|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Bojim se smrti
13.10.2006 18:52:15   
Anonimen
Nekomu moram povedati, ker se mi bo zmešalo.
Bliža se 1. november in s tem razmišljenje in govorjenje o minljivosti in smrti. Mene je pa tega tako strah. Grozna mi je misel, da bi mi umrl partner, otrok. Najhuje je pa to, da o tem zdaj non stop razmišljam in fantaziram. Bolj, ko si govorim, da naj neham razmišljati o tem, bolj pogosto mislim.user posted image
Nekako  mi ne uspe, da bi smrt sprejela, kot del življenja.
A ima še kdo probleme s tem? Mene res te misli prav obsedajo in delajo panično.user posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Bojim se smrti
13.10.2006 18:54:29   
total
Mislim,da vsak vsaj enkrat pomisli na to in se boji umreti,uživaj v tem kar imaš in razmišljaj pozitivno,vse nas to čaka,ne bo nobeden ostal za seme.

_____________________________

Kaj naj rečem...srečna sm!!!


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Bojim se smrti
13.10.2006 19:04:16   
eva1
Smrt je sestavnio del vsega-tako kot rojstvo, življenje samo...tako to je! Seveda je vsakemu grozno, če pomisli, da bo kdo od bližnjih umrl, ampak ne razmišljaj o tem, živi življenje danes in za danes...ne oziraj se kaj bo jutri...

(odgovor članu total)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Bojim se smrti
13.10.2006 23:32:02   
Anonimen
tudi jaz ves čas o tem razmišljam, kar ponorim, ko pomislim, da ne bom več videla moža, razmišljam ali bo umrl pred menoj,ker se mi bo potem zmešalo, če umrem ne bom več videla svojih lepih sončkov, kaj pa če se njim kaj zgodi, v vsakem primeru sebe najprej fentam

(odgovor članu eva1)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Bojim se smrti
14.10.2006 0:07:36   
rija
Priznam.
Odkar imam otroka, se bojim smrti. Bojm se, da bom umrla prehitro, da ga ne bom videla odraščati, da mu ne bom mogla stati ob strani.....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Bojim se smrti
14.10.2006 0:30:42   
Marogica
Ne razmišljam o tem, če sem odkrita. Raje se posvetim bolj pozitivnim stvarem v glavi, slabe pridejo še prehitro. Da pa bi se s takšnimi stvarmi(ki bodo enkrat nastopile, pa ne vem kdaj) obremenjevala, pa nimam niti časa niti energije.

Pustimo se pač presenetiti.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Bojim se smrti
14.10.2006 0:31:39   
kofetek2010
IZVIRNO SPOROČILO: rija

Priznam.
Odkar imam otroka, se bojim smrti. Bojm se, da bom umrla prehitro, da ga ne bom videla odraščati, da mu ne bom mogla stati ob strani.....



jaz tud user posted image  

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Bojim se smrti
14.10.2006 8:07:26   
Abby
http://www.nebojse.si 

Ljudje pogosto ne ločijo med naravnim strahom pred smrtjo, ki je v bistvu obrambni mehanizem, in paničnim strahom pred smrtjo. Vsaka mati se boji, da se bo ali otrokom kaj zgodilo, ali pa njej in bodo otroci ostali sami, ampak večina jih živi normalno naprej. Če te pa ta strah hromi in ovira v vsakdanjem življenju tako ali drugače, pa gre za motnjo.
Oceniš pač, ali gre za strah tipa, "res bi bila štala, če umrem", ali pa se že praktično vidiš mrtvo.

_____________________________

MAJA 8.4.2002
FILIP 4.3.2005

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Bojim se smrti
14.10.2006 8:48:19   
KIKI****
oh hudo,..
jaz o smrti ne  razmišljam -ZAKAJ?
Preprosto  zato ker smo rojeni zato, da bomo enkrat umrli-vsi! Eni prej drugi kasneje, ampak nihče ne bo ostal na površju. Žal, tako je...

