|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako smo vendarle priklicali našega Lana na p...
30.10.2006 23:06:09   
Maxica
Začelo se je prejšnjo nedeljo, 10 dni čez rok, ko sem za kosilo jedla kuhano cvetačo.user posted image user posted image  Resno. Zvečer, ko smo šli spat, me je namreč začelo zvijati sto na uro. Vetrovi, krči, bolečine, da je bilo joj. Sicer sem malo pogledovala na uro, ampak niti ni bilo ne vem kako redno vse skupaj. Najprej na 20 minut, pol nič nekaj časa, pa potem spet na 10 minut, vglavnem, kr neki. Uspelo mi je zaspati za par uric, nakar se je okrog 5ih spet začelo. Šla sem na WC, kjer me je orng spucalo. Ene trikrat. Spet sem gledala na uro, bilo je že kar redno - ene parkrat bolečina na 8 minut, potem spet na 10, pa na 6. Nič, šla sem pod tuš in zbudila moža, češ da pojdiva do Postojne, pa bodo povedali. Itak sem bila naročena na ponovni pregled. No, še med vožnjo so bile bolečine (res ne vem, če so bili to popadkiuser posted image ) redne, na 6 minut. Prideva v porodnišnico, kjer naju sprejme dr.Likar, da na CTG, tam pa NIČ od NIČ. Saj nisem mogla verjeti. Doktor me je pregledal, odprta 2 cm, sploh ni verjel, da sem res že 11 dni čez rok. Je bil prepričan, da smo se precej zmotili v datumu.user posted image  Naredil je še ultrazvok. V kolikor bi bilo z otročkom vse ok, bi šli lepo nazaj domov, sicer pa bi me sprejeli in pospešili porod. Pregledal je otročka, posteljica je bila že precej utrujena, stehtal je otročka, ki naj bi imel zgolj 3 kg, pa se je kar odločil, da me bodo obdržali in dali svečko za mehčanje materničnega vratu. Ok. Po vsej birokraciji in vsemu so mi ob 10:30 res vstavili to svečko. Jaz še tešča seveda, lačna sto na uro, mimo je šlo kosilo, kjer sem bila deležna celo juhe. Po dveh urah sem šla na CTG. Nič dogajanja, seveda. So rekli, naj se pridem pokazat spet čez dobri dve uri, pred vizito. Tokrat sem že čutila popadke, kar redne na 5 minut, precej boleče, ampak je šlo. Babica me je pogledala, ampak še vedno sem bila odprta zgolj 2 cm. Rekla je, da je brezveze, da mi že sedaj da epiduralno, ker se lahko vse skupaj precej upočasni in bom cel dan v porodni. Če seveda lahko prenašam popadke. Ma ja, saj ni bilo tolk panike. Ura je bila pol petih. Šla sem nazaj v sobo in čakala vizito. Popadki pa so se stopnjevali. Že nekako na 3 minute, pa vse bolj boleči. Prišla je zdravnica in rekla, naj ob pol osmih pridem spet na CTG. Meni je bilo kar slabo. Ker je videla, da že kar precej trpim, je rekla, naj probam čim več hoditi, da se začnem odpirati in da me bo po končani viziti kar pogledala. Medtem je bila še večerja. Spet samo juha, no, saj sem jo komaj pojedla, nekako med dvema popadkoma sem srkala juhico in trpela. Ura je bila nekaj pred 18h, ko me je zdravnica pogledala - odprta 4-5 cm. Jupi, šibamo v porodno. Hitro sem klicala moža, naj pride čimprej, sicer bo zamudil. Dali so me na CTG, kjer sem trpela kot še nikoli v življenju. Popadki na 2 minuti, res boleči, nemogoči za predihavat. Jaz pa sama, čakala, da se me končno kdo usmili in mi pomaga. Po moje sem bila ene 15 minut tam na CTGju in tulila. Končno je prišla babica in rekla, da greva še pod tuš, čakalo me je pa še britje in klistir.user posted image user posted image user posted image  Še vse to bom morala prestati, preden dobim epiduralno??? Medtem sta bili dve hkrati v sobi za klistir in britje, jaz pa čakala. Ker je babica videla, da sem že precej na koncu, je rekla, nič, lih malo