem si par dni črpala, pa jo je kar tegnlo, ko sem ji ponudla flaško (tud če jo je ati dal). Vodo je pa enkrat pila. Tak da mal sumim, da moje mleko bo frajla sam po zizi pilauser posted image . Zdej bom poskusla še AM, če ne bomo pa že kaj drugega pogruntaliuser posted image .
Pa uživajuser posted image

(odgovor članu tlb)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Koliko ml AM zvečer za 5-mesečnika?
14.10.2010 21:49:13   
Najaa
Zakaj si pa svoje mleko ne izčrpaš, če dojiš?

(odgovor članu Lantea)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Koliko ml AM zvečer za 5-mesečnika?
15.10.2010 13:06:30   
tlb

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Zakaj si pa svoje mleko ne izčrpaš, če dojiš?


sem že napisala-mi ne rata (ročno), "izmolzem" par kapljic.
Pumpico pa imam zelo staro in ne dela (sem jo večkrat sestavila in razstavila, pa kot da ni dovolj vakuuma....)

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Koliko ml AM zvečer za 5-mesečnika?
15.10.2010 15:52:27   
PinkyGirl
Meni je patronažna pokazala, kako si dojko pripravit, da bolj teče. S stranjo dlani (na strani mezinca) zmasiraš, in sicer hkrati z obema dlanema, po nasprotnih straneh dojke, torej le ob robu. S tem mlečne žleze odpreš. Potem pa primeš dojko z obema rokama, pa s palci pritiskaš proti kolobarju. Meni uspeva, verjamem pa, da vsem ne. Moram pa vsakih nekaj pritiskov ponovno masirat, brez masiranja ni šans, da kaj priteče!

Je pa ta masaža super, ko se ti vozli delajo, da jih user posted image  ob pitju res sprazni.
Tako sem jaz mastitis ob prvem navalu mleka preprečla.

Najbrž moraš tud ob črpanju s črpalko prej dojko pripravit. Probaj.

(odgovor članu tlb)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Tatu med dojenjem – je varno?
Življenje se je obrnilo na glavo, pridružil se vam je nov član. In kot mamica si želiš, da bi s tatujem za vedno obeleži...




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?