(odgovor članu Abby)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Bojim se smrti
14.10.2006 10:34:05   
mojamura
jaz sem tudi nekaj časa nazaj imela obdobje razmišljanja prav o tem in mi tudi ni šlo iz glave....pravzaprav je bilo to skoraj pred letom dni ko sem šla rodit. imela sem vnaprej dogovorjeni carski rez. kar naprej se mi je sanjalo, da se ne bom zbudila iz narkoze, da ne bom videla dete, kako bo z mojim starejšim sinom....pa partner.pa starši. prišlo je že tako daleč, da sem začela pisati neka pisma, ki so dajale napotke mojim ožjim, kako naj izgleda moj pogreb in kaj želim za otroke....joj joj
user posted image

mislim strašno.....k sreči je vse minilo OK in s tem so tudi bojazni izginile.

če pa je to zate prava obsesija, katere se ne moreš rešiti bi pa jaz na tvojem mestu poiskala strokovno pomoč. nimaš se kaj sramovati zaradi tega, poišči rešitev za dobro tebe in tvojih najdražjih.

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Bojim se smrti
14.10.2006 14:26:54   
Gina
Ne, mene nič ne obseda. Kaj pa je hudega umreti? Hudo je zgolj tistim, ki ostanejo. Tisti so pa pač egoistični. Če so normalno mnogo egoistični, bodo to menda preživeli. Če so pa totalno nesamozavestni ali njihov ego sega prek vseh meja, potem bodo pa imeli (pre)hude probleme. Menim, da je sicer grozno težko, če ti umre kdo od bližnjih ali če je kdo zelo zelo bolan, vendar menim, da nimamo druge možnosti, kot sprijaznit se s kruto resnico in živet brez njega naprej, najboljše, kot pač znamo. Zato nima smisla, da se na koga obešamo. Lahko ljubimo, vendar ne posedujmo. To dvoje ni povezano. Kdor ima preveč posesivnosti v sebi, ima ob smrtih hud problem. Ne normalno hud, kot vsak človek, ampak obsedeno hud. Vsak ima "dolžnost" enkrat umreti. Ne gre brez tega. A ni bolje to sprejeti kot dejstvo življenja, pa raje živeti tisto, kar imaš vsak dan čim lepše? Al bi raje na dan smrti pogledala nazaj v svoje življenje in rekla: Vsak ljubi božji dan sem se tresla, kaj bo, če bom umrla (če mi bo kdo umrl). Nisem znala uživat. Evo, zdaj pa grem. In v resnici mi ni nič hudega.

Smo pa že debatirali na to temo.

http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=1053042&mpage=1&key=smrt&#1053419

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Bojim se smrti
15.10.2006 12:21:45   
tincci
Ali se bojiš ali pa ne, umrla boš tako ti kot vsi tvoji bližnji. In ko bo minilo 50 let od tvoje smrti in noben od tvojih najbližjih ne bo več živ, boš samo ena praprababica, ki ji ne bodo niti vedeli imena. Razen če bo šel kak mali nadebudnež kdaj sestavljat družinsko drevo, ampak takih ne poznam veliko.

