|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Moja prva plača, za zjokat
6.10.2005 20:31:21   
Anonimen
A verjamete? Za 3 tedne dela (kar je le 1 teden manj kot VES mesec!!!) sem danes prejela plačilo 75.000 bruto!!! To je cca 40.000 neto.user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image
Jutri se dobim s šefom, ampak meni to ni normalno. Otrok pa naj zrak je ali kaj?user posted image
Skratka, nekomu bom jajuser posted image  odrezala!
Pa še to: delam pogodbeno.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
6.10.2005 20:35:45   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Moja prva plača, za zjokat
6.10.2005 20:37:04   
Anonimen
Žal ne morem povedat.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Moja prva plača, za zjokat
6.10.2005 21:06:25   
mojčca
Žalostno user posted image user posted image user posted image  toda resnično.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Moja prva plača, za zjokat
6.10.2005 21:44:12   
morskadeklica
Potem se pa sprašujemo, zakaj nekateri nočejo delat. A je kaj čudnega, pri taki plači!

lp

_____________________________

Človek mora najprej imeti rad samega sebe, da bi lahko imel rad druge

(odgovor članu mojčca)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Moja prva plača, za zjokat
6.10.2005 22:31:45   
KIRA
Da te mal potočažim: se je tud men zgodilo podobno -  ko sem jaz začela delat  (resda da je bilo le pripravništvo pred nekaj leti), sem delala cel mesec, pa sem dobila neto manj kot 40 jurjev - pa še na MS sodišču, kjer si ne bi mislil, d lahko kdo tako malo zasluži!
In tudi v "novi" službi, kjer sem dobila delo za nedoločen čas, me je "šef" naplahtal. Na pogovoru je bila povedana cifra "kao" neto, pol pa je naenkrat bila tista ista cifra bruto, ko sem dobila plačilno listo oz. pogodbo v podpis. Ne me vprašat zakaj, pa tudi ne me vprašat zakaj se nisem nič "bunila" - sem bla najbrž preveč vesela da vsaj službo imam. Sem mu pa vseeno zamerila, da me je "napizdil" in NI bilo nesporazuma... pri iskanju naslednje službe bom prekleto previdna, kar se obljub o dohodku tiče in ne podpišem nič, dokler ne bom točno do krajcarja vedla, koliko dobim netto.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Moja prva plača, za zjokat
6.10.2005 22:34:27   
soncece24
pa kak lahko dajo take plače, če pa baje da je minimalka neto 85.000 na mesec?? še davčna ti pod tem ne sme trgat. naj ktera pove, če se motim??  

_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
7.10.2005 0:45:57   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu soncece24)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Moja prva plača, za zjokat
7.10.2005 9:28:35   
kalbo
Nalin, vem, da je lažje govorit kot narest, sam glih zarad tega si to lahko privoščjo, ker se zmeri najde eden, ki bo delal za tak denar.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Moja prva plača, za zjokat
7.10.2005 9:36:25   
soncece24
no če pa tak delajo, pol pa itak ni čudno da folk noče delat in je na socialki. valda da so rajši doma za isti denar, za kterega bi blo treba 8 ur na dan delat. Le kaj bo s te naše države?? 

_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Moja prva plača, za zjokat
7.10.2005 12:51:23   
soncek&luna
sem sla na internet pogledat podatke.... za mesec avgust je povprečna bruto plača kar 271.835,00 sit, kar znese neto 175.816,51 sit... no, pa si lahko mislimo svoje.... sem mislila, da imam dobro placo, pa sem se vedno pod povprecjem....

_____________________________

Mami, pika moja!

(odgovor članu soncece24)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Moja prva plača, za zjokat
7.10.2005 13:03:11   
KIRA
to je pa res groza. moj mož ima za naše razmere zelo dobro plačo (prekmurje), ker dela v eni večji firmi in dobi neto cca. 150kSIT, ampak je še zmeraj pod povprečjem. jaz sem pa itak bila boga, ker sem (dokler sem še službo mela - do maja 2003) dobivala 114kSIT BRUTO! si lahko mislite kolk sem ven dobila - pa še to je bilo v primerjavi s plačami delavk v MURI dosti.