klistirčka, obrila me je, pol bi šla pa še pod tuš. Ampak je videla, da to ne bo šlo, ker me je kar metalo od bolečine. Tako da ni bilo nič s klistirjem niti s tušem, kar v porodno smo šli na hitro. Moža še vedno ni bilo, anestezistke za epiduralno pa tudi ne. Predihavala sem tiste popadke, ampak to dihanje meni res ni nič pomagalo. Vseeno je bolelo in me izčrpavalo. Kar v nekakšnem šoku sem bila, sploh se nisem zavedala, kaj se dogaja. Babice sploh nisem poslušala, sploh je nisem mogla ubogati. Končno je prišel mož, vendar ga sploh nisem porajtala. Medtem je prišla tudi anestezistka, ki mi je malo pred sedmo uro zvečer končno probala dati epiduralno. Med dvema popadkoma, je rekla, naj se prisedem bliže njej in izbočim hrbet. Kako vendar, ko pa popadkov sploh ni bilo konec. Sploh se nisem mogla niti premakniti. No, okrog 19h ji je končno uspelo, mene pa je začelo ful pritiskati na blato. Tulila sem, bila sem vsa preznojena in utrujena. Počasi je epiduralna začela prijemati, meni pa je ful pritiskalo na blato. Nič, je rekla babica, bomo kar rodili. Popadki so nehali boleti, pritisk sem pa čutila. Babica je rekla, da je plodovnica že zelena in da bodo otročka brž vzeli in ga sčistili, naj se ne ustrašim. In res, sledilo je pritiskanje in ob 19:19 je prijokal naš Lan. Velik je 51 cm, težak pa 3450 g (toliko o zanesljivosti tehtanja plodu pri ginekologuuser posted image ). Tudi popkovnico mu je prerezala babica in ga brž vzela, jaz pa vsa čudna in v transu. Sploh se nisem zavedala, da sem rodila. Miže sem slišala moža, še enega fantka imamo, bravo. Jaz bi pa kar spala, tako utrujena sem bila od popadkov. No, potem sem vendarle pogledala tega našega fantička, za katerega zaenkrat še nismo ugotovili, čigav jeuser posted image , saj ni nikomur podoben. Medtem sem porodila še posteljico, šivali pa me k sreči niso nič. Lana so medtem očistili in oblekli, potem smo ga pa kar kmalu pristavili. Brž je potegnil in za nama je bil prvi pravi podoj.user posted image  Okrog 22h so me premestili v sobo, Lan pa je prvo noč preživel med drugimi dojenčki.
Tako, prvič sem rodila z epiduralno analgezijo, imela sem svoje popadke na 3 minute in bilo je res super. Lahko sem zbrano doživljala porod in stoprocentno sodelovala pri vsemu skupaj. Drugič pa ne, bilo je resda hitro, v porodni sobi sem bila slabo uro, vendar pa so bili to umetni popadki, zame res strahovito bolj boleči kot lastni in se mi kar nekako zdi, da sem zamudila tiste prave lepe trenutke, ko rodiš otročka. Preveč so me utrudili. K sreči sem imela vsaj zadnjih 15 minut epiduralno, sicer res ne vem, kako bi rodila.user posted image
Ampak sedaj je samo važno, da imamo Lančka, da je fantek zdrav, ješč in priden.
Rada bi povedala samo še nekaj o postojnski porodnišnici - imajo ful ful ful gnečo. Zato je najbolje, da je s tabo vse v redu, da lahko dojiš in da je otroček zdrav. V kolikor karkoli rabiš, kakšno pomoč pri dojenju ali karkoli, je že problem. Midva sva k sreči imela same dobre izkušnje, vendar cimri, ki nista mogli dojiti, sta bili pa prav ubogi. Nihče jima ni pomagal, za dodatek je bil ful problem dobiti ga, ene sestre pa tečne sto na uro. Res se vidi, da polnega oddelka enostavno ne sfolgajo. Nad porodno sobo in osebjem tam se res ne moreš pritoževati, na oddelku pa je druga zgodba. Važno, da greš čimprej na blato, pa da mamice dobijo svoj obrok. Tak občutek smo dobile me. Ampak to je že druga zgodba. Doma je pa vendarle najlepše, kajne?!user posted image