Pač. Tako je. Odmerjeno nam je vsem toliko in toliko časa in to je to. Mogoče je smrt podobna rojstvu. Tudi dojenček, ki je v trebuhu, ne pozna zunanjega sveta. Se boji, da bo umrl, če se bo rodil? Se boji, da ga ne bo več? Ga je strah, ko se rojeva? Kakorkoli, rodi se v nekaj lepega, v svet mamice in očka in trave in sonca. Smrt po moje sploh ni grozna, zame je bolj grozno, da preživiš čisto vse svoje in si sam na svetu. Pa še to mine.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Bojim se smrti
15.10.2006 15:51:01   
Anonimen
Kaj pa je hudega umreti?
Kako pa veš, da ni hudouser posted image
Hudo je zgolj tistim, ki ostanejo. Tisti so pa pač egoistični. Če so normalno mnogo egoistični, bodo to menda preživeli. Če so pa totalno nesamozavestni ali njihov ego sega prek vseh meja, potem bodo pa imeli (pre)hude probleme
ti pa si malo skrenla.  ljudi, ki žalujejo in jih označit za vse to kar si naštela?  džizus. Poznam starša, ki sta izgubila 13 letnega sina, oba sta pristala na psihiatriji in še danes po 8 letih hodita na terapije. A to zato, ker sta egoista in nesamozavestna in njun egouser posted image  sega prek vseh meja?
Se pravi, da bi jima namesto tolažbe  morala reči, sram vaju bodi, da tak cirkus zganjata, egoista, posesivneža......no Gina kaj še?[/quote]

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Bojim se smrti
15.10.2006 21:38:42   
Anonimen
GINA, res si malo preveč "pametna"

ali ti ni še nihče od ljubljenih umrl ali pa res ni nekaj v redu s teboj

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Bojim se smrti
15.10.2006 21:44:01   
Miss Piggy
Ne zapravljaj sedanjosti z razmišljanjem o prihodnosti! Uživaj življenje in misli na lepe stvari. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Bojim se smrti
16.10.2006 0:05:14   
Anonimen
Smrt je bistveni del življenja. Tako kot misel na rojstvo marsikoga navdaja s strahom, tako je to lahko pri smrti.

Ljudje smo različni in tako kapitalne stvari kot sta rojstvo in smrt zelo različno dojemamo.

Ni ti treba bežati pred temi mislimi. Živi jih, govori o njih ...zakaj se bojiš, da bi ti umrl partner? Kaj bi to pomenilo za tebe, za tvoje doživljanje življenja? Kaj bi njegova smrt prinesla, kar bi te navdalo s strahom?


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Bojim se smrti
16.10.2006 6:38:32   
CUKRČEK
A si slučajno izgubila koga bližnjega ali pa si imela "bližnje srečanje" s smrtjo??
KEr jaz sem lani imela prometno nesrečo in se zavedam, da je manjkalo zelo zelo malo, da bi se drugače končalo. In to ase je zgodilo dan za 1. rojstnim dnem moje hčere. Od takrat sem bila obsedena s smrtjo....vseskozi sem fantazirala o tem, pa kaj bi bilo če bi takrat umrla, pa kaj bi bilo z mojo hčerjo, možem... Kar nekaj časa sem imela težave s tem toda na srečo me je minilo (smao od sebe). En mesec nazaj se ej pa tudi moj mož pomesrečil in je zopet malo malo manjkalo, da bi se drugače končalo. Tokrat me ej spet "usekalo"....kar naprej misli na to, kaj bi bilo če bi bilo..


Toda treba se je sprijaznit s tem, da te pač nekje čaka, da se nihče tega ne ogne. PAč, tako je življenje....teče dokler teče.


MAlo razmisli, ker z svojim razmišljanjem delaš škodo sebi in drugim. Dosti ne moraš vplivati na to, kdaj bo kdo umrl, zato se ne obremenjuj preveč s tem.

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Bojim se smrti
16.10.2006 8:46:30   
Taula
Jaz imam že od kar se spomnim vizijo kako bom umrla in kdaj bom umrla. Po moji viziji me čakajo še 3 leta življenja. In kaj naj? Če mi je to namenjeno bom pač tako umrla. Se ne sekiram več, preprečiti tega ne morem.
Upam pa da se motimuser posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Bojim se smrti
16.10.2006 9:36:48   
Zahi
vsak dan posebaj.. pa je.. smrt je pa del življenja.. zakaj se ubadati s tem..

zakaj ne izkoristiti dneva za kaj drugega kot razmišljati o smrti??

