|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kolko oblačilc ste pripravile ob rojstvu
2.10.2006 9:48:35   
Anonimen
Pozdravljene!

To je moja prva nosečnost in s tem seveda priprava na dojenčka. Malce sem zgubljena, tako da prosim, da mi malce svetujte. Koliko bodyjev, pajacev, kompletkov ste imele pripravljenih? Jaz imam 2 pajaca št. 50, ene žabice št. 50, 7 pajacov oz. kompletov v številki 56, bodyjev imam zaenkrat samo 4 - bo potrebno še kupiti.
Sedaj mi pa svetujte koliko naj še dokupim - koliko ste imele ve pripravljeno? Vsak nasvet bo prav prišel.

Hvala in lep dan
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kolko oblačilc ste pripravile ob rojstvu
2.10.2006 9:54:38   
rija
Jaz sem imela po 12 pižamic, 12 bodijev z dolgimi rokavi, vse iz navadnega bombaža, nič pliša, nič žabic, nekaj nogavičk, dve bombažni kapici....to je za doma.....za ven pa dvojne hlače: kavbojke in žametke, par puloverjev in seveda pajaca, ker smo januarski. Aja, doma je bil oblečen v bodi z dolgimi rokavi in čez pižamico....

Vse pa sem imela v številki 56, res, da mu je bilo v začetku preveliko, vendar pa moram rečt, da je nekatere 56 nosil pa do 3 mesecev....so nekak rasle z njim.....

< Sporočilo je popravil rija -- 2.10.2006 9:57:14 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kolko oblačilc ste pripravile ob rojstvu
2.10.2006 9:56:31   
Anonimen
http://www.ringaraja.net/ClanekPodrobno.asp?p_id=2&id=136&kat=12&podkat=

Tole je priporočen seznam stvari za zimskega novorojenčka. Jaz se ga bom okvirno držala... Naj še kakšna bolj izkušena kaj pove...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kolko oblačilc ste pripravile ob rojstvu
2.10.2006 9:59:36   
rija
Jaz se tega seznama v ponovni nosečnosti vsekakor nebi glih preveč držala:
2 pižamiciuser posted image
mako majčkeuser posted image
tetra majčkeuser posted image
palček zavijalček user posted image

po moje če imaš samo dve stvari, maš večen problem, kako nafilat pralni stroj, da bosta potem vedno čisti....pa če ti otrok poliva, potem je moja cifra ravno prava....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kolko oblačilc ste pripravile ob rojstvu
2.10.2006 10:08:52   
Strawberrie Cherrie
Preveč -> že sama sem nakupila nekaj bodyev, majčk, hlačk in teh zadev, pa še kolegice so mi dale polno cotik, tako da bo sedaj potrebno malo presortirat -
tudi meni se zdi malo malo po 2 stvari -> razen, če res ne boš vsaki dan prala...jaz nisem tolk pralni in likalni TIPuser posted image user posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kolko oblačilc ste pripravile ob rojstvu
2.10.2006 10:21:23   
jazz
Mi smo tudi bili zimski...imela sem:
5 plajškov (hvala bogu,ker bodi me je bilo groza čez glavo vlečt)
5 pajackov- bombažnih-v katerih je tudi spal
4 pajacke iz pliša za čez dan
2 kompletka (bodi,žametke,puloverček,jopček) za ta boljše
5 parov zoknčkov
3 kapice (bombaž)
25 plenic (belih bombažnih) če bi jih bilo več še bolje

to se je konstantno pralo vsak drugi dan in je bilo glih za glih!

_____________________________

Lep pozdrav! K

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kolko oblačilc ste pripravile ob rojstvu
2.10.2006 11:56:22   
Olivija
po mojih izkušnjah rabiš čimveč bodijev (okoli 15 - imaš tudi take, ki se ne vlečejo čez glavo, ampak se odprejo), ker plenice rade spuščajo (vsaj pri nam so) ali pa se pobruhajo. Kakšne majčke za čez, lahko tudi tiste za zavezat. Približno 6 hlač ali pajacev. Številke 50 smo se izogibal, je pa imela ene 3 komplete št. 50, ostalo pa potem vsaj 56 ali 62. Odvisno spet od firme.
Nam so zelo prav prišle jopice, je imela eno oranžno, ki jo je nosila od prvega meseca tja do enega šestega. 

Žabice, mi smo imeli že tiste ta prave do pasu, nosile sta jih pa pod kakšne hlače, ki nimajo stopal.

LP


PS:Če imaš sušilca je malo lažje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kolko oblačilc ste pripravile ob rojstvu
2.10.2006 12:43:07   
bskrle
user posted image Eno polico v omari, 2 predalnika komode in eno polico plenic.
Zelo dobro se je pozanimati, ali imaš majhnega ali velikega otroka, ker potem najmanjše številke ne pridejo v poštev.
Ali imaš sušilni stroj? Kje boš sušila?
Jaz imam pripravljeno okvirno stvari do velikosti 80, ampak sem večino stvari dobila.
20 majčk (ko smo  šli na dopust, je bilo ravno  prav.)
40 tetra plenic (široko povijam do 3 meseca).

Sicer pa je nasvet, da kupi za priv mesec, ostale reči pa boš dokupovala po potrebi, na mestu.

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kolko oblačilc ste pripravile ob rojstvu
4.10.2006 12:30:26   
Anonimen
Tudi jaz imam namen pripraviti čim več bodyjev - takih ki se odprejo. Za čez pa pajacek ali kompletek - teh naj bi bilo tudi kar nekaj. Pa kakšna pižamca, pa kombinezonček za ven, ker bomo zimski, pa seveda kapice. Za pod kompletek pa kakšne žabice, pa copatke.

