|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ležalniki za dojenčke
15.5.2006 7:56:08   
tt79
Odločam se za nakup ležalnika, v katerem bi naš novorojenček bil čez dan, ko bom kuhala ali pospravljala. Ležalnik bi imela ob sebi na pultu ali jedilni miz, tako, da bi se lahko gledala...najbrž bo otrok tudi kdaj zaspal v njemu...

Zanima me kakšme izkušnje imate z ležalniki. Vidim, da so cenovno zelo različni, pa tudi modeli...Kaj priporočate ABC design, baby bjorn, brevi,...

Pomagajte prosim, ker grem danes popoldan v nakup.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ležalniki za dojenčke
15.5.2006 8:42:53   
kati*
jaz sem imela fino izkušnjo z ležalnikom, čeprav nekateri govorijo o škodljivosti le teh. Luka je preživljal čas v ležalniku, ko sem jaz opravljala gospod. dela in tako je bil lako tudi po 1 uro popolnoma zadovoljen, jaz pa imela mir pred gospod. deli, ko je spal.
Pomembno se mi zdi, da je ležalnik bolj enostaven (ne potrebuješ vse tistih igral, saj ko bo dovolj star mu igrče daš v roko - pri nas je najbolj interesantna kuhalnica), da se ležalnik da lepo obrisati oz. oprati in da se zloži v popolnoma ležeč položaj, kar pride prav pri mali bebici.


_____________________________

lp, K

(odgovor članu tt79)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ležalniki za dojenčke
15.5.2006 9:07:23   
Petra P.
So kar fini, samo za pretiravat pa ni. Ene mamice vtaknejo otročka v ležalnik in ga pustijo tam dolgoooo. Če ga daš malo, je pa že fino. In res uživa, ker vidi kaj počneš, če pa leži na ravnem pa prav nič.

Mi smo imeli kar enega razdrapanega, starega, pa je bil vseeno o.k. Neke mamice uporabijo kar lupinico za v avto - baje tudi ni nič narobe, le otrok ima malo slabši razgled.

Če hočeš pa najboljše - v Mothercare-u imajo take, ki rahlo vibrirajo (no, vibracije lahko nastaviš po želji). Ta pa je za otroka res zakon. Večina jih sploh noče ven. Ampak cena je pa 2x navaden ležalnik.

(odgovor članu tt79)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ležalniki za dojenčke
15.5.2006 10:57:38   
sazi
mi imamo chiccovega - več naklonov, brez dodatnih igral
malega "odlagam" notri večkrat na dan za krajši čas - npr., ko se z user posted image  spraviva jest ali pa ko opravljam razna gosp. dela
zaspi pa mi ne notri, saj zna zaspati samo na trebuhu, tako da ga takrat, ko vidim, da ga daje spanček odnesem v voziček ali posteljo

(odgovor članu Petra P.)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ležalniki za dojenčke
15.5.2006 13:40:42   
sašaš
Bi še jaz nekaj vprašala na to temo.

Ali se v ta ležalnik da lahko že novorojenčka? Po mojem lahko, če se da popolnoma v ležeč položaj? user posted image
Ali je potrebno počakati kakšen mesec? user posted image

_____________________________

ČebELA je k nama priletela 20. 7. 2006

(odgovor članu tt79)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ležalniki za dojenčke
15.5.2006 13:58:44   
Ninica
Tudi mi smo imeli ležalnik, bil je pa Brevijev. Naša mala je bila v njem že od vsega začetka, ker se je dal lepo v ležeč položaj. Ko je blila še novorojenček je včasih še spala v njem. Uporabljali smo ga vse do 6 meseca dokler že ni sama sedela. Tak, da nam je dobro služil, vsaj za tisti čas, dokler se ni naveličala v njemuser posted image . Ni bila ravno dolgo not, je pa bilauser posted image



_____________________________

LP, Ninica

(odgovor članu sašaš)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ležalniki za dojenčke
16.5.2006 20:26:27   
TVN
Mi pa ležalnika nismo uporabljali. Imamo Maxi Cosi lupinico, ki je zakon. V njej čez dan počiva, v njej je, zadrema, se igra... Uporabljamo jo celih 8 mesecev, sedaj pa jo bo kmalu prerasla. Po mojem mnenju ni potrebe za kupovanje ležalnikov.