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Bojim se smrti
16.10.2006 16:29:38   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
Grozna mi je misel, da bi mi umrl partner, otrok. Najhuje je pa to, da o tem zdaj non stop razmišljam in fantaziram. Bolj, ko si govorim, da naj neham razmišljati o tem, bolj pogosto mislim.
Mene res te misli prav obsedajo in delajo panično.

1. te misli niso tvoje
2. opravi dobro spoved
3. predaj skrbi Jezusu vsakič ko te obidejo Vsakič. Izgubile bodo moč. Potrebno pa je opraviti določen napor. Ko boš to skrb predala Jezusu boš čutila resnično olajšanje
4. o tem se pogovori z možem
5. o tem se pogovori z zrdavnikom, ker je lahko začetek depresije, in če se začetek dovolj hitro ugotovi, je okrevanje dokaj hitro.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Bojim se smrti
16.10.2006 17:20:31   
renan
ko sem pred dvema letoma stala ob grobu mojih starsev (umrla sta v 2 tednih) mi je bil kristalno jasen smisel zivljenja: izkoristi vsak dan, kot da je tvoj zadnji. pomeni: ne sekiraj se brezveze, ne misli na slabe stvari, izkoristi svoje zivljenje, ceni vsak pozitiven trenutek in uzivaj v njem. smrt pride lahko zelo hitro in zelo nepricakovano. takrat ti bo zal, ce se bos ze zdaj zacela ubadati z njo. tako pac je, danes smo, jutri nas ni vec. kaj je potem, bomo pa vsi slej ko prej spoznali. saj ves za staro modrost: verjetno je lepo, saj se noben se ni vrnil.  vcasih se je potrebno srecati s smrtjo, da bi znali ziveti. pri meni je bilo tako. zdaj  vem, da sem neizmerno srecna, ker imam moza in otroka, ki ju ljubim bolj kot vse na svetu. zaradi tega se mi bo zdelo moje zivljenje izpopolnjeno, ceprav bi me ze jutri pobralo. no, upam, da mi ostane se malo vec casa...user posted image

lp,renan

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Bojim se smrti
16.10.2006 18:12:07   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: renan
vsak dan, kot da je tvoj zadnji. pomeni: ne sekiraj se brezveze, ne misli na slabe stvari, izkoristi svoje zivljenje, ceni vsak pozitiven trenutek in uzivaj v njem.


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu renan)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Bojim se smrti
17.10.2006 10:08:58   
baguSka
IZVIRNO SPOROČILO: jana73

IZVIRNO SPOROČILO: rija

Priznam.
Odkar imam otroka, se bojim smrti. Bojm se, da bom umrla prehitro, da ga ne bom videla odraščati, da mu ne bom mogla stati ob strani.....



jaz tud user posted image  


Zanimivo.. tuki se mi je porodilo eno vprasanje.. Ali bi raj videle da otrok umre pred vami user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Bojim se smrti
17.10.2006 10:10:11   
baguSka
zakaj ne izkoristiti dneva za kaj drugega kot razmišljati o smrti??


Tako je.. Zacni razmisljat raje o zivljenju!!!

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Bojim se smrti
17.10.2006 10:14:21   
baguSka
MAlo razmisli, ker z svojim razmišljanjem delaš škodo sebi in drugim. Dosti ne moraš vplivati na to, kdaj bo kdo umrl, zato se ne obremenjuj preveč s tem.


Tako je.. Ce si nebi zeleli smrti bliznjega, potem je najboljse da ostanemo kr za cel life sami.. Se locimo od starsev, nimamo prijateljev in nimamo svoje druzine.. Si zelis tega??? Verjetno ne. Torej, ti ne preostane drugega, kot da si z njimi in z njimi prezivljas vsak dani trenutek, ki vam je namenjen..

Imam pa obcutek, da tebi sploh se nikoli ni nobeden umrl, zato te je pa tega strah..

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?