|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kaj če mi ne podaljšajo...
4.5.2011 15:11:39   
ursha666
Lp.
Trenutno sem zaposlena za določen čas do konca junija...del.dobe imam cca 6 let.
Problem je ker sem noseča...in se boljim da mi ne podaljšajo pogodbe...rok imam decembra.

Zanima me koliko časa si lahko na zavodu...oz kako obračunajo porodniško v tem primeru...da si napr.na zavodu z podporo...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kaj če mi ne podaljšajo...
4.5.2011 17:11:50   
lukec
Pripada ti starševsko nadomestilo, ki je vezano na tvoje pretekle dohodke, za mesece, ko ne boš zaposlena v zadnjem letu, pa na minimalno plačo.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu ursha666)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kaj če mi ne podaljšajo...
4.5.2011 17:23:11   
DragonLady
Če ti ne podaljšajo pogodbe,greš na zavod za zap.,kjer boš dobivala nadomestilo.Dokler dobivaš nadomestilo, ti plačuje borza tiste prispevke (ne vem točno,kak se jim reče,sori) in se tudi ta mesečna nadomestila štejejo kot mesečni prihodek. Preračunaj si, kdaj točno nastopi tvoja porodniška (mesec dni pred PDP), lahko prek spletne strani CSDja to narediš. Ne vem, koliko časa točno naj bi dobivala nadomestilo, tudi o tem se je najbolje pozanimati iz prve roke. Če boš prejemnica nadomestila z zavoda za zaposlovanje do nastopa porodniške (torej novembra), si zmagala...

Ti pa lahko iz svojih izkušenj povem, da boš izgubljala ogromno živcev zaradi nepotrebne birokracije. Sama sem bila lani v enaki situaciji in sem dobesedno imela več sreče kot pameti. Bila sem noseča cca mesec dni, ko mi je potekla pogodba za določen čas. Šla na zavod za zaposlovanje,izvedela za nosečnost, celo dobila novo zaposlitev za dol.čas (so nam podaljševali za 14dni, nič več), na koncu mogla na bolniško in bila na bolniški še mesec dni po poteku pogodbe. Ta en mesec sem dobivala nadomestilo iz strani Zzzs. Nato šla spet na zavod za zaposlovanje in sem tako počasi prikorakala do moje težko pričakovane porodniške...ostalo mi je še 2 dni nadomestila s strani zavoda za zaposlovanje. Kot sem rekla, več sreče kot pameti. user posted image Je pa res, da se mi v 5. mesecu nosečnosti še ni poznalo in sem prikrivala svojo nosečnost delodajalcu. Ko sem jim le povedala, so bili čist paf,mi niso verjeli, da pričakujem...verjemi, ni bilo prijetno v sebi zadrževati tako veliko novičko ves ta čas.

Se je pa na koncu vse srečno končalo...srčno upam, da se bo tudi tebi. Lahko se že sedaj pozanimaš na CSDju, jsz sem se. Nasveti na forumih nimajo ravno neke strokovne teže. Najbolje, da od uradne osebe dobiš 100% pravo informacijo.

(odgovor članu ursha666)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kaj če mi ne podaljšajo...
4.5.2011 17:59:32   
ares1
kako visoka pa je potem porodniška glede na to, da so že nadomestila nizka potem porodniška ne mor bit kaj prida?

(odgovor članu DragonLady)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kaj če mi ne podaljšajo...
4.5.2011 19:45:58   
DragonLady
Ne vem, kaj naj rečem na to...glede na to, da sem imela prej cca 700 evrov plače,bila dobre 3 mesece na borzi,v naslednji službi imela minimalno plačo...imam sedaj dobrih 500 evrov porodniške...ni tak slabo. No, za nekatere je to nula, meni pa to ogromno pomeni. Sem namreč krvavo delala za to, da dobivam porodniško...sem delala v nosečnosti v proizvodnji. bruhala ko zmaj, sem se vstala od linije in letela na wc kozlat, potem pa nazaj prišla, kot da nič ni bilo. Da le ne bi takrat izgubila zaposlitve...tak je to, žal. Lahko je vihat nos, če imaš vsega polno rit. Ko se ti gre za golo preživetje tebe in predvsem tvoje družine, narediš vse, kar je v tvoji moči, da jim zagotoviš hrano na mizi.

(odgovor članu ares1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kaj če mi ne podaljšajo...
4.5.2011 20:37:45   
ursha666
user posted image **** je ja...samo hvala bogu da kaj dobimo!

samo na našem zavodu za zaposlovanje so čisto mimo...ne vedo nič!!