(odgovor članu soncek&luna)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Moja prva plača, za zjokat
7.10.2005 13:07:12   
nana 27
Soncek&Luna, še slabše nam kaže, ko bodo začele veljati reforme. Jaz ne vidim vidnega izboljšanja. Mene je pošteno strah. grozno je to, ker bomo mladi še na slabšem, kot že smo. Sem mislila, da bo bolje, ker bodo naši starši (največja generacija) šli v penzijo in bomo tudi mladi imeli službe, ampak zgleda, da se bo agonija še povečala. Mah..sem tako slabe volje zaradi tega. Moj mi pravi, da naj se preveč ne sekiram, ker bo še mali v trebuščku čist zafrustriran, ampak res ne vidim, da bo v prihodnosti kaj bolje. Trenutno službo imam in sem  v porodniški. Se mi pa obeta, da se po porodniški ne bom mogla nikamor vrnit, razpisov za moj profil pa ni :( in čeprav bi delala prav vse, me verjetno s VII. stopnjo izobrazbe za nižja dela še povohal ne bo nihče.. Sem tolk zatežila, a ne..da bi vsaj malo sončka posijalo. Bi bila takoj boljš volje user posted image

(odgovor članu soncek&luna)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Moja prva plača, za zjokat
8.10.2005 8:05:09   
Anonimen
Ja, punce, res se potem ni za čuditi, zakaj nekateri iščejo (in večini tudi uspe) luknje v zakonu...
Varianta A je, da se zaposliš tam, kjer najprej dobiš, da boš, posledično, tudi čimprej imel vsaj nekaj svojega denarja... In recimo, da dobiš uradnega minimalca, 84 jurjev... Enako naredi tvoj partner... Doma pa slovensko povprečje: 2 otroka, predšolski in šoloobvezen... Ena plača za stanovanje in prevoz, druga za otroke...
Varianta B: cela družina gre na CSD in dobi 106 jurjev DSP in 44 jurjev otroških dodatkov, torej 150 jurjev. Stroškov z vrtcem in šolo ni, oba starša sta lahko 24 ur na dan doma. In če se samo eden od njiju, ponavadi oče, spomni in gre delat na črno, prinese domov še najmanj 100 neobdavčenih jurjev. Mama se izobražuje na račun RZZ, da bo "kao" lažje dobila službo, ko šolo konča, naredi to oče. Da ne gre vseeno nobeden delat, je logično.

Jaz jih kar razumem - pa zakonitost in primernost gor ali dol...

Ko si v p****, si pač v p****...

(odgovor članu nana 27)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Moja prva plača, za zjokat
10.10.2005 8:53:40   
Katarina
bravo, punca, prav imaš

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Moja prva plača, za zjokat
10.10.2005 9:18:59   
JASNA D
Zakaj bi šel človek delat? Jaz tudi razumem, da ne gredo. Primer "znanke": oba brezposelna. Ona sama dobi od države (virov tocno ne vem, predvidevam, da je vse iz CSD, socialna pomoč, otroški) 120 000, kot šivilja pa bi zaslužila minimalca. Torej - zakaj bi šla delat? Prav ima, da je doma. Vrtca pa verjetno plača minimalno....

Jaz - ostala brez službe, vrtec polna cena, kličem zadnjič za službo - odgovor kadrovnice - previsoka izobrazba, gospa ne splača se vam, pa še izpit bi morali delat, raje ostanite še doma....

Za posrat....

Jasna

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Moja prva plača, za zjokat
11.10.2005 8:13:47   
Katarina
vrtec polna cena? nemogoče, vrtec je prva inštitucija, v kateri ti v primeru brezposelnosti zmanjšajo zneseak plačila

(odgovor članu JASNA D)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Moja prva plača, za zjokat
11.10.2005 11:43:22   
puncica
Ja groza no, sam povej v kateri branži delaš, ker me res zanima kje imajo tako nizke plače a je to v proizvodnji. Še študenti dobijo več mater. user posted image Kaj pa šef pravi na to?

_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Moja prva plača, za zjokat
11.10.2005 11:45:35   
puncica
pa kerensa kako ti to vse obvladaš, ne morem verjet user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Moja prva plača, za zjokat
11.10.2005 22:17:33   
elizabeta p
Moj je na bolniški, jaz dobivam pokojnino po očetu dokler se šolam, pa doklade dobivava in dobiva približno toliko kot je povprečna slovenska neto plača.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Moja prva plača, za zjokat
11.10.2005 22:24:38   
soncece24
kerensa, čisto prav si zračunala. ena moja kolegica si je zračunala, da če gre delat je finančno dosti na slabšem kot pa če je na borzi in socialki. dokler bodo tak zanič plače se to ne bo sremenilo. saj ljudje niso nori, vsak pač gleda kak bo najboljše skozi prišel, kar je logično za moje pojme

_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu elizabeta p)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Moja prva plača, za zjokat
19.10.2005 9:49:06   
TARA in MAJ
res žalostno sama si take plače ne predstavljam znjo nebi niti za benz imela

_____________________________

MED MAJHNIMI IN VELIKIMI


(odgovor članu soncece24)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?