_____________________________

Sami sončki okrog mene :)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako smo vendarle priklicali našega Lana ...
30.10.2006 23:19:17   
Anonimen
hehe ja maxica kako te razumem :) no važno da je mimo in da v naročju držiš lahko zdaj svoja dva luška :) jaz pa ljubici hihi!

čestitke šeenkrat! user posted image user posted image

(odgovor članu Maxica)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako smo vendarle priklicali našega Lana ...
30.10.2006 23:27:21   
lelaval
Uuuu, lepa porodna zgodba. user posted image user posted image  In čestitke za malega princa. user posted image user posted image
Kar pa se tiče porodnišnice in osebja - naj te "potolažim" - v MB je isto - v porodnih sobah - ful krasne vse, na oddelku pa ravno obratno (z izjemo nekaterih sester).

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako smo vendarle priklicali našega Lana ...
30.10.2006 23:35:17   
Aja1
Maxica, kako lepo si to napisala....jaz kar user posted image . Še enkrat čestitke za sinčka Lana. user posted image

_____________________________




(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako smo vendarle priklicali našega Lana ...
31.10.2006 7:50:40   
Katrin
user posted image Iskrene čestitke!user posted image

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu Aja1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako smo vendarle priklicali našega Lana ...
31.10.2006 8:34:59   
Wahoo RR
user posted image user posted image user posted image iskrene čestitke maxicauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Lp,
Wahoo RR



(odgovor članu Katrin)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako smo vendarle priklicali našega Lana ...
31.10.2006 8:59:37   
Anonimen
Uf Maxica, zdele sem pa s tabo rojevala! user posted image  Dobro napisano! Čestitke še enkrat! user posted image  user posted image  user posted image

(odgovor članu Wahoo RR)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako smo vendarle priklicali našega Lana ...
31.10.2006 9:15:46   
Anonimen
Ful lepo napisano, Maxica. Še enkrat čestitke za tale porod in pa seveda za Lana!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako smo vendarle priklicali našega Lana ...
31.10.2006 9:29:38   
brina_3
user posted image še enkrat čestitkeuser posted image
res lepa zgodbauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako smo vendarle priklicali našega Lana ...
31.10.2006 9:40:06   
pikicaa
user posted image user posted image user posted image user posted image ČESTITKEuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

4.6.2006 je prišla na svet najina največja sreča z imenom Maja
18.1.2008 smo dobili še sončico Klaro.

(odgovor članu brina_3)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako smo vendarle priklicali našega Lana ...
31.10.2006 9:49:35   
Bonnie_RR
Še enkrat čestitke!user posted image Želim vam čim več cartanja in lepih trenutkov!user posted image

_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu pikicaa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako smo vendarle priklicali našega Lana ...
31.10.2006 10:39:24   
Blacky30
Uf, kot da bi brala zgodbo mojega poroda. Če bi bil tvoj prvi porod takšen, bi verjetno z drugim bejbijem malo počakala, ne? Zato pa jaz še zdaj čakam. user posted image user posted image user posted image Si mi pa malo upanja vlila, da je lahko porod veliko lažji.

Še enkrat čestitke!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Bonnie_RR)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako smo vendarle priklicali našega Lana ...
31.10.2006 10:40:47   
štorkljica
Iskrene čestitke Maxica še enkratuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Blacky30)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kako smo vendarle priklicali našega Lana ...
31.10.2006 11:17:29   
frrrr
Maxica, še enkrat čestitke! Lepa porodna zgodba... še lepši konec zgodbe... 2 mala princa user posted image



(odgovor članu štorkljica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kako smo vendarle priklicali našega Lana ...
31.10.2006 12:08:30   
noe
Čestitamo vam tudi miuser posted image

(odgovor članu frrrr)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kako smo vendarle priklicali našega Lana ...
31.10.2006 12:54:30   
muki1
Uh, Maxi, nekak podobno je bilo, kot pri meni. Huronski popadki in bolečine. Sem podoživljala zdaj porod ob branju tvoje zgodbe.
Ampak res je glavno, da je na koncu prišel vaš Lan zdrav in čil na ta svet user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image .

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu noe)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kako smo vendarle priklicali našega Lana ...
31.10.2006 14:12:22   
vika1
Iskrene čestitke Maxica!user posted image
Pa res, lepo si napisala.

_____________________________

Mi pa imamo že 5 sončkov
pa še PRAVEGA PSA,čivavo!!!!


(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kako smo vendarle priklicali našega Lana ...
31.10.2006 20:43:46   
lenika
Iskrene čestitke! user posted image user posted image user posted image  Sem pa ob tvoji zgodbi kar podoživljala svoj porod.

