|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Darilna pogodba
3.1.2011 7:36:09   
abc100
Pozdravljene!

Zanima me, koliko približno bi računal odvetnik, da sestavi darilno pogodbo (oče-sin) za hišo in da so noter vse varnostne klavzule glede očeta. Kako pa naprej? S to pogodbo se gre k notarju, da jo overi. Koliko pa to pri notarju staane? A je potrebno potem še kaj? Se po notarju lahko že naredi vpis v zemljiško knjigo?

Hvala zaodgovore!

_____________________________

28.8.2007 je zajokal najin sinko Janez

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Darilna pogodba
3.1.2011 7:53:49   
*pepelka*
Nam je pred leti vse to naredila odvetnica. skupaj smo šli tudi na davčno, pa do notarja, nato pa nam je vložila še za vpis v zk. Nespomni pa se koliko je vse to takrat stalo. Morda je najbolje, da pokličeš kakšnega odvetnica in ti bojo dali vse podatke.

(odgovor članu abc100)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Darilna pogodba
3.1.2011 8:32:57   
ursi
Mi smo pa tako pogodbo kar pri notarju naredili. In potem je on poskrbel za vse, od vpisa v ZK do vloge na DURS, mi samo še čakamo, da dobimo račun od notarja.

(odgovor članu *pepelka*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Darilna pogodba
3.1.2011 8:53:46   
abc100
Najbolj me zanima cena, da si znava vsaj približno predstavljati koliko naju bo to koštalo. Kaj pa kakšen davek? A je pri darilni pogodbi, če se gre za prvo koleno?

_____________________________

28.8.2007 je zajokal najin sinko Janez


(odgovor članu ursi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Darilna pogodba
3.1.2011 9:55:45   
majčica1508
Pri darilni pogodbi ni davka(če gre za prvo koleno)
pogodba je pa cca 300€......

(odgovor članu abc100)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Darilna pogodba
3.1.2011 11:16:03   
abc100
IZVIRNO SPOROČILO: majčica1508

Pri darilni pogodbi ni davka(če gre za prvo koleno)
pogodba je pa cca 300€......


Hvala za odgovor.user posted image

_____________________________

28.8.2007 je zajokal najin sinko Janez


(odgovor članu majčica1508)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Darilna pogodba
3.1.2011 12:49:05   
Ninchy
Mi smo dali 1 mesec nazaj 320€.

(odgovor članu abc100)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Darilna pogodba
3.1.2011 16:51:32   
hubi
A lahko lonček pristavim? Kako pa je z darilno pogodbo oz. dedovanjem, če gre iz babice na vnukinjo? Vmesne osebe (mami pokojna) pa ni.
Hvala.

(odgovor članu Ninchy)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Darilna pogodba
3.1.2011 23:15:09   
liliana
V tem primeru gre za prvi dedni red in ni davka, ker je mama pokojna.....

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?