(odgovor članu bskrle)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kolko oblačilc ste pripravile ob rojstvu
4.10.2006 13:33:32   
dskubin
Ne preveč kupovat, ker ti bojo prinesli in pol dokupiš, kar ti manjka! Pa ne št. 50, ker če ne boš mela nedonošenčka, je že premajhno. Tudi 56 hitro prerasejo (al pa je že premajhno - če se rodi otrok s 55 cm in 4500 g, lahko oblečeš enkrat in ko pride s pranja, lahko samo daš naprej), no razen od H&M so malo večje številke. Jaz sem res porabla največ bodyjev, teh se mi zdi ni nikoli preveč, ker preden nabereš za 1 stroj cunjic,.. Še dobro, da imamo sušilca - aja, pa še to, če boš sušila v sušilcu, pol pa definitivno kakšno številko večje vzemi, ker se stisne! Aja, pa plenic se mi zdi tudi da je boljš, da jih maš več. Sej tudi če se sproti pere, pa se mi kdaj ni dalo takoj zlikat, pa je takoj teh 25 premalo (1 za čez pampersko pri povijanju (oziroma 2, če moraš povijat široko), malo ven uide mimo plenice, pa zamenjaš, pa eno za dojenčka brisat, pa eno za v brisačo po kopanju, pa eno za čez ramo, pa recimo, da ti jo mal pobruha, pa ene dve maš v torbi za ven, pa eno pod glavo v vozičku, pa eno v posteljci,.. - zdej pa preštej, kol jih lahko spucaš v dnevu in to pri otroku, ki ne poliva).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kolko oblačilc ste pripravile ob rojstvu
4.10.2006 17:30:50   
crci06
IZVIRNO SPOROČILO: dskubin

pa eno za dojenčka brisat, pa eno za v brisačo po kopanju,


a lahko ti dve še malo razložiš?
Kupila sem tiste kvadratne brisače s "kapuco"...
a tja not ga daš na pleničko?

THX!

(odgovor članu dskubin)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kolko oblačilc ste pripravile ob rojstvu
5.10.2006 15:35:17   
pearl
Moja ni nikoli imela oblečenih mako majic, so mi pa bili zelo praktični bodiji na preklop, Teh je fajn imeti vsaj kakšnih 5 št. 62. Bodiji brez rokavov ali kratki rokav, za sedaj. Štiri do pet pajackov za spat bombažnih. 2 hlače za ven št. 56, 2-3 hlače za doma - bombažne št. 56, 2 plišasta kompleta, nekaj parov zoknčkov, kakšno jopico za sedaj, 2-3 kapice, žabice - te imamo za doma, 2-3  bombažne puloverčke, ko po stara kak mesec in pol, ko si že sprakticirana z glavico.
Mi št. 50 nismo potrebovali, je bila dolga 50 cm in težka 3360.
Priporočam, da kupuješ v H&M, ker so tam realne številke, v drugih trgovinah se mi zdi predvsem bodiji absolutno premali, pa še kvaliteta je tak tak.
Pa tako, kot so ti svetovale ostale - ne pretiravaj, predvsem ne z majhnimi stvarmi, te hitro prerastejo, nekaterih ne bosta oblakle niti enkrat.

(odgovor članu crci06)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kolko oblačilc ste pripravile ob rojstvu
6.10.2006 18:15:44   
frrrr
moj_moj, kopanje otročka... če ti niso v MŠ pokazali, ti bo patronažna ob prvem obisku, ko bo tudi na vrsti prvo kopanje... otročka oviješ v plenico in ga s plenico vred daš v vodo, da ni tak hud šok zanj... torej je ena plenica mokra :) pa na tej plenički ga prej slečeš, preden ga okopaš... 

lp!

(odgovor članu crci06)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kolko oblačilc ste pripravile ob rojstvu
6.10.2006 20:19:36   
dskubin
moj_moj ja, mi smo not dali še pleničko, k ful lepo popivna. Pa preden ga daš v banjico, za namilit dojenčka maš not plenico, da ti ne gre milnica na brisačo in potem kot je rekla frrr. Tako je pri nas napravla patronažna in smo tudi mi potem tko delali.

< Sporočilo je popravil dskubin -- 6.10.2006 20:21:02 >

(odgovor članu crci06)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kolko oblačilc ste pripravile ob rojstvu
6.10.2006 21:57:21   
eya
Meni so obiskovalci vsi prinesli večje cunje, za 1-2 leti...Ljudje v glavnem ne prinesejo več malih cunjic, ker vejo, da mamice te cunjice za začetek same pripravijo, pa še otročki jih hitro prerastejo.

50 je res majhna cifra, jaz sem imela nekaj cunjic 56, nekaj 62.

Pa fajn so mi bili bodiji na preklop, jih je najlažje obleči. Pa bodiji, ki sem jih imela v parih enake...sem ta malega vedno oblačila v 2 bodija in je bilo najenostavneje, če sta bila istega kroja...sem ju zložila enega v drugega in naenkrat oblekla.

(odgovor članu dskubin)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kolko oblačilc ste pripravile ob rojstvu
8.10.2006 14:54:57   
Anonimen
Se mi zdi, da 3 komplete (bodiji, pidžame,...) št. 56 in 3 št. 62. Potems em pa dobila toliko oblačil, da je bilo vsega več kot preveč...

Plus dva kompleta št. 50. Potrebuješ jih malo časa, a mi je osebno grdo, da velika oblačila kar "visijo" z novorojenčka.

(odgovor članu eya)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




ime za fantka
markicaa

Katero ime vam je bolj všeč?

Ožbi (33%)

(67%)


Število vseh glasov: 352

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!