(odgovor članu DragonLady)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kaj če mi ne podaljšajo...
4.5.2011 20:44:46   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: ares1

kako visoka pa je potem porodniška glede na to, da so že nadomestila nizka potem porodniška ne mor bit kaj prida?

Porodniška je 100% osnove, od katere so bili plačani prispevki v zadnjih 12 mesecih (plače, bolniške, porodniška, nadomestilo za brezposlenost), za morebitne mesece brezposlenosti se pa vzame 55 % minimalne plače - to velja, če si na dan nastopa porodniške zavarovan za starševsko varstvo (torej zaposlen ali prejemaš nadomestilo za brezposelnost ali bolniško), če si brezposlen, se zadeva računajo drugače.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu ares1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kaj če mi ne podaljšajo...
4.5.2011 20:50:43   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: ursha666
Lp.
Trenutno sem zaposlena za določen čas do konca junija...del.dobe imam cca 6 let.
Problem je ker sem noseča...in se boljim da mi ne podaljšajo pogodbe...rok imam decembra.

Zanima me koliko časa si lahko na zavodu...oz kako obračunajo porodniško v tem primeru...da si napr.na zavodu z podporo...


Tebi se bo, četudi ti ne bodo podaljšali, čisto lepo izšlo: do konca junija si zaposlena, če imaš rok decembra, nastopiš porodniško 28 dni prej, torej enkrat novembra, julij, avgust, september, oktober in del novembra pa dobivaš nadomestilo za brezposelnost (kar se glede porodniške šteje isto, kot če bi bila zaposlena), ker ti za 6 let delovne dobe pripada 6 mesecev nadomestila za brezposelnost. Na zavod se moraš prijaviti v 30 dneh po prenehanju zaposlitve, najboljše pa čim prej. Porodniška se ti bo računala kot povprečje prihodkov v zadnjih 12 mesecih pred oddajo vloge, vlogo pa lahko oddaš najhitreje 60 dni pred PDP. Nadomestilo za brezposlenost je pa prve 3 mesece 70% povprečja tvojih plač, naslednje 3 mesece pa 60 % povprečja tvojih plač - vlogo za porodniško se ti torej splača oddati čim prej, da se ti upošteva čim več plač in čim manj nadomestil za brezposlenost v tem 12-mesečnem obdobju pred oddajo vloge.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 4.5.2011 20:52:45 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu ursha666)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kaj če mi ne podaljšajo...
4.5.2011 21:48:53   
elevitka

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: ursha666
Lp.
Trenutno sem zaposlena za določen čas do konca junija...del.dobe imam cca 6 let.
Problem je ker sem noseča...in se boljim da mi ne podaljšajo pogodbe...rok imam decembra.

Zanima me koliko časa si lahko na zavodu...oz kako obračunajo porodniško v tem primeru...da si napr.na zavodu z podporo...


Tebi se bo, četudi ti ne bodo podaljšali, čisto lepo izšlo: do konca junija si zaposlena, če imaš rok decembra, nastopiš porodniško 28 dni prej, torej enkrat novembra, julij, avgust, september, oktober in del novembra pa dobivaš nadomestilo za brezposelnost (kar se glede porodniške šteje isto, kot če bi bila zaposlena), ker ti za 6 let delovne dobe pripada 6 mesecev nadomestila za brezposelnost. Na zavod se moraš prijaviti v 30 dneh po prenehanju zaposlitve, najboljše pa čim prej. Porodniška se ti bo računala kot povprečje prihodkov v zadnjih 12 mesecih pred oddajo vloge, vlogo pa lahko oddaš najhitreje 60 dni pred PDP. Nadomestilo za brezposlenost je pa prve 3 mesece 70% povprečja tvojih plač, naslednje 3 mesece pa 60 % povprečja tvojih plač - vlogo za porodniško se ti torej splača oddati čim prej, da se ti upošteva čim več plač in čim manj nadomestil za brezposlenost v tem 12-mesečnem obdobju pred oddajo vloge.



čist mičken popravek...prve 3 mesece je nadomestilo 80% potem pa 3 mesece 60%.... nov zakon velja od januarja leta 2011 http://www.naton.si/novice/2010/11/s-1-1-2011-stopi-v-veljavo-zakon-o-urejanju-trga-dela/

drugače pa natanko tako kot je napisala zmajaz

_____________________________

Biti pripravljen je veliko, znati čakati, je še več, toda izkoristiti pravi trenutek, je vse.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kaj če mi ne podaljšajo...
4.5.2011 22:05:57   
ursha666
A so kakšni č-ji pri tem če si umes med del.dobo že bil na zavodu?? leta 2007 sem bila 2 meseca na zavodu...

