|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pesti???
30.8.2006 8:49:16   
baby22
zdravo, imam eno vprašanje in me zanima vaše mnenje.
pri mojem user posted image  sem opazila, da ima velikokrat stisnjene pesti... in to kar močno, vendar pa ko spi ima rokici razprti... star je 3 mesece... zakaj??? slišala sem da naj bi tisti člopvek ki ima velikokrat stisnjene pesti bil zelo živčen in naj bi to veljalo tudi za user posted image ???? zakaj naj bi user posted image  ki je ravno prišel na svet bil takoooo zelo živčen???
ima še katera podoben problem??? pravijo tut da nej bi to imel velik user posted image  in da naj me ne skrbi...samo kolikor berem ta forum, je veliko takih stvari, ki bi nas morale skrbeti, pa pravijo da ni za skrbet... tko da ko mi kdo reče kej takega, mi gre kar malo na jetra in zato želim slišati še kako drugo mnenje...
hvala

_____________________________

UŽIVAJTE & IMEJTE SE ZELO, ZELO RADI S SVOJIMI SONČKI!!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
30.8.2006 8:54:21   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu baby22)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pesti???
30.8.2006 8:55:28   
natalia
zdravo,

moja je imela do nekje 4.meseca nonstop stisnjene pesti, potem pa je rokice začela vse bolj uporabljat in jih ni več tako skupaj držala. zdaj jih edino drži skupaj od ipike, če kaj ne doseže user posted image .

točno ne vem zakaj imajo otroci stisnjene pesti, ampak mislim, da je to normalno. mogoče bo katera znala razložit, drugih pa nikar poslušat preveč, veš...

lp

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu baby22)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: pesti???
30.8.2006 9:20:42   
GATA
Naša je tudi imela nekje do 4 meseca stisnjene pestke user posted image . Nekje sem prebrala (ne vem točno) da otrok tiste dele telesa ki so bližje glavi naj bi jih prej obvladal - recimo obračanje glave. Ker so pesti in prstki dlje stran jih zato tudi kasneje začne obvladovati.
Če bi bil otrok kakorkoli živčen, razdražen in podobno bi to kazal z jokom ker se še ne zna kontrolirati .

(odgovor članu natalia)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pesti???
30.8.2006 9:53:02   
TiaSara
Stisnjene pesti pri malem dojenčku so običajno stanje. Ko malo odastejo in začnejo rokice uporabljati, pa se tudi pesti razprejo.

(odgovor članu GATA)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: pesti???
30.8.2006 13:25:09   
babylove
Vsak novorojenček stiska pesti, to je refleksno. Razpirati začne dlani nekje po 3, 4 mesecih.

(odgovor članu baby22)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: pesti???
30.8.2006 14:33:32   
soris
Se strinjam da je to normalno. Moji obe sta trdno držali pesti tako da sem jih na začetku med kopanjem komaj razprla. Potem ko pa začenjo bolj uporabljat rokice pa tega ne delajo več.

Pa še malo za hec. Meni je ena starejša gospa rekla: O, ma pa škrt dedija da tak rokice skup drži! user posted image user posted image user posted image Da počiš od smeha.

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: pesti???
30.8.2006 16:05:09   
fidko
Naš dojenček je imel prav tako stisnjene pesti, sedaj pa že kakšen teden raziskuje igračke, mamine prste, svoje rokice in ostalo. Star je 3 mesece in 2 tedna.

(odgovor članu soris)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: pesti???
30.8.2006 16:29:13   
vanč
Po 3. mesecu mora začeti otrok razpirati pesti in ker jih naš takrat še ni začel je rekla zdravnica, da je malo hipertoničen. (po domače ima zategnjene mišice). Povedala je, da naj mu dajemo v roke mehke, večje stvari iz različnih mehkih materialov. To so recimo tiste mehke žoge,manjši bedvedki,... in naj jih boža. Ne smeš pa dajati (dokler se ne razprejo in zmehčajo rokice) ropotuljic in stvari,ki jih trdno drži v pesti. Pa nikoli ne nosi otročka obrnjenega k sebi, vedno naj gleda navzven, da ima proste roke in lahko maha z njimi. Pri nas je bilo v 3 tednih super!

_____________________________

vanč

(odgovor članu fidko)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: pesti???
30.8.2006 16:53:01   
NRMM
IZVIRNO SPOROČILO: soris

Pa še malo za hec. Meni je ena starejša gospa rekla: O, ma pa škrt dedija da tak rokice skup drži! user posted image user posted image user posted image Da počiš od smeha.



user posted image user posted image user posted image tale je pa dobra.

Naša je tudi tam nekje po 3 mesecu začela pesti odpirat in to je normalno, da držijo dojenčki pesti skupaj.

_____________________________

Moji dve nagajivki :-):

Maruša 24.12.2005
Maša 26.6.2007


(odgovor članu soris)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: pesti???
31.8.2006 22:17:24   
Darči76
Do neke starosti je normalno, da otrok stiska pesti. Nekje po 3 mesecu pa bi jih moral začeti razpirat in uporabljat. Če ne, je pa to povezano s povečanim mišičnim tonusom.
Naš je levo dlan imel dlje časa stisnjeno v pest. Je hipertonik (ima povečan mišični tonus - kar se vidi tudi po drugih znakih. če te zanima več poglej temo o razvojni ambulanti). Razpiranje smo vzpodbujali tako, da smo ga vzpodbujali k ploskanju, božanju, z masažo dlani. Sicer ti bo pa itak pediatrinja to razložila. 

Aja, če ima v spanju razprte dlani,mislim da nimaš kaj za skrbet. Naš je namreč tudi v spanju ful stsikal pesti.

Je pa dedi rekel, da so otroci, ki zrastejo v borce :) Kar dandanes moraš bit.... 

_____________________________

Don't be afraid that your life will end,
be afraid that it will never begin.

(odgovor članu NRMM)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
Spiš med dojenjem? Na to moraš paziti!
Na internetu lahko najdeš veliko napačnih informacij o spanju in dojenju ter o tem, da je to vedno nevarno.




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?