|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Spodbujanje nastajanja mleka...
13.10.2005 10:03:42   
Naty*Taja
Zanima me,če ima katera izkušnje z enim sprejem za  v nos za spodbujanje tvorbe mleka, ki baje obstaja. Ali se da dobit samo na recept ali ga lahko kupiš sam in kje, koliko stane? In koliko je res učinkovit?


_____________________________

MONTIGNAC
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Spodbujanje nastajanja mleka...
13.10.2005 10:07:14   
Anonimen
Ta sprey se dobi samo na recept, pa še to ga pomojih izkušnjah (oz. prijateljic) dobiš zelo težko. Ni pa bistvo njega proizvajanje mleka, pač pa večja prehodnost mlečnih vodov oz. ti mleko lažje teče, če si to špricneš v nos.

(odgovor članu Naty*Taja)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Spodbujanje nastajanja mleka...
13.10.2005 10:08:28   
Naty*Taja
Mehurčica! Ti si imela neki takega : Syntocinon . Sem zdej z iskalnikom našla. A ti to G predpiše?

_____________________________

MONTIGNAC

(odgovor članu Naty*Taja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Spodbujanje nastajanja mleka...
13.10.2005 10:10:21   
Naty*Taja
Oh hvala Al bina. Si bla pa hitra. Pol mi pa to nič ne pomaga.

_____________________________

MONTIGNAC

(odgovor članu Naty*Taja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Spodbujanje nastajanja mleka...
13.10.2005 10:15:57   
Anonimen
Za spodbujanje nastajanja mleka so punce pile sezamov čaj user posted image  ali nekaj podobnega. Daj malo pobrskaj z iskalnikom, boš gotovo kaj našla. Sicer pa veliko tekočine, počitek in dobra hrana. To je to.

(odgovor članu Naty*Taja)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Spodbujanje nastajanja mleka...
13.10.2005 10:33:40   
Anonimen
Meni je sezamov čaj delal probleme. Mala je tako krčevito jokala po tem ko sem ga spila da je bilo jojuser posted image . Tako da bodi pozorna pri tem.
Sicer pa pomaga velikooooo tekočine in pa seveda dobra hrana. To se je pri meni izkazalo kot zelo dobro zdravilo za nastajanje mleka. Pa še brez recepta je user posted image .
lp

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Spodbujanje nastajanja mleka...
13.10.2005 11:47:15   
Anonimen
radensko pij(gazirano naredi več mleka) in uni pivo.

LP!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Spodbujanje nastajanja mleka...
13.10.2005 11:53:31   
mehurčica
Ja, jaz sem to potrebovala, ker se mi mleko ni izcejalo vredu in so se mi nonstop delale zatrdline(ves čas na robu mastitisa).

Za več mleka so ti pa druge nekaj že povedale. Jaz sem se samo morala dovolj sprostit, tu in tam popit kak piruser posted image , normalno jest in dovolj počivat. Če sem bila kak dan ful zmatrana, sem čustila, da je zvečer že pomalem primanjkovalo. Zato sem pol naslednji dan čez dan več spala in je spet bilo ok.:)

(odgovor članu Naty*Taja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Spodbujanje nastajanja mleka...
13.10.2005 12:00:49   
Pia67
Syntocinon vsebuje oksitocin, ki deluje na hipofizo. Le-ta da komando mlečnim vodom, da se sprostijo in posledično je več mleka. Poleg tega povzroča oksitocin še krčenje maternice, zato zadržek pri predpisovanja teh kapljic.
Meni jih je predpisala splošna zdravnica (zaradi usmiljenja), načete kapljice moraš po enem mesecu zavreči, se pa vbrizgajo v nos 1x dnevno. Jaz jih uporabim le pozno popoldan, ko so moji sicer ogromni joški bolj prazni kakor ne. Kakšen absurd, vsaka mamka, ki jo srečam na sprehodu zadovoljno ugotavlja, da dojim, ko gleda moje balkončke. Jaz pa načrpam iz desne 80ml iz leve pa 30ml. Proti večeru pa še manj. ne vprašaj kaj vse nisem probala. Morda je krivo to, da sem sama za vse in sem skos v pogonu.

Pia

(odgovor članu Naty*Taja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Spodbujanje nastajanja mleka...
13.10.2005 14:28:30   
Lana_s
Jaz sem tudi probala sezamov čaj, pa se mi zdi, da mi ni nič pomagal, pa še ful ogaben mi je.user posted image



< Sporočilo je popravil Lana_s -- 13.10.2005 14:29:36 >


_____________________________

Najina lumpka; Tina 7.6.2005, Luka 3.12.2006

(odgovor članu Naty*Taja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Spodbujanje nastajanja mleka...
13.10.2005 20:03:08   
Anonimen
skuhaj si koromač,zabeliš z malo oljčnega olja in dober tek!spodbuja nastanek mleka,pomirja krče,lajša prebavo... pomaga ful,preiskušeno!

(odgovor članu Lana_s)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Spodbujanje nastajanja mleka...
13.10.2005 20:25:23   
Jančika_
No, meni je pa sezam neverjetno pomagal. Po treh dneh sem ga morala nehati piti, ker mi je skoraj razgnalo mlekarnouser posted image . Ogaben je pa res kar precej.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Spodbujanje nastajanja mleka...
13.10.2005 20:31:47   
Anonimen
Raznorazni zvarki in čaji,kot so ti napisale..pa babičin nasvet:naj ti dragi nežno in pogosto masira dojkeuser posted image user posted image brez heca

(odgovor članu Jančika_)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Spodbujanje nastajanja mleka...
14.10.2005 22:37:43   
teta beta
Kadar sem jaz ful zmozgana ali pa pride, da nimam časa dovolj jest in pit in je panika, ali bo čez noč dovolj ali ne, ker naša ful je, si naredim kar hippov instant čaj za dojenje, ki sem ga dobila v paketu iz porodnišnice. Se mi zdi, da pomaga. Predvsem pa seveda počitek, dobra hrana in tekočina.

(odgovor članu Naty*Taja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Spodbujanje nastajanja mleka...
17.10.2005 20:10:34   
Jessy
Jaz sem imela nekaj dni zvečer popolnoma prazne dojke in Neja je jokala od lakote (hvala Bogu za zalogo v skrinji). Tako sem se lotila piti sezamov "čaj" (jaz mu pravim napitek). Vsako jutro sem si skuhala 2dcl tega napitka. 2 žlički sezamovih semen sem pustila vreti 20 min, nato pustila ohladiti in precedila, nato pa spila na eks. Tako ni bilo čutet grenkega okusa. Lahko rečem, da je že čez 2 dni bilo zvečer spet polno mleka. To sem pila 3 dni, zdaj pa si skuham vsak drugi dan in imam mleka ogromno.
Je pa res, da poleg tega vsak dan spijem 2,5l Lumpijevega zeliščnega čaja za otroke (vsebuje komarček, kumino, janež, koromač), poleg tega zraven še kak kozarec vode ali soka, tako da v celem dnevu zagotovo popijem 4 l tekočine, pa obvezno si črpam mleko iz dojk po dojenju, če sem le doma.

Krčev po sezamovem napitku moja ni nikoli imela, pa je tiste dni dobila tudi 6 kapljic AD3, zdaj pa 7, pa je vse ok. Ne verjamem, da so za krče bila kriva sezamova semena. user posted image

_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

(odgovor članu teta beta)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?