Ste me pomirile čist - no sej ne da mi je vseeno a izgubim službo samo delam tedn pop. in teden nočno... in tega do konca ne bom zdržala... da bi samo pop.delala pa ni šans! Ne vidim sina skoraj nič... (5 -letnika imam že doma).

No saj sem ženska bom že zdržala user posted image

(odgovor članu elevitka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kaj če mi ne podaljšajo...
4.5.2011 22:37:53   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: ursha666

A so kakšni č-ji pri tem če si umes med del.dobo že bil na zavodu?? leta 2007 sem bila 2 meseca na zavodu...



Tukaj pa zna nastopiti problem. Če si 2 meseca že izkoristila, ti ostanejo samo še 4-je, kar se pa do novembra ne izide.
Naj me katera popravi, če ni tako.

(odgovor članu ursha666)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kaj če mi ne podaljšajo...
4.5.2011 23:19:13   
ursha666
ups 2006...user posted image

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kaj če mi ne podaljšajo...
5.5.2011 8:20:49   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: sazi
IZVIRNO SPOROČILO: ursha666
A so kakšni č-ji pri tem če si umes med del.dobo že bil na zavodu?? leta 2007 sem bila 2 meseca na zavodu...
Tukaj pa zna nastopiti problem. Če si 2 meseca že izkoristila, ti ostanejo samo še 4-je, kar se pa do novembra ne izide.
Naj me katera popravi, če ni tako.

Ja - tole bi pa znal biti problem. Kdaj si pa bila 2006 na zavodu - konec leta ali v začetku? Ker če bo od takrat, ko si bila na zavodu, do takrat, ko se ti izteče pogodba o zaposlitvi, minilo več kot 5 let, potem bi ti verjetno vseeno pripadalo 6 mesecev - nisem pa 100 %.

Če ne, sta pa še 2 varianti: prva je, da prosiš delodajalca, da ti gre na roko in ti podaljša pogodbo za določen čas vsaj za tisti za 1 mesec, tako da se ti bo potem vse skupaj z nadomestilom za brezposelnost izšlo do takrat, ko nastopiš porodniško - ta varianta bi bila vsekakor najboljša.

Druga varianta je, ker ti zmanjka vmes v bistvu manj kot en mesec, da greš na bolniško - samo ta je vprašanje, koliko bo izvedljiva. Če bi ti uspelo dobiti bolniško, si načeloma lahko še do 30 dni po izteku pogodbe o zaposlitvi na bolniški prek ZZZS - vendar je to odvisno od tvojega zdr. stanja in o tem odloča namreč komisija, tako da na tole se ni ravno 100% za zanesti, da bo šlo skozi, razen če imaš res kako rizično nosečnost.

Če ti ne bo šla skozi nobena od teh možnosti in boš na dan nastopa porodniške brezposelna in brez nadomestila za brezposelnost, potem imaš še varianto, da nekoga prosiš, da te tisti zadnji teden pred nastopom porodniške zaposli - magari fizična oseba kot gospodinjsko pomočnico in potem boš dobila normalno porodniško kot povprečje zadnjih 12 plač oz. prihodkov.

Če ne gre nobeno od tega in boš brezposlena brez nadomestila, potem boš pa dobila porodniško, ki se ti bo izračunala takole: 55 % minimalne plače + 2 % za vsak mesec zavarovanja za starševsko varstvo v zadnjih 3 letih pred nastopom porodniške. Ker si bila v tem času praktično ves čas zavarovana, boš dobila najvišjo porodniško, kolikor je po tem ključu mogoča, to je pa 105% minimalne plače.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 5.5.2011 8:22:34 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kaj če mi ne podaljšajo...
5.5.2011 8:23:45   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: elevitka
čist mičken popravek...prve 3 mesece je nadomestilo 80% potem pa 3 mesece 60%.... nov zakon velja od januarja leta 2011

Ja - drži - prve tri mesece je res 80 %. Zavod je pa očitno zelo malomaren, da do zdaj tega še ni uspel popraviti na svoji spletni strani - ker podatek o 70 % sem namreč pobrala od tam. user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu elevitka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kaj če mi ne podaljšajo...
31.5.2011 18:09:26   
jana banana
Mene pa zanima, če je znesek nadomestila za brezposelnost navzgor omejen in če je, koliko je ta zgornja meja?

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kaj če mi ne podaljšajo...
31.5.2011 18:11:09   
jana banana
sm prebrala link.... hvala

(odgovor članu jana banana)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?