(odgovor članu vika1)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kako smo vendarle priklicali našega Lana ...
1.11.2006 11:11:05   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image  še enkrat user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lenika)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kako smo vendarle priklicali našega Lana ...
1.11.2006 11:39:46   
Anonimen
Sem kar rojevala s teboj, ko sem brala user posted image .

Lepo si napisala, verjamem, da si se namatrala, ampak si dobila čudovito plačilo.user posted image

Čestitke še enkrat user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kako smo vendarle priklicali našega Lana ...
1.11.2006 18:22:47   
urši*
user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...na koncu bo vse dobro...če ni dobro, potem še ni konec...

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kako smo vendarle priklicali našega Lana ...
2.11.2006 6:38:28   
tanaja*
Čestitke user posted image user posted image

_____________________________

Voli me iz inata voli me bez ostatka voli me bilo gde sam bas takvu kakva jesam


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kako smo vendarle priklicali našega Lana ...
6.11.2006 8:24:49   
modrooka
Maxica,

še kako te razumem... Imela sem zelo podobno zgodbo, polno bolečih umetnih popradkov (tile umetni popadki so res sila boleči in neprijetni. Tako, da srčno upam, da bom naslednjič imela svoje in mi ne bodo na silo sprožali poroda... ), epiduralno pa so mi zaradi gneče in njihove nezainteresiranosti dali, ko sem bila že čisto odprta... Brez veze... Kaj rabiš epidualno, če si najhuje dal že skozi. In potem mi je ženska rekla: bova lovili čas med popadki, da jo bova dali, tega pa ni bilo user posted image user posted image . Tako, da je vse delala kar vmes in sem bila ves čas v strahu, kam bo zabodla iglo. Presneto ženšče, prej je imela ne vem koliko časa, da to naredi, saj je bil nadzorovan porod in bi lahko vedela, kdaj in kako. Ampak ne, samo da se človek po nepotrebnem matra user posted image . Pozitivna lastnost moje epiduralne je bila samo to, da nisem čutila, ko so mi rezali presredek. Za to bi bila pa verjetno dovolj ena navadna protibolečinska injekcija... Kriza. Plačaš pa vseeno polno ceno, pa četudi nimaš nič od tega.

Tako, da te Maxica, še kako razumem. Kar pa se njihove prijaznosti po porodu tiče, pa se pridružujem tvojemu mnenju. Midve z Ano se nisva mogli dojiti in meni ni v porodnišnici nihče pomagal. Ko sem dobila mastitis, me je prišla ena grobijanka 'molzti' kot kravo. Res. Mene popadki niso tako boleli, kot tista njena 'masaža'. To je bilo vse. Ko pa sem jih prosila, naj mi pomagajo, da bo otrok zagrabil, so mi pa rekle, da če vem, da nisem edina in naj neham težit in naj se sama potrudim... user posted image  In potem je mala dobila še zlatenico in mi je niso več pustiti dojiti, ker je bila pod lučko in so jo navadli na flaško in mi zapravili še zadnje možnosti, da bi nama zlavfalo. In tako sem staknila drugi mastitis... In potem doma še tretjega... Oh ja, da ne govorim... Žalostno. Ne vem, zakaj spravljajo ljudi v Postojno, če nimajo ne prostora, ne dovolj osebja, da bi se ukvarjalo s porodnicami...

Bom kar nehala... So preveč žalostni spomini...
O dr. Likarju in babici Jani pa vse najlepše!!!

Maxica, ČESTITKE še enkrat user posted image user posted image user posted image !

Lep dan,
modrooka!



_____________________________

Lep dan!
_________________
Ana ... 25.3.2005
Ema ... 25.4.2008

(odgovor članu tanaja*)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kako smo vendarle priklicali našega Lana ...
6.11.2006 8:57:08   
Angellina
Bravo Maxica! user posted image user posted image user posted image
O branju sem kar podoživljala svoje popadke in če zdaj gledam nazaj, spomin sploh ni več tako boleč user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kako smo vendarle priklicali našega Lana ...
6.11.2006 9:26:42   
bini
zelo lepa zgodba in iskrene čestitke user posted image user posted image user posted image
pa mal si poštarje oglejte, morda pa ugotovite čigav je lanček user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu Angellina)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?