_____________________________

*** Imejte se lepo! ***

(odgovor članu Ninica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ležalniki za dojenčke
16.5.2006 22:10:59   
sarazan
Mi smo ležalnik kupili v "toysu" v Grazu in je po dizajnu tak, kot ABC designov.
Novorojenko nisem polagala vanj. Uporabljati smo ga začeli okoli 2. meseca starosti, pa še to max 1 uro na dan.
Jaz imam po stanovanju raje več "poligonov", kjer se dojenčica igra z igračkami, ki ji visijo nad glavo - razni mostovi in "gym-i". Res pa je, da si to lahko privoščim, ker imamo zelo veliko stanovanje in je dovolj prostora.

V maxi-cosi lupinici imamo otroka samo, ko ga vozimo v avtu. Mislim, da je temu tudi namenjena, saj je konec koncev to po specifikaciji le avtosedež za dojenčke.

(odgovor članu TVN)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ležalniki za dojenčke
17.5.2006 9:40:49   
tinkamiška
Hoj!

Jst sem kupila ležalnik od ABC design in ima 3 naklone in se da čisto v vodoravni položaj, tako da lahko vanj položiš že novorojenčka. Ima tudi en lok z tremi medvedkiuser posted image Iza v začetki ni hotela bit kaj preveč v njem, sem jo samo tu in tam odložila in kadar sem se šla tuširat sem jo v njem nesla v kopalnico, da me je gledala. Šele sedaj pri slabih5 mesecih je rada v njem in kdaj tudi malo podremucka, pa medvedke ima zelo rada...

meni se zdi najbolj važno, da ima naklone. Se mi zdi, da imajo v BC v akciji en ležalnik poglej malo na njihovo stranuser posted image

lp,
tinka


_____________________________

May be I'm not an angel, but I can still fly...

(odgovor članu sarazan)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ležalniki za dojenčke
17.5.2006 9:52:15   
Seven*
Iz vidika razvoja otroka ti povem, da je lezalnik mocno odsvetovana zadeva. Otrok se namrec v njem poleni in prakticno ne uporablja nobenih misic. Ce ga bos kupovala, kupi cimbolj neudobnega. Saj vem, da se neumno slisi, pa vendar.. Lezalnik naj ima trdo hrbtisce, po moznosti ojacano s kaksno descico. Moj ima to, pa je vseeno mehek. Torej, naj bo CVRST. Izogibaj se taksnim, ki so narejeni samo iz blaga in ne nudijo otroku nobene opore. Predstavljaj si samo sebe v udobnem naslonjacu, kako pri lezanju sodelujejo misice. Ce ti kar pades noter sploh ne sodelujes in ti ni potrebno. Vkolikor je pa zadeva kompaktna, pa moras uporabljati misice.. Nekako takole.. Ce imas moznost, raje otroka daj na kaksno ravno povrsino, mizo, gor pa dekico. V primeru lezalnika, pa kupi nekaj kompaktnega..

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu tt79)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ležalniki za dojenčke
17.5.2006 13:08:23   
TVN
Točno tako kot pravi Seven. V RA prav posebej opozarjajo na take zadeve. Nam npr. je povedala, da je naša lupinica (Maxi Cosi Cabrio) povsem o.k. in da jo lahko pogosto uporabljamo, ne zgolj za vožnjo v avtu. Je pa sedežek trd in kompakten, tako da morajo mišice "delati".... Odkar so se razpasli razni ležalniki, rockerji in podobne zadeve, je razvojnih težav mnogo več.

_____________________________

*** Imejte se lepo! ***

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ležalniki za dojenčke
17.5.2006 16:26:57   
tinkamiška
Ja no ne vem, Iza je pravi divjaček in ves čas miga, tudi v ležalniku. Pa mislim, da tako in tako ne moreš imeti otročka dolgo noter, ker se naveliča. Je pa fina za prenašat, lupinico imamo mi ves čas v avtu in je ne nosimo v stanovanje...bi pa seveda lahko bila tudi brez brez tega ležalnikauser posted image
lp,
tinka


_____________________________

May be I'm not an angel, but I can still fly...

(odgovor članu TVN)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?